Şimdi Ara

Kia VENGA. Sabırsızlıkla Bekliyoruz! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
0
Favori
36.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deepkurt

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

45.000tl verip Venga alacağıma,kendimi biraz daha sıkarım onun daha büyüğü daha ferahı daha görselliği daha suva yakın tarzı olan Cam Tavanalı Citroen C4 Picasso alırım

Ciddi olarak C4 Grand Picasso ve Peg 5008 aklıma giriyor zaten, dur yapma, karıştırma aklımızı...

Ancak bu 2 model de motor değiştirecekmiş 2-3 ay içerisinde, 109 PS lik 1.6L Euro4 dizel motor yerine, 115 PS lik Euro5 dizel motor verilmeye başlanacakmış...

Ben citroen hiç sevmezdim bayranda c4 picasso inceledim hayran kaldım görüş açısı görselliği rahatlığı 1numara,ama grandı fazla büyük gelir normal c4picasso yeterli benim incelediğim dizel 110ps full versiyonu idi
    5008 yada 3008 begenmiyorum hala biçimsiz estetiksiz direksiyon ve jant tasarımları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 24 Kasım 2010; 10:37:34 >

• full venga 1.6 dizel cam tavan için 40 bin tl fiyat almıştık
  • Bu tip araçları bende seviyorum hem binek tipi var hemde jeep tipi barındırıyor. jeep almaya kalksan motor hacmi vergi fiyat bunların altından kolay kolay kimse kalkamaz.
    geniş aile aracı olarak caravelle vito caddy transit gibi modeller var iyi güzel rahat araçlar ama ticari sınıfına girdiklerinden vergisi çok yüksek her yıl muayene var. binekte 2 yılda bir yapılıyor. bu tip araçların altına kolay kolay kimse girip giderlerine katlanamaz.

bu sebeple en azından 1 2 çocuğu olan aileler bu tip araçlara yöneliyor çocuk arabası puset valiz b sınıfı veya c sınıfı araçla kolay kolay bu beklentiler karşılanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Bu tip araçları bende seviyorum hem binek tipi var hemde jeep tipi barındırıyor. jeep almaya kalksan motor hacmi vergi fiyat bunların altından kolay kolay kimse kalkamaz.
    geniş aile aracı olarak caravelle vito caddy transit gibi modeller var iyi güzel rahat araçlar ama ticari sınıfına girdiklerinden vergisi çok yüksek her yıl muayene var. binekte 2 yılda bir yapılıyor. bu tip araçların altına kolay kolay kimse girip giderlerine katlanamaz.

bu sebeple en azından 1 2 çocuğu olan aileler bu tip araçlara yöneliyor çocuk arabası puset valiz b sınıfı veya c sınıfı araçla kolay kolay bu beklentiler karşılanmaz.

jeep kia sportage 1600 cc venga ile aynı vergi
  • Benim aklıma bir de Carens takılıyor, 40 bin fiyatı var. Evet tasarım daha eski Venga'ya göre ama motoru aynı (benzinli için).

Yorumlar nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: banabunno

quote:

Bu tip araçları bende seviyorum hem binek tipi var hemde jeep tipi barındırıyor. jeep almaya kalksan motor hacmi vergi fiyat bunların altından kolay kolay kimse kalkamaz.

Arkadışımız dizeli kasderek söyledi 1.6 benzinli olabilir fakat jeep lerin çogu 2.0dizelden başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 24 Kasım 2010; 14:06:37 >

• Dediğim gibi C4 Picasso sanki venganın daha büyütülmüşü görselleştirilmişi gibi ama fiyat işte dizel full versiyonu 54.000TL
  • quote:

quote:

kia sportage benim gözümde jeep değil tasarım olarak evet benziyor ama tam olarak jeep değil. i20 ile ağırlığına bakın çok az fark var aralarında.

benzinli model 2WD yani 4 çeker değil nerede kaldı bu aracın jeep oluşu?
    bu sebeple aynı aracın dizel ve benzinli modeli arasında 2 katına varan fiyat farkı var çünkü dizel modeli 4WD sırf kasa içinde o aracın benzinli modelini almak gösterişten öteye gitmez. tüketimide oldukça fazla.

• kullandınız galiba bu yorumları yaptığınıza göre öyle bir izlenim edindim
    bende pro ceed var evet aracın ağırlığı (sportage) benim araçtan az
    geçen ay 47500 e aldık sportage i
    bence bu fiyata muhteşem bir jeep uzun yolda 140 km ortalama hızla 8.0 net lt benzin tüketti
    arabada yok yok anahtarsız sistem.. esp ve sun roof... içi çok rahat ve konforlu hızlanması iyi, vergisi düşük, görüntüsü çok güzel ve şu an yok satıyor liste fiyatından 2 bin tl üste vererek yine bir arkadaşım 1 hafta evvel aldı satış patlaması yapan bir araçtan bahsediyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banabunno -- 24 Kasım 2010; 15:19:45 >
  • dacia duster sıfırı 44 bin tl artı dizel 1.5 dci motor var vergisi düşük dediğiniz esp asr her bir şey var.. sırabeklemek ismeyenler 4 bin fazla verip 48 bin tl ye aldılar.. artı şimdi sıraya girerseniz mayısa hazirana gün veriyorlar ve artı bahsettiğim bu fiyattaki araç 4x4..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 24 Kasım 2010; 15:20:10 >
  • quote:

kullandınız galiba bu yorumları yaptığınıza göre öyle bir izlenim edindim
    bende pro ceed var evet aracın ağırlığı (sportage) benim araçtan az
    geçen ay 47500 e aldık sportage i
    bence bu fiyata muhteşem bir jeep uzun yolda 140 km ortalama hızla 8.0 net lt benzin tüketti
    arabada yok yok anahtarsız sistem.. esp ve sun roof... içi çok rahat ve konforlu hızlanması iyi, vergisi düşük, görüntüsü çok güzel ve şu an yok satıyor liste fiyatından 2 bin tl üste vererek yine bir arkadaşım 1 hafta evvel aldı satış patlaması yapan bir araçtan bahsediyoruz

jeep demek benim açımdan 4x4 olmasıdır yoksa jeep görünümlü sıradan araç ile bir farkı yok. kötü demedim zaten ama realde şehir içinde 10 üzeri yakan bir araç ve en önemlisi 4x4 değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

dacia duster sıfırı 44 bin tl artı dizel 1.5 dci motor var vergisi düşük dediğiniz esp asr her bir şey var.. sırabeklemek ismeyenler 4 bin fazla verip 48 bin tl ye aldılar.. artı şimdi sıraya girerseniz mayısa hazirana gün veriyorlar ve artı bahsettiğim bu fiyattaki araç 4x4..

dacia logan olsun stempway olsun yada başka bi dacia modeli olsun dusterle aynı iç dizayna sahip jeep yapmışsınız be adamlar biraz estetik katın içine ama yok her malzemeden kısmışlar çok kötü bence ona 48bin verene kadar neler alınır neler...
  • quote:

quote:

dacia duster sıfırı 44 bin tl artı dizel 1.5 dci motor var vergisi düşük dediğiniz esp asr her bir şey var.. sırabeklemek ismeyenler 4 bin fazla verip 48 bin tl ye aldılar.. artı şimdi sıraya girerseniz mayısa hazirana gün veriyorlar ve artı bahsettiğim bu fiyattaki araç 4x4..

dacia logan olsun stempway olsun yada başka bi dacia modeli olsun dusterle aynı iç dizayna sahip jeep yapmışsınız be adamlar biraz estetik katın içine ama yok her malzemeden kısmışlar çok kötü bence ona 48bin verene kadar neler alınır neler...

4x4 dizel ne alınır o fiyata tabiki arazi aracı olucak ????

• quote:

quote:

quote:

4x4 dizel ne alınır o fiyata tabiki arazi aracı olucak ????

dacia malzeme kalitesi çok düşük şimdi dacia kullananlar alınabilirler ama bu gerçek. konforuna düşkün uzun yıllar kullanılacak bir marka değil. araç almadan önce kredisiz dacia sandero almak için çok inceledim ama yok olacak gibi değil tüm araçlarda aynı malzeme aynı dizayn.

• dacia nın içi gerçekden kötü ama motoru renault nun kendini ispatlamış kaliteli 1.5 dci motoru ayrıca 4x4 dü isterseniz manuel 4x2 olarakda seçme özelliği var ayrıca dusterın yürüyenini bütün karoserisini tasarlayan nissandır.. nissan bazı ülkelerde dacia dusterı nissan duster olarak satmakdadır dacia nın satışı olmayıp nissanın satışının kuvvetli olduğu ülkeler de daha doğrusu ..

Dusterın içi sıradan dacia olsada başka hiç bir şeyi diğer dacialarla aynı değil.. yanibri sandero ile kesinlikle duster aynı kalitede ve aynı teknoloji kalitesinde değil bu aracın hamurunda renault nissan ortak yatırımı yatıyor.. nissanın arazi araçları mpv segmentinde ne kadar başarılı olduğu malum..

Kia VENGA. Sabırsızlıkla Bekliyoruz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 24 Kasım 2010; 16:19:49 >

• Söylediklerinde haklısındır ben sadece iç dizaynının daha iyi olması gerektiğini söyledim sonuçta jeep diye satılıyor
    48.000 olsa hayatta dustere vermem başkası verir tercih meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 24 Kasım 2010; 16:39:05 >
  • dacia da alınırmı be diyeceğim ama demiyorum çünkü kia ya öyle demiştim sonra cahilliğimden olduğunu anlayıp tükürdüğümü yalayarak gittim 3 kapı bir ceed aldım
    dacia da özellikle iyi tek dikkatimi çeken özelliği bu aracın benim araçtan nasıl 300 kg daha hafif olduğu
    jeep deyince dünyada 2 jeep varmış bende bilmiyordum arazicilerden öğrendim hem işyerimde araziye çıkanlar var hemde 4x4 arazi araçları için çalışan arkadalarımdan öğrendim
    1-lada nın jeep i ( tam arazi jeep iymiş) çıkmadığı bayır dağ tepe yokmuş karda keza öyle sonra baktım gooogle dan biraz bayağı bayağı bir arazi aracı
    2- bu amerikan cj-7 ler ri şu piyasada olan 20- 25 yaşında olan amerikan jeep leri bunları modifiye edipte binen çok var

yoksa benim anlamadığım uzak olduğum bir konu
  • quote:

dacia da alınırmı be diyeceğim ama demiyorum çünkü kia ya öyle demiştim sonra cahilliğimden olduğunu anlayıp tükürdüğümü yalayarak gittim 3 kapı bir ceed aldım
    dacia da özellikle iyi tek dikkatimi çeken özelliği bu aracın benim araçtan nasıl 300 kg daha hafif olduğu
    jeep deyince dünyada 2 jeep varmış bende bilmiyordum arazicilerden öğrendim hem işyerimde araziye çıkanlar var hemde 4x4 arazi araçları için çalışan arkadalarımdan öğrendim
    1-lada nın jeep i ( tam arazi jeep iymiş) çıkmadığı bayır dağ tepe yokmuş karda keza öyle sonra baktım gooogle dan biraz bayağı bayağı bir arazi aracı
    2- bu amerikan cj-7 ler ri şu piyasada olan 20- 25 yaşında olan amerikan jeep leri bunları modifiye edipte binen çok var

yoksa benim anlamadığım uzak olduğum bir konu

çok basit neden daha hafif olduğu kullanılan malzemenin kalitesizliği ve başkalarını çelik yaptığı yerleri yapmaması gibi...

• quote:

Söylediklerinde haklısındır ben sadece iç dizaynının daha iyi olması gerektiğini söyledim sonuçta jeep diye satılıyor

sevgili dostum 48 bin bu dizel en dolusu boşu var 4x4 olan onlar 32 bin tl den başlıyor benzinli full versiyonuda 4x4 gene 36 bin tl falan :))
  • quote:

quote:

Söylediklerinde haklısındır ben sadece iç dizaynının daha iyi olması gerektiğini söyledim sonuçta jeep diye satılıyor

sevgili dostum 48 bin bu dizel en dolusu boşu var 4x4 olan onlar 32 bin tl den başlıyor benzinli full versiyonuda 4x4 gene 36 bin tl falan :))

Duster'in dolusu olsa ne olacak bence tabi
    Espiri anlayışınıza sığınarak yazıyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.