Şimdi Ara

kendi paramla ailemden habersiz telefon alacağım ama?(Plan Değişti) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
3
Favori
3.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Se_co

@açmayın-bağıran-karı

Kardeşim dediğim gibi Babanla konuş bakayım ne diyecek tekrardan yazıyorum nedenmi çünkü konuyu mu dğiştircek ne diyecek ? Açıkça görüşünü al olmazsa kendini idare edecek şekilde bir telefon al ve kendi biriktirdiğim paramla aldım dersin olur biter bir kaç gün sıkıntılı geçer sonra alışılır zaten şimdilik danış,konuş zor kısım zaten orası iş babanda biticek Anneni boşver abim şimdilik

Hadi kolay gelsin kardeşim.
    Telefon tavsiyesi yazmıyroum sen istemediğin içni.

tamam deneyeceğim yarın.
    şakayla karışık söyleyimde şimdi başka türlü anlamasın.
    yani yaz olsa yine iyi binerim otobüse giderim Silivri maxi ye hem gezinti olur hem adam akıllı bir telefon alırım.
    ama yaz değil buz gibi soğuk,yerler buz.arabada kalkmıyor kışın.otobüse binmek lazım bide otobüs parası ekstradan.öteki türlü bedavaya götürüyor.
    yani şimdi buralar sorun değilde aldığımda nasıl anlatayım?
    direk anne baba ben kendime telefon aldımmı diyeyim?

• ha birde telefonum olunca bilgisayardanda kurtulmuş olacağım.
    çünkü pc artık keyif vermiyor.can sıkıntısından arada geçiyorum yatağa giriyorum dhye telefondan.
  • Kardeşim şöyle yap önce bir konuş,görüş şaka gırgır şamata vs karışık olarak konuyu izah etmeye çalış neden istiyorsun aradaşlarını anlat özeniyorum falan filan canım istiyor ki telefonumun söyle bir problemi var masraf olmasın baba falan filan kandırmaya çlaış ki telefonunda sorun olduğunu anlayamayacağı için eğer telefonlardan çakmıyorsa artık

O şekilden sonra zaten işin boyutu değişmeye başlayacaktır siz tam olarak nerede ikamet ediyorsunuz ? Silivri maxi diyince onu bırakta vatan var silivriye kurulmuştu isterseniz onada bakın göz atın teknosa var silivri diyince aklıma geldi birton seçenek var

Şu an kış şartlarında gidilmez çok zor nerede ikamet ediyorsanız ona göre seçenek veririm.

• quote:

Kardeşim şöyle yap önce bir konuş,görüş şaka gırgır şamata vs karışık olarak konuyu izah etmeye çalış neden istiyorsun aradaşlarını anlat özeniyorum falan filan canım istiyor ki telefonumun söyle bir problemi var masraf olmasın baba falan filan kandırmaya çlaış ki telefonunda sorun olduğunu anlayamayacağı için eğer telefonlardan çakmıyorsa artık

O şekilden sonra zaten işin boyutu değişmeye başlayacaktır siz tam olarak nerede ikamet ediyorsunuz ? Silivri maxi diyince onu bırakta vatan var silivriye kurulmuştu isterseniz onada bakın göz atın teknosa var silivri diyince aklıma geldi birton seçenek var

Şu an kış şartlarında gidilmez çok zor nerede ikamet ediyorsanız ona göre seçenek veririm.

tekirdağ ın en varoş ilçesi olan saraydayım.
    çorluda da teknosa varda oraya ücretsiz otobüs kalkmıyor ve saatleri belli olmuyor.
    çerkezköyde bile var ama işte dediğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 23 Aralık 2012; 21:11:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Kardeşim şöyle yap önce bir konuş,görüş şaka gırgır şamata vs karışık olarak konuyu izah etmeye çalış neden istiyorsun aradaşlarını anlat özeniyorum falan filan canım istiyor ki telefonumun söyle bir problemi var masraf olmasın baba falan filan kandırmaya çlaış ki telefonunda sorun olduğunu anlayamayacağı için eğer telefonlardan çakmıyorsa artık

çorluda da teknosa varda oraya ücretsiz otobüs kalkmıyor ve saatleri belli olmuyor.

Tekirdağdan silivriye otobüs parası vereceksiniz oda var şimdilik birşey dememeyim babanla bir görüş ondan sonra harekete geçersin gitmesi kolay ama şu var maddiyat,yol sıkıntıları çünkü havalar tekirdağ,keşan oralarda çok kötü resmen istanbul gibi değil istanbulda olsanız yollar açık ulaşım kolay ama tekirdağ öyle değil sarayı biliyorum geçiyoruz oralardan köye giderken zaten

• quote:

quote:

quote:

Tekirdağdan silivriye otobüs parası vereceksiniz oda var şimdilik birşey dememeyim babanla bir görüş ondan sonra harekete geçersin gitmesi kolay ama şu var maddiyat,yol sıkıntıları çünkü havalar tekirdağ,keşan oralarda çok kötü resmen istanbul gibi değil istanbulda olsanız yollar açık ulaşım kolay ama tekirdağ öyle değil sarayı biliyorum geçiyoruz oralardan köye giderken zaten

silivriye yol parası verene kadar çerkezköye ucuza giderim daha iyi.

• Valla bana karışan yok 2613 Lira nakit param var. iPhone 5 alacağım USA'den inşallah.
  • Ailen nasıl bilmiyorum ama benimkiler saklı bişey yaptığımı duysalar kesin papaz aluruz benimkilerde teknolojiye meraklı o yüzden ilk bişey alıcam dedim mi önce kesin karşı çıkayolar 1 hafta falan ikna aşamasından sonra aldırıyorum ikna etmekte çok zor olmuyo sen ikna etmeye bak bence sonra büyük sıkıntılar çıkabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gibson Les Paul

Valla bana karışan yok 2613 Lira nakit param var. iPhone 5 alacağım USA'den inşallah.

yaş?
  • quote:

quote:

Valla bana karışan yok 2613 Lira nakit param var. iPhone 5 alacağım USA'den inşallah.

yaş?

Aynı senle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 yaşımdayım internetten telefon alım satım yapıyorum ailem de hiç bir şey diyemiyor küçüklüğümden beri babamdan harçlık istememişimdir kafama göre takılıyorum yani en rahatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheUltimateMan

Ailen nasıl bilmiyorum ama benimkiler saklı bişey yaptığımı duysalar kesin papaz aluruz benimkilerde teknolojiye meraklı o yüzden ilk bişey alıcam dedim mi önce kesin karşı çıkayolar 1 hafta falan ikna aşamasından sonra aldırıyorum ikna etmekte çok zor olmuyo sen ikna etmeye bak bence sonra büyük sıkıntılar çıkabilir

benimkiler teknolojiye pek meraklı değil.
    annem zaten biraz boşa para harcamak gibi görüyor.
    ben denemiştim ama ikna etmeyi başaramamıştım.
  • Zamanında bende senin tarzda bir durum yaşadım.Birikmiş 750 liram vardı eski telefonuda felan sattım 950 lira felan oldu işte o dönem arkadaş daha 1 aylık s2 telefonununu satıyordu s2 yeni çıkmıştı zaten hem arkadaşım olduğu için bana bin kağıda saydı.Pederin felan tabi haberi yok 1 hafta gizli kullanmıştım sonra öğrendiler biraz laf söylediler ama geçti.Kendi paranla aldıktan sonra fazla karışmazlar diye düşünüyorum bende öyle oldu 17 yaşındaydım şimdi 19 yaşıma gireceğim hala s2 kullanıyorum memnunum al gitsin hem almazsan o para boşa gider birşey al ki degerlensin.

• quote:

Orijinalden alıntı: gar1diyan

17 yaşımdayım internetten telefon alım satım yapıyorum ailem de hiç bir şey diyemiyor küçüklüğümden beri babamdan harçlık istememişimdir kafama göre takılıyorum yani en rahatı

quote:

quote:

quote:

yaş?

Aynı senle.

keşke bende sizler gibi olabilsem.

• ben aldım kimsede bişi diyemedi

• quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

Zamanında bende senin tarzda bir durum yaşadım.Birikmiş 750 liram vardı eski telefonuda felan sattım 950 lira felan oldu işte o dönem arkadaş daha 1 aylık s2 telefonununu satıyordu s2 yeni çıkmıştı zaten hem arkadaşım olduğu için bana bin kağıda saydı.Pederin felan tabi haberi yok 1 hafta gizli kullanmıştım sonra öğrendiler biraz laf söylediler ama geçti.Kendi paranla aldıktan sonra fazla karışmazlar diye düşünüyorum bende öyle oldu 17 yaşındaydım şimdi 19 yaşıma gireceğim hala s2 kullanıyorum memnunum al gitsin hem almazsan o para boşa gider birşey al ki degerlensin.

işte almazsam babam alacak yada isteyecek markete giderken falan.yada kredi kartı için lazım oluyor.tabii sonra kalanını geri getiriyor eğer çok aldıysada mesela 100lira aldı 50-60ını geri veriyor maaşını alınca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 23 Aralık 2012; 21:40:26 >

• Sola veya desire X alabilirsin. Hatta Xperia P bulabilirsin :)
    Peki ailen gördüğünde ne yapacaksın ?

• quote:

öncelikle konu telefon tavsiyesi için açılmamıştır.

okumak istemeyenlere özet:16 yaşındayım 800tl param var galaxy w düşünüyorum.babama ve anneme sormuştum derslerimi bahane etmişti.gidipte kendim aldığımda annem yada babam tepki verirse ortamı nasıl yatıştırırım?yada geri götür falan derseler ne yaparım?

bugün burs parasınıda aldım ve 800tl birikimim oldu.
    Galaxy W almayı düşünüyorum.
    diyelimki gittim aldım babam tepki verirse yada annem nasıl durumu yatıştırabilirim?
    3senedir samsung star kullanıyorum dokunmatiğinin işletim sisteminin nasıl bir eziyet olduğunu sadece kullananlar bilir.ki 3senelik şey ne hale geldiğini siz düşünün.Annem 8aydır kullandığı telefonu değiştirip Ace2 almak istiyor.benimde ne zamandr s3 istediğimi bile bile gelip bana diyorlar iyimi falan karşılaştırıp duruyorlar.bende sıkıldım artık.almayı düşünüyorum dediğim gibi tepki verirseler nasıl durumu yatıştırabilirim?

buları yaşadın ve hala samsungmu alıyosun?
    git kendine bi sony xperia ray al 600-700 liraya sonra bana dua et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inwwisible -- 23 Aralık 2012; 22:21:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ertugrul.1.ozk

quote:

öncelikle konu telefon tavsiyesi için açılmamıştır.

okumak istemeyenlere özet:16 yaşındayım 800tl param var galaxy w düşünüyorum.babama ve anneme sormuştum derslerimi bahane etmişti.gidipte kendim aldığımda annem yada babam tepki verirse ortamı nasıl yatıştırırım?yada geri götür falan derseler ne yaparım?

bugün burs parasınıda aldım ve 800tl birikimim oldu.
    Galaxy W almayı düşünüyorum.
    diyelimki gittim aldım babam tepki verirse yada annem nasıl durumu yatıştırabilirim?
    3senedir samsung star kullanıyorum dokunmatiğinin işletim sisteminin nasıl bir eziyet olduğunu sadece kullananlar bilir.ki 3senelik şey ne hale geldiğini siz düşünün.Annem 8aydır kullandığı telefonu değiştirip Ace2 almak istiyor.benimde ne zamandr s3 istediğimi bile bile gelip bana diyorlar iyimi falan karşılaştırıp duruyorlar.bende sıkıldım artık.almayı düşünüyorum dediğim gibi tepki verirseler nasıl durumu yatıştırabilirim?

buları yaşadın ve hala samsungmu alıyosun?
    git kendine bi sony xperia ray al 600-700 liraya sonra bana dua et

sorun markadan değilki.
    zaten telefon markanın en dandikleri arasında.yere atsam dağılacak o derece hassas.
    3senelik şey.tırnakla kullana kullana yere düşüre düşüre o hale geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evivva

Sola veya desire X alabilirsin. Hatta Xperia P bulabilirsin :)
    Peki ailen gördüğünde ne yapacaksın ?

ben kendim söyleyeceğim 2gün sonra falan.
    işte şöyle şöyle gerçekten çok ihtiyacım vardı.hem göreceksiniz pc saatlerini kısıp derslerime daha çok önem vereceğim falan bir şekilde ikna etmeye çalışacağım.

bu arada ilk defa açtığım bir konu ciddiye alınıyor.
    normalde hep dalga geçerler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.