Şimdi Ara

kimsede FORD TAUNUS yokmu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
488
Cevap
8
Favori
334.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• heyt beee taunustan kral arabamı var beee
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyaypay

heyt beee taunustan kral arabamı var beee
    Babamınkini arada bir kullanıyorum. 93 model Taunus 1.6 GT. Gerçekten zamanının en iyi yerli arabası. Ne yazıkki benzin parası yetiştirmek için de nerdeyse petrol kralı olmak lazım. Şehirdışı 90-100 gittiğim halde 8 litre yakıyor. İstanbul trafiğinde düşünmek bile istemiyorum. Tüp de taktırmadık vaktiyle. Yakıtı dışında tek şikayetim çok sert olan direksiyonu. Resmen kas yaptırıyo namıssız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Babamınkini arada bir kullanıyorum. 93 model Taunus 1.6 GT. Gerçekten zamanının en iyi yerli arabası. Ne yazıkki benzin parası yetiştirmek için de nerdeyse petrol kralı olmak lazım. Şehirdışı 90-100 gittiğim halde 8 litre yakıyor. İstanbul trafiğinde düşünmek bile istemiyorum. Tüp de taktırmadık vaktiyle. Yakıtı dışında tek şikayetim çok sert olan direksiyonu. Resmen kas yaptırıyo namıssız.

Alıntıları Göster
    Taunus benim araba kullanmayı öğrendiğim otomobildir. 1975 model SW taunusumuz vardı. Harika bir arabaydı. Onun vitesi ve ince direksiyonuna hayrandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Taunus benim araba kullanmayı öğrendiğim otomobildir. 1975 model SW taunusumuz vardı. Harika bir arabaydı. Onun vitesi ve ince direksiyonuna hayrandım.

Alıntıları Göster
    Eskiden babamda vardı 77 model 2.0 v6
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckin01

Eskiden babamda vardı 77 model 2.0 v6

Alıntıları Göster
    bitti bu arabalar tarihe karıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Alıntıları Göster
    TAUNUS LAR BİTMEZ BİTMEYECEK.

halen kullanıyorum 1989 model 2.0 gls ilk sahibiyiz babadan kalma diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emfumuha

Alıntıları Göster
    benzini sömürüyor o araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: emfumuha

Alıntıları Göster
    bizde de varmış eskiden daha yeni almışlar bir kaç hafta sonra pert olmuş araba (kazada) daha arabayı tam kullanamadan hurdalığa çıkarmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUNERBOY

bizde de varmış eskiden daha yeni almışlar bir kaç hafta sonra pert olmuş araba (kazada) daha arabayı tam kullanamadan hurdalığa çıkarmışlar

Alıntıları Göster
    90 model 1.6 GT var babamda. Mükemmel bira araba bence, bordwaylere, tofaşlara göre çok çok güzel, sağlam ve geniş bir araba, tüp takılınca gayet güzel biniliyor, bizimkisi 125bin kmyi devirdi,250binkm yapanları da gördüm, Oto pazarında 5milyar civarı satılıyor, bu fiyata alınabilecek en iyi araba taunustur.

• quote:

Orijinalden alıntı: emref

90 model 1.6 GT var babamda. Mükemmel bira araba bence, bordwaylere, tofaşlara göre çok çok güzel, sağlam ve geniş bir araba, tüp takılınca gayet güzel biniliyor, bizimkisi 125bin kmyi devirdi,250binkm yapanları da gördüm, Oto pazarında 5milyar civarı satılıyor, bu fiyata alınabilecek en iyi araba taunustur.

Alıntıları Göster
    93 model 2000 gts var üstüne araba tanımam yakıtta fena sayılmaz kılometrede 180 bin yakıyo tüpde benzinlide 300 ü buluyo ama it gibide gidiyo tank gibi araba cok rahat

http://img291.imageshack.us/img291/3041/phot00077dl3.jpg

http://img47.imageshack.us/img47/2016/phot00088ps2.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: entelhasere

93 model 2000 gts var üstüne araba tanımam yakıtta fena sayılmaz kılometrede 180 bin yakıyo tüpde benzinlide 300 ü buluyo ama it gibide gidiyo tank gibi araba cok rahat

http://img291.imageshack.us/img291/3041/phot00077dl3.jpg

http://img47.imageshack.us/img47/2016/phot00088ps2.jpg

Alıntıları Göster
    ama kardes be onlarda artık pek kullanılmaz ki ne klima war hmde çok yakar lpg yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: Cryp2nyte

ama kardes be onlarda artık pek kullanılmaz ki ne klima war hmde çok yakar lpg yoksa

Alıntıları Göster
    klima olmadıgını kım söyledi
  • quote:

Orijinalden alıntı: entelhasere

klima olmadıgını kım söyledi

Alıntıları Göster
    Bende 1996 a kadar 1992 Ford Taunus Gt vardi tank gibi arabaydi yokus assagi 200 gormusdum :) ve cok da huzurluydum arabanin icinde tek kusuru on takimlar bozuluyordu habire fren yaparken kac defa degmez dedigim kaldirima degiyordu on taraf , isuzu kamyon desasiyla fren yapinca on taraf :):) birde suan sahip oldugum clionun yaksii ile 1996 da ayni yakiyordu cok yakiyordu ve performans sifir di , ama guveli ve oturakli bir arabaydi ruhu saat olsun :):):D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Damador -- 24 Temmuz 2006; 20:16:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

sendeki renault u getirde bi çarpışma testi yapalım TAUNUSLA.

• quote:

Orijinalden alıntı: emref

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emref

bendeki 350 000 de

• quote:

Orijinalden alıntı: beziide

quote:

Orjinalden alıntı: emref

bendeki 350 000 de

Alıntıları Göster
    arkadaşlar

bende 78 model sw ford taunus var geçektende sağlam bir araba ama bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim arabanın motoru çalıştığında triger kayışı bölgesinden tak tak tak tak diye çok kuvvetli bir ses çıkıyor motor pervanesi altındaki kam milini takım çevirmeye çalışıyorum yarım tur çok rahat dönüyor ondan sonra çok zor dönüyor kam milinde sıkışma var gibi ama tamda emin değilim bu arızadan dolayı bazen marş motoruda zorlanarak marş basıyor yardımcı olursanız sevinirim birde bu arızanın bana maliyeti ne kadar olur......

• quote:

Orijinalden alıntı: efes79m

arkadaşlar

bende 78 model sw ford taunus var geçektende sağlam bir araba ama bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim arabanın motoru çalıştığında triger kayışı bölgesinden tak tak tak tak diye çok kuvvetli bir ses çıkıyor motor pervanesi altındaki kam milini takım çevirmeye çalışıyorum yarım tur çok rahat dönüyor ondan sonra çok zor dönüyor kam milinde sıkışma var gibi ama tamda emin değilim bu arızadan dolayı bazen marş motoruda zorlanarak marş basıyor yardımcı olursanız sevinirim birde bu arızanın bana maliyeti ne kadar olur......

Alıntıları Göster
    arabayı 1 milyara sat 5 milyara 92 modelini al ön cam otomatik merkezi kilit bi de tüplü oldumu sees de koyarsınn ohhhhh

• quote:

Orijinalden alıntı: efes79m

arkadaşlar

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: efes79m

arkadaşlar

kardeş tahminim arabanın kam milinde boşluk var çünkü kam mili elle dönmez boşluk olduğu için döndürebilmişsindir sana tavsiyem triger kayışınıda yemeden yaptır.

• quote:

Orijinalden alıntı: beziide

quote:

Orjinalden alıntı: efes79m

arkadaşlar

kardeş tahminim arabanın kam milinde boşluk var çünkü kam mili elle dönmez boşluk olduğu için döndürebilmişsindir sana tavsiyem triger kayışınıda yemeden yaptır.

Alıntıları Göster
    1994 senesinden 6 ay öncesine kadar 1990 Ford Taunus 1.6 GT kullandım. Benim ilk göz ağrımdır. Şimdi aldığım arabadan ondan aldığım kadar zevk alamıyorum. Çoook kahrımı çekti Çooook....

Ne anılar ne üzüntüler ne neşeler yaşadık onunla beraber....

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.