Şimdi Ara

kimsede FORD TAUNUS yokmu (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
487
Cevap
8
Favori
334.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gt gts bunlar biraz daha uzun hemen dökülüyor bendeki gl modeli tutulan bi model düzgün kullanırsan yağını suyunu koy hiç bi şey olmaz rahat ol

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dream medemedin D kullanıcısına yanıt
    Hocam cevaplar için çok teşekkürler son bir sorum daha var ingiliz ve alman taunuslar arasında çok fark var mı hangisi daha iyidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim öncelikle alman taunus kasa olarak arkadaki stop lambaları biraz küçük otosan larda büyük motor bakımından pek bi fark olacağını sanmıyorum ama alman taunusun parçası az diye biliyorum otosan daha iyi parçası çok ve ucuz

Taunus alma gibi bi niyetin varsa ki var gibi telefon numaramı vereyim konuşalım

Hocam bilgiler için tekrar teşekkür ediyorum, şu sıra biraz kendimi toplamaya çalışıyorum ekonomik olarak bu arada da ufaktan araştırma yapıyorum. İnşallah biraz daha birikim yapınca iletişime geçerim seninle :)

• EKE58 kullanıcısına yanıt
    Peki dostum

• Efsaneler ölmez.. Buda benim araç. Konu hortlasın (: kimsede FORD TAUNUS yokmu
     kimsede FORD TAUNUS yokmu

• Resimler harika

OLD FORD NEVER DİES

• 2.0/ 5 ileri şanzumanı ile birlikte tam takım motor lazım bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OHePSiyaHGiyeR

Efsaneler ölmez.. Buda benim araç. Konu hortlasın (: kimsede FORD TAUNUS yokmu

Vay mukemmel duruyo ya..

• 77 model 2.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedbek42

77 model 2.0

Bence Taunusun en iyi kasa modeli. Bende mk2 arıyorum bakalım temizini bulurum inşallah.

• Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama bi sorum var. Taunus lar güncel oranlarla 100 km de kaç litre yakar?

• mmurattcann M kullanıcısına yanıt
    35kr civarı hocam.
  • 2.0 v6 1978 clasik aski ;) dikkat turkiyede bulunan elin parmaklarini gecmez :)

• Bende de dededen yadigar 1977 model 2.0 V6 Ghia donanımlı sütlü kahve rengi Alman Taunus'u var. Aracın ilk sahibi aldıktan 6 ay sonra dedeme satmış o günden beri yaklaşık 38 yıldır falan bizim ailede hala da maşallahı var canavar gibi çalışıyor. :) 80'lerde ufak bir kaza geçirmiş sol arka çamurluğu değişmiş, çok şükür ondan başka da kazası olmamış. Araç şu an 128.000 KM'de ve hiç tüp vb. takılmamış. Dış görünüş açısından da herhangi bir değişiklik yapılmamış. Biz de hala benzinli olarak biniyoruz sırf orjinalliği bozulmasın, V6 motora yazık etmeyelim diye.

5 yıl önce dedemi kaybedene kadar araç kendindeydi zaten, özenle korudu ve sakladı arabasını. Vefatından sonra yaklaşık 2 sene kadar otoparkta yattı araç o ara biraz yıpranmışlığı oldu ama kaportayla alakalı tabi motorunda hiçbir sıkıntı yok. Yine de kaportada öyle aşırı rahatsız edici veya sürüş keyfini baltalayacak bir kusuru yok. Hala yola çıktığında insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. :) 6-7 ay sonra kaporta falan dahil komple bir kozmetik işine girmek istiyorum. Aracın dış tavanındaki deri sapasağlam hiçbir işleme gerek yok sadece metal aksamının boyasını ve kaportasını gözden geçirtmeyi düşünüyorum. Daha önce böyle orjinaline sadık kalarak Alman Taunus toparlayan arkadaşlar varsa bilgi almak beni memnun eder.

Özellikle camın altındaki ve üstünden şerit halinde geçen metal çıtaları bulmakta sıkıntı yaşıyorum. Kapı lastiği de ayarlamam gerekiyor da onu metrelik lastik alarak da halledebilirim diye düşünüyorum. Önerileriniz olursa dinlemek isterim.

Bir de aracın içindeki konsolun derisi de hala diri ve sağlam, çatlamalar yıpranmalar çok nadir göze çarpıyor. Buraların korumasını nasıl sağlayabilirim bilgilendirirseniz sevinirim.

• Yardımlarınızı bekliyorum tanusların tamponlarının hepsi birbirleriyle uyumlumu bende 88 1.6 gl var 90 model çift farlı bi araçtan tamponlarını almak istiyorum uyarmı onu bilmiyorum deneme şansımda yok bilgi verirseniz mutlu olurum şimdiden teşekkürler

• Tuncer23 T kullanıcısına yanıt
    Hocam facebookta "Taunus Türkiye" ve "Ford Taunus Alım - Satım" diye gruplar var. 3binden fazla üyesi var. Oraya sor istersen oradakiler cevap verir.
  • Arkadaşlar bende taunus almayı düşünüyorum. Yalnız size bir şey sormak istiyorum. Alacağım araba 90 model altı. Onların iç dizaynı daha sade ve güzel. Yalnız dışına gelicek olursak GLS modellerinin , yani ÇİFTER FARLI olanları çok daha baba duruyor. Size sormak istediğim soru şu. Tek farlı olan bir taunusa , çifter farları takabilir miyim ?. Çünkü genelde çoğunluk ve ucuz bu tek farlılar. Resimlerde de gösterdim daha net anlamanız için. Ben çifter ve tek far isimlerini verdim Aslını bilmiyorum. Kısaca ben resim 1 deki taunus lara hastayım. Ama resim 2 deki taunusu alıp onun farlarını resim 1 deki gibi yapabilir miyim ?. Arkadaşlar bu far hassasiyeti bir tek bende mi var bilmiyorum ama soruma vereceğiniz olumlu yanıtı bekliyorum Mesela bu çift farlıalr için ön panjur fiyatlarınada baktım 40 tl. Eğer bu far olayı olursa çok iyi olacak. Çünkü ucuza b ir tane düşürdüm. Sadece ön farları resim 2 deki gibi.
    Bu mesaja eklenen görseller:

kimsede FORD TAUNUS yokmu kimsede FORD TAUNUS yokmu

• fpak F kullanıcısına yanıt
    bu kasa taunus arıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.