Şimdi Ara

KİA SORENTO'larda KRONİK SORUN (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
116.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: to_se

quote:

Orjinalden alıntı: tilt

quote:

Orjinalden alıntı: to_se

quote:

yalnızzzz tabii ki eksi yanları var, arka koltukta oturanlar zıplar yolculuk boyunca , yakıtı birazcık fazladır (diğer suv'lara göre), yol tutuş zayıftır (diğer suv'lara göre) vssss (aklıma gelenler bunlar)

iide hem yakıtı fazla hem konforsuz hemde üstüne üstük yol tutuşu zayıf zaten araçta genel beklentiler bunlar bunlar yoksa 100 milyar verip ne alcan aracı

konforsuz demedim sadece arkadakiler için biraz sıkıntılı

artıııı yol tutuşu güzel, arkadakileri zıplatmayan, yakıtı sınıfının iiyi olsun diyosan 200 milyara bmw al derim

biir sıkıntılı arbada gidilmez zaten ülkenin yolları bozuk bide bizim şehirde altyapıları elden geçirdiler heryerde tümsekler çukurlar o araba ii ce haşat eder ozaman arkadakileri

ikii 200 milyara gerek yok bmw için arkadaşlar aldı 80 milyara 2003 model ama bayağ temiz sanki sıfır

zaten düşündüm sıfır passat almaktansa onun yerine 2003 model x5 alırım daha ii

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

yalnızzzz tabii ki eksi yanları var, arka koltukta oturanlar zıplar yolculuk boyunca , yakıtı birazcık fazladır (diğer suv'lara göre), yol tutuş zayıftır (diğer suv'lara göre) vssss (aklıma gelenler bunlar)

iide hem yakıtı fazla hem konforsuz hemde üstüne üstük yol tutuşu zayıf zaten araçta genel beklentiler bunlar bunlar yoksa 100 milyar verip ne alcan aracı

artıııı yol tutuşu güzel, arkadakileri zıplatmayan, yakıtı sınıfının iiyi olsun diyosan 200 milyara bmw al derim

biir sıkıntılı arbada gidilmez zaten ülkenin yolları bozuk bide bizim şehirde altyapıları elden geçirdiler heryerde tümsekler çukurlar o araba ii ce haşat eder ozaman arkadakileri

ikii 200 milyara gerek yok bmw için arkadaşlar aldı 80 milyara 2003 model ama bayağ temiz sanki sıfır

bi aracın sıfırını almak başka bişey ikinci elini almak başka bişey,
    80 milyara 2003 model bmw x5 de alabilirsin paran yetmiyorsa 2004 model kia sorentoyu 50 milyara da alabilirsin.
    artık gerisi tercih, imkan meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: utkucay

quote:

quote:

quote:

quote:

bi aracın sıfırını almak başka bişey ikinci elini almak başka bişey,
    80 milyara 2003 model bmw x5 de alabilirsin paran yetmiyorsa 2004 model kia sorentoyu 50 milyara da alabilirsin.
    artık gerisi tercih, imkan meselesi

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sorentonun yakıtını duyunca iyiki almamışız dedim. bizde sorento rav-4 arasında kalmıştık ve rav-4 aldık. inanın yakıt konusuda dahil en ufak bir sıkıntı yaşamadık. ş.içi 7.5 lt ş.dışıda 6.lt yakıyo ve inanılmaz sessiz bir motoru var..

• quote:

Orijinalden alıntı: frk96

Bu kia danda her şey çıkıyo yav.

Alıntıları Göster
    kia kullandın mı arkadaşım?
    quote:

Orjinalden alıntı: frk96

• quote:

Orijinalden alıntı: cıngıro

kia kullandın mı arkadaşım?
    quote:

Orjinalden alıntı: frk96

Alıntıları Göster
    Bizde sorento ex alıcağız şehirler arası 7.3 litre diyornasıl 300 500 ytl yakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

zaten bnm arkadaşımda çok memnun sadece yakıttan çok şikayetçi istanbul ankaraya 500 ytl yakıyor
    bide o ekran başına çok iş a.tı 2 def açalındı kaskodan degişti
    not:yakıt gidiş- geliş

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

zaten bnm arkadaşımda çok memnun sadece yakıttan çok şikayetçi istanbul ankaraya 500 ytl yakıyor

Benim Starex'de Sorento'da kullanılan 2.5 lt 140 hp lik motor var. Benim araç Sorento'dan ağır bir araç Sorento'nun İstanbuldan Ankaraya 500 ytl yakması tamamen bir yalandır. Aracı küçük göstermek için kıskananların söylediği bir yalandır. Mercedes 0403 otobüs bile Ankaraya kadar 500 ytl mazot yakmaz !!! Lütfen doğruları konuşalım insanları yanıltmayalım. saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

Benim Starex'de Sorento'da kullanılan 2.5 lt 140 hp lik motor var. Benim araç Sorento'dan ağır bir araç Sorento'nun İstanbuldan Ankaraya 500 ytl yakması tamamen bir yalandır. Aracı küçük göstermek için kıskananların söylediği bir yalandır. Mercedes 0403 otobüs bile Ankaraya kadar 500 ytl mazot yakmaz !!! Lütfen doğruları konuşalım insanları yanıltmayalım. saygılar

Alıntıları Göster
    500 ytl ye 218 litre mazot alınıyor. İstanbul ankara arasını gidiş geliş 800 km kabul edersek aracın 625 bin lira yaktığı söyleniyor. Bu kadar da sallama olmaz 0403 bile yakmıyor bu kadar yaa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

500 ytl ye 218 litre mazot alınıyor. İstanbul ankara arasını gidiş geliş 800 km kabul edersek aracın 625 bin lira yaktığı söyleniyor. Bu kadar da sallama olmaz 0403 bile yakmıyor bu kadar yaa.

Alıntıları Göster
    bizde 2005 model sorento vardı deponun içinde pislik varmış ve araba ikidebir yolda istop ediyodu benim abim kia nın yetkili servisinde çalışıyo depoyu indirdi içinini tazikli suyla temizledi sonra geçti sadece bu sorun sorentolarda varmış 2004,2005,2006 modellerde çünkü korede depolarının içini boyamışlar o boyalar zamanla sökülüp tıkıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: K-Z-M

bizde 2005 model sorento vardı deponun içinde pislik varmış ve araba ikidebir yolda istop ediyodu benim abim kia nın yetkili servisinde çalışıyo depoyu indirdi içinini tazikli suyla temizledi sonra geçti sadece bu sorun sorentolarda varmış 2004,2005,2006 modellerde çünkü korede depolarının içini boyamışlar o boyalar zamanla sökülüp tıkıyo

Alıntıları Göster
    sorento gerçekten de çok güzel ve türkiye piyasasında yerini bulmuş uygun fiyatlı kaliteli bir jeeptir

jeep alıcağım zamn sorentodan başkasını düşünmüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: toksin

sorento gerçekten de çok güzel ve türkiye piyasasında yerini bulmuş uygun fiyatlı kaliteli bir jeeptir

jeep alıcağım zamn sorentodan başkasını düşünmüyorum

Alıntıları Göster
    kia'da daha önce satış temsilcisi olarak çalışmış biri olarak şunu söyleyebilirim. sorentolar periyodik bakımları dışında pek servise yolu düşmez. yakıtı şehiriçi+şehirdışı 9 lt / 100 km 'dir. yenilerde 170hp motor kullanılmıştır.

• şu yakıt meselesi kullanıma bağlı bende honda cıvıc 2006 mod manuel 110hp araç var şimdi bu araçla km de 355ykrş yakıyorum aynı zamanda 175ykrş yakiyorum olamzmı böyle bişe ? kesinlikle bu böyle iddia eden varsa buyursun sorento 240 yakar 450 de yakar aynen bu böyledir
  • quote:

Orijinalden alıntı: gacara_53

şu yakıt meselesi kullanıma bağlı bende honda cıvıc 2006 mod manuel 110hp araç var şimdi bu araçla km de 355ykrş yakıyorum aynı zamanda 175ykrş yakiyorum olamzmı böyle bişe ? kesinlikle bu böyle iddia eden varsa buyursun sorento 240 yakar 450 de yakar aynen bu böyledir
    Bendede 2005 Sorento var.

Geçtiğimiz yaz bende Ankaraya gittim. İstanbul çıkışında otobandaki Opetten depoyu 180 milyona fulledim. Ankaraya gittim,2 gün orada gezdim,dolaştım,sonra istanbula dönüşte Ankaradan 50-60 km çıktıktan sonra tekrar depoyu fulledim istanbula geldim,hemen hemen yarım depo yakıtım vardı geldiğimde. yani 1.5 depoaya Ankaraya gittim 2 gün orada gezdim,sonrada istanbula döndüm.

Ankaraya 500 küsür ytl ye gidip geldiğini söyleyen kişi resmen sallamış.

Genel anlamda böyle bir aracta bu yakıt sarfiyatı benim için çok iyi.

Bendede arıza konusunda bugüne kadar yakıt şamandırasının değişmesi haricinde hiç bir sorun çıkmadı.

2-3 kere araba stop ettiği için servise gittim ve şamandırayı ozaman değiştiler.

Kia aldığıma çok çok memnunum,almayı düşünenler kesinlikle kafasına hiçbirşey takmasın,gönül rahatlığı ile alsınlar.

Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: frk96

Alıntıları Göster
    Ehehe, 4 senedir Carnival kullanıyorum. Periyodik bakımlar haricinde servise gitmedim. Ayrıca KIA'nın tüm araçları hakkında da bilgim vardır. Çünkü 3 yıl boyunca KIA'nın Yozgat'ta satış ve servisliğini yaptım ve Hyundai ile birleşmesinden hemen önce Kore'de fabrikalarını gezdim. Bu olay karalama yapmaya çalışmaktan başka bişey değildir.

Sorento'nun yol tutuşu ve konforu açısından da kimsenin şüphesi olmasın, sınıfındaki diğer araçlarla hatta Mercedes'in aynı sınıf aracıyla test sonuçlarında kafa kafaya çıkmıştır. Yakıt konusuna gelince bu konu göreceli bir kavramdır. Yani yakıtı etkileyen yığınla sebep vardır. Forever KIA. Daha sağlamı varsa söyleyin ona binelim.

EDIT: İmla hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YBAGCI -- 31 Ekim 2007; 10:42:41 >

• 2006 model Kia Sorento marka aracımızdada benzin göstergesi sorunu var.Gösterge çeyrek depo gösterirken bi 5-10 km gidince gösterge daha çok göstermeye çalışıyo. Problem için Ankara Anadolu Kia ya gittiğimizde bize şamandıranın değiştiğini söylediler. Bir kaç gün sonra düzelmediğini fark ettik ve MB Basayar servisine götürdük onlarda bi sorun bulamadıklarını ve kabloları temizlediklerini söylediler ama yine düzelmedi bunun üstüne 3-4 kere daha Anadolu Kia ya gittik. Şehirler arası yolda Balıkesir - Ankara arası Temeli ye 5-6 km kala benzin çeyrek depoda bitti ve yolda kaldık.Allah tan bi kaç km boş viteste yavaslaya yavaslaya gidip tam benzincinin önünde durdu. Neyse gittik onu tekrar düzelttiler.En sonuncudada gösterge panelinden deyip onu değiştirdiler ama sorun hala çözülemedi. Çelik Motora da mail attım fakat henüz cevap yazmadılar.Böyle bi sorunla karşılaşan oldumu acaba gerçi fark etmek için biraz dikkat etmek gerekiyo sürekli benzin göstergesini izlemek gerek.Bide kontak takılı değilken göstergeler tam sıfırda durmuyo sıfırın altında duruyo.Haralet göstergesi hatta benzin göstergesini gösteriyo

• iyi geceler arkadaşlar bizimde 2006 model kia sorento ex 2.5 dizel vardır bi soru soracağım sizin sorentolarda da kayma felan arkayı atma gibi sorunlar yaşıoyrmusunz veya ani dönüşlerde gaza basarak arkanın kayması gibi bi sorun hiç yaşadınızmı acaba bu sorun neyden olabilir acill cevaplarınızı beklerim şimdiden teşekkür ederm iyi geceler ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbi96

iyi geceler arkadaşlar bizimde 2006 model kia sorento ex 2.5 dizel vardır bi soru soracağım sizin sorentolarda da kayma felan arkayı atma gibi sorunlar yaşıoyrmusunz veya ani dönüşlerde gaza basarak arkanın kayması gibi bi sorun hiç yaşadınızmı acaba bu sorun neyden olabilir acill cevaplarınızı beklerim şimdiden teşekkür ederm iyi geceler ..
    hocam bu sorun 2007 altı sorentoların hepsinde mevcut sebebi ESP sisteminin olmamasıdır. esp savrulmayı önleyen denge konulu bir sistemdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyalı alli

hocam bu sorun 2007 altı sorentoların hepsinde mevcut sebebi ESP sisteminin olmamasıdır. esp savrulmayı önleyen denge konulu bir sistemdir

Alıntıları Göster
    valla arkadasla ne diyeyim bilemiyorum bende 2008 model sorento var 2.5 dizel araba devrini aldiktan sonra gaz kesiyor ve motor stop ediyor check lambasi yani motor ariza lambasi yaniyor bu kia sorentolarda 2004 ile 2010 arasi modellerde bir hastalik imis çünkü bende daha önce 2006 2.5 dizel ex otomatik vardi ayni sorunu yapti arastirmalarimin sonucunda su bulguya vardim aracin yakit deposuna atilan boya benzeri bir maddenin zamanla kavlayarak çatlayip depo içerisine dökülmesi ile baslayan bu süreçte hortumdan tutun filitreler ve enjektörlere kadar tikanmasina yol açiyor buda haliyle aracin otobanda giderken gaz kesmesine ve motorun stop etmesine yol açiyor bu gibi sorunlarla karsi karsiya kalan arç sahibi arkadaslar var ise nasil bir yöntem uyguladilar yada nasil kurtuldular bilgi verirseler sevinirim simdiden tesekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: özgunum

valla arkadasla ne diyeyim bilemiyorum bende 2008 model sorento var 2.5 dizel araba devrini aldiktan sonra gaz kesiyor ve motor stop ediyor check lambasi yani motor ariza lambasi yaniyor bu kia sorentolarda 2004 ile 2010 arasi modellerde bir hastalik imis çünkü bende daha önce 2006 2.5 dizel ex otomatik vardi ayni sorunu yapti arastirmalarimin sonucunda su bulguya vardim aracin yakit deposuna atilan boya benzeri bir maddenin zamanla kavlayarak çatlayip depo içerisine dökülmesi ile baslayan bu süreçte hortumdan tutun filitreler ve enjektörlere kadar tikanmasina yol açiyor buda haliyle aracin otobanda giderken gaz kesmesine ve motorun stop etmesine yol açiyor bu gibi sorunlarla karsi karsiya kalan arç sahibi arkadaslar var ise nasil bir yöntem uyguladilar yada nasil kurtuldular bilgi verirseler sevinirim simdiden tesekkürler

Alıntıları Göster
    kia kullanmayanların kulaktan dolma, deli saçması bilgilerle insanları yanlışa yöneltmemelerini rica ediyorum.

• bende 2005 model kia sorento vardı mazot deposundaki filitre tıkandığı için devamlı yolda kalıyordum, daha sonra servise götürdüm depo yu temizlediler filitreyi de temizlediler 2008 model in filitresini taktılar çok sorun yaşadım,daha sonra başka bir kia sorento aldım, 2008 model bu defada ESP OFF arıza lambası yanıyor kendiliğinden kafası esince geri sönüyor arkadaşlar ben bunları bizzat yaşadım hala da yanıp sönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lensmemet@hotmail.com

bende 2005 model kia sorento vardı mazot deposundaki filitre tıkandığı için devamlı yolda kalıyordum, daha sonra servise götürdüm depo yu temizlediler filitreyi de temizlediler 2008 model in filitresini taktılar çok sorun yaşadım,daha sonra başka bir kia sorento aldım, 2008 model bu defada ESP OFF arıza lambası yanıyor kendiliğinden kafası esince geri sönüyor arkadaşlar ben bunları bizzat yaşadım hala da yanıp sönüyor
    arkadaslar ÖNCELIKLE SELAM HERESE BEN 2005 KIA SERONO EX KULLANICISIYIM ARAC 240 TL DIZEL YAKIT DOLDURUP ORTALAMA HIZ 120KM OLUP 800 KM GIDIYORUM ..ARAC COK YAKMIYOR NORMAL CUSSEYE GORE KULLANISLI GAYET YOLTUTUSLU BI ARAC BU ARACTA DIKKAT EDILMSI GEREKEN EN ONEMLI LASTIK IYI OLMASI YOKSA LASTIK IYI DEGILSE ISLAK ZEMINDE ARACI YOLDA TUTAMAZSINIZ BASIMA GELDI AZ KALSIN BARIYERLERE GIRECEKTIM

• Slm lar bendede 2006 sorento var gecmişte masrafımız oldu ama Şuan sıkıntısız biniyorum enjektör temizliği tabsiye ederim. şehir dışı 1 depoyla 110km ortalama hız ile bende 800km gittim. Şehir içi 500km küsür gidiyor. Basınca yakıyor tabi 2 ton 2500cc aracı 1.5 clio nun yakışıyla kıyaslamayalım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.