Şimdi Ara

KERATOKONUS ve CROSS LİNKİNG TEDAVİSİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
18
Favori
106.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kontrole gittiğimde baktırırım hocam sağolun. Sizin durum nedir? Görmeyi arttıracak bir şeyler oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Kontrole gittiğimde baktırırım hocam sağolun. Sizin durum nedir? Görmeyi arttıracak bir şeyler oldu mu?

Sol göz ameliyatlı bulanık eskisi gibi.Sağ gözüm sağlam fakat ondada var ama ilerlediğini fark ediyorum sağ gözümde eskisi gibi göremiyor artık.Doktora sordum lens yazıcakmısın diye şimdilik gerek yok dedi.Kasıma randevu verdi diğer gördüm için işte.Ameliyatıda şubatın sonunda olmuştum.
  • hernos2 kullanıcısına yanıt
    Ne lanet bir hastalık. Kesin çözümü de yok bildiğim kadarıyla. Son çare kornea nakli o da zor zaten. Bakalım bana ne diyecekler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Ne lanet bir hastalık. Kesin çözümü de yok bildiğim kadarıyla. Son çare kornea nakli o da zor zaten. Bakalım bana ne diyecekler?

Hiç sormayın.Öğrenciyim okul hayatımı mahvetti geçen sene derslerden koptum 4 5 ay.Önümüzdeki aylarda birdaha ameliyat olucam.Oda kesin çözülcekmi belli değil.Belkide ilerlemeye devam etcek kornea nakline kadar gidicek . Sizinkide ilerliyebilir.
  • hernos2 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam verdiğiniz moral için hehe.
    Yapacak bir şey yok hocam elimizden geleni yapmaya çalışalım. Allah hepimize şifa versin.
  • Bu hastalık yüzünden askerlik yapamıyorum muaf tutuldum. Acaba engelli raporu alabilir miyim %40 civarında merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Junq kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum %40 vereceklerini. Yinede doktora danışın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    askerlik için detay alabilir miyim? görme yüzdeniz ccl olup olmadığınız vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

askerlik için detay alabilir miyim? görme yüzdeniz ccl olup olmadığınız vs

Sağ gözle 4/10 oranında görüyorum ccl oldum solda da var ama az yani askerlik için başvurunca muayenede belli oluyor her şey

o zaman ben biraz daha bekleyeyim, facebook keratakonus grubunda engelli raporu için soru sormuşlar %30 veriyorlarmış en fazla.
  • Hocam bu raporlar ne işe yarar? mesela %40 olunca ne oluyor

• ellekem kullanıcısına yanıt
    Engelli oluyorsun ekpss ile memurluk ve birçok şeyden muaf oluyorsun

• ellekem kullanıcısına yanıt
    bedava ulaşım, engelli kadrosu, araç alırken vergi indirimi gibi tüm engellilerin yararlandığı şeylerden yararlanabiliryorsun, devlet işte felçli adama engelli raporu vermez tek gözü keretakanus olup gözlük ve lensle gören adama verir, tanıdık vs zorlarsanız alırsınız bu işler böyle, zorlayın.
  • başhekim akraba tanıdık gerek.

• Merhaba ben de engelli raporu için şansımı deneyeceğim haftaya. sol 0.3, sağ ise 0.6 falan görüyor. ayrıca göz tembelliği ve şaşılıkta var. iki gözden de ccl yapıldı. gözlük görmeyi artırmıyor, lens ise yine sıkıntılı çok uğraşmak gerekiyor uğraşınca bile fazla artmaz dedi doktor.

şaşılık beni psikolojik olarakta etkiliyor, yeni biriyle tanışınca ya da iş görüşmelerinde direk soruyorlar. Özgüvenim kırılmaya başladı, insanların yüzüne baknak istemiyorum ve mümkün mertebe yeni insanlarla tanışmıyorum.

işe yarar bir oran çıkar mı? yoksa cidden orda da mı torpil dönüyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cactus Man -- 9 Ağustos 2017; 15:36:31 >
  • Cactus Man kullanıcısına yanıt
    10/6 değeri yüzünden vermezler, doktorunuzu değiştirin bence, lensler çeşit çeşit, markadan markaya bile rahatlık ve görme fark ediyor, facebook grubuna tekrar sorun, şaşılığınız fotoda çok belli olmuyor dün şükretçi tayfayı görünce yazmayı unuttum bari buradan yazayım.
  • Evet yine ben :)
    Geçen yıl ki 1 yıllık ertelemenin ardırdan askerlik şubesi tekrar hast. sevk etti. Şu an heyet günü bekliyorum. Sizce ne çıkar?

göz:

epilepsi:

• Cactus Man kullanıcısına yanıt
    Bundan birşey çıkmaz askerlik için sorun yok gibi

• 1) Cross Linking ile Ring tedavisi arasindaki asil farklar neler ? Ring tedavisi gecici tedavi mi yoksa o halka kalici mi ?

2) Keratokonus'un görme olayına etkisi oluyor mu ? Oluyorsa puslu mu gorunuyor yoksa hipermetrop/miyop tarzi mi ?

3) Kornea nakli su an cok iyi sonuclar vermis oldukca modern bir yontem . Operasyon zor bile degil .. Baskasindan alinan kornea daire seklinde kesilip hastanin gozune dikiliyor ve kisa surede gozle kaynasip 0'a yakin izle tipki diger goz gibi hayatina devam ediyor ..

• Ccl basit bi operasyon sadece hastalığın ilerlemesini gözdeki bağları kuvvetlendirerek durduruyor. Ring ise göze baskılayıcı olarak halka takılmasıyla oluyor, son zamanlarda biraz problemli bulunuyor belki de benim konuştuklarım öyledir değişken olabilir.

Giderek görmen bulanıklaşıyor, genelde astigmat artıyor.

Kornea nakli son ama en garanti işlem. Pek bilgim yok bu konuda araştıran arkadaşlar bilgi verirse daha iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.