Şimdi Ara

Kimya Mühendisliği okuyorum lütfen gelin bilgisi olanlar !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul ünide kimya mühendisliği 1.sınıfım yaş 21 ve ben bu bölüme devam edip etmeme konusunda çok kararsızım sanki boşa okuyormuşum kesin işsiz kalacakmışım işe yaramaz bir bölümmüş gibi hissediyorum finaller başladı ve sınavlara çalışacak gücü kendimde bulamıyorum hatta başka bölüme geçmeyi bile düşünüyorum bilg. muh gibi aklım hep karışık. Bana ne yapmam gerektiğini söyleyin çok yoruldum düşünmekten bir enerji bulmam lazım kendimde

• benim okuyup seneler önce mezun olan bir akrabam var şuan dünyaca ünlü bir boya firmasında laboratuvardan sorumlu müdür ve maaşı sağlam ayriyetten dünyayı dolaşıp duruyor iş için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kimanuel kullanıcısına yanıt
    Hangi üniversiteden mezun hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kral bölümdür hocam dersleri sevip kendinizi ciddi anlamda geliştirin özellikle Dil konuşma vs ortalama üstü olursunuz!

• ArapFayik A kullanıcısına yanıt
    Ankara gazi diye hatırlıyorum

• Bizimde okuldaki hocamız odtü kimya mezunu yıllarca yurt dışında yaşamış ilaç firmalarında çalışmış yapay deri sentezleyip amerikan kimya kitaplarına çıkmış ve çok paralar kazanıyor dostum derdin paraysa sıkıntı yapma ama sevmeden de biyere gelemezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizce ve Almancayı anadil gibi bilirseniz, sadece diplomayı almıs olmak için okumayıp gerçekten donanımlı sekilde okursanız yani mesela sertifikalı eğitimlere katılıp mesleğinizi gelistirecek adımlar atarsanız kesinlikle issiz kalmaz ve gayet yeterli maas alabilirsiniz. Kimya mühendisliği çok güzel ve alanı genis bir bölümdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: İrisEymen

İngilizce ve Almancayı anadil gibi bilirseniz, sadece diplomayı almıs olmak için okumayıp gerçekten donanımlı sekilde okursanız yani mesela sertifikalı eğitimlere katılıp mesleğinizi gelistirecek adımlar atarsanız kesinlikle issiz kalmaz ve gayet yeterli maas alabilirsiniz. Kimya mühendisliği çok güzel ve alanı genis bir bölümdür.
    Hocam bu yazdıklarınız içimi gerçekten rahatlattı peki hiç çevrenizde varmı kimya mühenidisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kvgrsn

Bizimde okuldaki hocamız odtü kimya mezunu yıllarca yurt dışında yaşamış ilaç firmalarında çalışmış yapay deri sentezleyip amerikan kimya kitaplarına çıkmış ve çok paralar kazanıyor dostum derdin paraysa sıkıntı yapma ama sevmeden de biyere gelemezsin
    Kimya mühendisliği benim ancak . Peki ya sizin varmı hocam hiç çevrenizde bu böl
    m
    okuyan ve bana ne tavsiye verirsiniz
  • Upp her birinizin fikri önemli arkadaşlar .
  • Bölümü severek okuyorsan sıkıntı yoktur işinin iyisi ol yeter yukarıda taktikleri vermişler zafen

• Ben bu meslek için çalışıyorum şuan ve kazanmış insanların böyle düşünmesi beni korkutuyor hayalim Boğaziçi kimya mühendisliği hedefim İTÜ kimya mühendisliği her halükarda yazmayı düşündüğüm bir meslek suanlik siz neden böyle düşünüyorsunuz açar mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Gayeyyyy

Ben bu meslek için çalışıyorum şuan ve kazanmış insanların böyle düşünmesi beni korkutuyor hayalim Boğaziçi kimya mühendisliği hedefim İTÜ kimya mühendisliği her halükarda yazmayı düşündüğüm bir meslek suanlik siz neden böyle düşünüyorsunuz açar mısınız
    Kimya iş alanı çok iyi bir bölüm. Bölümü ingilizce okuyup, almanca belirli seviyeye gelirseniz çok çok iyi paralarla güzel bir mesleğe sahip olursunuz. Ancak kimyaya ilginiz yoksa o bölüm bitmez, işkence olur. İlgisi olan için süper bölüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmansil55

Kimya mühendisliği benim ancak . Peki ya sizin varmı hocam hiç çevrenizde bu böl
    m
    okuyan ve bana ne tavsiye verirsiniz

Alıntıları Göster
    Bölümü bir an önce bitirmeye çalışın yapabildiğiniz en yüksek ortalamayla.

Yurtdışı gibi bir hayaliniz varsa Almanca çalışın, yok Türkiye'de çalışırım derseniz İngilizceyi geliştirin. İş imkânları gayet yeterlidir.
  • kajmansil55 K kullanıcısına yanıt
    Etrafımda olan yok ama ben lise sondan beri sayısal her bölümü en ince detayına kadar araatırdım hocam içiniz rahat olsun. Gerekli eğitimleri alır, sertfikalar alıp dilinizi gelistirirseniz hak ettiğiniz yerde olursunuz suphesiz.

• quote:

Ben bu meslek için çalışıyorum şuan ve kazanmış insanların böyle düşünmesi beni korkutuyor hayalim Boğaziçi kimya mühendisliği hedefim İTÜ kimya mühendisliği her halükarda yazmayı düşündüğüm bir meslek suanlik siz neden böyle düşünüyorsunuz açar mısınız
    Aslında bölüm arkadaşların dediği gibi iş imkanları açısından geniş ama mezunda bir o kadar genis

• quote:

Orijinalden alıntı: isetta_1955

Bölümü bir an önce bitirmeye çalışın yapabildiğiniz en yüksek ortalamayla.

Yurtdışı gibi bir hayaliniz varsa Almanca çalışın, yok Türkiye'de çalışırım derseniz İngilizceyi geliştirin. İş imkânları gayet yeterlidir.

Alıntıları Göster
    Şu anlık bende bunun üzerine yoğunlaşıyorum Almanya'yı en azından B2 seviyesinde tutmayı İngilizceyi halletmeyi ama dediğim gibi kafamdaki şüphelerden kurtulamamistim sadece ama yazılanlar rahatlatti

• isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki garanti diye nitelendirdiğimiz bir meslek değil farkındayım hayalim olan bir yer mi tam olarak o da değil ki şöyle genel olarak gönülden istediğim bir meslek hiç olmadı vasifsizlik mi dersiniz ne dersiniz bilemem :) ama genel olarak sağlık alanı hiç düşünmedim mühendislik alanı olarak baktığımda ilgi alanlarıma en yakını endüstri ve kimyaydi ki kimya mühendisliği kimyayla çok da alakalı olmadığını biliyorum diğer muhendislikler fiziğe kayarken endüstri ve kimya matematiğe kayiyormus gibi geliyor bana hep. Birde şöyle düşünüyorum hani kimya yani yediğimiz ekmekten oturduğumuz koltuk aldığımiz hava şampuanimiz ağrı kesicimiz hani her şey kimya. Bir şekilde önü açık geliyor ama dediğim gibi maddi açıdan düşünmek zorundayım gerçek manada istedim bir yer olsa on yıl işsiz kalayım sorun etmem ama emin olmadığım için çok tereddüt ediyorum

• quote:

Şöyle ki garanti diye nitelendirdiğimiz bir meslek değil farkındayım hayalim olan bir yer mi tam olarak o da değil ki şöyle genel olarak gönülden istediğim bir meslek hiç olmadı vasifsizlik mi dersiniz ne dersiniz bilemem :) ama genel olarak sağlık alanı hiç düşünmedim mühendislik alanı olarak baktığımda ilgi alanlarıma en yakını endüstri ve kimyaydi ki kimya mühendisliği kimyayla çok da alakalı olmadığını biliyorum diğer muhendislikler fiziğe kayarken endüstri ve kimya matematiğe kayiyormus gibi geliyor bana hep. Birde şöyle düşünüyorum hani kimya yani yediğimiz ekmekten oturduğumuz koltuk aldığımiz hava şampuanimiz ağrı kesicimiz hani her şey kimya. Bir şekilde önü açık geliyor ama dediğim gibi maddi açıdan düşünmek zorundayım gerçek manada istedim bir yer olsa on yıl işsiz kalayım sorun etmem ama emin olmadığım için çok tereddüt ediyorum
    Ben olsam kimya gibi bir alanda tereddüt etmezdim. Kimya bölümü ya da kimya müh. gelene kadar tereddüt etmesi gereken yüzbinlerce mezun/öğrenci var. Kimya alanında dil öğrenip, okulu külfet olarak görmeyip derslerini düzenli takip eden adamın çekinmesine gerek yok. Amerikan, Alman kimya/ilaç şirketlerinin kazandıkları paralar ortada, pasta büyük, sadece okulu bitirmiş olmak için bitirmek yerine pastadan büyük pay alabilmek adına konuyla alakalı olmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kajmansil55

Şu anlık bende bunun üzerine yoğunlaşıyorum Almanya'yı en azından B2 seviyesinde tutmayı İngilizceyi halletmeyi ama dediğim gibi kafamdaki şüphelerden kurtulamamistim sadece ama yazılanlar rahatlatti

Alıntıları Göster
    Hocam şüphe falan boşver bunları. Dandik bir iibf, iletişim fakültesi falan okusan neyse de kimya gibi endüstriyel ve geniş bir alanda yersiz şüphe ediyorsun. Yurtdışı kaynaklardan sektörü, gelişmeleri takip et. Dil konusunda ilerle. Derslerini külfet olarak görürsen geriye düşersin, okulu değerlendir. Hatta hocalarla projelerde, etkinliklerde yer alabiliyorsan elinden geleni yap.

Koşturmayana ekmek yok. Ne kadar işlerin peşinden koşarsan o kadar fırsat çıkar karşına.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.