Şimdi Ara

KIMBUNLAR FIFA 2013 PRO CLUB PS3 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kmlyurdabak
    Umutcum nacizane fikrimi söyliyim. Takım mükemmel ötesi dün Yener'e pm atmıştım.Bu takım ne abi THE BEST FUT PLAYERS TEAM diye
    Takımdaki bütün kişiler oyunu bilen pas atma ve çalım yapma kabiliyetine sahip kişiler.
    Pro'nun şöyle bir olayı var.Tamamen gerçek futbol mantığını stratejisini taktiğini uygulayabiliyoruz. En basitinde forvetin boş alan yaratmasına değinicem.
    CAM oynayan arkadaş hemen ST ye ara pası atmayıp topu ayağında tutup sağ veya sol kanattan bindiricek adamı beklediği takdirde çok rahat pozisyon yaratılıyor.
    Bu modda yapılan genel olarak en büyük hata hemen ST lere arapası atmak. Hepimiz biliyoruzki markaj altında olan ST ye atılan arapaslarını defans herzaman kesiyor.özellikle kontra ataklarda markaj altında defansın arkasına sarkmaya çalışan ST yerine ters kanattan giden veya bindiren oyuncuya topu göndermek kalabalık hucuma çıkmayı sağlıyor.
    Onun için atağa kalkarken kanatların bindirmelerini beklemek ters kanada ani şekilde oyunu çevirmek çok büyük avantaj sağlıycaktır. Hemen ileri atılan ara pası yerine rakip sahada yapılıcak olan ileri ve geri şekilde paslar ve verkaçlar karşı defansın dengesini allak bullak edecektir.
    En önemli noktaya tekrar değiniyorum.
    Bu modda yapılan en büyük hata takımların %80'i bunu yapıyor.Hemen ST'ye atılmaya çalışan ara pasları yada l1 üçgen pasları.
    Şu andaki rakipler inanın çok kolay. DİV1'de bir rakipler geliyor. Defansı allak bullak ediyor. Bindirmeler ters kanada dönen toplar oha lan dedirtip resmen imrendiriyorlar adamı
    Bu şekilde oynayan adamlar 1 e 1 de bizim takımın oyuncularından kesinlikle fazlaları yok yani sadece sistemi oturtmuşlar.Bizim takımdaki kişilerde bu tarz oynıycak kabiliyet ,tecrübe, fizik gücü ve hatta maddi destek Yener hocam var
    Bu kadar kalabalık olupta bir elin parmaklarını geçmiycek sayıda maç yapılıp dün geceki oyun tarzı bence fazlasıyla iyi zaten.

Altına imzamı atarım... Umut'ta sende güzel yazmışssınız ellerinize sağlık..

quote:

hatta maddi destek Yener hocam var

Coin takım ruhunu bozar diye şimdilik müdahale etmiyorum.

• Beyler benim Pro çok kuvvetsiz olduğu için dünkü maçlarda goller ve asistler kaydetmiş olmama karşın oynayabileceğimin %10'unu ancak sahaya koyabiliyorum.

Ben önümüzdeki birkaç gün Pro'mu boostlayıp bir şekilde kasıcam. Ondan sonra ha sağa oynamışsınız ha sola ha ortadan bana ara pas atmışsınız hiç farketmez

Dün gerçekten çok iyiydik 8 maç falan kaybetmedik. Son maçta da benim kişisel görüşüm herkes mental olarak çok yorulduğu için kaybettik.

Benim de şöyle bir taktik fikrim var: Bir akşamda 6-7 taneden fazla maç yapmayalım
  • Yımah yada ben Cb olurum Kemal bey de defansta olduğu zaman, cpu ya bırakırsak GK yı , 3 lü savunmada sıkıntı yaşarız, istediğimiz kadar dikkatli olalım ön libero aradan 1 adam kaçırırsa uzaktan direk gol. CB iyi savunuruz ama 1 e 1 tamamen risk ve forvetler tazı gibi , aksilik anında cezayı keserler. 2 CB 1 GK o yönde daha etkili olucaktır. Hemde GK gelişimleri için 10 numara duzen.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CoderShack

quote:

Orijinalden alıntı: Brky39

quote:

Orijinalden alıntı: CoderShack

evet beyler dün performansımız iyiydi neredeyse maç kaybetmedik ama !!!

1. forvet (st,rw,lw) dışındaki mevkiler pozisyonunu korumadan asist ve gol yapmaya gidip zamanında yerine dönmediği için orta saha boş kaldı.
    2. kanatlar topu alınca skill yapmak çalım atmak için top kaybı kaptı
    3. st genelde oyun kanatlara yayıldığından top gelmediği için wing, cam gibi oynadı ve 2. söylediğim gibi top kaybı yaptı

benim düşüncem bu 3 sorunu halledersek ve bir taktik belirlersek herkes hem oyunun içinde olur hemde daha fazla zevk alırız en basiti forvet golunu yapar cam cdm oyun kurar cb ye girmiyorum zaten bir arkadas var o da mevkisine gayet sadık oynuyor.

taktik paylasmak isteyen var mı?

en ideal taktik bana göre 4-2-3-1 dir. çift ön libero'dan biri box to box olucak defansif boyu biraz uzun.. ikincisi benim adam olucak CDM playmaker kıvrak ve oyun kurucak pas dağıtıcak şekilde.. Kanatlar kısa boylu süratli olucak.. CAM eğer sen oynıcaksan boyunu kısaltman lazım abi daha çevik olman için.. Tek forvette boyu en az 5.10 olucak defans arasında ezilmicek çokta ağır olmıcak.. Bi de defanstan çıkarken uzun vurmak yerine paslı çıkmamız lazım sen defans oyuncularına fazla güvenmediğin için ileri vuruyosun ama pas yapmaya alışmak lazım eğer zorlanırsan ben oynayabilirim ANY , sen sadece kendi adamını kontrol edersin CAM mevkinde.. Geriden oyun kurarım. Bide tespit ettiğim bişey var ; ilerde gereksiz pres yapıp hem yer kaybediliyo hem de çok yorgunluk oluyo. ilerde basmayıp kendi yarı sahamızda alan savunması yapmamız lazım yani top ayağında olan oyuncuya pres yapmayıp pas yollarını kapatmamız lazım bunu ben genelde yapıyorum ama tek kişi yapmam bi işe yaramıyo yine de çoğu zaman topu bu şekilde kapabiliyorum.. diceklerim bu kadar...

kardeşim taktik derken 433 4231 filan değil oyunu su mevki su sekilde oynasın topu aldıgında suraya dönsün bu adam bunu yapsındı oyunun cb leri asırı yavas ve lag oluyor pasa bastıgımda hemen reaksiyon göstermiyor bu nedenle ileriye vurmak daha sağlıklı dün sırf o yerinde dönüşler sağa sola top sürmelerden baya gol yedik şu gerçek defans ortasaha basit oynayacak bu sırf burada değil fut ve gercek hayattada bu şekilde.

taktik bugun 3 lü savunmayı deneyelim 3421 daha ofansif oynarız defanstan topu kanatlara daha verimli aktarır aynı sekilde ortasaha tabi mevkiye sadık kalındığı sürece daha kalabalık olur rakibi cıkmadan engelleriz.

CM
    sağ cm topu aldığında kesinlikle st ile oynamıyor cok abest bir durum olmadıgı sürece tabi adam bombostur atarsın kaleciyle karsı karsıya kalır. ama st top almaya cm ye gelmeyecek cm de vermeyecek. rcm topu rm, rf, lcm ye oynayacak kesinlikle çalım atmaya çalışmayacak önünde boşluk olmadığı sürece ve boşluk olsa dahi mevkisini korumak adına önünde rm, rf varsa pas verecek mevkisinin biraz önünde dönen topları karşılamak adına bekleyecek. Ldm içinde aynı şeyler lf, lm, rdm ye oynamak için geçerlidir.
    RM-LM
    top geldiğinde önü boş ise önündeki LF-RF içeri doğu koşuyorsa kanattan top sürebilir kesinlikle çalıma girmeyecek önünde adam varsa topu cm veya LF-RF ye verecek
    LF-RF-ST
    Sürekli ofsayt çizgisinde bekleyecekler kesinlikle top almaya geriye gelmeyecekler top genelde koşu yollarına havadan veya yerden atılacak topu aldıklarında önünde adam varsa kendi aralarında verkaça girecekler

bugün bu şekilde deneyelim arkadaşlar olurda taktik veya yukarıdaki anlattığım oyun şeklinden memnun kalmazsak farklı taktikler buluruz

Aşağıda yarım saattir bunları yazmaya çalışıyodum bende Mantık tamamen dedğin gibi Umutcum. CM-CAM-CDM hemen ST ye ara pası vermeyecek Sağ-sol kanatla ya verkaça giricek yada ekonların bindirmesini bekliycek

kemal hocam sen pro olayında tecrübelisin seninde böyle düşünmen hoşuma gitti fut oynarken bu şekilde yaptığımda yenilmiyorum 4 günlük pro gözlemimde bu şekilde oldu artık aksama bu düzende deneriz üstüne basa basa söylüyorum mevcut kadrodaki arkadaşlarım, kardeşlerim, abilerimin hepsi bu oyunda kalitesini nasıl oynadığını turnuvalarda göstermiş kişiler benim tavsiyelerim tamamen takım oyunu oynamamız ve herkesin gol atmadan asist yapmadan da zevk almasını saglayacak aynı zamanda galip geleceğimizi düşündüğüm şeylerdir. Gol atmak güzel birşey ama şunuda unutmamak lazım oyunun en aktif bölgesi defans ve ortasaha cdm, cm, cam bu bölgelerde oynayan kişiler topun ayagına en çok geldiği ve bana göre en çok zevk alan kişiler kesinlikle skill top sürme sağa sola dönme mevkiyi terketme yapılmaması gerekiyor en ufak hatada gol yenilebiliyor sürekli basit oynayıp oyunun yönlenmesi gerekiyor tabi forvet hattıda skill ve adam gecmeye calısmayıp direk sonuca gitmeli çünkü arkadaki adam o topu kapmak için yardırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

Yımah yada ben Cb olurum Kemal bey de defansta olduğu zaman, cpu ya bırakırsak GK yı , 3 lü savunmada sıkıntı yaşarız, istediğimiz kadar dikkatli olalım ön libero aradan 1 adam kaçırırsa uzaktan direk gol. CB iyi savunuruz ama 1 e 1 tamamen risk ve forvetler tazı gibi , aksilik anında cezayı keserler. 2 CB 1 GK o yönde daha etkili olucaktır. Hemde GK gelişimleri için 10 numara duzen.

eğer yukarıda anlattığım gibi rm lm sadece rf-lf ye pozisyon ayarlayıp tekrar kendi mevkisine dönerse sıkıntı olmaz kaldı ki orta 2 cm sürekli kademeye girer defans dısa doğru açılır örnek euro 2012 italya
  • Yokmu klube gelen giden
  • hadi toplanalım
  • benim adamı cidden geliştirmem lazım, şuan ki haliyle bildiğin eski Trabzonspor'lu Lemi gibi

15 dakikaya onlayn oluyorumm, benim ufaklık uyukluyorr

bekarlar kıymetini bilin valla, istediğin zaman aç istediğin zaman kapa oooohhhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhibbii

benim adamı cidden geliştirmem lazım, şuan ki haliyle bildiğin eski Trabzonspor'lu Lemi gibi

15 dakikaya onlayn oluyorumm, benim ufaklık uyukluyorr

bekarlar kıymetini bilin valla, istediğin zaman aç istediğin zaman kapa oooohhhh

abi o halde bile döktürürdün sen biz ne forvetlerle oynuyoruz adam taça şut çekiyor

• benim kaleci ara sıra teklemese daha rahat edeceğiz, dün direk ön tarafta CB olmamasıda yordu defansı.
  • quote:

benim kaleci ara sıra teklemese daha rahat edeceğiz, dün direk ön tarafta CB olmamasıda yordu defansı.

aynen abi defans arkasına atılan toplara koşmaktan stamina hep yerlerdeydi benim hem de hücuma pek çıkmamama rağmen
  • Arkadaşlar akşam toplanıyoruz..Bugün doyasıya bir maç yapasım var...

Kimler saat 19:00 -19:30 arası uygun??

..................

Buarada kesin ilk 11'e yine ilk takımı kurduğumuzdan beri beklediğimiz The_OA eklenmiştir. Orta saha bölgesinde artık açık kalmayacağını düşünüyorum..Efsane oynar..Ball kontrol üstadı olup, hiç bir skill kullanmadan tüm takımı ipe dizecek kadar iyi oynar...Aynı şekide Vidal kadar sağlam CDM olur..Bakalım...Herkesin gönlüne göre bir ayar yaparız..

Berkay CDM'de oldukça iyi olduğu için, Olgu'yu taktikteki boş bir yere monte edicez artık...Bakalım akşam ayarlarız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynrlast17 -- 11 Ocak 2013; 17:26:12 >
  • Siz uyuyun , div 3 teyiz gece operasyonu..
  • quote:

Siz uyuyun , div 3 teyiz gece operasyonu..

Son 2 maçta 6 puana ihtiyacımız vardı, KİM BUNLAR bu bırakır mı ! Çatır çatır aldı 6 puanı ve Division 3'e yükseldi..

Division 3'te bir maç denedik, duman olduk.. Yarın çok konstantre olmamız gerekcek rakipler artık oldukça kuvvetli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruud_

quote:

Son 2 maçta 6 puana ihtiyacımız vardı, KİM BUNLAR bu bırakır mı ! Çatır çatır aldı 6 puanı ve Division 3'e yükseldi..

Division 3'te bir maç denedik, duman olduk.. Yarın çok konstantre olmamız gerekcek rakipler artık oldukça kuvvetli..

Gercekten muthis bir gece operasyonuydu.

Emir sana da helal olsun. Kendini inanilmaz gelistirdin! Div3'e cikmamizdaki en buyuk pay sahiplerindensin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: berkegs

quote:

quote:

Emir sana da helal olsun. Kendini inanilmaz gelistirdin! Div3'e cikmamizdaki en buyuk pay sahiplerindensin.

evet kaleciliğe alıştı iyice overall düşük olmasına rağmen (80 civarıydı sanırım) süper kurtarışlar yapıyo.. bravo abi

•  KIMBUNLAR FIFA 2013 PRO CLUB PS3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShinQda -- 12 Ocak 2013; 14:04:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkegs

quote:

quote:

Süper beyler bugün hedef div 1

• akşamı beklemeden gündüz kulüp yapar mıyız bugün ? ben evdeyim bütün gün
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.