Şimdi Ara

KİA CERATO ya sağlam diyenler, OKUYUN! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
92.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toz-koparan

bugün 1.6 dizel advance donanımlı ceratoyu test ettik...

tahminimden çok performanslı çıktı...
    yol tutuşu gayet başarılı savrulma falan yok..
    dijital kliması çok sessiz ve etkili soğutuyor..
    motor sesi hiç yok denecek kadar az..(ben daha gürültülü olacağını düşünmüştüm..)
    rüzgar-lastik sesi alıyor içeri ama rahatsız etmiyor..(140-150 arası belli oluyor..)
    frenleme başarılı ve etkili..
    ve en güzeli de keyif veren bir ivmelenme.., yüksek hızda bile sallamayan konforlu seyahat hissi..(süspansiyonlardan galiba?? )

sonuç olarak bu segmentte motor kalitesi ve performansıyla çok tatmin edici bir araç..
    eksik olan yanı: direksiyonun elektronik destekli olmayışı (eski tip hidrolik var) ayrıca yol bilgisayarı ile ESP yok..

bunların haricinde kesinlikle ön planda düşünülmesi gereken bir araç...

Kia kim ne derse desin gerçekten çok kaliteli arabalar yapıyor..Hem de yeni yeni değil eskiden beri ürettiği arabalar kaliteli ve her geçen gün daha da çıtayı yükseltiyor..Bakınız picanto-cerato-ceed

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

bugün 1.6 dizel advance donanımlı ceratoyu test ettik...

tahminimden çok performanslı çıktı...
    yol tutuşu gayet başarılı savrulma falan yok..
    dijital kliması çok sessiz ve etkili soğutuyor..
    motor sesi hiç yok denecek kadar az..(ben daha gürültülü olacağını düşünmüştüm..)
    rüzgar-lastik sesi alıyor içeri ama rahatsız etmiyor..(140-150 arası belli oluyor..)
    frenleme başarılı ve etkili..
    ve en güzeli de keyif veren bir ivmelenme.., yüksek hızda bile sallamayan konforlu seyahat hissi..(süspansiyonlardan galiba?? )

sonuç olarak bu segmentte motor kalitesi ve performansıyla çok tatmin edici bir araç..
    eksik olan yanı: direksiyonun elektronik destekli olmayışı (eski tip hidrolik var) ayrıca yol bilgisayarı ile ESP yok..

bunların haricinde kesinlikle ön planda düşünülmesi gereken bir araç...

Kia kim ne derse desin gerçekten çok kaliteli arabalar yapıyor..Hem de yeni yeni değil eskiden beri ürettiği arabalar kaliteli ve her geçen gün daha da çıtayı yükseltiyor..Bakınız picanto-cerato-ceed

Alıntıları Göster
    peki yeni kasa cerato kaç yıldır aldı?

• quote:

Orijinalden alıntı: shener

peki yeni kasa cerato kaç yıldır aldı?

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar, açıkçası foruma üye değildim fakat yazılanları okuyunca dayanamadım sırf bunları söyliyebilmek için üye oldum, burda kia cerato hakkında herkez birşeyler söylemiş ben size şunu söyliyeyim yukarıdaki yorum yapanların bence %60 70 şi bu aracı daha önce hiç kullanmamış sağdan soldan duyduklarını kendi kafasına göre bir senaryoyla uydurup yazmış,

Benim ilk 2005 1,5 crdi ex comfort cerato aldım, bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine
    18.000 tl ye aldım araç fiyatına göre bence muhteşem araç çok hoşuma gitti bukadar memnun kalıcağımı tahmin etmiyordum daha sonra elime biraz para geçince arabamı değiştirme kararı aldım, 18,000 ne aldığım aracı 5 ay önce 19,500 ze sattım, 1,500 lira kar ettim ve 2008 kia cerato advence aldım 26,000 tl ye araç çok temiz boyası dahi yok araştırdım 28 ,000 tl veren oldu satmadım,

2005 ceratom ile uzun yolda 160 la çok rahat gidiyordum yol tutuşu seriliği çok iyiidi rahatlığı çok güzeldi
    2008 ceratom ile 190 nı gördüm fakat motor biraz bağırıyor 180 ile çok rahat gidiyor, özellikleri süper tek eksiği hız kontrol olayı, araçta bluetooth bağlantısı var hiç uğraşmıyorum radyo veya cd değiştirmeyi telefonumda birton parça var bağlantıyı kuruyorum telefondan gerisini içerden hallediyorum çok güzel olmuş bu özelliği,

şuan biraz sıkıntıdayım elime biraz para geçsin kia ceed bakıcam onlarda çok hoşuma gidiyor.

26 binliralık aracı gidip 50 60 binliralık araçlarla kıyaslarsanız tabiki birton eksiği gözünüze çarpıcak ama bu fiyatı emsallerine baktığınızda bu dolulukta bir araç sahibi olacağınıza inanmıyorum. üstelik bakımları yetkili serviste 220 tl kendi ustama gidersem 175 tl her yönden avantajlı uzun yolda 16 ykr yakıyor şehir içi (istanbul trafiğinden bahsediyorum) max 22 kuruş bakın görun bu araçlar çok prim yapıcak fiyatları git gide artıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkaaan06

ya lütfen rica ediyorum 0-12 yas tayfası baska foruma gitsin tamam onlarında araclarla urasmak hakkı ama bulsunlar bitane cocuk formu burası ciddi bi yer ya coluk cocuk doluyo her gecen gün napcaz bunlarla bilmiyorum...hayatında ceratoyu tanımamıs adam geliyo yorum yapıo olamaz yaa.sadece cerato için diil hangi model arac dersen mutlaka yarısı sallıyo bitarafından..

Alıntıları Göster
    valla arkadas, yeni araba alirken elbetde carpma tesleri önemlidir bence cerato
    o konuda basarili, daha iyisini isteyen versin 3-4 kac kurus daha alsin jetta,passat...

önemli olan aracin genel kalitesi..ve cerato kesinlikle ilgiyi hak eden bir arac..

• quote:

Orijinalden alıntı: Muavinkonsolos

valla arkadas, yeni araba alirken elbetde carpma tesleri önemlidir bence cerato
    o konuda basarili, daha iyisini isteyen versin 3-4 kac kurus daha alsin jetta,passat...

önemli olan aracin genel kalitesi..ve cerato kesinlikle ilgiyi hak eden bir arac..

Alıntıları Göster
    hort
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stanislav Petrov

kia dizel motor konusunda çok geliştirdi kendini bizim kendimize ait bir markamız bile yok helal olsun kore ye
    zamanla kalitede de geliştirirler kendilerini inş.

Alıntıları Göster
    elbette mercedes ya da bmw gibi sağlam bi araç değil ama emin olun piyasadki 10 aracın 8inden daha iyi yine 10 aracın 8inden daha ucuz. neden sadece reklam yapıyor ve ünlü diye 3 yerine 5 lira vereyim ki. aracım 2010 model ve çok memnunum. sonraki aracım sportage :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Ne sağlamı kardeş..ben öndeki kamyonetin kasasına 25 km leyle vurdum, kaput ne eğildi, ne büküldü, resmen kırıldı ortadan... frenleride çok iyi değil. bazen kolayca durduğunuz yerde, bazzen aynı yolda daha geç duruyosunuz..yani bazen ABS kaçırma yapıyo..
    1,5 yıllık Kia Cerato kullanıcısıyım. Aracım 2008 model diesel tip. Aldığımda 56 000 km. idi. Şİmdi ise 85 000 km.buldu. 1,5 yıllık zaman dilimi içinde aracı yoğun bir şekilde kullandım. Aracı kötüleyenler, bazı yorumcu arkadaşların yazdığı gibi haksızlık yapıyorlar. Ben aracın tüm özelliklerini test ettim. Fren, sürat,yol tutuşu, konfor ve sessizlik gibi gündeme alınan konular dışında diğer tüm özelliklerinide test ettim. 1970 yılından itibaren devamlı araç kullanıyorum. Bir çok markaya hizmet veren, özel serviste müdürlük yapacak kadar bilgim var. Sonuç olarak Kia Cerato aldığım için çok memnunum. Periyodik bakımları titizlikle takip edildiği için bu güne kadar şikayet edilen konuların hiç birini yaşamadım. Aracın motoru ısındıktan sonra, uzun yolda en sessiz benzinli araç gibi sessiz yol alıyor. Benim Eşimde seyahatlerimde genellikle yanımda olur. Aracı 160 -180 km. hızlara çıkardığımda bile sürati hissetmedi ve ve rahatsızlık duymadı. 115 beygirlik gücü ve 255 tork sayesinde, 1459 kg.lık ağırlığına rağmen, 1 300 cc. ve 1500 cc. yerli ve yabancı marka araçlardan çok daha az bir yakıt tüketimi ve performansı var. İç hacmi bir çok aracı kıskandıracak kadar geniş, Arka koltukta oturanlar çok memnun kalıyor. Orta sınıf bir araç olarak beklenenden fazla olumlu özellikleri var. İstanbul 2 nci el oto pazarında ve Güneydoğu'da diesel Cerato'lara yoğun bir talep var ve neredeyse karaborsa olacak. Bence Genel değerlendirme önemlidir.

• quote:

ya lütfen rica ediyorum 0-12 yas tayfası baska foruma gitsin tamam onlarında araclarla urasmak hakkı ama bulsunlar bitane cocuk formu burası ciddi bi yer ya coluk cocuk doluyo her gecen gün napcaz bunlarla bilmiyorum...hayatında ceratoyu tanımamıs adam geliyo yorum yapıo olamaz yaa.sadece cerato için diil hangi model arac dersen mutlaka yarısı sallıyo bitarafından..

Alıntıları Göster
    biz babamla 2005 model kia rio nun tamponunu söktüğümüzde içinden köpek çıkmıştı varın siz düşünün artık

• quote:

Orijinalden alıntı: joe35

biz babamla 2005 model kia rio nun tamponunu söktüğümüzde içinden köpek çıkmıştı varın siz düşünün artık

Alıntıları Göster
    evet arkadaşlar kullandığınız araç kia cerato olabilir 2006 yılında girmiş sadece ncap testine fakat araç şu gerçeği değiştirmez güvenlik testinden 3 yıldız aldığı gerçeğini allah korusunki bu araçla 70 le bi yere girseniz veya allah muhafaza kaza etseniz kesinlikle bi yeriniz kırılacaktır yada ölümle sonuçlanacaktır
     KİA CERATO ya sağlam diyenler, OKUYUN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakantrk -- 27 Ekim 2012; 0:07:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murtican35

Köpek?

Acaba köpük diyecektiniz de yanlış harfe mi bastınız? Köpük gibi bişeyse darbe emicidir o, her araçta var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

Orijinalden alıntı: murtican35

Köpek?

Acaba köpük diyecektiniz de yanlış harfe mi bastınız? Köpük gibi bişeyse darbe emicidir o, her araçta var..

haklısın köpük dicektim yanlış olmuş o ama o köpükler vurdun mu kırılır nasıl bir darbe emici olucak ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

evet arkadaşlar kullandığınız araç kia cerato olabilir 2006 yılında girmiş sadece ncap testine fakat araç şu gerçeği değiştirmez güvenlik testinden 3 yıldız aldığı gerçeğini allah korusunki bu araçla 70 le bi yere girseniz veya allah muhafaza kaza etseniz kesinlikle bi yeriniz kırılacaktır yada ölümle sonuçlanacaktır

kaç yıldır kullanıldığı bile tam hatırlanmayan reno ve kuş sersinden (doğan, şahin, kartal) daha mı kötü yani ... o arabayla yarışlar bile yapıldı ama cerato ile yola bile çıkılmaz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: timsah54

quote:

kaç yıldır kullanıldığı bile tam hatırlanmayan reno ve kuş sersinden (doğan, şahin, kartal) daha mı kötü yani ... o arabayla yarışlar bile yapıldı ama cerato ile yola bile çıkılmaz değil mi?

ben doğan kartal şahin iyi demedim farkındaysan
    ben uyarı mahiyetinde söyledim zaten ncaptan düşük güvenlik yıldızı almış insanlar kendi canlarını düşünmüyor demektir bu tarz otomobillere binerken ben neden düşüneyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakantrk -- 27 Ekim 2012; 3:24:06 >

• quote:

quote:

quote:

ben uyarı mahiyetinde söyledim zaten ncaptan düşük güvenlik yıldızı almış insanlar kendi canlarını düşünmüyor demektir bu tarz otomobillere binerken ben neden düşüneyim

Keşke imkan olsa herkes 5 yıldız alan araçlar binebilse ama 40.000-50.000 bandından başlayan araçlar bu güvenlik seviyelerine sahip olabiliyorlar ...

• quote:

Alıntıları Göster
    Eski kasa Cerato zaten alınacak bir araç hiç değildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Eski kasa Cerato zaten alınacak bir araç hiç değildi.

Alıntıları Göster
    Evet 3 yıldız alan araç sağlam değil, hmm ok.

Sağlamlıkla güvenlik ayrı şeylerdir. Hepimiz eski Mercedeslere sağlam deriz. O zaman Mercedeslerde sağlam değil.

http://www.euroncap.com/tests/mercedes_benz_c_class_1997/18.aspx

Sağlamlık ile güvenlik farklı şeydir. Güvenliği N-Cap belirler, sağlamlığı zaman.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Keşke imkan olsa herkes 5 yıldız alan araçlar binebilse ama 40.000-50.000 bandından başlayan araçlar bu güvenlik seviyelerine sahip olabiliyorlar ...

keşke hocam nerde o günler ama bizim milletimizde biraz araştırsa araba dizel olsun az yaksın yürüsün yeter mantığında bir ülkeyiz keşke bu ülke halkının üzerinden kalksa gönül ister biraz daha tedbirli araba kullanılsın kaza sayısı aza indirilsin sırf bu konuda devlet konferans vs. vermeli halkı bilgilendirme amaçlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakantrk -- 27 Ekim 2012; 10:34:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drankt

arkadaşlar ne güvenlik testi ya.adamların tek amacı var pazarlama.neden btane vw yada opel v.b avrupa araç 4 yıldız dahi almıyoda honda 4 kia 3 alıyor.neden amerika daki testtede chevrolet tam puan alıyor ford 4 yıldız alıyor.bunların amacı güvenlik deil.pazarlama.takılmayın bunlara fazla bence.size en mantıklı an makul gelen araç hangisiyse hangi araçtan daha fazla keyif alırsanız odur en güzeli.gerçi türkiyede de arabadan keyif alınmaz ama.3.57ytl benzin litresi.ne keyfi ya.

konuyu hortingen yapıyorum

benzin 5 TL oldu kardeşş

• quote:

Alıntıları Göster
    Cerato diyince aklıma geldi.Lancer'i almadan önce arabaya bakmıştık hiç ısınamadım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stanislav Petrov

kia dizel motor konusunda çok geliştirdi kendini bizim kendimize ait bir markamız bile yok helal olsun kore ye
    zamanla kalitede de geliştirirler kendilerini inş.

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar haziran 2012 de evlendikten sonra temmuz 2012 de, aramakta olduğum araçlar arasından 2011 kia cerato ex comfort u tercih ettim. toyota bakıyordum bi yandan da, fakat aynı donanıma sahip 2008 model toyota corollalara aynı parayı istiyorlardı. eşim biraz gönülsüz fakat tamamen bana olan güveniyle tamam alalım dedi. arabamla bi kaza yaptım.linea marka bir araca sağ önden çarptım. linea nın lastiği falan dağıldı,koptu. ceratom da maşallah kaput yamuldu biraz :) sağlamlığına diyecek birşey yok. yakıt ta çok iyi. iç kalitesinden de çok memnunum.tek sıkıntı cruze control,eğer o da olsa çok uzun süre satmam arabamı. ayrıca o 120 yle giderken şöyle böyle oluyor diyen arkadaşlar hakikaten saçmalıyorlar. hızdan korkan eşim, edirne yolunda 160 la giderken yanımda telefonda oyun oynuyordu :) şimdi aracı değiştirsekmi dediğimde, sattırmam diyor. ve yeminle söylüyorum değiştirirsek eğer kia sportage alalım diyor. qhasqai alalım mı dedim yok dedi. illa kia olacakmış :) eee aldı tabi kalitenin tadını.

kia yı karalayanlar, kia yı ya kullanmamış yada kullanıp alamamıştır. onlara tek lafım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.