Şimdi Ara

Kendi Çalışma Programım (Herkese Faydalı Olabilecek Bir Program)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
6
Favori
1.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendime hazırladığım çalışma programını burada paylaşmak istedim. Zamanla buradaki yazdıklarımı düzenleyerek çalışmak isteyenler için bilgiler vereceğim ve aynı zamanda kendim için bir motivasyon kaynağı olacak.

Neden böyle bir program yaptım ?

Eylül ayından itibaren TOEFL'a hazırlanmaya başlayacağım ve hedefim yüksek bir puan almak olduğu için hazırlık olması açısından böyle bir program yaptım.

İngilizce seviyen nedir?

Seviyemi ölçmek için bir sınava girmedim ama şu an için Intermediate ile Upper-Intermediate arası olduğumu düşünüyorum ve kendimi bildiğim için şunu söyleyebilirim:

Reading: Upper-Intermediate
    Listening: Upper-Intermediate
    Writing: Intermediate
    Speaking: Intermediate

Üniversitenin ilk yıllarında İngilizce seviyem çok daha iyiydi. 6 ay yurt dışında yaşadım daha sonraki senelerde yurt dışına gidip geldim ama son 2 senedir Türkiye'deyim ve sadece yazışarak iletişim kurduğum için çok fazla geriye gittiğimi düşünüyorum.

Bu program hangi seviyedeki kişilere yönelik ?

Tüm seviyedeki kişiler için uygun olduğunu düşünüyorum. Program dinleme ve konuşma ağırlıklı olarak yazma ve okuma becerilerini geliştirmek için.

Bu programın içeriğinde neler var ?

2 adet ücretli internet sitesi ve ücretsiz android programlar ile ingilizce materyalleri içermektedir.

Program İçeriği

EnglishLive (eski ismiyle EnglishTown)
    Engoo
    EnglishCentral
    LEB English
    ESL Daily English
    English Conversation
    Phrasals
    Vocibo
    National Geographic veya bilim dergileri
    TOEFL Vocabulary (TOEFL'a hazırlanmayanlar için gerekli değil)

EnglishLive

Siteyle ilgili gerekli bilgi ve yorumlarahttp://forum.donanimhaber.com/m_68839889/tm.htm bu linkten bakabilirsiniz.
    Toplam 16 seviyeden oluşuyor, her seviye 6 üniteden oluşuyor ve her ünite 4 dersten oluşmakta.
    Ben kendi isteğimle 7.seviyeden(Intermediate) başlayacağım. Günde 4 ders ve 1 grup dersine katılacağım.

Size katacakları : Reading, Listening, Speaking, Writing , Vocabulary

Engoo

Siteyle ilgili genel olarak bilgilerihttp://forum.donanimhaber.com/m_116912587/tm.htm bu linkten bulabilirsiniz.Şu an sitelerinde kendi kampanyaları var ama daha iyi bir kampanya daha var :
    1 aylık 39 TL için (30 Haziran 2016'ya kadar geçerli)https://www.grupanya.com/istanbul/firsat/engoo-online-egitim buradan üye olabilirsiniz.

Intermediate ve üstü seviyeler için kullanılması daha faydalı olacaktır.

Günde 1 derse (25 dakika) katılacağım.

Size katacakları : Speaking

EnglishCentral

Google Play'de bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Premium seçeneğinde birebir ders veriyorlarmış ama gerekli değil. Bir çalışma yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Size katacakları : Listening, Speaking

LEB English

Google Play'de ücretsiz olarak bulabiliyorsunuz. Bir çalışma yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Size katacakları : Listening

ESL Daily English

Google Play'de ücretsiz olarak bulabiliyorsunuz. Bir çalışma yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor.

Size katacakları : Listening

English Conversation

Google Play'de ücretsiz olarak bulabiliyorsunuz. Basit ingilizce sohbetler içeriyor.Bir çalışma yaklaşık olarak 15 dakika sürüyor.

Size katacakları : Listening, Speaking, Reading

Phrasals

Google Play'de ücretsiz olarak bulabiliyorsunuz. 10-15 dakika çalışılsa yeterli Phrasal'ların kullanımına aşina olmak için.

Size katacakları : Vocabulary

Vocibo

Google Play'de ücretsiz olarak bulabiliyorsunuz. Kelimelerin eş anlamlılarını öğrenebileceğiniz bir program. Otobüste, tv izlerken her gün 10-15 dakika bakılsa yeterli.

En yararlı etkinlik bu aslında.
    İnternette ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Dergiden 1 yazı seçiyoruz. Bu yazıyı önce bir kere okuyoruz. Daha sonra bir kağıda bu yazıyı, yazıya bakarak yazıp bilmediğimiz kelimelerin anlamları ve okunuşlarını öğrenip daha sonra sesli bir şekilde okuyacağız.

Size katacakları : Reading, Writing, Speaking, Vocabulary

TOEFL Vocabulary

"McGraw Hill's 400 Must Have Words For The TOEFL " kitabını kullanacağım. İnternette pdf'ini bulabilirsiniz. Her çalışmada sadece 1 dersteki kelimeleri öğrenecez.

Programların logoları

Kendi Çalışma Programım (Herkese Faydalı Olabilecek Bir Program)

Günlük olarak uygulanacak çalışmalar:

EnglishLive (eski ismiyle EnglishTown)
    Engoo

Gün içinde fırsat buldukça uygulanacak çalışmalar

EnglishCentral
    LEB English
    ESL Daily English
    English Conversation
    Phrasals
    Vocibo
    TOEFL Vocabulary

Gün içinde fırsat buldukça uygulanacak çalışmalar 1 hafta içine yayılarak uygulanabilir. Boş vaktiniz oldukça kulaklığınızı takıp, "ESL Daily English" uygulamasını açıp dinlerseniz faydasını göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polipeptit -- 7 Haziran 2016; 1:48:19 >

• Emeğine sağlık. Teşekkürler.
  • Teşekkürler, şuan hangi seviyedesiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.