Şimdi Ara

^^^^KİA CEED CLUB^^^^ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.758
Cevap
59
Favori
840.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volkaaan06

quote:

Orjinalden alıntı: gafo

hocam sana katılıyorum ama malesef oyle olmuyor..kullandıgımız araclar avrupada satılan modellere gore cok eksikleri var..

mesela benim kullandıgım ceratoda ceed de bulunan direksiyondan kumandalı ses sistemi ,cruise control ,ipod baglantısı gibi donanımlar yok..ama avrupa modellerinde var..bunun gibi bir cok ozellik eksik..forte de de aynısı olacaktır mutlak

birde ceed sw çok güzel bir araç ama türkiyeye getirilmeyecekmiş galiba..

bakalım görecegiz

quote:

Orjinalden alıntı: BlackEdition

Üstad standart donanıma sokma o zaman,opsiyon olarak birşeyler bırak...İsteyen boş kutu olarak 31 bin ytl'ye boş cee'd alsın,isteyende 50,hatta 55 bin ytl'ye dopdolu cee'd alsın...Şahsen düşüncem,siparişle araç getirilmesi.Biraz bekletirler ama elinize eşi benzeri bulunmayan bir canavar geçmiş olur

SW olarak gercekten cok güzel araclar var ceed de bunlardan biri ama nedense Türkiye'de tutulmuyo sw araclar aslında bence sedandan daha iyi her kosulda ama bizim insanımız sevmiyo malesef..

Alıntıları Göster
    Aslında arkadaslar yorumları okudum o yok bu yok diyosunuzda ne kadar kaliteli araclar yapsada kendini ne kadaar düzeltsede biz bu öarkayı ne kadar sevsekte millet hala kia mıı?? dio.yani o kadar cok sey istiyosuznuz ki donanım olarak bunlar o0lsa fiyat cıkcak 45 bin ytl ye kim alırrrr????

• quote:

Aslında arkadaslar yorumları okudum o yok bu yok diyosunuzda ne kadar kaliteli araclar yapsada kendini ne kadaar düzeltsede biz bu öarkayı ne kadar sevsekte millet hala kia mıı?? dio.yani o kadar cok sey istiyosuznuz ki donanım olarak bunlar o0lsa fiyat cıkcak 45 bin ytl ye kim alırrrr????

Alıntıları Göster
    volkaaan06 klübü açtın ortalıkta kayboldun kardeş arasıra uğra güncel tut şurayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jasonjustice

Antalyadan yeni geldim proceed 3 kapı aracımla çok memnunum maximum hızım 205 km ydi fazla zorlamak istemedim daha araç 1500 km de.En güzel tarafı arkayı hiç savurmaması virajlarda.Yakıt olarak tam depo süratli gittim 850 km gidebildim.(Radara yakalandım cezayı bastılar).Araçın deposu yaklaşık 60 litre alıyor siz hesaplayın tahminime göre 10000 km den sonra falan 950 km gider fazla hız yapılmassa uzun yolda.Onun haricinde aracımdan çok memnunum yol boyunca taktım Cowon D2 mp3 playerımı direksiyondan şarkıları değiştire değiştire gezdim.Hız yaptıgım videoları kuzenim n81 le çekti isteyen olursa yayınlayabilirim.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: jasonjustice

Antalyadan yeni geldim proceed 3 kapı aracımla çok memnunum maximum hızım 205 km ydi fazla zorlamak istemedim daha araç 1500 km de.En güzel tarafı arkayı hiç savurmaması virajlarda.Yakıt olarak tam depo süratli gittim 850 km gidebildim.(Radara yakalandım cezayı bastılar).Araçın deposu yaklaşık 60 litre alıyor siz hesaplayın tahminime göre 10000 km den sonra falan 950 km gider fazla hız yapılmassa uzun yolda.Onun haricinde aracımdan çok memnunum yol boyunca taktım Cowon D2 mp3 playerımı direksiyondan şarkıları değiştire değiştire gezdim.Hız yaptıgım videoları kuzenim n81 le çekti isteyen olursa yayınlayabilirim.

videolar nerde kaldı ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre Kocakaya

volkaaan06 klübü açtın ortalıkta kayboldun kardeş arasıra uğra güncel tut şurayı.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Thin Lizzy

işlerim vardı arkadasım yoksa biliyosunuz seviyorum bu forumu urarım.ama daha aktif gibi geldi bu aralar hosuma gitti.kia sahibi diilim ama msjlarımın %50 si kia topiğindedir.nese devam arkadaslar güzel paylasımlar oluyo

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Thin Lizzy

işlerim vardı arkadasım yoksa biliyosunuz seviyorum bu forumu urarım.ama daha aktif gibi geldi bu aralar hosuma gitti.kia sahibi diilim ama msjlarımın %50 si kia topiğindedir.nese devam arkadaslar güzel paylasımlar oluyo

Alıntıları Göster
    bu aralar baya görüyorum ceed dönüp bidaha bakıyorum cok hosuma gidiyo

• quote:

bu aralar baya görüyorum ceed dönüp bidaha bakıyorum cok hosuma gidiyo

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar cee'd concept modeli hakkında bilgisi olan varmı?Donanımda baya şeyler var,16 jantlar ve büyük lastikleri var,peki dış görünüşte fark varmı?Yada iç detaylarda?Google amca 1-2 foto attı bana,eğer concept modeli bu fotodakiyse gerçektende şahane...

Fotolar büyük olduğundan link attım...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/c/c6/20061116203105!Kia_cee'd_Concept.JPG

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/41/Kia_cee'd_Concept1.JPG

• quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N

çelik motor zayıf kalıyor ama İHLAS tan iyidir heralde..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: KubiPala

bu konuyu açacak birisi varmı.. bilgi edinmek istiyorumda

• quote:

Orijinalden alıntı: blue night

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: blue night

quote:

bildigim kadarıyla eski yıllarda kia ihlas ındı türkiyede onlar satıyolardı yani simdi celik motorda bunu demek istemiş arkadas cünkü ihlas döneminde hiç parlak diildi.

die biliyorum yanlıs bilgi vermiyim ama..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: blue night

quote:

bildigim kadarıyla eski yıllarda kia ihlas ındı türkiyede onlar satıyolardı yani simdi celik motorda bunu demek istemiş arkadas cünkü ihlas döneminde hiç parlak diildi.

die biliyorum yanlıs bilgi vermiyim ama..

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

Forumda Cee'd ile yazilan herseyi okudum. Ben de gecen hafta sonu Cee'd 1.6 115 PS Otomatik vitesi deneme sansi buldum. On konsolun malzeme kalitesi beni cok rahatsız etmedi...evet arabnin hizlanmasi biraz yavas ama..tok ve saglam bir araba gibi duruyor..

Aslinda benim buradan bilgili ve ilgili arkadaslara sormak istedigim birsey var;

Bu hafta icinde araba alacagim ve bu ya Kia Cee'd 1.6 90 ps Cool model ya da Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy modeli.

Benim araba alirken en onem verdigim seyler Suspansiyon, ic gurultu ve performans..

Arabayi bu hafta icerisinde alacak olmamdan dolayi arkadaslarin bana Astra CDTI mi Cee'd mi konusunda yardimci olacaklarini umuyorum.

Ayrica Cee'd 1.6 90 PS olani test etme olanagini yakalayan bir arkadas var mi acaba?

TEsekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: mcson

Merhabalar,

Forumda Cee'd ile yazilan herseyi okudum. Ben de gecen hafta sonu Cee'd 1.6 115 PS Otomatik vitesi deneme sansi buldum. On konsolun malzeme kalitesi beni cok rahatsız etmedi...evet arabnin hizlanmasi biraz yavas ama..tok ve saglam bir araba gibi duruyor..

Aslinda benim buradan bilgili ve ilgili arkadaslara sormak istedigim birsey var;

Bu hafta icinde araba alacagim ve bu ya Kia Cee'd 1.6 90 ps Cool model ya da Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy modeli.

Benim araba alirken en onem verdigim seyler Suspansiyon, ic gurultu ve performans..

Arabayi bu hafta icerisinde alacak olmamdan dolayi arkadaslarin bana Astra CDTI mi Cee'd mi konusunda yardimci olacaklarini umuyorum.

Ayrica Cee'd 1.6 90 PS olani test etme olanagini yakalayan bir arkadas var mi acaba?

TEsekkurler

Alıntıları Göster
    Herkese merhaba,ben kia ceed'imi bayilerde görür görmez,mayısta aldım,iki yıl önce fuarda görüncede beğenmiştim,gelince hiç beklemedim,2004 megane hb vardı çok uygun fiyata iş arkadaşıma verdim,aynı günde ceedi aldım.Gelelim arabanın artılarına eksilerine:fiyatı çok iyi,garantisi 5 yıl,motor performansı süper,yakıt tüketimi iyi(arabam 7500kmde ort.tüketim 5.9-6.0lt),arka koltuk diz mesafesi çok iyi(meganeda ön koltuğa yayılınca arkaya ancak çocuk oturabiliyordu),güvenlikte 5 yıldız(benim için olmazsa olmazlardan),8 havayastığı standart(auris,astra,focus,308de 4 havayastığı standart),direksiyon direkt megane gibi hissiz değil,ses sistemi doyurucu,vites geçişleri net debriyaj pedalı yumuşak şehiriçi yormuyor.Eksilerine gelince;süspansiyon sistemi ülkemiz yolları için fazla sert,bozuk yollarda için dışına çıkıyor ama düzgün asfalta çıkınca yol tutuşa artı ekliyor,frenlerde hassas değil,dozu sert(alışması uzun sürmüyor)
    Bu arada benim aracım kia ceed crdi 90 ps cool siyah,ilk aldığımda araç tanınmadığı için kasko yapmakta zorlandım,kaskoya cerato olarak yazdılar,uzun lafın kısası arabamı çok seviyorum,almak isteyenede tavsiye ederim.Almadan önce testini yapıp karşılaştırdığım araçlarıda yazayım;peugeot 308 hdi,toyota auris d-4d,astra cdti,focus hdi,i30 bunlarla karşılaştırınca fiyat/performans açısından en avantajlısı tartışmasız CEED!

• quote:

Orijinalden alıntı: mcson

Merhabalar,

TEsekkurler

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mcson

Merhabalar,

TEsekkurler

performans olarak bi tarafta 1.3 bi tarafat 1.6 zaten kia performans konusunda iyi performans olarak ceed derim degerleride hemen hemen aynı ceed le astra arsında bence ceed al yeni bir yüz ve artıları daha cok

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mcson

Merhabalar,

TEsekkurler

performans olarak bi tarafta 1.3 bi tarafat 1.6 zaten kia performans konusunda iyi performans olarak ceed derim degerleride hemen hemen aynı ceed le astra arsında bence ceed al yeni bir yüz ve artıları daha cok

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar dün itibariyle Cee'd 1.6 115ps alarak kulübe girmiş bulunmaktayım.
    Fırsat olursa resimleri ve yorumlarımı ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: feverfire

Arkadaşlar dün itibariyle Cee'd 1.6 115ps alarak kulübe girmiş bulunmaktayım.
    Fırsat olursa resimleri ve yorumlarımı ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Kia Ceed i AutoShow da inceleme fırsatım oldu, gerçekten çok güzel bir araba yapmışlar. 1.6 115bg lik dizel motor ile sürüşünün oldukça keyifli olacağını düşünüyorum. Geçen yaz ben araba alırken Ceed ler satışta olsaydı kesinlikle düşünebileceğim bir alternatifti.

Herkese keyifli sürüşler dilerim.

2008 Mitsubishi Colt 1.5 DI-D

• quote:

Orijinalden alıntı: ucankut

Merhaba,

Kia Ceed i AutoShow da inceleme fırsatım oldu, gerçekten çok güzel bir araba yapmışlar. 1.6 115bg lik dizel motor ile sürüşünün oldukça keyifli olacağını düşünüyorum. Geçen yaz ben araba alırken Ceed ler satışta olsaydı kesinlikle düşünebileceğim bir alternatifti.

Herkese keyifli sürüşler dilerim.

2008 Mitsubishi Colt 1.5 DI-D

Alıntıları Göster
    Kia ceed'in kia.com.tr'den donanım tablosuna baktım.
    cool versiyonunda klima yok gözüküyor.
    bu doğru olabilir mi?
    artık klimasız araba mı kaldı.

daha bir sürü şey yok,
    mesela sürücü koltuk kafalığı.
    çok saçma bir donanım tablosu.

sadece gaz ve fren mi veriyorlar.

3. fren lambası da yokmuş, yuh..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtal -- 22 Ekim 2008; 11:16:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rtal

Kia ceed'in kia.com.tr'den donanım tablosuna baktım.
    cool versiyonunda klima yok gözüküyor.
    bu doğru olabilir mi?
    artık klimasız araba mı kaldı.

daha bir sürü şey yok,
    mesela sürücü koltuk kafalığı.
    çok saçma bir donanım tablosu.

sadece gaz ve fren mi veriyorlar.

3. fren lambası da yokmuş, yuh..

Alıntıları Göster
    O kadar da boş bir araç olduğunu sanmıyorum. Galiba sitede bir yanlışlık var. Çünkü yabancı Kia sitelerinde mesela kia.co.uk da Cool donanımda klima var gözüküyor. Sadece otomatik değil o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

O kadar da boş bir araç olduğunu sanmıyorum. Galiba sitede bir yanlışlık var. Çünkü yabancı Kia sitelerinde mesela kia.co.uk da Cool donanımda klima var gözüküyor. Sadece otomatik değil o kadar.

Alıntıları Göster
    hos bir arac ama turkiye de satmaz nie derseniz
    kardesim insanlarimiz cahil turtur mus millet turk arabasi turk arabasi gider reno tofas ya ni fiat alir
    ne anlar kia dan mitsubişhiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyy

kardesim insanlarimiz cahil turtur mus millet turk arabasi turk arabasi gider reno tofas ya ni fiat alir

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emrebjk500

belki ikinci el için dedigin dorudur ama sıfır araclarda bu durumun olcagını sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodyy

Alıntıları Göster
    quote:

haklısın düşüncelerinde.. ancak yeni kuşak bu yargıyı yıkıyor.. özelikle 0 araba alınırken herkes daha objektif davranabiliyor.. ama daha yolun başındayız düzelir bu cahilce düşünceler umarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: blue night

quote:

haklısın düşüncelerinde.. ancak yeni kuşak bu yargıyı yıkıyor.. özelikle 0 araba alınırken herkes daha objektif davranabiliyor.. ama daha yolun başındayız düzelir bu cahilce düşünceler umarım..

Alıntıları Göster
    eskiden bu olay vardı simdide bunun farklısı var.simdide insanlar imaja bakıyo hangi aracı alırsam havam olur dio yani hep bi yanlıs düsünce insanımızda mevcut halbuki cok güzel aracları kacırıyolar bu sekilde

• quote:

eskiden bu olay vardı simdide bunun farklısı var.simdide insanlar imaja bakıyo hangi aracı alırsam havam olur dio yani hep bi yanlıs düsünce insanımızda mevcut halbuki cok güzel aracları kacırıyolar bu sekilde

Alıntıları Göster
    Baştan sona tüm yorumları okudum malesef bazı arkadaşların bu araç hakkında çok olumsuz konuştuklarını gördüm. öncelikle bu araç hakkında çok fazla bilgim var sadece bu araç hakkında deil kia hakkında da öyle.(maksadım çok bilmişlik değil sadece boş konuşmadığımı belirtmek amacı ile söylüyorum)

Cee'd son derece başarılı bir araç. Autoshow dergisi gibi bir çok Alman dergisinde golf'e kafa tutan hatta aynı puanları alan bir araç. Bir tanesinden örnek vereyim Test te golf ve Cee'd dışında megan,focus,auris,lacetti,astra, ve C sınıfındaki hb birkaç araç daha vardı.
    Torpidosu kalitesiz denmiş, sanarım o arkadaş torpidonun tofaşlar(fiat) gibi olmasını istiyor. Torpido malzemesi çok kaliteli öyleki kia daha önce bu sınıfta hiç bu kadar kaliteli bir malzeme kullanmamıştı.Ayrıca sportif .

Türkiye de neden böle , neden bu kadar boş derseniz oda maalesef türkiye şartlarından daha doğrusu halkımızın fiat renault ford gibi markalara şartlanmasından.
    Distribütör firma daha önce hondayı getirmiş ve hondayı Türkiye de honda yapmıştır. sadece honda deil lada da da çok başarılı olmuştur şimdi ise çin markası olan gleey i getiriyorlar.

Ben şunu sölerim gidip Fransanın ikinci sınıf renosunu,peugeot sunu veya koçun yıllardır millete çaktığı fiat ı ford u alacağıma CEE'D alırım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.