Şimdi Ara

KİA CERATO ya sağlam diyenler, OKUYUN! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
104
Cevap
2
Favori
92.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Tsunami41

Ben yol tutuşu konusunda birşey demedim. Sadece frenlerinin başarılı olmadığını söyledim. Ayrıca 120km/h ile giderken aracın içindeki ses çok fazlaydı. Hız hissini fazlasıyla veriyor yani. Sanki 120 ile değilde 180km/h ile falan gidiyormuşsun gibi oluyor.

Ayrıca Elentrayı sürmediğim için herhangi bir yorum yapamayacağım. Ama Accent Era'yı sürdüm. Motoru çok iyi ama sağlamlık hissi vermiyor. Belki de Ford Focus II den sonra onları sürdüğüm için öyle gelmiştir.

Ayrıca fiyat konusuna gelince Cerato için en üst donanımlı dizeline 33.000ytl fiyat verdiler. Citroen C4 ün 16.HDi 110bg olan versiyonu için 37.500ytl fiyat aldık. Ceratonun tek üstünlüğü MP3 player ve +2 hava yastığıydı sadece. C4 ün artıları en başta ESP ve çok daha fazla konfor ve güven hissi idi. Ama Ford Focus II 1.6TDCi Ghia HB aldık 36.500ytl ye. Focusun C4 ten eksiği 2 havayastığı ve dijital göstergeler, fazlası ise Sony MP3 player, yağmur sensörü, elektrik kumandalı sürücü koltuğu, yüksekli, eğim ve ileri geri hareken eden yolcu koltuğu, arka cam perdeleri ve arka koltuk kol dayama yeri idi.

Fiyat konusunda ne Cerato ne de Accent Era çok da cazip gelmedi. Özellikle donanimlar arttıkça fiyat farkı bariz biçimde azaldı. Artık kararı verecek olan alacak olanlar. Biz Ford'da karar kıldık ve gayet memnunuz.

36,500'e Ghia mı aldınız. Hangi tarihte aldınız sorabilirmiyim. Bizim bi arkadaş 5 ay kadar önce 42000'e almıştıda. Ciddiyim. Eğer bu fiyata ise süpermiş. Bi tanede biz alalım. Şu anda Ford'un sitesinde 39,122.03YTL yazıyorda.

Selamlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: iverson03

tsunami kardeş, yağmur sensörü, kol dayama, ileri ger,hareket eden koltuk ve arka koltuk kol dayma yeri c 4 de de var, yanlışlık yaptın galiba.

Hocam C4ün özelliklerine kasım ayında bakmıştım en son. Yeni bir değişiklik yaptılarsa bilemem ama yağmur sensörü, far sensör benzinli modellerde vardı. Dizellerde ise ESP vardı. Arka koltuk kol dayama yeri sanırım hem benzinli hem de dizel modelde opsiyonel olarak vardı. Yani üst versiyonun standart paketine dahil değildi. Ayrıca yolcu koltuğu C4 te de hareketli ama yükseklik ayarı yoktu. Sadece sırt kısmı ve ileri geri hareket edebiliyordu. Bu arada aklıma yeni geldi ghia da sürücü ve yolcu koltuk bel desteği de var.

Aracı aralık ayında aldık ve o zaman liste fiyatı 41.400 gibi birşeydi. Sıkı pazarlıkla fiyatı 36.000 ytl nin altına düşürenler bile vardı yılbaşı öncesi. Liste fiyatı her zaman yüksek oluyor fordun ama pazarlıkla çok aşağılara inebiliyorlar.

• kia dan büyük beklenti içine düşmek zaten başlı başına bir hatadır kalitesi ortada 20 gün önce amcamın oğlu aldı test sürüşüne falan çıktım araç gayet başarılı güzeldi fakat gündelik yaşamda çok eksikleri olduğunu gördüm diyor
  • ARKADAŞLAAAAAAAR KORE ARABALARI DAHA NORMAL STANDARTLARA ULAŞAMADIIIIIII.BUNU ANLAYIN ARTIK.UCUZ ETİN YAHNİSİ KÖTÜ OLUR DERLER
  • Ceratolar hakkında 5-6 yerde abs dogru çalışmıyo kaçırma yapıyo gibi şeyler okudum bu dogrumu acaba
  • ic aksam gayet guzel duruyo ama surmek nasip olmadı ceratoyu.
  • KIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    KKKKKKKKIIIIIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    KKKKKİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİYYYYYYYYYYYYYAAAAAAAAAAAAAAAAA
    BANA UFAKLIĞIMDA KARATE YAPARKEN ÇIKARDIĞIM SESLERDEN BAŞKA HİÇBİR ANLAM İFADE ETMİYOOOOOOOOOO...
  • Samsung çok mu iyi?Hardiskler kucakta geziyo.
    quote:

Orjinalden alıntı: kutlay1

niye koreliler diyorsun dostum samsung da kore malı...
  • kia bir şey ifade etmeyen arkadaşlar sorento bir şey ifade ediyor mu acep ????

size etmiyorsa bile kendi sınıfında tüm istatistikleri alt üst etmiş durumda
    vatandaş osman almış güle güle de biniyor...

eminim şöyle uzaktan görünce benimde olsun demeyen yoktur aramızda (istisnalar kaideyi bozmaz...)

hürmetler
    selçuk
  • yakın arkadaşlarımda var cerato, bir tek kışın mazotun donması problemini yaşadıklarını söylediler. çelik motordan yazı gelmiş eurodizel kullanmayın diye. garip bir durum bu, eurodizel filtrelerinde donuyormuş ceratonun.

bilsem ki sorunsuz kullanılır bu araç, gider kesinlikle alırdım ama, insanın kafasını şu kia meselesi kurcalıyor hep.
  • çelik motor eurodizel kullanmayın demiş kısmını anlayamadım ya ??? bende de cerato var ama boyle bir yazı yeni duyuyorum

km 6000 sorunsuz geçildi inşallah bundan sonrada sorunsuz devam ederim....

kia önyargısına rağmen aldım alet çok güzel duruyodu bayağıda araştırmıştım , şimdilik memnunum

hürmetler...
    selçuk
  • Aslında herşey bu İhlas holding yüzünden başlıyo adamlar resmen markanın içine edip bıraktılar şimdi Çelik motor kurtarmaya uğraşıyor ve bence başarılılar . Bende bir cerato sahibiyim ve 120 km ile giderken uzun yolda bana gaza biraz bas uykumuz geldi falan diyorlar ki aracımla 182 yaptım son derece rijit sürüşü var . Abs kaçöırıyor gibi bir problemlede karşılaşmadım zaten arabalarımı limitlerinde pek kullanmam ama frenleri 2001 polodanda 93 model 520 dende çok daha başarılı . Kia da bence Amd gibi fiyat - performans arabası öle her konuda çok başarılı değil ama 28.750 ye almıştım confort modelini o ve o zamanlarda polo diesel 31 .000 ytl idi c3 29.000 ytl idi ve bana resmen bu arabalara verilen para yazık gibi geldi . Servise gelince ben Altunizade Çelik motoru tercih ettim çok hızlılar , güler yüzlüler , servis son derece temiz ve modern . Araba dediğim gibi her şeyde en iyisi tabiiki değil ama bu kadar negatif yorumu haketmiyor . Kia ve Hyundai lere suzuki daihatsu muamelesi yapmayın ;) Benim tek bi beklentim var hyundai ve kia dan o da seri otomobil üretmeleri yani bi mazda gibi 6 serisi 3 serisi 2 serisi gibi birbirine benzer seri çıkartmaları ve bi karaktere oturmaları . Örnek mazda dedim ama bmw audi mercedes bunlar gibi olmasını istiyorum tasarım açısından . Malum her model bambaşka olarak çıkıyor . 10 yıl içinde bence bu problemleri çözeceklerine inanıyorum . Saygılarımla ...

• quote:

Orjinalden alıntı: skardes

çelik motor eurodizel kullanmayın demiş kısmını anlayamadım ya ??? bende de cerato var ama boyle bir yazı yeni duyuyorum

km 6000 sorunsuz geçildi inşallah bundan sonrada sorunsuz devam ederim....

kia önyargısına rağmen aldım alet çok güzel duruyodu bayağıda araştırmıştım , şimdilik memnunum

hürmetler...
    selçuk

Kışın sert geçen yerlerde normal mazot koyun demişlerdi serviste sorentosu olan bir müşteriye çünkü normal mazot daha kalınmış sanırım donmayı engelliyormuş . Havalar biraz ısınında euro diesele devam edin dediler .
  • yanlş msj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 9 Nisan 2008; 15:56:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: youngsun

Autoshow dergisinin bu haftaki sayısında EuroNcap çarpışma testinde Cerato nun aldığı sonuçlar var...Bu form da aylardır Cerato nun 4-5 yıldız aldığını okuyorum..ama maalesef 3 yıldız almış ve ne önden ne de yandan çarpmalarda sağlam bir araç değil..ben bir Cerato kullanıcısı olarak üzüldüm çünkü aracımın sağlam olduğunu düşünüyodum...

İŞTE SONUÇ
    hTtp://www.euroncap.com/tests/kia_cerato_2006/249.aspx

yukarda bi arkadaş US NCAP ta focus 4 yıldız almış demiş... ordaki focus AMERİKA Da kullanılan focus...yani AVRUPA FOCUS değill... işte linki

http://www.safercar.gov/portal/site/safercar/menuitem.db847bd57e3dc1f885dfc38c35a67789/?vgnextoid=c95df2905bf54110VgnVCM1000002fd17898RCRD&model=4518

• Arkadaşlar 5-7 yıl önce çoğunuzun altında doğan-şahin, reno ve türevleri vardı.
    Ve bu araçlar çoğu kişide hâlâ var.
    Geçiş süreci yavaş yavaş olur!
    Türkiye için cerato hiçte fena değil bence...
    Testlerde yapılan kazalar 50-60 km civardaki hızlarda yapılıyor.
    Gerçek hayatta dönersek...
    Türkiyedeki kazaların çoğu aşırı süratten kaynaklanıyor.
    130-170 ile giderken altınızda s320 olsa gene zor kurtulursunuz.
    O yüzden birkaç yıldızı dert etmeyin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tsunami41

Kia Cerato'yu test etmiştim ve ibre 120km/h yi gösterdiğinde arabadakilerin hepsi yavaş diye bağırmaya başlamıştı. Hatta yanımdaki satış temsilcisinin kapının kolunu sanki hiç bırakmayacakmış sıktığını farkedip yavaşlamıştım. Halbuki bir önceki testte Citoen C4 ü sürmüştüm. Ama kimse 160kh/h ile gittiğimizi hisstememişti Belki yakın araçlar değil ama Ceratoyu unutmak için bize yetmişti. Ayrıca yukarıda da yazıldığı gibi frenleri pek iyi değil. Ani frenlemelerde araç savruluyor.

Sadece uzak durun veya denemeden karar vermeyin derim.

sölediklerinin tek kelimesi bile dogru degil senin milleti yanlıs bilgilendirme o aracı kullanmadıgında eminim laf olsun die yazdın bunları kesin.tamam ceratonun güvenlikte basarısı pek ii diil.kimi sponsor olmadıgı için yandan carpısma testine girmedigini sölüyor kimi güvensiz diyor bunu bilemeyiz.amerikada yapılan testlere görede 5 yıldızlı diyor.belki sınıfındaki araclara göre daha güvensizdir ama bu kadar diil.ki senin dedigin gibi pardon attıgın gibi 120 den sora ses alıyomus millet tutuyomus yavasla diyomus bu kadarda sıkılmaz yani..

• Destekli hort olmuş. Helal olsun
  • kia bayileri, 2.elde değerinin düşeceğinden korkan sahipleri ve diğer tarafta kia dan hoşnut olmayan kalitesini yetersiz bulan veya kendine rakip gören diğer markaların mümessilerin ların laf atışmalarını okumaktasınız.
  • Bu nedenle abd de en çok satıan araçlar truck diye sınıflandırılıp çarpışma testleinden muaf oluyorlar

quote:

Orjinalden alıntı: shuma II

quote:

Orjinalden alıntı: youngsun

Kia Rio bile 4 yıldız almışş..peki o Cerato 5 yıldız almış diyenler nerde? Forumu okumuyolar mı? Cerat nun kasası gerçekten ağır.ben en azından bu yüzden sağlam olabilir diyodum. ama değilmiş...Acaba kardeşi Elantra nasıl? o da mı çürük!

arkadaşım KIA Cerato US NCAP ta 4 yıldız aldı ve orada Spectra adıyla satılıyor. Hyundai Elantra 'nın da US NCAP te 5 yıldızı var ( www.nhtsa.dot.gov/cars/testing/ncap/) siteden takip edebilirsin forumda, Euro NCAp mi US NCAP topiği var burada bir çok görüş var, takip edebilirsin, her iki kurumunda güvenlik kriterlerinde ufak farklar var US NCAp ta önden çarpmalarda tüm yüz çarptırılıyor Euro NCAP ta ön bölümün % 40 ı gibi Mesela , Euro Ncap ten 5 yıldız almış Ford Focus US NCAP ten 4 yıldız almış, Avrupalı bir çok otomobilin US NCAP testini ( VW, MErcedes, BMW dışında) bulamazsın AMerikan pazarının güvenlik kriterleri nedeniyle Amerikan pazarına giremezler ve yine benim açtığım "amerikan tamponu" topiğinde de bir arkadaş ciddi olarak konuyu cevaplamıştır. Avrupalı ların ciddi güvenlik zaafları olduğu ve 70 li yıllardan beri Amerika da güvenlik testleri yapan devlet kuruluşu US NCAP mı yoksa 97 yılında bağımsız bir kuruluş olarak kurulan ve avrupalı üreticilern desteği ile ki burası çok önemli ayakta kalmaya çalışan bir kurum ki Reanult 5 yıldız çekmeye başlamadan??? önce iflas etme aşamasına gelmişti.

Dolayısıyla markalar güçlü oldukları pazarın Güvenlik kreiterlerine göre araçları hazırlıyorlar. Güney Kore üretimi araçlar da Amerikan pazarında güçlü oldukları ve bu Ülkenin güvenlik kreiterleri de yüksek olduğu için bu kriterlere göre üretim yapıyorlar.

Hyundai- KIA grubu biliyorsun ki 2010 yılında en büyük 5 otomobil üreticisinden biri olmayı hedefliyor ve artık Amerikan pazarı onlara yetmiyor ve Avrupa ya oynamaya başlıyorlar Örnek Yeni Kia Rio Cerato dan sonra üretilen bir model ve Euro NCAP te 4 yıldız aldı bu bence ilk sınavdı. Şimdi Dikkat Cenevre Fuarında %100 avrupa pazarı için ve AVrupalı tüketicilerin beğenisi göz önüne alınarak üetilen bir model var ve KAsımda avrupa da satılacak KIA C'eeD bu model Euro NCAP ten 5 yıldız alacak ve bu iddiamı bir kenara not et sende ben de bu forumdayız beraber izleriz sebebide bu model tamamen avrupa için Euro NCAP güvenlişk kriterlerine göre üretilen bir araç olacak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.