Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (418. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.758
Cevap
59
Favori
840.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakıyorum da 30 binde balata değiştiren arkadaşlar var, ben 80 binde değiştirmiş bir proceed kullanıcısı olarak aradaki bu farkın sebebini merak ediyorum :)

Ayrıca klasik 30 bin bakımına 400-450 lira ödeyen arkadaşlar da var. Özel servislerde bunun yarısı, eğer 2 yılı doldurduysanız özeli de düşünün. 5 yıl garanti hikayesi mekanik parçaları(motor, turbo vs) kapsamıyor diye biliyorum.
  • Ceed için K&N'nin kutu içi performans filtreleri de var. Ben aldım, ulaşmasını bekliyorum. 50.000 km'de temizlendiği ve 1.000.000 km ömrü olduğu söyleniyor, görücez :D
  • Android Kia Ceed Multimedya
    1.2 Ghz. Hız, 512 mb. DDR2 ram
    Google Market
    Wifi - 3G
    Geri görüş kamerası
    Sygic harita

http://www.otomultimedya.com/urun/android-kia-ceed-multimedya-cihazi-2013/
  • desci kullanıcısına yanıt
    top gear da testi yapılmıştı. performans filtreleri sadece yüksek devirlerde %3 civarı katkısı olmuştu. 100bin km sonra aynı araçla devam etme ihtimalimizin azlığından mütevellit bence performans filtresi almak çok cazip değil.

2 yılı doldırdıktan sonra servise gitmek bence de hiç mantıklı deil. bissürü madde eklemişler uzatılmış garantiye. eminim çok güzel esnetmesini de öğrenmişlerdir.
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    Ben filtreyi performans etkisi göreyim diye değiştirmedim. Kağıt filtre kullanırken filtreyi kaldırdığımda altında kum taneleri ve toz oluyor. Bu filtrenin havayı temizleme görevini daha iyi yerine getireceğini düşünüyorum. Dolayısı ile turboya toz, kum vs kaçma ihtimali daha düşecek gibi geliyor.

Garanti kitapçığının ilk sayfasında zaten yazıyor 5 yıl 150.000 km garantinin ne kadar kısıtlı olduğu. O yüzden aracınızın bakım kitapçığına bakarak bir özel serviste ve hatta biraz meraklıysanız kendiniz bile aracınızın bakımını yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

Ben filtreyi performans etkisi göreyim diye değiştirmedim. Kağıt filtre kullanırken filtreyi kaldırdığımda altında kum taneleri ve toz oluyor. Bu filtrenin havayı temizleme görevini daha iyi yerine getireceğini düşünüyorum. Dolayısı ile turboya toz, kum vs kaçma ihtimali daha düşecek gibi geliyor.

Garanti kitapçığının ilk sayfasında zaten yazıyor 5 yıl 150.000 km garantinin ne kadar kısıtlı olduğu. O yüzden aracınızın bakım kitapçığına bakarak bir özel serviste ve hatta biraz meraklıysanız kendiniz bile aracınızın bakımını yapabilirsiniz.

like butonu aradım mesajı okurken. bulsam basacaktım :))
  • Ulusal Medya herkese YALAN söylüyor

http://www.oncehaber.com/haber/1641-dizel-dusmanligi.html
  • desci kullanıcısına yanıt
    ben de biryerlerde performans filtrelerinin filtreleme işini kağıt filtreler kadar iyi yapmadığını okumuştum. avantajları ve dezavantajları karşılaştırıllıyordu. herhalde yanlış okumuşum. iyi günlerde kullanın.
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, biraz kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşırım burdan.
  • Iyi geceler 2011 cool donanım ceed almayı düşünüyorum donanım çok mu zayıf kalır konsept le arasinda ne gibi farklat var teşekkür ederim.

• merhabalar.yaklaşık 3 aydır aracım sabahları 2.marşta çalışıyordu ve sonrasında yoğun bir beyaz duman atıyordu.yetkili servise gittim enjektörlerlerdir dediler sökülüp bakılması lazımmış.aracım 54.000kmde .
    ben de iyi bir usta bulup enjektörleri söktürdüm hiçbir problem çıkmadı.yalnız kızdırma bujilerinin 4ü de patlamış onları değiştirdim bakımını yaptırıp mazot filtresinide değiştirdim.sorunum hala çözülmedi.2 gündür araba 7 marşta falan alıyor.sonrasında yoğun bi beyaz duman atıyor.gün içerisinde çalıştırmada hiçbir problem yaşamıyorum.bugün tekrar servise gittiğimde kızdırma bujileri tekrar yanmış.Sizce sebep ne olabilir?
  • Emniyet Kış Lastıgı Genelgesı haberlerını yalanladı...

http://www.oncehaber.com/haber/1747-emniyetten-kis-lastigi-yalanlamasi.html
  • Ceed dizel bu paraya alinabilecek güzel bir araçtir. Emsali corolla olsa 10 bin tl daha fazla olurdu. Çekiş ve tuketimini cok beğendim.
    Çok sık araba değiştiğim için az daha olsa kiyaslayabilecek bir Tecrubem vardır.

Uzun Yol da 4.6 L/100 km yaktı. Sakin kullanildi; çünkü lastikler eski ve yol yagistan dolayi kaygandi. :)

• Sevgili forumdaşlar. 2 hafta önce, 2009 Kia Ceed 1.6 crdi cool aldım ve yakıt tüketiminden şikayetçiyim. Belki de yanılıyorumdur ama bana yakıt tüketimi çok gibi geldi.
    Şöyle açıklayayım: geçen haftasonu, Mersin - Ankara arası yolculuk yaptım. 120 civarı hızla gittim ve ortalama yakıt tüketimim 5,6 L/100 Km idi.
    Sizce bu tüketim normal mi, çok mu?
    Kafama takılan bir mesele daha var. Turbodan geldiğini düşündüğüm, ıslık sesine benzer bir ses geliyor. Sanki ambulans sesi gibi. Bu, normal midir sizce? Yoksa turboda bir sorun mu var?
    Turboda sorun varsa, yetkili servis ücretsiz onarım veya değişim yapar mı (malum 5 yıl garantisi var deniyor ve garantisi bu yıl nisanda doluyor.) ?
    Teşekkürler.
  • 5.6 L çok fazla değil aslında, 1.6 dizel için.
    Bakim Zamanı gelmişse belki ondan olabilir.
    Ayrıca lastik havası az ise, kış lastiği takılı ise, yüklü ise Klima açık ise tüketim artar malumunuz.
    Birde yokuslari yavaslamadan cikacam diye inat edip gaza basarsaniz tuketimi cidden arttiriyor. Bırakın yokusta hızınız biraz düşsün, sonra yine hizlanirsiniz.

• Araç bakımı yeni yapılmış. Üzerinde yazlık lastik var. Klima hiç açılmadı. Pozantı'ya kadar yokuş var biraz ve bu yokuşlarda yavaşlamadan çıkmak için gaza biraz fazla basmış olabilirim. Ama yokuşların toplamı en fazla 5 - 10 km'dir. Acaba diyorum turboda sorun var mı ve de bu sorun yakıt tüketimini artırıyor mu?
  • 2011 kia ceed sahibiyim. Akü koruma devreden çıkarılabiliyor (kitap 4.58). Tekrar nasıl devreye alınıyor bulamadım. Yardımcı olabilecek birisi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Holy Alpaca -- 3 Ocak 2014; 21:46:05 >
  • Merhaba arkadaşlar kia ceed 1,6 manuel crdi araca sahibim. bazen sabah ilk çalıştırdığımda egzostan kötü bir dumanla koku yayılıyor ve motor gırr gırr yaparak sanki tekleyerek çalışıyor. bu sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhll

Merhaba arkadaşlar kia ceed 1,6 manuel crdi araca sahibim. bazen sabah ilk çalıştırdığımda egzostan kötü bir dumanla koku yayılıyor ve motor gırr gırr yaparak sanki tekleyerek çalışıyor. bu sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?

bulunduğunuz il soğuk ise ( sabahları - dereceleri görüyorsa) gayet normal.
    sabah kontağı aç, ışıklar yansın, kapat, aç-kapat sonra 3. de marş bas. böyle yaparsanız daha rahat çalışır.
    eğer hala zor çalışıyorsa ısıtma bujileri gitmiştir. değişmesi lazım.
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.