Şimdi Ara

Kiracı tahliyesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
13
Favori
31.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thythy

quote:

Orijinalden alıntı: güneyizmir

Evi satın aldığım adamın üzerine abonelikler adam sildirmemiş bizde kiracıda zannediyorduk.

Kiracının ödeyeceğini düşünmüyoruz.

Su şirketi de belirli süreden sonra icraya veriyor.

Fatura da eski ev sahibinin üzerine olduğu için o sıkıştırıyor.odeme olmazsa o güme gidiyor.

Oyle bi durum var anlıyacağın.

Yeni abonelik almak için de borcun da ödenmesi lazım.

Ben evi kiraya vermeyi planlamıyorum ama bu süreç nasıl işler acaba ?

zaman geçmiş herhalde suyu bağlatmışsındır ancak yine de yazayım. bu mümkün değil, su şirketindeki memur işini savsaklamış yapmamış. 2010 yılında bu başıma geldi kadıköyde ev aldım, evi tadilat yaptık, uğraştık vs 3 ay eve taşındım gideyim elektrik su gaz bağlatayım dedim.

elektriğe gittim o zamanın parasıyla 3500 tlye yakın bir borcu varmış bir polo 20bin tlydi öyle söyleyeyim, eski ev sahbi ve kiracısından, elektrikte sıra bekle bekle uğraş oturtmuşlar nemrut memurları olmaz bağlamam diyor. o zaman bu kadar da değil internet işleri, hukuk vs konusunda google mugıl kurcaladım neyse buldum, zaten eski borç yeni sahibe geçmez, geçemez, başkasının borcudur o. neyse son kez gittim elektrik idaresine, yine olmaz dediler.

bakın dedim hakkınızda görevi ihmalden suç duyurusunda bulunacağım paçası tutuştu eşşek gibi yaptı işlemi. yani özetle başkasının borcu sizi bağlamaz. şerefsiz herif beni 4-5 kere götürttü oraya... aslında uğraşıp ceza almasını sağlamak vardı ki ibreti alem olsun ama uğraşmadık.

Su olayıda şöyle tam olarak.

10 yıl önce evi satın aldığım ev sahibi faturalarını kendi uzerinden sildirmemiş.

İcindeki kiracıda 10 yıl boyunca gelen faturayı ödemiş

Kendi kullandığı için.

Bende farkında değilim.o zaman onlar uğraşmak istemedi gerek yok diye bizde üsterlemedik.abonelikler öyle kaldı.

10.yıl sonunda kiracı kirayı ödemeyince elektrik ve su faturasını da ödememiş.

Elektrik sirketide abone eski ev sahibi olduğu için icra kağıdı yollamış bunlarda ödemiş.

Lanet olsun dedim suyu ben ödedim.elektriği de onlar ödedi.aslında faturaların ikisi de onların üzerine.

Böyle saçma bir konu.anlıyacağın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İstanbul Büyükçekmece ilçesinde sorunlu bir kiracım var 2000 tl civarı borcu var bukadar para için avukata para vermekte istemiyorum ama çıkmasını da istiyorum. icra yollu tahliye işini dilekçeyle ben yapa bilirmiyin..yapan varsa kısaca anlatırsa çok sevinirim.
  • hfahri H kullanıcısına yanıt
    Evin bulunduğu ilçeye en yakın adliyeyedeki icra müdürlügüne gidip

Kira sözleşmesi,örnek 13,örnek 1,dilekçesi ile bir kimlik fotokopini doldurup götür.

dosyala icra müdürlügüne ver.kiracının tc,sine giriş yapıyorlar.

1 ay içinde ödeme yapma veya itiraz etme hakkı var.

İlk aşamayı yapın.geri kalanını adım adım anlatırım.

• güneyizmir G kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, örnek 1 ve 13 linki var mı acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hfahri H kullanıcısına yanıt
    Dostum google'a yaz çıkar.

• Arkadaşlar merhaba

Eski kiracımın ödemediği aidatlar merkezi ısınma bedelleri 1.borçlu kiracıya 2. borçlu daire sahibi olarak bana geldi. Ayrıca gelen belgede kiracının ne tc.si var ne de adresi(adres yerine şu an ki yeni kiracıya yani aynı eve göndermişler ki o da iade geri dönecektir icraya) Bende eski kiracının tc.si kimlik fotokopisi yeni ev adresi hepsi var. İkamet adresi babasının evinde görünüyor. Lakin galiba şu aralar işsiz. Bu durumda ne yapmalıyım. 7 gün içinde itiraz ya da ödeme isteniyor. İtiraz etsem icra ona gider mi? Yoksa işi yok evde baba evi diye yine kolayca hemen bana mı döner? Ne tavsiye edersiniz. Ödesem borç benim değil niye ödeyim!? İcrayı aradım faizi harıyla asıl borç %40 artmış. 7 gün içinde ödenmezse %15-20 daha artacakmış.
    1. asama tamamlandı sayenizde. İcra mahkemesine başvuru nasıl olacak ve gereken belgeler nelerdir?

Tesekkur ederim.

• ATTN kullanıcısına yanıt
    ödeme emri kiracıya tebliğ olduktan sonra 1 ay içinde ödeme yapabilir. eğer yapmazsa tahliye talebiniz geçerli hale gelecek ve tahliye davası açacaksınız.

• BayDen B kullanıcısına yanıt
    Borç kullanana ait size değil.

İtiraz ediniz.

Sizi bağlayan birsey yok.sizi de eklemişler bir şekilde ödeyen olsun diye lakin

Borç kullanana ait olur.o süre zafında kim var ise onun ile uğraşmaları gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: ATTN

1. asama tamamlandı sayenizde. İcra mahkemesine başvuru nasıl olacak ve gereken belgeler nelerdir?

Tesekkur ederim.

Dostum mesajını gordüm cevap yazamıyorum.sistemden birseyler onaylamam gerekli sanırım.

Onların hepsini icra dosyana koy,hakim dava günü hepsine bakacak.

Not olarak.kiracıya seni mahkemeye verdim vs deme.

Evrakı almazsa elden veya muhtarlıktan mahkeme günü mahkemeye de gelmez. Ilk duruşmada olayı halledersin

benimde bugün itibariyle tahliye kararı varildi.tahliye aşamasındaki yediemin ve diğer masraflar hakkında bilginiz varmı.ne kadar bir ücret ayırmalıyım tahliye günü...
  • kalende_11 K kullanıcısına yanıt
    oldukça çok
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    oldukça çok derken...?zaten şu ana kadar zaten 2 icra takibi ,tahliye davasıydı 2500 ü buldu masrafım..rakam verebilirmisiniz.
  • kalende_11 K kullanıcısına yanıt
    Rakam telaffuz etmek zor. İçeriden çıkacak eşyaya bağlı. Ona göre araç ve depo alanı gerekecek çünkü. Ama 5-6 bin liradan aşağı olmaz tahmini

• Tahliye talepli icra takibi, icra dairelerinde başlatılacak olup süreler ödeme emrinin kiracıya gönderilmesiyle başlayacaktır. Bu kapsamda temel olarak kiracının, ödeme emrini tebliğ aldıktan sonra itiraz için 7 gün, kira borcunu ödemek için konut ve çatılı işyeri kirasında 30 günlük süresi vardır. Eğer kira sözleşmesinde kefil varsa bu kefile karşı da ayrı bir ödeme emri gönderiliyor olup kefilin itiraz ve ödeme için 7 günlük süresi vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salhillaleli -- 21 Aralık 2018; 1:15:34 >
  • Eğer kiracı 7 günlük süre içerisinde takibe itiraz ederse icra takibi duracaktır. Kiracı, borca itiraz edebileceği gibi kira sözleşmesinin varlığına da itiraz edebilir. Bu durumda eğer (sözleşme noter onaylı değilse) tahliye için kiraya verenin genel mahkemelerde dava açması gerekecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salhillaleli -- 21 Aralık 2018; 1:17:9 >
  • valla anladığım kadarıyla çeşitli ihtimaller var, dikkatli olmak lazım tahliye vs işlerinde belki şu içerik incelenebilir: gayrimenkulhukuk.com/blog/kiracinin-tahliyesi-icin-icra-takibi-baslatmak
  • Arkadaşlar ben bu konuyu açtım ki herkez işlemlerini deneyimlerini A dan Z ye yazsın.bilgi sahibi olmak isteyen veya zor durumda kalanlar bilgi sahibi olsun.
    İşlem süreclerinizi,giderlerinizi ve sonucu mutlaka yazınız

• quote:

Orijinalden alıntı: güneyizmir

Arkadaşlar ben bu konuyu açtım ki herkez işlemlerini deneyimlerini A dan Z ye yazsın.bilgi sahibi olmak isteyen veya zor durumda kalanlar bilgi sahibi olsun.
    İşlem süreclerinizi,giderlerinizi ve sonucu mutlaka yazınız
    Merhaba hocam, ben de aynı dertten muzdaribim malesef. 6-7 aydır kiracıdan kira alamıyorum, yaklaşık 2 senelik kiracı, daha önce 2 ay falan düzenli ödedi, daha sonra 2 kere 4 aylık periyotlarla ödemedi onları toplu verdi vs. şuan 7 aydır kira alamıyorum. Birazda belalı bir tip, çok uğraştırdı babamı.

Kira 600 TL, kira sözleşmesi noter onaylı değil ve evi ilk tuttuğunda yapıldı, tekrar sözleşme yenilemesi yapılmadı. Babam ev için gelir vergisi de ödemiyor bildiğim kadarıyla, kendisi emekli vergi muafiyeti de olabilir tam emin değilim. Zaten bu evden hiç düzenli gelir de elde edemedik hep sorunlu kişilerle karşılaştık.

Sizin izlediğiniz adımları izlemeyi düşünüyorum, yarın babamdan vekalet alıp, icra müdürlüğüne gidip işlemleri ben halledeceğim. Sözleşmenin noter onaylı olmaması veya evin gelir vergisinin ödenmemesi bana bir sorun teşkil eder mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.