Şimdi Ara

Kendi kendine kapanma sorunu :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayara geçen gün yeni aldıgım kulaklıgı takmak için biraz eğik bi durumda tuttum 5 dk geçmedi pc kendini kapattı yine açdım bu sefer 30 sn çalıştı tekrar kapandı .
    Sonra kapağı açtım çalıştırma tuşuna bastım ve psu nun fanın çalışmadıgını gordum güzelce temizledikten sonra tekrar montajını yaptım çalışmaya başladı fakat bu sefer sistem açılmadı.
    Format attım mavi ekran hataları almaya başladım.Forumda biraz araştırdım ram kaynaklı olabilieceği yazıyodu ramtest(memtest86 gibi bişey) dosyasımı CD ye yazdım teste başlattım fakat sonuç alamadım yani 30 saniye çalışmadan tekrar gücü kesiyor pc kapanıyor ramleri tek tek denedim sonuç aynı ne yapmalıyım.Sorun kesinlikle ramlerdemidir yoksa dier parçalarıda test etmelimiyim :S

şimdiden teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Misile -- 1 Aralık 2012; 0:15:01 >

• dostum ilk once dedığıne gore benım şuphem işlemcin isinmasından dolayı sıstemı kapatıyor orda da demişşin zaten 5 dk sonra bilgisayar kapandı sonra tekrar calıstırdım 3 sn sonra kapandı bu işlemci sıcak olduğu ıcın kapatması anlamına gelir sen cpu fanına bak bı bilgisayar calısırken cok ısınıyormu dıye ram den kaynaklı bı durum olsa bilgisayar calısması anında ekran kitlenır direk kapanmaz pc direk kitlenır ram larını test etmek istiyorsan işletim sistemi win7 ise bilgisayar basladığında F4 tusuna durmadan bas onune gelen ekranda TAB tusuna bas enter de ram test ti yapsın bir sorun algılamazsa ram dede sorun yoktur ve hersey tamm ladık tan sonra da bilgiasyarın acıldığında google den HS sentinel programını indir hardisk ni kontrol et BAD ve WEAK varsa harddisk de değiştirmeni tercih ederim ve healt na bak %50 altında ise kesinlikle değiştir
  • dediğini yaptım ram testi sırasında pc direk güç kesiyo ve kapanıyo gereksiz güç kaynaklarını çıkarttım başka neden kaynaklanabilir
  • dostum bilgisayarın acılıp belli bi sure ıcınde kapanıyorsa işlemcı sıcaklığına bak işlemcın cok sıcaktır değil se power da problem wardır standart bı powerla dene
  • Yardımın için teşekkür ederim öncelikle

En son olarak İşlem termal macununu yeniledim ram test esnasın reset attı sistem açıldı biraz test ettim sorun gitti galiba diye düşündüm ama 1-2 saat sonra online dizi izlerken kitlendi reset attım gene girdim gene kitlendi
    yani 40 dklık bi diziyi izlerken yaklaşık 14-15 kez reset attım. Sonra cs 1.6 kurdum yarım saat kadar oynadıktan sonra pc kitlendi. resetledin gene girdim 10 dk dayandı gene kilitlendi.

bencede senin dedğin gibi bir ısınma problemi var ama hangi parçada oldugunu tespit edemiyorum...

[ram test esnasında pc kendini restledi bu normalmi yoksa olmaması gereken bişey win7 sistemiyle hiç test etmemiştim bilgim yok]

[Power ve işlemci ısıları normal BİOS default ayaları dondurdum]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Misile -- 2 Aralık 2012; 13:06:06 >
  • En son anlagım kadarıyla ram ısınmasında kaynaklanıor

bende bi çözüm buldum 2 tane 2 lik ram wardı 1 tane ikilik takılıyom kasınca kapatıyom pc rami deiştiritom bi yarım saat daha böle böle gidicem çözüm bulucaya kadar :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.