Şimdi Ara

KİA VENGA CLUB (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
626
Cevap
7
Favori
125.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar birkaç gündür Ispartadayım ve yakıt tüketimim 5 li değerlerden 8 lt/100km lere çıktı soğuk iklimin yakıt tüketimine çok etkisi olduğu bariz ortada
  • Bugün servise gittim.7500 km kontrolü yaptılar.Öncelikle sordum,neye bakılacak diye.Normalde 15000 kmde bu araçların bakımı ama kia bizden ilk 7500 km de yağ,yağ filtresi,hava filtresi kontrolü yapılmasını istiyor dedi servis sorumlusu.Kontrol edilir değişim gerekiyorsa sizin izniniz doğrultusunda değişim yapılır dedi.
    Peki dedim,bunların değişmesi gerekirse ne kadar tutar.300-350 civarı dedi.Ooo çok paraymış dedim.Bakalım bi gerekiyosa size bildiririm dedi.Aracı aldı içeri.Baktılar,bende izledim içeri odadan.Lastiklerine hava bastılar,sonra araç geldi.Evet dedim durum ne?Hiç bi sorun yok yağ temiz dedi.Bende bir oh çektim ve tamam teşekkürler,o zaman 15000 bakımında görüşmek üzere deyip çıktım.
    Ama şuda bir gerçekki ,bu süre zarfında arabayı hiç üzmedim,çok itidalli kullandım,eğer etkisi varsa!
    Bir diğer konu,Bugün işe giderken gördüğüm değer;15 km lik çok sıkışık olmayan şehir içi bir sürüş sonunda ortalama yakıt değeri 4.0 litreBen bu işi öğrendimmi ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CBR-RR -- 22 Şubat 2012; 20:48:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CBR-RR

Bugün servise gittim.7500 km kontrolü yaptılar.Öncelikle sordum,neye bakılacak diye.Normalde 15000 kmde bu araçların bakımı ama kia bizden ilk 7500 km de yağ,yağ filtresi,hava filtresi kontrolü yapılmasını istiyor dedi servis sorumlusu.Kontrol edilir değişim gerekiyorsa sizin izniniz doğrultusunda değişim yapılır dedi.
    Peki dedim,bunların değişmesi gerekirse ne kadar tutar.300-350 civarı dedi.Ooo çok paraymış dedim.Bakalım bi gerekiyosa size bildiririm dedi.Aracı aldı içeri.Baktılar,bende izledim içeri odadan.Lastiklerine hava bastılar,sonra araç geldi.Evet dedim durum ne?Hiç bi sorun yok yağ temiz dedi.Bende bir oh çektim ve tamam teşekkürler,o zaman 15000 bakımında görüşmek üzere deyip çıktım.
    Ama şuda bir gerçekki ,bu süre zarfında arabayı hiç üzmedim,çok itidalli kullandım,eğer etkisi varsa!
    Bir diğer konu,Bugün işe giderken gördüğüm değer;15 km lik çok sıkışık olmayan şehir içi bir sürüş sonunda ortalama yakıt değeri 4.0 litreBen bu işi öğrendimmi ne

Hocam siz Ankara'da değil misiniz? Bu havalarda o yakıt tüketimini nasıl yakaladınız? Şu işi bana da öğretin

• --------------------------------------------------------------------------------

quote:

Bugün servise gittim.7500 km kontrolü yaptılar.Öncelikle sordum,neye bakılacak diye.Normalde 15000 kmde bu araçların bakımı ama kia bizden ilk 7500 km de yağ,yağ filtresi,hava filtresi kontrolü yapılmasını istiyor dedi servis sorumlusu.Kontrol edilir değişim gerekiyorsa sizin izniniz doğrultusunda değişim yapılır dedi.
    Bir diğer konu,Bugün işe giderken gördüğüm değer;15 km lik çok sıkışık olmayan şehir içi bir sürüş sonunda ortalama yakıt değeri 4.0 litre Ben bu işi öğrendimmi ne

Hocam siz Ankara'da değil misiniz? Bu havalarda o yakıt tüketimini nasıl yakaladınız? Şu işi bana da öğretin

Hayır İstanbuldayım.Evet havalar soğuk.Buralar hafif güneşli,3-4 derece arası gidiyor.Bazen 8 -10 derece oluyor.Havalar ne kadar soğukta olsa,bizimde gaz pedalıyla aramız soğuk.Acele yok,telaş yok,sabırsızlık yok,bazen ara hızlanma için basma olsada hemen arkasından toparlanma var.Rampa aşağılarda gerekirse vitesten atma var.Bu iş zamanla oturuyor.Sürüş sitili oluşunca her şey tıkır tıkır işliyor.Tabi trafik sıkışınca yapacak birşey yok.Yakıt 6 ya kadar malesef çıkıyor,oda çok nadirAylık genel ortalama sanırım 5 diyebiliriz.Saygılar.

• Vitesten atma derken ? Eğer boşa almak diyorsanız araç boştayken vitestekinden daha çok yakıt tüketir. Yol bilgisayarında gözlemleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swarzy_07

Vitesten atma derken ? Eğer boşa almak diyorsanız araç boştayken vitestekinden daha çok yakıt tüketir. Yol bilgisayarında gözlemleyebilirsiniz.

Biliyorum arkadaşım biliyorum,hatta kaloriferide açsak fazlalaşıyor.Demek istediğim;rampa aşağı inerken,belli bir hızda gidebilmek için azda olsa gaza basmanız gerekiyorsa ve vitesten attığınızda aynı hızda gidebiliyorsanız vitesten atmak daha az yakmaya sebep olur.Vitesteki araba kompresyone bineceğinden sürati düşürecektir.Bu ayarlamayı kullanıcı yerine göre yapacak.Umarım anlaşılmıştır.Saygılar.
  • Foruma birkaç resim daha ekleyelim.
     KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

• EKLEYELİM HOCAM MİLLET ARABA GÖRSÜN

KİA VENGA  CLUB
  • Yahu arkadaşlar,durum pek iç açıcı değil.Arabalarımız hakkında bazı yerlerde bazı kişiler,vengada bazı modeller gibi(misal,wv golfün mpvsi,fiat panda gibi)kaybolup gidecek diyolar.Yollardada pek görünmüyo.Satış yok heral.Piyasası oluşmıycakmı nedir.Fiyatlarda almış başını gitmiş.Bana kalırsa Kia biraz yanlış fiyat politikası izliyor gibi.sizler ne dersiniz
  • quote:

Yahu arkadaşlar,durum pek iç açıcı değil.Arabalarımız hakkında bazı yerlerde bazı kişiler,vengada bazı modeller gibi(misal,wv golfün mpvsi,fiat panda gibi)kaybolup gidecek diyolar.Yollardada pek görünmüyo.Satış yok heral.Piyasası oluşmıycakmı nedir.Fiyatlarda almış başını gitmiş.Bana kalırsa Kia biraz yanlış fiyat politikası izliyor gibi.sizler ne dersiniz

O zaman bizde hurdaya çıkarıncaya kadar bineriz vengamıza Şayet ben çok memnunum Allah izin verirse bi 10 yıl binmeden satacağımı düşünmüyorum Bu arada bende yeni resim ekleyeceğim fakat arabanın resmini çekemedim bir türlü. Etrafta insanlar varken çekemiyorum bu ne görgüsüzlük demesinler diye Şuan zaten çok kirli ama yıkatınca kimseyi takmadan çekip foruma yükleyecem inşallah. Bu arada benim vengada kapı kolları, bagaj kapağı, yan pencere altları ve ön sis farları çerçeve mikelajı uygulanmış durumda. Resimleri yüklediğimde güzel olmuşmu olmamışmı bakar puan verirsiniz Bence harika oluyor yaptırmanızı tavsiye ederim tabi önce bi görün de

• BUNLAR DA BENDEN

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

KİA VENGA  CLUB

• Evet gerçekten güzel olmuş, güle güle kullan. Şampanya rengi de hoş duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Evet gerçekten güzel olmuş, güle güle kullan. Şampanya rengi de hoş duruyor.

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim
  • quote:

quote:

swarzy_07,Vengan hayırlı olsun,güle güle kullan.Rengide pek güzel,araba güzel olunca her renk yakışıyor:)Nikelajlara gelince zevkler ve renkler değişir tabi,onlarda yakışmış.Farlar fabrika çıkışımı beyaz,yoksa senmi taktırdın.Sen taktırdıysan,orjinal zenon mu,yoksa sadece beyaz ampulmü?
    Antalyayada bu sene kar yağdı,venganda karla tanışmış,belki yıllarca kar göremeyecek bir daha.Bizimkiler baya karı buzu soğuğu yedi bu sene,daha inceleyemedim,inşaAllah biyerlerinde çizik yoktur.Bende elim rahatlarsa cam filmi düşünüyorum,beyazada yakıştığını söylüyorlar.Kısmet artık.

• quote:

quote:

quote:

swarzy_07,Vengan hayırlı olsun,güle güle kullan.Rengide pek güzel,araba güzel olunca her renk yakışıyor:)Nikelajlara gelince zevkler ve renkler değişir tabi,onlarda yakışmış.Farlar fabrika çıkışımı beyaz,yoksa senmi taktırdın.Sen taktırdıysan,orjinal zenon mu,yoksa sadece beyaz ampulmü?
    Antalyayada bu sene kar yağdı,venganda karla tanışmış,belki yıllarca kar göremeyecek bir daha.Bizimkiler baya karı buzu soğuğu yedi bu sene,daha inceleyemedim,inşaAllah biyerlerinde çizik yoktur.Bende elim rahatlarsa cam filmi düşünüyorum,beyazada yakıştığını söylüyorlar.Kısmet artık.

Öncelikle teşekkür ederim Farları arabayı satın aldığımda servise sipariş verdim orjinal zenon, servis ben teslim almadan önce uygulamasını yaptı çıkardıkları kia'nın orjinal sarı farlarını da bana verdiler. Bu resmi çektiğim yer ısparta Antalya'da kar yok İşlerim sebebiyle Isparta'da çok bulunuyorum. Bu arada Isparta'da sadece 1 venga var oda bende Cam filmi konusuna gelince bence arabaya çok ayrı bir hava katıyor ben onuda aynı zenon far ve diğer eklenenler gibi servise satın aldığım gün sipariş verdim onlar bana hepsini uygulayıp öyle teslim ettiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swarzy_07 -- 4 Mart 2012; 10:29:01 >

• quote:

Yahu arkadaşlar,durum pek iç açıcı değil.Arabalarımız hakkında bazı yerlerde bazı kişiler,vengada bazı modeller gibi(misal,wv golfün mpvsi,fiat panda gibi)kaybolup gidecek diyolar.Yollardada pek görünmüyo.Satış yok heral.Piyasası oluşmıycakmı nedir.Fiyatlarda almış başını gitmiş.Bana kalırsa Kia biraz yanlış fiyat politikası izliyor gibi.sizler ne dersiniz

sen boşver kardeş milletin ne dediğine araba ortada kalite oratada merak eden gider inceler alır biner keyfini sürer. binemeyende yok tutulmaz yok satılmaz yok alınmaz der kendini avutur alır istediği arabayı benzinciyle arkadaş servisçiyle dost olur. opelede bindik volswagenede fıatta hepsinin ne mal olduğunu biliyoz. bizde ortak değiliz kia fabrikasına işimize geldiği için aldık biniyoz kara kaşına gözüne millet o kadar parayı vermez yani. aynı segmentteki ford renault honda birde onlara baksınlar fiyat/performan/kalite oranını hesaplasınlar. hadi hayırlı işler

• quote:

Orijinalden alıntı: achilesos

quote:

sen boşver kardeş milletin ne dediğine araba ortada kalite oratada merak eden gider inceler alır biner keyfini sürer. binemeyende yok tutulmaz yok satılmaz yok alınmaz der kendini avutur alır istediği arabayı benzinciyle arkadaş servisçiyle dost olur. opelede bindik volswagenede fıatta hepsinin ne mal olduğunu biliyoz. bizde ortak değiliz kia fabrikasına işimize geldiği için aldık biniyoz kara kaşına gözüne millet o kadar parayı vermez yani. aynı segmentteki ford renault honda birde onlara baksınlar fiyat/performan/kalite oranını hesaplasınlar. hadi hayırlı işler

Ben arabamı çok beğenerek çok severek kullanıyorum,ama halkımız bazı modellere daha sıcak bakıyor.misal reno megan,reno fluence,ford focus,toyota corolla,reno clio.Bu modellerin nedense çok alıcısı oluyor.Ben focusuda kullandım,venga ondan daha konforlu geldi bana.Onu satıp bunu aldığıma hiç pişman değilim.Ben arabalara bakarken corollanın en boşu 51 den başlıyordu,focusunki de 57 den.Mazdayada baktım oda 50 den başlıyordu.Fluence'e bakmadım,açıkçası Renoya hiç yanaşmadım.Renoyu sevemedim bitürlü.Kalite ve konfor olarak bana hep odun gibi geldi.Fiatada hiç bakmadım,ondada linea var bilirsiniz,ama ben lineayı hiç c sınıfı araba sayamıyorum,bana küçük geliyor.Bide fiat grande punto kullanmış biri olarak beğenmedimdi,ondan hiç bakmadım zaten.
    Şİmdi onlardan biri yerine vengayı almış olduğuma çok seviniyorum.Hepsinden daha ferah,daha yüksek oturumlu.Görünüşüde onlardan daha sıra dışı ve çekici.Onlardan daha şehir otomobili.Dıştan küçük içten büyük.Sadece fiyatları biraz daha ucuz olsaydı diyorum.Çok para verdik.Tabi bu pahalılık hepsi için geçerli.Çok kötü zamanda aldık arabaları.Zam üstüne zam geldi,üstüne gittik aldık arabayı.Eğerki bizim vengalar,şöyle 35 civarı olsaydı,bak sen ozaman yollar vengadan geçilmezdi.
    Şimdi bu sorum herkese;arabasının performansını deneyen oldumu?Kalkış,ara hızlanmalar,rampa tırmanmalar,son sürat denemeleri felan.Bir uzun çocuk isimli arkadaş yazmıştı bazı şeyler,başkada yazan olmadı.Ben arabanın hızlanmasını biraz yavaş buluyorum,çekiş çok iyi,düşük devirde bile çok iyi toparlıyor.son hıza varmada yavaş kalıyor bana göre.Eski focusum daha çabuk hızlanıyordu,200 e hiç zorlanmadan hemen çıkıyordu.km si 170 bindeydi onun,acaba benim arabamı daha açılmadı yeterince?Sedanlar kadar hızlı gelmedi bana açıkçası.
    .Fikir beyan eden olursa iyi olur.Saygılar.

• kardeş benim venga 12000 km civarına geldi valla yılan gibi kayıp gidiyor. yokuş yukarı ise diger araçları şaşırtıyorum önce bu ne arabası deyip asılıyorlar yokuş yukarı sonra nefesleri kesilip atıyorlar kendilerini sağa arabanın ne olduğunuda plakanın sol alt köşesinde okuyorlar işin espirisi bir yana km arttıkça performansta artuıyor 15000 bakımından sonra aracın dahada stabil olacağı kanaati içindeyim. bu aracın 35000 tl olmasını isterim tabiki millet daha ucuz ve kaliteli araca binsin fakat hem kaliteden ödün vermesin hem ucuz olsun çözümsüz bir denklem gibi. kia ülkemize ilk girdiği yıllardaki imajını silmedikçe ki hızla silmeyede başladı bu fiyatları halkımız elbet şüpheyle bakacak ve işin daha kolayına kaçıp bilindik markalara yönelecek. kia eninde sonunda hak ettiği yeri bulur bulmasınada zamana ihtiyacı var gibi. biz zevkimize bakalım vengayla nice yollara ....

• Söylediklerinize tamamen katılıyorum iyiki almışım diyorum her bindiğimde. Performans konusundada her geçen gün daha artan bir grafik çiziyor daha 2000 kmde aracım motor daha kapalı sayılır ama basınca koltuğa yapıştırıyor ama yinede tam anlamıyla beklentimi karşılamış sayılmaz zira çok büyük beklentilerle aldım vengayı :-)
  • Önceki mesajımdada söylediğim gibi vengam daha 2000 kmde ve motor açılmış değil ancak yinede ben uzun ve düz bir yol buldum ve son hız denemesi yaptım . 100 e çok hızlı varıyor diyebilirim. Sonrası da hızlı ancak benim hızım 160'a geldiğinde direksiyondaki titreme ve arabada savrulmaya yatkınlık oluşması gibi durumları görünce daha fazla hızlanmayı kestim. Zaten ben fazla hız değil ataklık isterim arabadan. Bundan önceki aracım 2004 model Honda Civic 1.6 LS idi. Onunlada max 170 i görmüştüm. Daha fazla basmak hem çok tehlikeli hemde çok gereksiz geliyor bana...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.