Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sakın ama sakın Op.Dr. Bülent Demirtürk'e ameliyat falan olmaya gitmeyin muayne bile olmaya gitmeyim ben o adaman ameliyat oldum daha 6-7 ay olmadan tekrar etti geçen hafta tekrar ameliyat oldum açık bırakma teknigi ile bu arada ben almanyadan bu adama gittim bu ameliyat için evden bozma biryerde ameliyat yapıyor girdigimde korkmuştum ama artık karar verdigim için geri adım atmadım almanyada okadar araştırmama ramen sadece açık bırakma yöntemini kullanıyorlar.Sizlere tavsiyem giç geçiktirmeden ameliyat olun ameliyat yöntemlerini iyi araştırın ama Op.Dr. Bülent Demirtürk'e sakın ameliyat olmayın hiç tavsiye etmem.
  • Bu kadar tecrübeli arkadaşın olduğu konuda bende bir soru sormak istiyorum.

Şimdi 6 ay kadar önce kıl dönmesi muhabbeti geçiyordu, bir arkadaşta vardı. Sonra bende bir bakiyim dedim kuyruk sokumunda 1mm belki daha küçük bir deilk farkettim 6 ay kadar önce. Her neyse takmadım o zamanlar, Şu günlerde kafama takıldı tüm belirtileri araştırıyorum. Ağrı yok, sızı yok, kaşıntı yok, abse yok, şişkinlik yok yani sanki hiçbirşey yok gibi, ama o minicik tek bir delik hala orda.

Acaba bu delik kendiliğinden kapanmışmıdır, yoksa bir randevu alayımmı doktordan ? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

Bu kadar tecrübeli arkadaşın olduğu konuda bende bir soru sormak istiyorum.

Şimdi 6 ay kadar önce kıl dönmesi muhabbeti geçiyordu, bir arkadaşta vardı. Sonra bende bir bakiyim dedim kuyruk sokumunda 1mm belki daha küçük bir deilk farkettim 6 ay kadar önce. Her neyse takmadım o zamanlar, Şu günlerde kafama takıldı tüm belirtileri araştırıyorum. Ağrı yok, sızı yok, kaşıntı yok, abse yok, şişkinlik yok yani sanki hiçbirşey yok gibi, ama o minicik tek bir delik hala orda.

Acaba bu delik kendiliğinden kapanmışmıdır, yoksa bir randevu alayımmı doktordan ? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bunu benmi yazdım diye düşündüm güzel kardeşim , o dediğin delik bir nokta ve siyah kırmızı karışımı ise benim gibisin

Heleki olan yer kuyruk sokumunun ortası ve avuçiçi gibi kılsız olan yerindeyse aynı dertdeniz , ben gittim doktora ve bana ameliyat dediler , forumdan bir kişi ameliyatsız ufak bir operasyonla atlatmış.

İstersen pm ile konuşuruz aynı dertteniz :)
  • Valla ben cok araştırdım son bir haftada, Cok doktor gezmek gerekiyormuş. Millet para için hemen bıçak altına yatırıp oyuyomuş milleti , 1-2 ay anca iyileşiyormuş. Sonra birde sonra tekrar nüksediyormuş.

3 Aşamalıymış kıl dönemesi, Egerki kıl dönmesi ise, benimki aşama 1 oluyor. Bu durumda ameliyat şart değil hatta yabancı forumlarda kendiliğinden iyileşme olasılığı bile olduğu söyleniyor.

Takmıyorum fazla, üstünü düşünce sıkıntı yapar. 6 aydır aklımda bile yoktu, biri bahsetti bişey mi aklıma geldi gene.

Ama bakalım bir randevu alıcam doktordan. Ama ameliyata karşıyım, son çare olmadıkça. Zaten pek zamanım yok ameliyata Dr. Orçun bilmemne herkezi 20dk tedavi ediyormuş, olmassa ona danışırız. Baklava gibi oydurmayalım kendimizi şimdi.
  • Kardeşim nokta siyahmı birde dediğim yerdemi ?

Bak ben 2 doktora gittim amelyat dedi , sonra tanıdğımız bir cilt uzmanı doktoru ( oda cerrah ) aradık dediğine göre ameliyata gerek yok , her gün dua ediyorum ameliyat olmayayım diye.

Aynı bizim gibi bir abimiz ameliyat olmadan sadece o deliğin temizlenmesi ile kurtulmuş Allah bizede böyle kurtulmayı nasip eylesin inşallah.

Tüm bu dertten mensup olan kardeşlerime-abilerime Allah acil şifalar versin
  • Kuyruk sokumunun orda, nokta değil, çok çok ufak bir delik, bildiğin delik yani, hani bazi insanin suratında çukurluklar olur ya, onun gibi birşey.
    Hayır öyle bir noktadaki göremiyorum, ayna işe yaramıyor

Kıl dönmesi olabilir, ama belliki başlangıç safhası. Ameliyat şart olmaz diye düşünüyorum, hoş ameliyat olsada zor olmaz, ufacık bişey.
    Şu yaşıma kadar 10 çeşit ameliyat geçirdim , birde bundan olsak koymaz herhalde.
  • Kardeş deliği nerden gördün hayret benimki ufak bir nokta siyah , tükenmezle nokta koy kağıda onun gibi birşey bende zorla örüyorum :), hatta bir keresinde gece oda ışığında baktım kabldu sandım sevinim gece sabah güneş vuruyor odaya ayna karşısında bakayım dedim tekrar duruyor yerinde :) , yabancı forumlarda araştırmışsın bana pm ile gönder lütfen bilgi ne yapacağımı şaşırdım.

Başlangıçmı ilerimi onuda bilmiyorum , bildiğim tek şey 1.5 ay evvel orda bir nokta gördüm o kadar , acaba çok ilerledimi çok tırsıyorum Allah'ım yardım et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoseDn -- 26 Ekim 2010; 19:37:59 >
  • quote:

Kuyruk sokumunun orda, nokta değil, çok çok ufak bir delik, bildiğin delik yani, hani bazi insanin suratında çukurluklar olur ya, onun gibi birşey.

Kıl dönmesi olabilir, ama belliki başlangıç safhası. Ameliyat şart olmaz diye düşünüyorum, hoş ameliyat olsada zor olmaz, ufacık bişey.
    Şu yaşıma kadar 10 çeşit ameliyat geçirdim , birde bundan olsak koymaz herhalde.

bende de aynı şekilde bir delik vardı. sık sık akıntı geliyordu.
    ameliyat oldum, rahat ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..::KaRTaL::..

quote:

Kuyruk sokumunun orda, nokta değil, çok çok ufak bir delik, bildiğin delik yani, hani bazi insanin suratında çukurluklar olur ya, onun gibi birşey.

Zormuydu hocam ameliyat , başlanıçmıydı sizinki ?

Bende ne kadar ilerlediğini nasıl anlayabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

Kardeş deliği nerden gördün hayret benimki ufak bir nokta siyah , tükenmezle nokta koy kağıda onun gibi birşey bende zorla örüyorum :), hatta bir keresinde gece oda ışığında baktım kabldu sandım sevinim gece sabah güneş vuruyor odaya ayna karşısında bakayım dedim tekrar duruyor yerinde :) , yabancı forumlarda araştırmışsın bana pm ile gönder lütfen bilgi ne yapacağımı şaşırdım.

Başlangıçmı ilerimi onuda bilmiyorum , bildiğim tek şey 1.5 ay evvel orda bir nokta gördüm o kadar , acaba çok ilerledimi çok tırsıyorum Allah'ım yardım et.

Dostum sakin ol. Tırsıcak bir durum yok, sen kafanda büyüttükçe sana zarar verir. Araştırmaya devam et, bak İstanbul'da bir doktor var Dr. Orçun;

http://www.kildonmesi.gen.tr/

Herkesi 45 dakikada tedavi edip evine yolluyormuş, işten fırsat bulunca bir randevu alıcam bakalım.

@..::KaRTaL::..
    Delik varda abi, akıntı yok sık sık kontrol ediyorum, şişlik yok, orda öyle bir delik var sadece o yani, ama yukarıda verdiğim linkteki resim galerisindeki hastalara benziyor açıkcası, fazla geçiktirmedn icabına bakalım. Sorun bide ameliyat değil, para abi
  • Ne kadar çok kıl dönmesinde muzdarip olan kişi varmış.
    Benim nacizhane tavsiyem agrıya dayanıklı degilseniz genel veya spinal anestezi olun. Lokal ile sıkıntı olmaz. Flep ile onarımı bilen birilerine yaptırın. Açık bırakma yöntemi filan tarihte kaldı. Hastalara en az 3 gün yatak istirahati öneriyoruz, yürüyebilirsniz ama sıkıntı olabilir. Eger pilonidal sinüs (kıl dönmesi) çok büyükse kesinlikle plastik cerraha gidin, yoksa genel cerrahlar orayı kapatamaz, artistliklerinden dolayıda plastik cerraha gönderemezler öyle oturma banyosu yapıp durursunuz.. Bu arada bu ameliyatı genel cerrrah arkadaşlarım yardım istemedikce ben yapmıyorum bu sadece bilgilendirme amaçlı.
    saygılar..
  • quote:

quote:

Kardeş deliği nerden gördün hayret benimki ufak bir nokta siyah , tükenmezle nokta koy kağıda onun gibi birşey bende zorla örüyorum :), hatta bir keresinde gece oda ışığında baktım kabldu sandım sevinim gece sabah güneş vuruyor odaya ayna karşısında bakayım dedim tekrar duruyor yerinde :) , yabancı forumlarda araştırmışsın bana pm ile gönder lütfen bilgi ne yapacağımı şaşırdım.

Dostum sakin ol. Tırsıcak bir durum yok, sen kafanda büyüttükçe sana zarar verir. Araştırmaya devam et, bak İstanbul'da bir doktor var Dr. Orçun;

http://www.kildonmesi.gen.tr/

Herkesi 45 dakikada tedavi edip evine yolluyormuş, işten fırsat bulunca bir randevu alıcam bakalım.

@..::KaRTaL::..
    Delik varda abi, akıntı yok sık sık kontrol ediyorum, şişlik yok, orda öyle bir delik var sadece o yani, ama yukarıda verdiğim linkteki resim galerisindeki hastalara benziyor açıkcası, fazla geçiktirmedn icabına bakalım. Sorun bide ameliyat değil, para abi

Denizlideyim :( , gelememki ora maliyetli olacak tedavisile falan , keşke burda bulabilsem böyle doktor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ..::KaRTaL::..

quote:

Zormuydu hocam ameliyat , başlanıçmıydı sizinki ?

Bende ne kadar ilerlediğini nasıl anlayabilirim ?

Doktorun dediğine göre başlangıç asamasindaymis. Zor olmadı ameliyat. Doktora gitmende fayda var
  • artık bu konuları görünce korkuyorum nazar değicek diye 4 kere oldum ameliyat
  • kardeşim geçen yaz ameliyat olmuştu.Kendine sorduğumda ağrısız olduğunu ve hiç birşey hissetmediğini söylemişti.
    Kontrol için doktora gitti ve ertesi gün doktor ameliyat edebileceğini söyledi hazırlıklarını yaptı akşam hastaneye yattı.Yemek , su vs yasak geceden.Sabaha ameliyat oldu.Belden aşağısını uyuşturdular(o bölgeye 5-6 yerinden iğne vurmuşlar. Sinek ısırığı gibi :D ) .Doktor temizledikleri yerden cikan seyi göstermiş ameliyattan sonra.siyah kokmuş et parçası gibi irinli bişey :D

ilk gün çok ağrı çekmedi sonraki günler wcye yada yürümeye kalktığında biraz ağrı hissetmeye başladı.8 gün sonra dikişleri aldırmak için doktara gitti.sonra pansuman filan çok şükür kurtuldu.

bende de var şuan bende ameliyat olacağım ama çekiniyorum.daha önce çok şükür hiç ameliyat geçirmedim ondan tedirginim.Hasta olanlara allah acil şifa versin.
  • bende 2008 yılının yazında açık yöntemle kıl dönmesi ameliyatı olmuştum. yaranın tamammen kapanması tam 50 gün sürdü. benimki doktorun tabiriyle daha başlangıçtı 10 15 dk lık bir operasyonla halletti belden aşşağısı uyuşturularak yapıldı şu an şükür hiç bir sıkıntım yok sadece büyükçe bir ameliyat izi kaldı o kadar

ameliyattan korkan arkadaşlara tavsiyem kesinlikle korkmayın ne kadar çok bu işi uzatırsanız o kadar zararlı çıkarsınız. zaten uyuşturdukları için hiç birşey hissetmiyorsunuz ayrıca o bölge kaba et olduğu için pansumanda veya ameliyattan sonra oturur kalkarken çok ağrımıyor hafif bir ağrı oluyor o da normali zaten
  • Psikolojim bozulmak üzere tam bilgi alamıyorum kimseden :(

Bu kıl en fazla nereye kadar gitmiştir, rüyalarıma girdi , bazen kılın bele kadar gittiğini bile düşünür oldum:(

Psikolojimi çok etkiledi bu durum , çevremde insanlar derdin var noldu sana falan diyorlar anlatamıyorumki:(

Çok ilerlememiştir demi ? Kuyruk sokumumda kılda yok ben anlamadım bu işi , olan yer zaten el içi gibi kılsız yer yani dip yer. Eğer saçtan dökülen kılın oraya girme ihtimali varmı , öyleyse daha kolay bir ameliyat olur değilmi sonuçta o kıl büyümez kökü olmadığı için

Of yaa :S
  • saçtan vücuttan düşen kıllar ter yağ ve sıcaklıkın etkisiyle oradaki gözeneklerden derinin içine girip apse yapıyor işte sorun bu. keşke sivilce gibi olsaydı patlatsaydıkda gitseydi ama bunu antibiyotik bile kurutamıyor ne yazıkki tek çözüm ameliyat

bu apse oradan alınmadığı sürece sürekli büyüyor ne kadar büyüdüğü ile ilgili net bir bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 29 Ekim 2010; 19:14:19 >
  • quote:

Psikolojim bozulmak üzere tam bilgi alamıyorum kimseden :(

Bu kıl en fazla nereye kadar gitmiştir, rüyalarıma girdi , bazen kılın bele kadar gittiğini bile düşünür oldum:(

Psikolojimi çok etkiledi bu durum , çevremde insanlar derdin var noldu sana falan diyorlar anlatamıyorumki:(

Çok ilerlememiştir demi ? Kuyruk sokumumda kılda yok ben anlamadım bu işi , olan yer zaten el içi gibi kılsız yer yani dip yer. Eğer saçtan dökülen kılın oraya girme ihtimali varmı , öyleyse daha kolay bir ameliyat olur değilmi sonuçta o kıl büyümez kökü olmadığı için

Of yaa :S

senin için en iyi çözüm bir an önce doktor a gitmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

saçtan vücuttan düşen kıllar ter yağ ve sıcaklıkın etkisiyle oradaki gözeneklerden derinin içine girip apse yapıyor işte sorun bu. keşke sivilce gibi olsaydı patlatsaydıkda gitseydi ama bunu antibiyotik bile kurutamıyor ne yazıkki tek çözüm ameliyat

bu apse oradan alınmadığı sürece sürekli büyüyor ne kadar büyüdüğü ile ilgili net bir bilgim yok

Hocam peki bu ilerleme olanlar nasıl ilerliyor o delikten başka kıllarında girip ilerlemesiylemi? Yani diğer kökü olan kıllar , çünkü o kıllar girerse uzamaya devam eder.

Yani bende Allaha şükür apse falan yok , gitsem o kılı aldırsam ameliyat ile yetecek ama ben korkuyorum ya ilerlere kadar gittiyse kıl

Bi belirtisi yokmu ilerlediğinin ? Sinsicemi ilerliyor
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.