Şimdi Ara

Kıbrıs Diş Hekimliği Fakültesi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
12.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kıbrıs ta diş hekimliği yazsam mı yoksa mezuna mı kalsam ? Tanıdığınız var mı kıbrısta diş hekimliği okuyan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bezu kullanıcısına yanıt
    gidersem bu sene oraya gideceğim gibi gözüküyor. fakülte hocalar hepsi 10 numara 5 yıldızda yaşamak biraz pahalı ki kampusten dısarı çıkmayı düşünmüyorum
  • tam burslu mu ücretli mi düşünüyosunuz
  • tusilencio T kullanıcısına yanıt
    Tam burslu girecek bir puanım olsa tercih etmezdim orayı. parayla gidersem giderim ondan sonrada 1 yıl boyunca kasıp yatay geçişle türkiyeye gelmeye çalısırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lhaykol

gidersem bu sene oraya gideceğim gibi gözüküyor. fakülte hocalar hepsi 10 numara 5 yıldızda yaşamak biraz pahalı ki kampusten dısarı çıkmayı düşünmüyorum

İyi bari çünkü bende oraya gidicem galiba herkes kibristaki üniversiteler hakkinda oyle seyler söylüyorlar ki insan korkuyor okuyanlarla konustum sadece bolumun zorlugundan bahsettiler hocalari falan dedigin gibiyse süper o halde hem hazirlikta yok 5 senede mezun oluyoruz

• kıbrıs 20k ile alıyor o yüzden dedim. mantıklı aslında
    Sendemi parayla gidicen ?

Ayrıca evet bende 1 hafta soluksuz araştırdım mavi diploma ben çok etkiledi bırak türkiyeyi tim dunyada geçerliliği olan bir şey. Puanıma bağlı TIP bile yazabilirim orada.
  • Yatay geçiş kolay mı ki ya?

• quote:

Ayrıca evet bende 1 hafta soluksuz araştırdım mavi diploma ben çok etkiledi bırak türkiyeyi tim dunyada geçerliliği olan bir şey. Puanıma bağlı TIP bile yazabilirim orada.

Evet o diploma işi benide cok gaza getirdi valla bende parali gitmeyi dusunuyorum pek sosyal ortami yokmus galiba ama zaten diş hekimliği tıp gibi bölümlerde sosyal hayata pek vakit kalmiyor ki

Monha M kullanıcısına yanıt
    Sosyal ortam varda hep kumarhane-bar :D

Sonuçta para verip gidicez gidersek o yuzden oturup ders çalışırım diyorum az para değil paket programlarda diş 38 tıp 48 bin tl en ucuz verdiğimiz paranın hakkını vermeye giderim gidersem.

Yatay geçiş tıpta zor dişte kolay tıpta 40 bin barajına bakıyorlar gene ama dişte çalıs yuksek getir çıkarsın kıbrıstan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtpathos -- 28 Haziran 2015; 16:44:21 >
  • yarı burslu kaç k ile alır sizce bu yıl ilk defa açılıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sonuçta para verip gidicez gidersek o yuzden oturup ders çalışırım diyorum az para değil paket programlarda diş 38 tıp 48 bin tl en ucuz verdiğimiz paranın hakkını vermeye giderim gidersem.

Yatay geçiş tıpta zor dişte kolay tıpta 40 bin barajına bakıyorlar gene ama dişte çalıs yuksek getir çıkarsın kıbrıstan.

Paketlerde 3 öğün yemek varmış yemekler resmen çöp dediler sakın almayın hepsi toplam 43 bine falan grliyormus senelik tüm giderler uçak biletleri 200 den asagi degil baya maaliyetli olucak gibi hem bu sene tıp da 40 bin baraji kıbrısta gecerli degil

• quote:

Ortami falanda begenirsem turkiyede bi devlet universitesine gecmem galiba özel universiteler cok daha iyi devletten bence her anlamda ;) imkaanlari daha iyi oluyo

• İşte bu sene herşeyi minimum tutarım yemeklerin fotosunuda gordum ciddi çöp denilebilir. Kıbrısa gidersem bi yarı tatilde bide okul bitişi dönmeyi düşünüyorum hem uçak biletleri yuzunden hemde derslere ara verince başlamak zor olduğu içiin. geçen sene 66kdan kapamış tıpı bu sene bi 50-60k arası bişe alsam rahatlıyacamda bakalım. sen sıralamayı kaç bekliyorsun ?

nope93 bilemiyeceğim kardeşim bu sene 40 bin barajı orda olmadığı için tıpta zaten yığılma olur ve dişte de geçen senelere göre daha fazla bi tercih olacağını dusunuyorum bu nedenle burslu şekilde alırlarsa iyi sıralama isterler.
  • 50k-60k tutarlar mı tıpı? benim bildiğim o zaman burada denklik sınavına girmek gerekir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nope93

50k-60k tutarlar mı tıpı? benim bildiğim o zaman burada denklik sınavına girmek gerekir

Denkligi var 40 bin barajini kastederek sordum var dedi direk gorevli

• quote:

Mavi diploma kıbrıs üniversitelerinde yok. Mavi diploma avrupa birliği ülkelerinde verilir. Europass olarak da adlandırılır. Kanmayın bu tür yalanlara

• nope93 kullanıcısına yanıt
    yok kardeş bende denklik sınavı felan araştırdım mezun oluyosun türkiyeyi bırak ABD'de işe başlıyorsun. Zaten ydü nun hastanesi olsun eğitim araçlarıv olsun türkiyedeki çoğu uniyi eliyorlar o universite istanbulda olsa en kötü 25kyı alır gibi. "Yeri kötü" tabiri tam onun için :D. Kısacası denklik sınavı şuan için palavra
  • Hangi üniversiteyi düşünüyorsunuz ? Ben inşaat yazacam Kıbrıs'ı düşünüyorum ama.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.