Şimdi Ara

Kia VENGA. Sabırsızlıkla Bekliyoruz! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
0
Favori
36.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 90 hp dizel seçeneği fiyat listesinde 38bin olarak yerini almış. Fakat İngiltere Kia sayfasında bakınca ESP tüm Venga modellerinde standart gözüküyor. Bize gelenlerde opsiyon bile yok. Bir de fiyat olarak hala yüksek. Alıp da bu parayı hakettiğini söyleyecek arkadaş var mı merak ediyorum.
  • o kadar parayı verıp bırak esp yi bırak perde havayastıklarını yan havayastıkları bile yok. yani vw poloya laf ediyoduk o kadar para verıyoruz yan hava yastıkları yok diye. vengada bile yok yazıkk harbiden yazık. avrupada bu araçlar fullllllllllllll
  • 40 bin liraya bu ülkede polo yaris corsa satılıyor ise
    46 bine asta auris satılıyorsa
    venga bu fiyata bedava bedava
  • Forumumuzda hiç venga kullanıcısı yok mu acaba?
  • param olsa, almam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi willerdem -- 16 Eylül 2010; 16:41:51 >
  • bir tanıdığa aldırdım
    önce 2.el a3 düşünüyordu sonra poloya döndü 40 bin lira hepsi
    sonunda kia venga dedim
    ıyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy dedi kia mııı kiaya para verilirmi dedi
    sen gel bak sonra alma dedik
    eşi ve çocuklarla geldi baktı ve o an aşık oldu arabaya
    şimdi her telefonda dua ediyor
    muhteşem bir aile arabası ve çok ucuz
  • 40 bin liraya ucuz diyen arkadaşlara şaşırdım okuyunca,dünde arkadaşımla bakmaya gittik.
    Dış tasarım harika bi sözüm yok ama iç mekandaki güzel işçiliğe rağmen malzemeler çok kalitesiz.
    Yumuşak ve sert plastikler,kumaşlar kalitesiz, iç detaylar dış detaylar kadar fazla düşünülmemiş.
    Camlar çok çabuk çizilebilecek kadar dayanıksız,cam motorları güçsüz ve sıfır araç olmasına rağmen kapanmada hafif zorlanma var.
    Kullanılan malzemenin kalitesizliği çarpışma testlerinde de ortaya çıkmış,emniyet kemerinde deformasyon ve hava yastıklarının açılmasına rağmen sürücünün göğsü,diz ve uyluk kemiklerinde yaralanma riski görülmüş.

Biz arabayı inceledik,netten okuduğumuz olumsuzluklarıda üzerine ekleyince dizel hb focus almaya karar verdik,fiyat daha düşük,kullanılan malzeme kalitesini vengayla karşılaştırmaya gerek görmüyorum zaten.

Vengayla yakın kalitede malzeme kullanılan araç olarak getz var , onunla arasında bariz bir fiyat farkı var.Bana göre araç fiyatı 30 bin tl civarında olmalıydı 40 bin tl bu araç için gerçekten çok fazla , 40 bin tlye her yönüyle çok daha üst kalitede sıfır araç alabilirsiniz.
  • kesinlikle fanatiklik için sölemiorum ama 40 bine focus megane yada ne biliyim civic hatta ceed dururken neden bir insan bu araca 40 bin versin?

anca görüp çok sevmesi çok begenmesi lazım yoksa bu para gerçekten çok fazla buaraca bence..

ayrıca kia nın kötü imajı devam edio tamam ama düzeltmek için araçları pahalıya satmasına gerek yok die düşünüorum bence kialar çok pahalı..

aman neyse yani türkiyeye kia bile 40 bin tl lerden pazar yapmaya gelip batmıosa bize laf düşmez ztn sadece üzülüyorum

araca en fazla parayı ver üstüne en fazla vergiyi öde üstüne en fazla yakıtı koy üstüne en fazla işçilik parası öde üstüne en kötü yolda git üstüne en fazla kasko ücreti öde iliğimize kadar gidio vala çok sinir oluyorum nasıl bir ekonomi anlayışıdır:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

40 bin liraya ucuz diyen arkadaşlara şaşırdım okuyunca,dünde arkadaşımla bakmaya gittik.
    Dış tasarım harika bi sözüm yok ama iç mekandaki güzel işçiliğe rağmen malzemeler çok kalitesiz.
    Yumuşak ve sert plastikler,kumaşlar kalitesiz, iç detaylar dış detaylar kadar fazla düşünülmemiş.
    Camlar çok çabuk çizilebilecek kadar dayanıksız,cam motorları güçsüz ve sıfır araç olmasına rağmen kapanmada hafif zorlanma var.
    Kullanılan malzemenin kalitesizliği çarpışma testlerinde de ortaya çıkmış,emniyet kemerinde deformasyon ve hava yastıklarının açılmasına rağmen sürücünün göğsü,diz ve uyluk kemiklerinde yaralanma riski görülmüş.

Biz arabayı inceledik,netten okuduğumuz olumsuzluklarıda üzerine ekleyince dizel hb focus almaya karar verdik,fiyat daha düşük,kullanılan malzeme kalitesini vengayla karşılaştırmaya gerek görmüyorum zaten.

Vengayla yakın kalitede malzeme kullanılan araç olarak getz var , onunla arasında bariz bir fiyat farkı var.Bana göre araç fiyatı 30 bin tl civarında olmalıydı 40 bin tl bu araç için gerçekten çok fazla , 40 bin tlye her yönüyle çok daha üst kalitede sıfır araç alabilirsiniz.

dediklerinize tam katılıyodumki venga ile gets i karşılaştırmanız herşey berbat etti. yani aralarında herhangi bir bağlantı yok bile. herşeyiyle ayrı ve farklı olan bu 2 arabayı nasıl aynı malzeme kalitesi diyebiliyorsunuz ? özellikle kore arabalarını yakından tanıyan biri olarak venga ile gets arasında uzaktan yakından alaka yoktur. venga ile i20 yi kıyaslasanız tamam derim ama gets ne ayak ?? plastiğin sert olması demek kalitenin gets ile aynı olduğu anlamanına gelmez. o zaman yeni lancerıda işin içine katmalıyız onunda her tarafı plastik ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djnone -- 18 Eylül 2010; 1:17:01 >
  • fevkalede güzel bir arac...meriva, c-max ve a serisine tas cikartacak
    cinsten...yurdumuzda iyi satislar yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: SarIyer1-2

fevkalede güzel bir arac...meriva, c-max ve a serisine tas cikartacak
    cinsten...yurdumuzda iyi satislar yapar

cmax adindan da anlasilacagi gibi c sinif bi aractir. meriva ve jazz muadilleri bu aracin.
  • scenic tarzu mpv bir araç bu jeep ile otomobil arası çok geniş ferah içi
    küçük araçlarla karşılaştıranlar herhalde tam incelememiş
    biz arkadaşa aldık 4 kişilik son derece kültürlü bir aile
    her gün hayran oluyorlar araca
    ve tekrar söylüyorum
    bu fiyata bu araba B E D A V A
  • quote:

Orijinalden alıntı: banabunno

scenic tarzu mpv bir araç bu jeep ile otomobil arası çok geniş ferah içi
    küçük araçlarla karşılaştıranlar herhalde tam incelememiş
    biz arkadaşa aldık 4 kişilik son derece kültürlü bir aile
    her gün hayran oluyorlar araca
    ve tekrar söylüyorum
    bu fiyata bu araba B E D A V A

40.000 milyarı kesinlikle haketmiyor

honda jazz'da esp,cruise control dahil manuel 37.300, otomatik 39.300

41.000 milyara civic alırsın
  • en iyisini kullanan bilir
    ve bunu alanlar audi a3 ten dönen insanlar ve çok mutlular bence dışarıdan kullanmadan yorum pek sıhhatli değil
    mesala pro ceed herkes alınırmı diyor ama bana sorsanız ben kullanıcıyım çok araba kullandım pro ceed gibi bir araç görmedim ama mukayese ettikten sonra bu yorumuj yapıyorum aldım bindim kullandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: djnone

quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

40 bin liraya ucuz diyen arkadaşlara şaşırdım okuyunca,dünde arkadaşımla bakmaya gittik.

dediklerinize tam katılıyodumki venga ile gets i karşılaştırmanız herşey berbat etti. yani aralarında herhangi bir bağlantı yok bile. herşeyiyle ayrı ve farklı olan bu 2 arabayı nasıl aynı malzeme kalitesi diyebiliyorsunuz ? özellikle kore arabalarını yakından tanıyan biri olarak venga ile gets arasında uzaktan yakından alaka yoktur. venga ile i20 yi kıyaslasanız tamam derim ama gets ne ayak ?? plastiğin sert olması demek kalitenin gets ile aynı olduğu anlamanına gelmez. o zaman yeni lancerıda işin içine katmalıyız onunda her tarafı plastik ......

Malzeme kalitesi olarak bahsetmiştim döşeme ve plastik olarak hemen hemen aynı gibi , kötü değil ama kalitelide değil.Birisi 25.000 tl civarı diğeri 40.000 tl civarı,aradaki fiyat farkını oluşturacak bir donanım veya kalite görmedim , hatta getz daha kaliteli bir otomobil diyebilirim.
  • dostum getz ve venga ortak iki marka
    herhalde bu internet şakası
    venga ile getz karşılaştırması
    çok düşündürücü eğer ciddi isen
  • biri hyundai biri kia arkadaşım ikisi ayrı marka ve model araç , ortak değil yani
  • ikiside kore malıya arkadaş ondan diyor..

bence burda sapla saman karışmış gene kia venga nedir mini mpv sınıfında bir araç önce aracımızı bilelim şimdi bu aracın rakibi akranları neler ona bakalım

dacia logan mcv
    ford fusion
    renault kangoo
    skoda roomster
    dahiatsu materia
    nissan note
    renault modus
    hyundai matrix

bu araçların hepsi mini mpv sınıfında venga nın akranları venga yı ancak bunlarla karşılaştırabilirsiniz bunun dışında yapıcağınız yok a3 yok gold jazz getz tarzı karşılaştırmalar çok cahilce olur çünkü aynı sınıf aynı amaca hizmet eden araçlar değil..

ha şunu diye bilirsiniz 40 bin tl mini mpv sınıfı bir araca vermem o başka .. yada 40 bin tl yi mini mpv sınıfında illa bir araca yatırıcaksam ona değil aynı sınıfda şuna yatırırım ama mantıklı konuşalım.. yani konuyu okudum başdan aşağı biraz daha uzasa konu aracı biri çıkıp bmw 5 serisi mercedes e serisiyle kıyaslıycak..
  • şahsi fikrim hernekadar ilgisiz 2 araç olsada venga yerine 2 bin tl daha az verip pro ceed concept alırdım.. bu kararımı hiç kimse değiştiremez mpv denen şey tamamen saçmalık. yerden yüksek değil ise ne işe yarar istediğin kadar yukardan bak. suv u anlarım ama mpv yi hiç anlamam. c max scenic matrix zafira corolla verso tarzı araçlardan nefret ediyorum. hangi amaca hizmet eder bu araçlar ?? geniş aile ? o zaman transporter tarzı al 2 sıra koltuk eşşek kadarda bagaj.... tabiki herkese saygılıyım zevk renk farklıdır ancak mpv saçmalık .......
  • Yeni trend Lüks MPV
    Küçük otomobil fiyatı ödeyerek büyük araçlardaki genişlik, güvenlik ve zengin donanıma sahip olmak isteyenler MPV'leri tercih ediyor

Türk tüketicisinin 90'lı yılların ortasında tanıştığı MPV (Multi Purpose-çok amaçlı otomobil) sınıfı iddiasını yeni yeni kanıtlamaya başladı. Önceleri kompakt sınıf müşterisine yönelik bir alternatif olarak tanımlanan bu otomobiller, şimdilerde kalabalık ailelerin gözbebeği durumunda. Küçük otomobil fiyatı ödeyerek, büyük araçtaki genişlik ve güvenliğe sahip olmak isteyen müşteri, MPV sınıfını tercih ediyor. Özellikle mini sınıfa yönelik ürünlerin fiyat avantajıyla Türk tüketicisine sunulması, artan talebe etki etti. Mini MPV'lerin fiyatları bir üst sınıftaki (kompakt segment) otomobillerden 5-10 bin YTL daha ucuz. Bu sınıftaki otomobiller 28-40 bin YTL arası etiket değeri taşırken benzer kullanım özellikleri gösteren mini MPV'ler 24 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.
    Beş kişinin rahatça sığabildiği araçta, güvenlik donanımında büyük otomobillerin gerisinde kalmamak için çalışılmış. Bu araçlardaki ABS, EBD, sürücü ve yolcu hava yastıkları, soğutuculu torpido gözü ve klima standart. Tüm bu özellikler sayesinde lüks görünümlü minilerin son dört yıl içerisinde pazar payı, yüzde 11'den 18'e çıktı. Talep artışıyla birlikte Türkiye'de de pazarı gittikçe büyüyen mini MPV'de Nissan Note, Renault Modus, Ford Fusion, Opel Meriva, Mitsubishi Colt ve Honda Jaaz pazarda yer alıyor.

Türkiye'de MPV pazarı hızlı büyüyor
    Mini MPV segmenti, Türkiye'de hızla büyüyor. Avrupa için de yeni bir segment olan MPV'nin toplam otomobil pazarından aldığı pay yüzde 20'ler seviyesinde. Türkiye'de ise yüzde 18'e ulaştı. Otomotiv sektöründe değişen müşteri talebi doğrultusunda çok fazla alt segment oluşmaya başladığını söyleyen Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, otomotiv üreticilerinin de bu boşluğu doldurmak için sürekli yeni model geliştirmek için çalıştığını söyledi. Sancaktaroğlu, "Aileler genişliyor ve artık küçük bir araç yetmiyor. Küçük otomobilin üstünü istemeye başladılar. Ancak küçük otomobilin üstü olan C'de fiyatlar 30 bin YTL'den başlıyor. Üreticiler de bunu farkına vardığı için şimdi iki sınıf arasındaki boşlukları dolduruyor" dedi.

Rekabet ara sınıflarda yaşanacak
    Ekonomik olması, üst sınıf otomobillere yakın donanım ve sürüş rahatlığı sağlaması nedeni ile küçük otomobillerin toplam pazarda payını artırmasına karşın, büyük otomobillere ilginin azaldığını işaret eden Sancaktaroğlu, "2003 yılında üst orta (D) segmentin pazar payı yüzde 14'ten yüzde 8'e geriledi" dedi. D'deki küçülmeye karşın, lüks spor arazi aracı (SUV) satışlarının ise arttığını söyleyen Sancaktaroğlu, "Artık insanlar şehir dışına kaçmaya başladı. Pick-up değişik bir trend oldu. Üretici firmalar da bu şekilde boşlukları doldurarak para kazanmaya başlıyor. Son 10 yıldır segment değişen ihtiyaçlarla gelişiyor" dedi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.