Şimdi Ara

Kesinlikle Uzak Durmanız Gereken Firma HP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi Hp Laptop lardan neden almamalıyız bunu anlatacağım işim gereği tüm Laptop servisleri ile çalışıyor ve Laptop tamiri yaptırıyorum garanti dışı ücretli onarımlar bunların %99 u nadiren garantili ürünler gelir bize neyse Hp markası son 1.5 yıldır şöyle bir politika izliyor Onarım Paketleri 1 Seviye 2.Seviye 3.Seviye ve 4.Seviye parçalar diye
    Servise klavye hasarı diye gönderdiniz diyelim 1.seviye den 680 tl bir ücret ödemeniz gerekiyor sadece klavye ye eski fiyat bu yeni fiyatları şöyle Lcd Arka kapak sıradan plastik bir parça için şuan 1169.00 tl ödemeniz lazım şuan 1.seviye parça fiyatları minimum olarak budur seviye arttıkça paket fiyatı da artıyor ve 2400 tl ödediğim bir Laptop 17.12.2018 de anakart klavye bir kaç parça daha var onarım yapılamadı değişim olacak dediler şuan hâlâ bekliyoruz 22.02.2019 dayız.
    En kötüsünü sona sakladım HP nin 2CL32 -2CL48EA - 2CL52EA vb yani 2CL ile başlayan product numaralı laptoplarında kronik olarak ekran Menteşe yuvaları içten kırılıyor %90 dır bu oran ya ilk 3-6 bilemediniz ilk yılında kesinlikle kendiliğinden ekranı açarken yada kapatırken kırılıyor bize bu hasar yüzünden haftada 1-2 tane geliyor ve garantiye alınmıyor bilginiz olsun Hp pişmanlıktır uzak durun.
    Tavsiye isterseniz Acer, Casper (Menteşe vidaları çabuk gevşeyebiliyor gevşeme olursa sıkın), Hometech in Metal Kasa olanları aynı şekilde mente vidaları nı kontrol edip arada bir sıkın, LENOVO Menteşe arasında plastik çıta olamayan modelleri Asus yine Menteşe ler arasında çıta olamayan modelleri paranız varsa Msi , Monster, Alienware alabilirsiniz
    Parça fiyatına gelince Anakart tüm firmalarda pahallı Özellikle Asus fiyasko Anakart fiyatı Laptop un yenisinin aynı fiyatı yada daha pahallı oluyor onun dışında plastik parçalar hepsinde uygun fiyatıdır Ekran ise HD Led 15.6" olan dışarda kaliteli bir özel serviste 350-400 tl ye değiştirebilirsiniz Casper ve Acer hariç bunlar ekranı uygun fiyata değiştiriyor diğerleri 500 - 650 arasında değişiyor. Full Hd Mat İPS paneller kendi servislerinde 780 tl ve üzerinde dir özel servislerde 530 - 600 tl ye değişirler Ama Hp ye işiniz düştümü aynı Laptop un sıfırını alıp kırılan parçaları değiştirin artan parça da yedek parça olarak bir köşede dursun aşağıda resimdeki parça nın" lcd back cover" 1169 tl varın siz düşünün ve hepsi kronik olarak aynı yerden normal kullanım esnasında kırılmıştır Kesinlikle Uzak Durmanız Gereken Firma HP Kesinlikle Uzak Durmanız Gereken Firma HP Kesinlikle Uzak Durmanız Gereken Firma HP Kesinlikle Uzak Durmanız Gereken Firma HP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enestazekus -- 22 Şubat 2019; 17:34:53 >

• HP power gaming alıcaktım param ona yettiği için bi kez daha düşünmeye karar verdim Asus servisi de aynı olduğunu söyleyebilirim bende yaşadım çünkü. Fan sorunu yüzünden göndermiştim panel arızalı dediler panel değişimi yaptılar kafalarına göre 3.paneldi yani siz düşünün. O yüzden hangi marka alacağım o kadar kararsızım ki. Fiyatlarda belli malum.
  • Garatisiz için mi geçerli bu dediklerinz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 23 Şubat 2019; 13:8:57 >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Evet normalde garantiye girmesi lazım Hp deki bu hasarın kronik çünkü ama almıyorlar üstüne de milleti maliyeti 5 dolar olan bir plastik için 1165 tl para alıyorlar aha bu parçaya 1000 lira para istiyorlar iç kısımda sağ da görürsünüz o yuvalar kırılıyor Kesinlikle Uzak Durmanız Gereken Firma HP
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Monster veya Msi a yönelin bence
  • Ben aldım geçen hafta ne ısınma var ne donma ne kasma. Kronik HP sorunu sıcaklık olarak bilinir fakat aldığım HP Pavilion Gaming CX0032-NT modeli buz gibi.
  • enestazekus kullanıcısına yanıt
    Ben alalı 2 sene olacak hp yi .
  • BurakTirpanli kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda ısınıyor diye biliyorum.
  • Lenovo Y530 düşünüyorum. Lenovo'nun servis hizmeti nasıldır?
  • lenovoyo da BDH bakıyor yani HP nin servisi bakıyor ama fiyat ve hizmeti güzel muhtemelen HP parçalarına fahiş fiyat verdiği için onların tamiri yüksek çıkıyor ama
    servis yeri aynı sadece farklı bir bölümde farklı elemanlar tamirlerini gerçekleştiriyorlar sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.