Şimdi Ara

Kerbal Space Program (2015) [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
722
Cevap
18
Favori
46.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi adıma cevaplamak istiyorum, o modlardan yüklendim ancak oyun hiç açılmadı.

Ortadaki pusuladan (ne deniliyor bilmiyorum) işaretlerin nereleri gösterdiği anlamak her şeyi kolaylaştırıyor bana göre ama tam anlamıyla değil.

Cumartesi akşamı yaşadığım manzara şu: Mun'un üzerindeyim, aracı indireceğim, motorları kapattım ki devamlı iniş hızını ayarlamak için yakıt harcamayayım. Yükseklik 1800m civarında idi, bir de karanlık yüze doğru iniş yapmak durumunda kaldığımdan yüzeyi göremedim ve araç yüzeye çarpıp, parçalandı.

Anlamaya başladım derken önüme yeni bir problem daha çıktı kısacası.
  • Geçmiş olsun benim de ilk inişim buna benzerdi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

Kendi adıma cevaplamak istiyorum, o modlardan yüklendim ancak oyun hiç açılmadı.

Ortadaki pusuladan (ne deniliyor bilmiyorum) işaretlerin nereleri gösterdiği anlamak her şeyi kolaylaştırıyor bana göre ama tam anlamıyla değil.

Cumartesi akşamı yaşadığım manzara şu: Mun'un üzerindeyim, aracı indireceğim, motorları kapattım ki devamlı iniş hızını ayarlamak için yakıt harcamayayım. Yükseklik 1800m civarında idi, bir de karanlık yüze doğru iniş yapmak durumunda kaldığımdan yüzeyi göremedim ve araç yüzeye çarpıp, parçalandı.

Anlamaya başladım derken önüme yeni bir problem daha çıktı kısacası.

İnişten önce quicksave al yanlış degilsem F5 ileydi, F9'a basılı tutunca da save'i yüklüyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sc.avci

İnişten önce quicksave al yanlış degilsem F5 ileydi, F9'a basılı tutunca da save'i yüklüyordu.

Teşekkür ederim ilginiz için, biliyorum fakat aracın yüzeyden kalkması ve özellikle sırası her geldiğinde mekiğin parçalarını ayırarak yola devam etmek görsel olarak beni mest ediyor, özellikle atmosferden çıkmaya başlarken atmosferin maviliği ile yavaş yavaş beliren yıldızların ve galaksinin ışığının ayrılmaya başladığı o sınır...

Dün 0,20 versiyonunu indirdim ve sizin bahsettiğiniz (fareyle rota belirleme) konunun bu versiyonda olduğunu farkettim. Bende 0,17 versiyonu vardı, bana göre sürüme göre daha hızlı ve özelikle rotayı ayarlama konusu oldukça büyük kolaylıkmış.
  • Aya gittim mükemmel bir iniş yapıyordum paraşütü unutmuşum fena oldu
  • multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Henüz aya gitmeyi başarmış değilim ama ayda atmosfer olmadığı için paraşüt hiç bir işe yaramaz.

Ben de deneme yanılma yöntemiyle küçük bir probumu güneşin yörüngesine oturmayı başardım. Sadece 1 günümü aldı :D

Yalnız o kadar uğraştım, yörüngeye oturttum aracı, yörüngede kalmasını, istediğim zaman açıp aracı izleyebilmeyi isterdim. Yakıtım da vardı, kafama estiğinde bir yere çakabilirdim aracı :D
    Ama End Flight dediğimde menüye döndü, araç da yörünge de silindi resmen. Aracın gerçek bir uydu gibi yörüngede kalmasını sağlayamıyor muyuz? Yani, end flight dışında nasıl hem aracı yörüngede bırakıp hem de oyunu kapatabilirim?
  • kurtkapan K kullanıcısına yanıt
    Oha inanamıyorum kendime Paraşütü kullanacapım diye motorları da açmamıştım

Dostum onu bende arıyorum, yörüngeye soktuğumuz cihazı kaybettim hep Şimdi yörüngeye de oturtamıyorum gemileri, nazar değdi

Ama bir yolu var illa ki. Videoları izliyorum adamlar aynı anda iki gemi kullanıyor, aya koloni kuruyor yahu :D

Eğer tekrar Kerbin'e dönmek istersen paraşüt mecbur ama. Diğer türlüsü epey zor bizim atmosferle.

Bu saatte gelmiş videolarını izliyorum adamların. Hem adamların yaptıklarına, hem de oyuna hayran olmamak elde değil yav. Açık dünyayı geçip açık evren güneş sistemi yapmış adamlar :D
  • Ya o değilde adamlar uzaya e•esa yolluyor ben bir kere aya iner gibi oldum, şimdi yörüngeye bile sokamıyorum gemileri gerçi yahu adamlar aşmış artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtkapan

Henüz aya gitmeyi başarmış değilim ama ayda atmosfer olmadığı için paraşüt hiç bir işe yaramaz.

Ben de deneme yanılma yöntemiyle küçük bir probumu güneşin yörüngesine oturmayı başardım. Sadece 1 günümü aldı :D

Yalnız o kadar uğraştım, yörüngeye oturttum aracı, yörüngede kalmasını, istediğim zaman açıp aracı izleyebilmeyi isterdim. Yakıtım da vardı, kafama estiğinde bir yere çakabilirdim aracı :D
    Ama End Flight dediğimde menüye döndü, araç da yörünge de silindi resmen. Aracın gerçek bir uydu gibi yörüngede kalmasını sağlayamıyor muyuz? Yani, end flight dışında nasıl hem aracı yörüngede bırakıp hem de oyunu kapatabilirim?

End Flight yerine Space Center seçersen o araç hep orda kalır. İstedigin zamanda space centerdaki uyduya tıklayıp o aracı seçerek tekrar kontrol edebilirsin.

• Yahu arkadaşlar ben düzgün yörüngeye oturdum, ancak yakıt bitti daha yukarılara çıkamıyorum Yakıtsız çıkma yöntemi var mı?

Manevrada belirttiğim yere çıkmak istiyorum.

Kerbal Space Program (2015) [ANA KONU]

Daha fazla yakıtı olan bir roket tasarla, turuncu tankları kullan.
  • quote:

Daha fazla yakıtı olan bir roket tasarla, turuncu tankları kullan.

Geliştirdim kendimi şu anda 3 tane station'um var yörüngede
  • quote:

End Flight yerine Space Center seçersen o araç hep orda kalır. İstedigin zamanda space centerdaki uyduya tıklayıp o aracı seçerek tekrar kontrol edebilirsin.

Sağ olasın. Ben de bir kaç saat önce fark ettim. Gayet kolaymış.
    şimdi:

Gemiyi yörüngeye oturttuktan sonra bile, manevra node oluşturduğumda, hiç bir zaman onu yakalayıp kendi çizdiğim yörüngeye geçemiyorum. navball da çıkan mavi işarete burnumu çevirip, tam sıfır anında motorlara tam güç vermek gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtkapan -- 25 Haziran 2013; 18:21:10 >
  • kurtkapan K kullanıcısına yanıt
    Kullandıgın roket motorunun gücüne göre ayarlaman gerekiyor o süreyi. Normal bir rokette 5-10 sn önceden başla. Nükleer rokette ise 2-3 dk önce başla.
  • Ulan siz aya gidemedim diyorsunuz ben daha roketi ucurunca seviniyorum lan

• quote:

Orijinalden alıntı: fukox

Ulan siz aya gidemedim diyorsunuz ben daha roketi ucurunca seviniyorum lan

Ben de ilk denemelerimde 2000 metreye çıktığım için seviniyordum. Alışıyor insan sonradan. KW Rocketry modunu kurdum. Büyük katı roketlerle 12000m'ye ana motorları çalıştırmadan çıkıyor :D
  • Arkadaşlar Station'da bütün solar panelleri tek tuşla nasıl açıp kapatırız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtkapan

quote:

Orijinalden alıntı: fukox

Ulan siz aya gidemedim diyorsunuz ben daha roketi ucurunca seviniyorum lan

Ben de ilk denemelerimde 2000 metreye çıktığım için seviniyordum. Alışıyor insan sonradan. KW Rocketry modunu kurdum. Büyük katı roketlerle 12000m'ye ana motorları çalıştırmadan çıkıyor :D

Mod falan kurmayagim ben. Biraz da ogrendim. Atmosferi rahat geciyorum artik. Ama millet 3-4 kolllu roket yapmis,benimki kafa,yakit ve motordan olusuyor sadece. 3-4 motoru anyi anda nasil yapicam?ozel aleti var galba da bulamadim

• fukox kullanıcısına yanıt
    Sol-altta symetry tool var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.