Şimdi Ara

Kettle Nasıl Temizlenir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
43.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • porçözle temizliyordum ama limon tuzunu deneyeceğim en azından daha zararsız olabilir çalkala dök ziyan valla
  • kireç sökücüye felan gerek yok zaten onu dökersen bir daha kullanamazsın,bildiğimiz limon tuzunu al sıcak suyu doldur veya suyu doldur ısıt bir paket limon tuzunu dök sabaha kadar beklet bütün kireç erir hiç birşey kalmaz tertemiz olur bizim evde çaydanlıklar felan hep böyle temizlenir
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadbul

porçöz ler var çaydanlıklar için kullanılan o tip şeyler kullanabilirsin marka önemli değil. ucuzda bişey zaten marketlerde bulabilirsin.kesin çözüm

ayrıca temizledikten sonra ketılın içine eski kırık porselen tabak parçası atarsanız birdaha kireçlenme olmaz.

Hocam porçöz metal malzemeler için kullanılır kettleların çoğunda plastik malzeme var porçöz anasını ağlatır kettleın.
  • Konuyu hortlatmış gibi olucağım ama limon tuzunu öneren arkadaşlara teşekkürler. İşe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilimveEdebiyat

Konuyu hortlatmış gibi olucağım ama limon tuzunu öneren arkadaşlara teşekkürler. İşe yarıyor.

bunu öğrendiğim iyi oldu :D
  • Limon da ise yarar. yarisina kadar su doldurdugunuz kettle'in icine 1 limonu sikin, kabuklarini da atip kaynatin. Gece oyle kalsin, sabaha tertemiz oluyor.
  • tek çaresi limon tuzu, bir avuç dök su kat kaynat mis gibi tertemiz
  • cam çaydanlıklar için de porçöz olur mu
  • Her yolu denedim tecrübe ettim ama limon tuzunu tek geçerim :)

Hatta en sonunda videosunu bile çektim, sonucu görmek isteyenler için de aşağıya iliştiriyorum

• limon tuzu kesin çözüm sunar

bizim ki de 2-3 kaynatmaya kalmadan geri kirleniyor pasımsı bir leke oluşuyor tuzu atar atmaz anında geçiyor gidiyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.