Şimdi Ara

Kia cerato 2016 benzinli OTM aracım çok yakıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar 2016'nın aralık ayı kia cerato benzinli otomatik araç aldım ilk defa ehliyet ve ilk aracım aracım fazlamı yakıyor benden mi kaynaklanıyor anlayamadım yol bilgisayarında sürekli 100/km 11.9 lt yazıyor 50 tl lik 10 lt yakın benzin alıyorum 20 30 km yol gidiyorum hemen uyarı vermeye başlıyor yakıtınız az kaldı diye şehir dışı ortalama hız 100 110 km ile kullanıyorum şehir içi 60 ile 80 arası ama aracım çok yakıyor benzinciden 50 tl lik benzin alıyorum yol bilgisayarında 150 km yol kaldı diyor bir kaç km gidiyorum 100 altına düşüyor anlaymadım.

• Aracınız hayırlı olsun,sürüş tarzınızı bilemiyeceğim ama iklim koşulları ve yeni araç olması hasebiyle birde yoğun trafiği ekleyince normal diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdal -- 22 Ocak 2017; 14:3:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KIA ve Hyundai grubu araclari diger markalardan bir tik fazla yakiyor (renault, peugeot vb.)

Otomatik olmasi manuele gore zaten daha fazla yakmasi icin ayri bir neden genel olarak.

Zaman icerisinde biraz daha dusecektir, ama fazla bir beklenti icerisinde olmayin bence.
  • tşk ederim sanırsam lpg taktıracam bu gidişle
  • Ben aynı araç ile şehir içi 100 km de 9.4 lt yakıyorum. Aracı alırken zaten fazla yakacağını bilerek aldım. Türkiye şartlarında LPG kullanmak şart.
  • koray5006 kullanıcısına yanıt
    sanırsam bende sizin gibi aynı oranlar yakıyor yanlız nekadar yol gideceğimi gösteren km pek aldırmamak lazım ben her benzin aldımda artik son km kayıt ediorum ona göre hesap ediyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.