Şimdi Ara

KIA SHUMA II - KİA SHUMA II ( KIA SHUMA 2 - KİA SHUMA 2 ) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
64
Cevap
2
Favori
72.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben yaklaşık 40,000 km kullandım. şu an itibariyle gazda şehir içi 22-23 krş. şehir dışı 18-19 krş yakıyor. parça sıkıntısı yok internetten Türkiye içinde her türlü parçasını bulabiliyorsunuz. ama aksesuarını özel yaptırmanız gerek. mesela ben cam rüzgarlığı bulamadım. hiç bir firma üretmiyor. hatta fabrikaları bile araştırdım. trabzonda bir firma varmış ona soracağım sanırım o özel olarak kalıp yapıp döküyormuş Fiyatı nasıl olur bilemem. parçası pahalı değil. yağ filitresi= 10 tl hava filitresi 10 tl polen filitresi 30 tl. çok konforlu bir araç. yerli modellere göre çok çok çok konforlu bir araç. satarken biraz zararım olsun ama araba gibi arabaya bineyim diyorsanız kaçırmayın. devirli bir motoru var. 112 bg 7500 devire kadar sorunsuz çıkıyorum hemde defalarca, motor sesi müthiş. bide abart egzos ve açık hava filitresi taktınmı var ya ....... sesinden durulmuyor. devirli kullanmaya müsait bir araç. 2 . vites 80 km. 3 . vites 130 km ye kadar çıkıyor. otobanda 170-180 km leri çok rahat bulabiliyor. hemde gazla. bende 2004 modeli var. tofaşa renoya o paraları verene kadar bu arabaya biniyorum.

• bu arabanın 2002 model ls modelini almayı dusunuyorum. araç 80000 bınde. tüplü. ne dersınız kullanan arkadaslar ozellıkle 2002 model performans surus yakıt konularında bıraz benın aydınlatın. anladıgım kadarıyla parçası ucuz
  • selamlar shuma konusunu görünce dayanamadım üye oldum.paylaşmak istedim.
    bende 2003 model shuma 2 ls otomatik var.16 aydır kullanıyorum,çok rahat kullanışı mükemmel bir araba,otomatik vitesi diğer 1.6 lar gibi 4 vites değil 5 vites zaman zaman dez avantajları oluyor ama genel itibarıyle başarılı bi şanzıman.ben aldıgımda 105 bin deydi şuan 130 binde bakım harici bi sıkıntım yok.bunun eşdeğeri arabalar 20 binliradan aşşağı değil özellik olarak gayet yeterli ve dolu bi araç.klima abs 4 cam otomatiği air bag.ne ararsanız var.bagaj hacmi oldukça iyi aile babası olarak sıkıntım yok:D.Alacak olan arkadaş alırken iyi baktırsın,İzmir ilinde ikamet edenler varsa araba alıp satarken yada bakım hasar vs yaptırırken yardımcı olabilirim.herkese iyi günler dilerim...
  • Arkadaşlar doğrudur 14 civarı bi shuma 2 bulursunuz da diğer arkadaşların da dediği gibi dökük hallerini sanayiden çıkarmış halini alırsınız ve nerde nasıl bi masraf çıkar bilinmez onun için sağlam telefon alınırken nasıl ki açılıp açılmadığına bakarsın araba da öyle... mümkün olduğunca tamirata uğramamış ve muayene eksiği olmayan arabalara yönelin...
    Eğer dediğim gibi özellikleri düşünen varsa aranızda benim uzun yolda kendi sürdüğüm bi shuma 2 şu an sahibinden.com dan satılığa çıkarılmış durumda... Ben şahsen o arabayı lagunalara ve meganın yenilerine bile değişmem... araba nerdeyse 100 metrede son surata kadar hızlanıyo diyebilirim ve ben aynı arabayla sadece traktörün çıktığı yoldan çıkardım... gücü 102 beygir... bi sedan için harika bi değer ve bunların yanında çelik motor old. için motor garantili ve de sıralı sistemli atiker LPG içeriyo. yani kısacası bu fiyata binip de inmek istemeyeceğiniz tek araba...
    Arabayı merak edenler için:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-105000-de-temiz-sirali-sist-lpgli-kia-shuma-1-6-ls-comfort-46933443/detay/ linkine bakabilirler resimlerin bulanıklığına bakmayın telden çekildiği için iki güne kadar resim değişecektir...

• 2002 model 2000 modelle aynı kasaya sahıp. galıba 2003 de şekli motoru degısmıs. 2000,2001,2002 modelını kullannlar bılgı verebılırmı bana. motor yedek parça çekişi ve en onemlısı yakıtı hakkında tesekkruler
  • shuma 1 bana göre shuma 2 den daha güzel ben olsam american tasarıma benzeyeni secerdim aslında bitane alıp şöyle güzel jant takıp keyif arabası olarak yapıp binmek isterdim ama arabam var ilerde çok param olursa alıcam zevk için:)
  • abi fabirka verilerine gore kia shuma benzini lpg yi içiyormus ya hesapladımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: camkolonyasi

abi fabirka verilerine gore kia shuma benzini lpg yi içiyormus ya hesapladımda

abi sen zorlama hiç kendini ben her gün ölçtüğümü yazayım.gazda şehir içinde kasmadan rahatça kullanırsan 30 krş yakıyor.biraz dikkat edersen 28,5krş yakıyor.

-sinirimi bozan bi mevzu civic vtec 125 hp manueli 150 krş bile yakmıyor tüpte arkadaşımda var.bizimki 30 krş yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbfdriver

quote:

Orijinalden alıntı: camkolonyasi

abi fabirka verilerine gore kia shuma benzini lpg yi içiyormus ya hesapladımda

abi sen zorlama hiç kendini ben her gün ölçtüğümü yazayım.gazda şehir içinde kasmadan rahatça kullanırsan 30 krş yakıyor.biraz dikkat edersen 28,5krş yakıyor.

-sinirimi bozan bi mevzu civic vtec 125 hp manueli 150 krş bile yakmıyor tüpte arkadaşımda var.bizimki 30 krş yakıyor.

senin arac kac km de?
  • arkadaşlar shuma 1 e biniyorum arabam fiyatına göre gayet güzel ve konforlu.tek dezavantajları yakıtı biraz fazla ve motor sesi içeride biraz fazla duyuluyor.onun haricinde sonsahibi olursun laflarına katılmıyorum.ben beğenerek aldım ve biniyorum bu fiyata gidip tipo mu alacaktım.sonuçta kore yapımı parça sıkıntımda yok.alacaklar korkmadan alıp keyifle binebilirler...
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Uzun araştırmalar sonucu bakmadığım model, sormadığım yer, danışmadığım arkadaş kalmadı ve bu araba da odukça çekici geldi bana.
    Baktığım araçlar;

Fiat Punto 2003-2004 1.3 Multijet veya 1.4
    Skoda Fabia 2001-2002 1.2 Classic veya 1.4 Comfort
    Seat Ibiza 2000-2001 1.6 Stella
    Renault Clio 2000 1.4 RTA
    Hyundai Getz 2004 1.3 GLS
    Kia Shuma LS 2003 1.5

Baktığım araçların ortalama fiyatları daha doğrusu benim bütçeme göre bulduğum rakamlar 13.000 - 14.000 TL aralığında.
    Daha fazlasını verme şansım hiç yok o yüzden 2-3 daha koy şunu al diyen arkadaşlar yorulmasın.
    Bana gerçekten tavsiye edebileceğiniz açıkçası aile arabası olarak kullanabileceğim, yakıt olarak uygun, KM için 130.000-140.000 üzeri olmasını istemem, dizelde olur benzinlide(+LPG) alternatif çok olduğundan karar vermekte o kadar zor oluyor. istanbul Anadolu yakasında ikamet ettiğimden çoğunlukla şehir dışı araç düşüyor ama gidip dönmekte sorun olacağından ve gittiğim yerde nasıl ve kime baktırırım bilemediğimden çok sıkıntılı oluyor.
    Ne derler bilirsiniz Nasibin nerde ne zaman olduğunu Allah bilir orası doğru ama 2 Yaşında küçük bir oğlum var ve artık araba alma zamanım geldi heryere taksiyle ve otobüsle gitmekten hem sıkıldım hem yoruldum.
    Biraz fazla detaya girdim galiba ama burada ki yorumlara oldukça önem veriyorum. Ne alırsam alayım kesinlikle DonanımHaberi ziyaret etmeden almam.
    Etrafımda bu araçların 1 tanesini dahi kullanan arkadaşım yok ve gerçekten kafam karışık.
    Bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Şimdiden Teşekkürler...

• arkadaşlar bende kia shuma2 kullanıyorum 50 bin km dir ben kullanıyorum ortalama 8 9 ay etti bende bu araba gerçekten konfuru çok güzel yakıtta cimri yemiyor ama acil satmak zorundayım alıcı olanlar mesaj atsın. arkadaşlar.
  • bu arada aracım 2003 model olup değişeni boyası yoktur içinde ekstra navigasyon tv park sensörü araç bakımlı tüm bakımı serviste yapılmış.
  • Selam arkadaşlar. Yazın başında sattığım 1997 sephia'nın yerine yazın sonumda aldığım 2003 shuma II Auto beyazla aranıza katılmış oldum. Araç herşeyi ile güzel. Dış dizayn, donanım, konfor, fiyat kıyaslaması çok iyi. Kullandıkça paylaşımlarımı aktaracağım. Şu an takıntım. 36 lt gazla şehir içi 300 km yol gitmesi. bunu biraz daha düşürmeye çalışacağım.
  • Merhaba arkadaşlar!Ben de Kıa kullanıcısıyım 5 aydır kullanıyorum.Arabam Kıa shuma II ls 1,6 motordur.Araçtan gayet memnunum.Konforlu, yoltutuşu güzel fiyatıda uygun ayrıca abartttıkları gibi yakıtı çok fazla değil.Ben devamlı ölçüyorum.Uzun yolda 100Km:9 Lt yakıyor Yani Km:20krş yakıyor.Şehiriçi Biraz fazla yakıyor 100Km:11Lt yakıyor.Gazın lt fiyatı şu an 24 krş.Alacak arkadaşlara tavsiye ederim.İçi ve bagajı çok geniş bir araçtır.Beş ayoldu alalı yağını ve suyunu değiştirdim başkada şeytan kulağına kurşun bir kuruş masrafım olmadı.Önceki arabam 1997 model Opel astra 1,6 GL idi.Genel hastalığı yağ yakma sorunu ve devamlı bir yerlerden arıza veriyordu.Bu nedenle sevemdim.Kıa shumayı da arakdaşbiniyordu maddi nedenle satıyordu.Arabanın durumunu da bildiğim için hiç düşünmeden aldım.Tşekkürler hayırlı günler dilerim.
  • fenomenius76i F kullanıcısına yanıt
    BENDE KİA SHUMA VAR Bİ KONUDA YARDIM İSTİYORUM PANEL GÖSTERGE IŞIKLARI BAZEN YANIYOR BAZEN YANMIYOR DEVİR SAATİ HIZ GÖSTERGESİ HARARET VE BENZİN IŞIKLARI YANMIYOR NASIL ÇÖZEBİLİRİM BİLEN YARDIM ETSİN
    @fenomenius76i

SADECE KENARDAKİ UFAK IŞIKLAR YANIYOR ÇALISTIRIRKEN
  • Arkadaşlar merhaba,
    Ben de 4 aydır 2003 Kia Shuma II Otomatik vites kullanıcısıyım. Aracımı alır almaz bakımlarını yaptırıp uzun yola çıktım. İstanbul - Tekirdağ üzerinden Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Kuşadası, Marmaris, Bodrum, Didim, Fethiye vs. vs. heryeri gezerek toplam 2500km yol yaptım. Hayatımda ilk defa otomatik vites bir aracım oldu ve bunu da eşimin ısrarı üzerine aldım. Uzun yol yapmanın keyfini anladım. Arabayı kullanırken çekirdek bile çıtladık

Kia, Hyundai gibi Güney Kore üretimi arabalar tamamen standart bakımları ile uzun yıllar binilebilecek sorunsuz, kusursuz ve özellikle kronik hataları bulunmayan araçlardır. Motor ömürleri ise ortalama 600-700bin, çok kaliteli kullanıldığında ise 1 milyon kilometreyi görmektedirler. Benim şuan aracım 249binde lakin üç motor ustası da saat gibi çalıştığını söyledi. Marşa bastığın an tereddütsüz çalışmakta ve geniş, ferah tasarımıyla oldukça aile arabası kategorisine girmektedir. Özellikle Kia Shuma nın bagaj hacmi hatchback bir araba için inanılmaz bir özelliktir.

Deri&kumaş orjinal koltukları benim arabamın 10 yıllık olmasına rağmen diri, tertemiz ve konforludur. Kaloriferi bizim "Çorum Kaloriferi" diye bildiğimiz sıcacık üflemesiyle araç içerisinde içinizi ısıtacak kadar etkilidir. Şanzuman konusunda da bir çok otomatik araçla kıyaslandığında gerçekten başarılı bir şekilde dizayn edilmiş ve sorunsuzdur.

Şehir içi kullanımda şehirler arası uzun yola göre biraz daha fazla yakıyor olması bir dezavantaj olsa da aracın masrafsız olma avantajı bu aracı tercih edeceklere artılar sağlamaktadır. Son sahibi yorumlarına ben de katılmıyorum çünkü bu arabaya inananlar oldukça fazla, herhangi bir kia modelini kullanmış kişiler "Kia" markasını gördüklerinde tercih edebilirler. Fiyatları da piyasadaki bir çok hızlı el değiştirilebilen araçlara göre çok çok makul düzeydedir.

Örneğin Clio, Albea,Peugeot gibi arabalar Kia Shuma nın yanından bile geçemezler.

Şimdi gelelim dezavantajlarına;
    Bir çok kişininde burada ilk defa duyduğu bir araç olduğu gibi çok bilinmeyen ve çok sayıda olmayan bu aracın bazı parçalarının yan sanayii üretimi olmadığından ve rekabet piyasası içerisinde olmadığından bazı parçalarını sadece orjinal servisten getirtmek durumunda kalındığı için parçası pahalı bilinir. Sadece bu arabaya özel bir parça ihtiyacı olduğunda o parçayı servisten almak zorunda kalabilirsiniz. Ama çoğu zaman ihtiyaç duyduğu parçalar piyasada bulunmakta ve Güney Kore üretimi diğer marka araçların parçalarıyla uyum sağlayabilmektedir.

Bugüne kadar çok şükür bir ihtiyacı olmayan arabamın araştırdığım bir kısmı olduğu için paylaşıyorum bu bilgiyi.

Aracın standart bakımları ise her yerde her araçta uygulanan fiyatlarla yapılabilmektedir yakıt filtresi, yağ filtresi, polen filtresi vs. vs.

Şimdi bende aracımı manual bir araç almak adına satıyorum lakin bu kadar açıklamanın altına bunu yazma sebebim okuyanları etkileyip arabamı satmak olmadığının bilinmesi açısından burada yazdıklarımın ilan olmadığını belirtmek istiyorum. İlanımı gören kişi es kaza okursa eyvallah ;)

Herkese hayırlı sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmanca -- 29 Aralık 2013; 15:44:41 >

• ACİİİİlLLLL.......Arkadaşlar Kia shuma 2002 model 147.000 km fiyat 15.000 LPG yok fiyati normal mi)?
  • Ben bir ay once 2003 model aldim 110 bnde lpg yok sorunsuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1550 e

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.