Şimdi Ara

Kendi Üzerinize Olmayan Hatlarınızı Üzerinize Alabilirsiniz (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
1
Favori
123.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Süpermiş ya. Bende de babaannemin üstüne olan bir hat vardı Kardeşimin üstüne taşırım o zaman ..
  • Arkadaşlar vodafone için konuşuyorum gerçi diğerleri içinde aynı durum söz konusudur..
    Hattı üzerime almak için yanımda hat sahibininde olması lazım mı yoksa ben tek gitsem üzerime alabilir miyim?
  • dün hallettim ablamın adına hattım vardı yaklaşık 6 senedir kullanıyorum kensi üzerime aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanManiaX

Hangi operatör?
    quote:

Orijinalden alıntı: S@ldırg@n

Arkadaşlar ben 4-5 gün önce kendi üzerime geçirmek için başvuruda bulundum 48 saat içinde bilgi verilecek dedi bana oradaki yetkili kişi fakat hala mesaj,bilgi gelmedi.Nasıl bakabilirim hattın kimin üzerine olduğunu?

Turkcell.
  • olmaz diyen turkcell iletişim merkezlerine yeni kanuna göre böyle bir zorunluluk yok diyin.benim başıma gelen olay söyle oldu.yorumu siz yapın

gittim iletişim merkezine hattı üzerime devralmak istiyorum dedim.
    olmaz dedi.hat sahibi gelecek.31TL ücreti var dedi.
    bende dedim yeni kanuna göre böyle bir zorunluluk yok dedim.
    hmm haberleşme kanunumu dedi
    evet dedim.tamam o zaman yapalım dedi.
    10dk da halleti bitti.

yorum sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrc -- 16 Eylül 2009; 14:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrc

olmaz diyen turkcell iletişim merkezlerine yeni kanuna göre böyle bir zorunluluk yok diyin.benim başıma gelen olay söyle oldu.yorumu siz yapın

gittim iletişim merkezine hattı üzerime devralmak istiyorum dedim.
    olmaz dedi.hat sahibi gelecek.31TL ücreti var dedi.
    bende dedim yeni kanuna göre böyle bir zorunluluk yok dedim.
    hmm haberleşme kanunumu dedi
    evet dedim.tamam o zaman yapalım dedi.
    10dk da halleti bitti.

yorum sizin

Yuh gerçekten yuh.. Demek kimden ne koparırsak koparalım anlayışı mevcut.. Müşteri dostu iletişim merkezlerine buradan en içten dileklerimi (!) yolluyorum.. Bunun adı kul hakkıdır..

• Arkdaşlar acil yardım!!
    İki gün önce avea bayisine gittim babamın üzerine olan hattımı kendi üzerime almak için.Ancak benim hattım açık hat olarak alınmış,sonra güncelleme yapılmış,Bu yüzden ücretsiz devri işleminden yarralanamıyomuşum.Böyle bişey olabilir mi gerçekten yoksa salak yerine mi kondum?
  • bu arada hattımı alalı 2 sene fln oluyo,kontörlü hat..
  • Bugun vodafone a gittik. Kardesim yeni 18 yasini doldurdu. Kullandigi hat ananemin uzerine.
    Dedik boyle boyle yasal duzenleme varmis. Hatti almak istiyoruz kardesimin uzerine.

Adam dedi ki bu hat acildiginda hatti kullananin yasi zaten resit degilmis. Bu islemi bu sekilde kullanamazsiniz. Satilan acik hatlardan, starcep den falan bahsetti.

Ben olmuyor mu simdi dedim? Olmuyor, sadece 10 lira verip, hattin sahibinin kimlik fotokopisi ile devir yapabiliriz dedi. Peki dedim ciktik gittik.

BEN ILK SAYFADA YAZILANLARDAN OLABILIYOR ANLAMI CIKARDIM. Tum sayfalari okumama imkan yok.

Sorum; gercekten olmuyor mu yoksa hafif tabirle adam bizi mi yedi?
  • Arkadaşlar kanunen böyle bir hakkınız var ne demek olmuyormuş yaa ben turkcell hattımı izmirde sorunsuz üzeri aldırdım.. Avea hattımda vardı amcamın oğlunun üzerine kayıtlıydı bu kanun yokken den itibaren sanırım 2006 dan önce kayıt olan aboneleri hat sahibi vs.. gerekmeden aldırmıştım üzerime.. şimdi kullandığım tüm hatlar kendi üzerime kafam rahat.. isteyenlere izmirde rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilceği turkcell bayisini tarifedebilirim..
  • @trineux, oluyor oluyor da görevli 10 lira almak için olmuyor demiş size. Ne alakası var hattı aldığında reşit değilmiş bu kişi demenin. Şimdi reşit ve hattı da kendisi kullanıyor. Kendi kullandığı hattı da üzerine alacak. Yasaya uygun. Zaten operatörler bu işlemden sonra abonelik yaşını sıfırlıyor. O zaman reşit olmakla ne alakası olabilir ki bu durumun? Siz başka Vodafone Shop'lara gidip, deneyin. Hat kimin üzerine diye sorarlarsa da bilmiyoruz deyin. Elbet sorunsuzca bu işlemi yapan birisini bulacaksınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trineux

Bugun vodafone a gittik. Kardesim yeni 18 yasini doldurdu. Kullandigi hat ananemin uzerine.
    Dedik boyle boyle yasal duzenleme varmis. Hatti almak istiyoruz kardesimin uzerine.

Adam dedi ki bu hat acildiginda hatti kullananin yasi zaten resit degilmis. Bu islemi bu sekilde kullanamazsiniz. Satilan acik hatlardan, starcep den falan bahsetti.

Ben olmuyor mu simdi dedim? Olmuyor, sadece 10 lira verip, hattin sahibinin kimlik fotokopisi ile devir yapabiliriz dedi. Peki dedim ciktik gittik.

BEN ILK SAYFADA YAZILANLARDAN OLABILIYOR ANLAMI CIKARDIM. Tum sayfalari okumama imkan yok.

Sorum; gercekten olmuyor mu yoksa hafif tabirle adam bizi mi yedi?

10TL koparmak için klasik laf kalabalığından başka birşey değil.Kanun gayet açık ve net.Hattın ister gazeteden çıksın,ister sakızdan çıksın,istersen git yolda bul (yada hattı aldığında kundakta bebek ol) her türlü üzerine alırsın.1Krş parada vermezsin.
    Gidin şikayet edin ve başka bayilere gidin 10 kasıma kadar halledin süre bitmeden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrc -- 16 Eylül 2009; 20:24:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okttay

arkadaşlar bu işlemi yaparsak, kontratlı olan 2 gün bedava, her ay 120 dk her yöne gibi paketlerin bedelleri faturaya yansıtılıyor sanırım? Bu konuda bilgisi olan var mı? Ben bugün müşteri hizmetlerini aradım,yansır dediler.

Ben de bunu merak ediyorum. Benim hattım da babamın üzerine caymabedelli 120 dk. ya üye yapmıştım hattı. Şimdi kendi üzerime alsam 300 TL cayma bedelini yansıtırlar mı bana?

• Ben telefonumu kaybettim hatta açık hattı 3-4 yıldır kullandığım..

Artık çıkarabilme şansım yokmu? hat yanımda değil çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: stigmata_

Ben telefonumu kaybettim hatta açık hattı 3-4 yıldır kullandığım..

Artık çıkarabilme şansım yokmu? hat yanımda değil çünkü

hat elinde olmalı
  • Cevap veren arkadaslara tesekkurler.

Baska bayiye gidip deneyecegiz. Adamin soyledikleri ikna etmedi zaten beni. En iyisi hat sahibini tanimiyoruz demek.
  • vodafone hattım var 3 yıldır kullanıyorum babamın adına kayıtlı üzerime almak için cep merkezine gittim 10 lira ücreti var dediler ilk mesajda ücretsiz yazıor ama bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: trineux

Cevap veren arkadaslara tesekkurler.

Baska bayiye gidip deneyecegiz. Adamin soyledikleri ikna etmedi zaten beni. En iyisi hat sahibini tanimiyoruz demek.

Fark etmez tanısanda tanımasanda hat sahibi babanda olsa kankanda olsa yapmak zorunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: floods

vodafone hattım var 3 yıldır kullanıyorum babamın adına kayıtlı üzerime almak için cep merkezine gittim 10 lira ücreti var dediler ilk mesajda ücretsiz yazıor ama bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim

10TL değil 1krş vermene bile gerek yok.Bedava yapacaklar.Mecburlar.İsrar et şikayet ederim de yada başka bayiye git 10 kasıma kadar hallet
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTRiX

quote:

Orijinalden alıntı: okttay

arkadaşlar bu işlemi yaparsak, kontratlı olan 2 gün bedava, her ay 120 dk her yöne gibi paketlerin bedelleri faturaya yansıtılıyor sanırım? Bu konuda bilgisi olan var mı? Ben bugün müşteri hizmetlerini aradım,yansır dediler.

Ben de bunu merak ediyorum. Benim hattım da babamın üzerine caymabedelli 120 dk. ya üye yapmıştım hattı. Şimdi kendi üzerime alsam 300 TL cayma bedelini yansıtırlar mı bana?

Soruya cevap verebilecek olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.