Şimdi Ara

KİA SORENTO'larda KRONİK SORUN (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
46
Cevap
1
Favori
116.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Selam.Bende 2.5 turbo dizel kia sorento var.siyah duman atiyor tirene basinca.ne olur acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Behlul_1

Selam.Bende 2.5 turbo dizel kia sorento var.siyah duman atiyor tirene basinca.ne olur acaba

Turbodan olabilir, enjektorlerden olabilir, yag yakiyor olabilir, filtrelerden olabilir, yani servise tamirciye goturmenizde fayda var.
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar

Bütün yazılanları okudum ve şunu çıkardım kia SORENTOYU öven arkadaşları anlamakta güçlük çektim. 2007 model kia sorento kullancısıyım yaklaşık 5 senedir binmekteyim. Aracın 2.5 motor oluşunu ve ağırlığını göz önüne alırsak evet yakması normal diyordum ta ki alana kadar. Şimdi kısaca eksilerinden bahsedelim

- Konforlu değil çok yatıyor savruluyor dağılıyor çukurlarda vs. (Buna bazı arkadaşlar yüksek araç normal diyebilir ama alakası yok)

- Gerçekten çok yakıyor. Bir aracın basmadan da 50 krş basınca da 50 krş yaktığını bu arabada gördüm. Şehir içinde mümkünatı yok binilecek araç değil.

- Dahası güç eksikliği ki bana göre çok yakmasının temel sebeplerinden birisi budur. Motor büyük ama güç yok güç olmayınca bu 2 tona yakın kasayı kaldıramıyor.

- Şanzıman bir garip. Bende ki kronik sorun şanzıman. Arada bir ekranda ki P-R-N-D ışıkları sönüyor ve saçma sapan vuruntular durunca vites küçültmemeler başlıyor. Bu sorunu hangi servise götürdüysem hangi ustaya sorduysam çözemedi.

- Bir de ödediğim yıllık mtv var tabi bunu atlamak olmaz. Şuan güncel olarak yıllık 980₺ + 980₺ = 1960₺ vergi veriyorum.

Şimdi kısaca çok yakan konforsuz ve piyasası olmayan araca sırf jipe bineyim diye para verip almayın.

Güzel bir jipe binecek paranız yok ise gidip 50000 ₺ kia sorento almayın çünkü ne verdiğiniz paraya değiyor ne de aracı aldığınız paraya satabiliyorsunuz. Tabiri caizse nikah kıyıyor kümes yapıyorsunuz.

Not : Aracı hala kullanıyorum. 2 yıldır da satmaya çalışıyorum. Başlarda aldığım rakamın 5 bin altına satmaya çalıştım olmadı şu sıralar neredeyse 10 bin altına satmaya çalışıyorum yine alan yok.

Sorento aşığı arkadaşlara da sesleniyorum buradan

Satılık temiz sorento var söylediklerim dışında hiç birşeyi yok :)

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba , herkese hayırlı akşamlar...

2004 model kia sorento ex sahibi olduk daha yeni. alırken ekspere baktırdık motor 92 çıktı. kaborta aksamı düzgün. severek ve hoşumuza giderek aldık.
    fakat araç ile 500 km daha gitmeden conta yaktı :( kapağı değiştirdik ve turboyuda değiştirdik başımız ağrımasın diye.
    bir hafta sonra ilginç bir şekilde marş motorunun radyatöre giden hortumu kesmesi sonucu araç 500 mt kadar yüksek hararet ile sürüldü. (farkında olmadan) neyse hortumu değiştirdik ve suyunu tamamladık, hararet tamamen düştükten sonra bastık marşa fakat araç çalışmıyor.

bölgemizde kia dan anlayan usta maalesef yok. kimisi sadece conta diyor kimisi motor diyor. ve bu durum gözümüzü korkuttu. marşa basarken su deposundan fokur fokur su atıyor.

bilen arkadaşlar var ise ve yardımcı olurlarsa çok memnun olurum.

herkese hayırlı akşamlar...
  • muradim78 M kullanıcısına yanıt
    Sanırım hararetten dolayı tekrar conta yakmış olabilir. geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.