Şimdi Ara

Kidem ve ihbar tazminatı hesaplama yardım edin lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler dilerim 3.havalimanında çalışıyorum 3.yılım dolmak üzere ve işten çıkartacaklar şirket sözleşmeyi fes edecek .benim sıkıntım şu kidem tazmınatı neye göre hesaplanıyor
    Net maaşım 1455
    Brüt maaş 2035 ama 65 saat mesai ile 2035 oluyo maaş bodrosunda yazıyor zaten ,çoğu zaman 3000 3200 maaş alıyorum bunlar 2035 uzerinden hesaplıyormuş kidem tazminatı merak ettiğim şu hangisini göre hesaplanıyor SSK prime dayalı esas üçret diyor şirket brüt diyor yani 2035 şimdi benim ne yapmam lazım lütfen cevap verirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Brüt üzerinden hesaplanır . 3000 alıp bordroda nasıl 2035 yazıyor orayı anlamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gerçek aylık brüt geliriniz ne ise onun üzerinden hesaplanır
  • Lawyer066 L kullanıcısına yanıt
    Kaptan şöyle bir şey var asgari üçret üzerinden

Günlük 7.5 saat çalışma ayda 1455 tl yapıyor

+2.5 saat zorunlu mesai yapıyoz akşam 18.30 a kadar ayda 65 saat yapıyor bunnla 2035 tl yapıyor 18.30dan sonra çalışma devam ettiği icin Bi 70 80 saat daha mesai oluyo maaşımız bunnla 3000 3200 e kadar çıkıyor .

Haftalık normal 45 saat çalışma süresi ayda 180 saat yapıyo

Ve 2.5 saat zorunlu mesai ayda 65 yapıyo birde üstüne mesai edebim ettiğimiz icin 80 saatte ordan toplam 145 saat

• pazici61 kullanıcısına yanıt
    Anladigim kadarıyla 3000 senin eline geçen net ücretin bunun üzerine sigorta primleri vs eklenerek brüt ücret bulunur. Sizde brüt üzerinden alırsınız 3 yıl

• Lawyer066 L kullanıcısına yanıt
    Keşke dediğiniz gibi olsa adamlar ne maaş nede SSK prime dayalı esas üçret üzerinden hesaplıyor

Adamlar 2035 tl üzerinden kidem tazmınatı hesaplıyor çakallara bak dıyom SSK devletın kurumu böyle diyor bana cevaba bak muhaesebenın - sizi kandırıyorlar - gelde kızma ya arada 10 bin tl fark ediyor ya

Mahkemeler bunun için var

arabuluculuğa başvurun
  • SSK ile görüşdüm kağıtları imzalama diyor şakın direk arabulucuya şikayet et diyor

Muhtemelen çıkış verirken ibraname imzalatacaklar. Kanun bu konuda işçinin yanında . Para tam ödenmediyse yapılan ibraname hüküm doğurmaz diyor. Aklınızda bulunsun.arabulucu aşamasi da çıkış verildikten sonraki aşama şu an için yapacak bir şey yok zaten

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 13 Ocak 2021; 19:38:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.