Şimdi Ara

Kendim Antivirüs Yazılımı Yapmak İstiyorum(Yardım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
29.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: c41

benimde hayallerim program yazmak. bak nt nin sitesinde c++ kitabı var olu aıl oku o biraz yardım eder
    eger yazılımı yaptıysan onu incele ve gelistir (ve bol bol calıs)
    bir websitesi kurarak o programını tanıtabilirsin (biraz para harcamak lazım yani)(hostin alan adi site ekibi vb...)
    ve herzaman onun üzerinde calısısan(ve tabi bilgi ile) emin ol virus buletin vb odüller alırsın
    salıcakla kal
    bye!

Hodor ?

• bence direk skidrow un yanında staja başlasın. Mesleği yerinde öğrenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg_1453

bence direk skidrow un yanında staja başlasın. Mesleği yerinde öğrenir.

İmkanı varsa beni de alsın
  • Arkadaş çok basit bir işmiş gibi en uç noktadan başlamış sanırım...
  • Ne zaman canım sıkılsa bu konuyu açıp gülerim
  • o arkadasların sana demek istedigi ögrenip öyle baslamak.Bak ben antivirus yapmak istiyorum ama kücük kücük baslıyorum.sistemin isleysini ögrenip virius veritabanı olusturacaksın yazılımı yazıp onun icin takım yapacaksın vb
    antivirus okadar kolay olmaz(anlama hevesini bölmeye calısmıyorum)
    bu benim deneyimlerim.
  • iyiymiş
  • Güvenlik konusunda 0 bilgim var ama bir sorunu çözmek için önce o sorunun nasıl ortaya çıktığını detaylı şekilde bilmek gerekir. Dolayısıyla sorunu yaratabilmen öncelikli şartın olacak. Virüs yazmayı dene.
  • arkadaş insanların şevkini kırmak istemem ama ilk önce algoritma öğren sonra c++(işletim sistemine göre değişir) ilk bunları öğren çünkü temel olarak bunları kullanıcaksın sonra kayıt lisans kodu ve güncelemeleri yolaman için 1 ay gibi kısa bir zamanda mysql navicat port açma gibi vb. olayları öğrenmen lazım sonra antivürüs yazılımına ait bir site resimleri editlemek için bazı programları denemeli program hazır olunca telif hakkıyla ilgili bir sözleşme hazırla ve komple yasal olması için patent herhalde veya satış için gerekli belgeri alman gerek
    not:azimliysen başırırsın hadi bakalım geliştir kendini
  • quote:

Orijinalden alıntı: kodlamacı

arkadaş insanların şevkini kırmak istemem ama ilk önce algoritma öğren sonra c++(işletim sistemine göre değişir) ilk bunları öğren çünkü temel olarak bunları kullanıcaksın sonra kayıt lisans kodu ve güncelemeleri yolaman için 1 ay gibi kısa bir zamanda mysql navicat port açma gibi vb. olayları öğrenmen lazım sonra antivürüs yazılımına ait bir site resimleri editlemek için bazı programları denemeli program hazır olunca telif hakkıyla ilgili bir sözleşme hazırla ve komple yasal olması için patent herhalde veya satış için gerekli belgeri alman gerek

ne kullanıyorsunuz arkadaş siz, pazartesi öğle saatinde de kafa güzel olmaz ki yani

• 6 yil once acilmis konu. Belki de arkadas piyasaya surdu bile ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yaptınız hocam?Virüs programı ne seviye de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

Orijinalden alıntı: kodlamacı

arkadaş insanların şevkini kırmak istemem ama ilk önce algoritma öğren sonra c++(işletim sistemine göre değişir) ilk bunları öğren çünkü temel olarak bunları kullanıcaksın sonra kayıt lisans kodu ve güncelemeleri yolaman için 1 ay gibi kısa bir zamanda mysql navicat port açma gibi vb. olayları öğrenmen lazım sonra antivürüs yazılımına ait bir site resimleri editlemek için bazı programları denemeli program hazır olunca telif hakkıyla ilgili bir sözleşme hazırla ve komple yasal olması için patent herhalde veya satış için gerekli belgeri alman gerek

ne kullanıyorsunuz arkadaş siz, pazartesi öğle saatinde de kafa güzel olmaz ki yani

kafam güzel değil yalanmı yalansa yalan değin

• kodlamacı K kullanıcısına yanıt
    yalan, mysql ile antivirusun ne alakasi var, firewall isine gireceksen port vs is ips hayatinda duymamissin belli, heuristic muhabbetinden haberin yok, imza olusturma nasil yapilir bilmiyorsun neye gore dosya tarayacaksin nasil acik kapatacaksin oyle iki kalem seyi bilmekle bitseydi tonlarca antivirus cikardi ortaya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

yalan, mysql ile antivirusun ne alakasi var, firewall isine gireceksen port vs is ips hayatinda duymamissin belli, heuristic muhabbetinden haberin yok, imza olusturma nasil yapilir bilmiyorsun neye gore dosya tarayacaksin nasil acik kapatacaksin oyle iki kalem seyi bilmekle bitseydi tonlarca antivirus cikardi ortaya

doğru mysql ne alaka lisans lı yapcaksa arkadaş internet tarayıcısı için tamm belki çok az bilgim var ama yine de az da olsa bildiğim var
  • Hep demişsiniz VB ile olmaz.Bal gibide olur.
    Benim elimde gerekli her kod var.Ancak virüslerin kodlarını (içinde geçen) bilmek gerek.Şimdilik antivirüs yapamazsın ama bir batch scanner yapabilirsin(mesela).biraz araştır.Dosya tarama şeklini falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackapp

Hep demişsiniz VB ile olmaz.Bal gibide olur.
    Benim elimde gerekli her kod var.Ancak virüslerin kodlarını (içinde geçen) bilmek gerek.Şimdilik antivirüs yapamazsın ama bir batch scanner yapabilirsin(mesela).biraz araştır.Dosya tarama şeklini falan.

Hocam yapma gözünü seveyim. Visual Basic ile ne yapıyorsun?Market otomasyonu mu bu?Gelişmiş virüs programları bir nevi birer işletim sistemi gibidir. İşletim sistemini koruyan işletim sistemi gibi çalışır.Normal taramalarda windows veya farklı işletim sistemi üzerinden tarama yaparken ciddi derecede tehlikeli dosyalarda windowsu kapatıp kendi sistemlerini boot edip kendi sistemleri üzerinde tarama yaparlar. (Ki bunu windows dosyalarında da bir virüs varsa dosyaları bozmadan olabildiğince düzeltelim diye)

Anlayacağınız bu tarz profesyonel ve üst düzey ciddiyet gerektiren yazılımlarda C'nin bile yetmeyeceği durumlar olabilir.

• Hocam farkındaysanız bende şimdilik yapamazsınız dedim.Belki VB DE tek başına olmaz ama belki ileride başka şekilde (VB) kullanılırak yapılır.Kim bilir :)
    @Bilgisayar Bağımlısı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetten bakılarak yapılabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.