Şimdi Ara

Kemik kırmaya dayalı dövüş sporu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
7.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar tony jaanın koruyucu filminde filmin sonunda siyah kıyafetli adamları kollarını ayaklarını kırarak etkisiz hale getirmişti.bende tony jaanın yaptığı gibi en kısa sürede karşıdakinin uzuvunu kıracak içeriğinde en çok kemik kırmanın olduğu dövüş sporu arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

• cevap verirdim ama bu sporu ne amaçla kullanacağından şüpheliyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Kratos

merhabalar tony jaanın koruyucu filminde filmin sonunda siyah kıyafetli adamları kollarını ayaklarını kırarak etkisiz hale getirmişti.bende tony jaanın yaptığı gibi en kısa sürede karşıdakinin uzuvunu kıracak içeriğinde en çok kemik kırmanın olduğu dövüş sporu arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

dostum adam dövmeye kemik kırmaya meraklıysan çık sokağa bulaş birine. bu mantıktaki birinden sporcu olmaz. sen bu işi özgüven ve güç kazanmak, kendini geliştirip koruyabilmek için mi yapacaksın. yoksa sokağa çıkıp onu bunu dövüp efelik mi taslayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: general_skyx

quote:

merhabalar tony jaanın koruyucu filminde filmin sonunda siyah kıyafetli adamları kollarını ayaklarını kırarak etkisiz hale getirmişti.bende tony jaanın yaptığı gibi en kısa sürede karşıdakinin uzuvunu kıracak içeriğinde en çok kemik kırmanın olduğu dövüş sporu arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

dostum adam dövmeye kemik kırmaya meraklıysan çık sokağa bulaş birine. bu mantıktaki birinden sporcu olmaz. sen bu işi özgüven ve güç kazanmak, kendini geliştirip koruyabilmek için mi yapacaksın. yoksa sokağa çıkıp onu bunu dövüp efelik mi taslayacaksın.

sen beni yanlış anladın.ben sadece kendimi savunmak ve kendimi savunduğum kişilere karşı yenilmez olmak istiyorum.bir insanın en hassas noktası kemiğidir.kemiği kırılırsa kavgayı düşünecek hali olmaz kıvranmaya başlar.haliyle bende kendimi savunmuş olurum.tony jaanın koruyucu filmini hepiniz biliyorsunuzdur.o filmin sonunda onlarca kişiyi saniyeler içerisinde uzuvlarını kırarak etkisiz hale getirmişti.bende onun yaptığı gibi içeriğinde en çok kemik kırmanın olduğu bir dövüş sporu arıyorum.var mı bilgisi olan?

• Tony Jaa nın yaptıklarını yapabilmek için yıllarını vermen gerek ki o sadece bir film. Jiu jitsu var kırma ve boğma ama oda yer dövüşü sokakta çok işe yaramaz , en iyi sen Jet kundo yap sokağa yönelik bir spor.
  • Kemik kırma değil de zayıf noktalara vurma oluyor bence o. Sağlam bir dövüş sanatı öğrenirsen zaten düşmanın zayıf noktalarını öğrenirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes4125

Tony Jaa nın yaptıklarını yapabilmek için yıllarını vermen gerek ki o sadece bir film. Jiu jitsu var kırma ve boğma ama oda yer dövüşü sokakta çok işe yaramaz , en iyi sen Jet kundo yap sokağa yönelik bir spor.

jeet kune do kemik kırmaktan çok kung fu kick boks gibi normal dövüşe dayalı bir spor.bu sporu Bruce lee wing tsun ve wushuyu birleştirerek çıkarmıştı yanlış hatırlamıyorsam.ama sadece bir kişinin icat ettiği ve öldüğünden dolayı yeterince geliştiremediği bir spor olduğundan dolayı diğer dövüş sporlarına karşı daha az içerikli ve yetersiz kaldı.ama çoğu dövüş sanatından etkili olabilir orasına bir şey diyemem.ben zaten 3 yıl önce 2 yıl wushu yaptım.ama taşındığımızdan ve çok sert spor olduğundan bıraktım.sert olduğundan dolayı bırakmamın sebebi korktuğumdan değil fazla sert dövüş sporlarını sevmememden kaynaklanıyor.allah korusun müsabakada rakibimi kazayla öldürürsem onun vicdan azabını taşıyamam.wushudaki bütün tekme ve yumruk tekniklerini öğrendim.ama ara verdiğimden dolayı bacak liflerim zarar gördü ve bacağımı en ufak şekilde açsam bile ağrıyor.bacaklarımı esnetip bacak liflerimi hep yumuşak kalacak şekilde esnetirsem kavgada yeterince çok tekme atabilirim.ama tekme ve yumruk sert olmazsa kavganın uzun sürmesinden başka bir işe yaramıyorlar.çünkü sen vurdukça oda vurur pes edene kadar devam eder.etkili ve sert tekme atarsan bayıltır ya da sersemletir kavgayı bitirirsin.kavgayı başlamadan bitirmenin en etkili ve kolay yoluda kemik kırmaktır.bu yüzden her şekilde her türlü kemik kırmanın olduğu bir dövüş sanatı arıyorum.bilgisi olan varsa söylesin.teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Kemik kırma değil de zayıf noktalara vurma oluyor bence o. Sağlam bir dövüş sanatı öğrenirsen zaten düşmanın zayıf noktalarını öğrenirsin.

ben vurmak istemediğimden sadece karşımdaki yumruk atanın kolunu tutup kırıp etkisiz hale getirmek istediğimden dolayı kemik kırma diyorum.hangi zayıf noktaya vurursan vur kemik kırmanın acısını ve etkisini veremez.
  • .Kratos kullanıcısına yanıt
    Ben tam anlayamamışım tabiki jeet kune do öyle bir spor değil.
  • quote:

quote:

quote:

sen beni yanlış anladın.ben sadece kendimi savunmak ve kendimi savunduğum kişilere karşı yenilmez olmak istiyorum.bir insanın en hassas noktası kemiğidir.kemiği kırılırsa kavgayı düşünecek hali olmaz kıvranmaya başlar.haliyle bende kendimi savunmuş olurum.tony jaanın koruyucu filmini hepiniz biliyorsunuzdur.o filmin sonunda onlarca kişiyi saniyeler içerisinde uzuvlarını kırarak etkisiz hale getirmişti.bende onun yaptığı gibi içeriğinde en çok kemik kırmanın olduğu bir dövüş sporu arıyorum.var mı bilgisi olan?

ya adı üzerinde film. yani ordaki olanlar biraz da süsleme ile gerçekleşiyor. seyircinin etkilenip '' vay be '' demesi için. herhangi bir dövüş sanatını da zarar vermek için kullanabilirsin. bu senin becerine, uygulayışına kalmış. ama bir zaman sonra seni sıkmaya başlar bu iş söyleyeyim

• quote:

quote:

quote:

quote:

ya adı üzerinde film. yani ordaki olanlar biraz da süsleme ile gerçekleşiyor. seyircinin etkilenip '' vay be '' demesi için. herhangi bir dövüş sanatını da zarar vermek için kullanabilirsin. bu senin becerine, uygulayışına kalmış. ama bir zaman sonra seni sıkmaya başlar bu iş söyleyeyim

ben zaten yapacağım dövüş sanatını hep yapmayacam.siyah kuşak alıp içeriğindeki her şeyi öğrenip bırakıcam.öğrendikten sonra tekrar uygulamanın ne gereği var? internetten araştırmalarım sonucunda kemik kırarak etkisiz hale getirmeye dayalı dövüş sporları olarak aikido ve ninjutsu var.ama ninjutsuda sadece kemik kırmak yok diğer dövüş sanatları gibi yumruk ve tekme teknikleride var.bu iki sporda kemik kırmayı öğrenebilirmiyim? tavsiye edermisiniz?

• Çatakundoyla matakundoyla bi yol olmaz. Boks Kick box, muay thai ye git. Bunlar sokakta işine yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

Çatakundoyla matakundoyla bi yol olmaz. Boks Kick box, muay thai ye git. Bunlar sokakta işine yarar.

dostum bir yol olmasa bu kadar insan yapar mı? sokakta karşıdaki yumruk attığı zaman saniyeler içerisinde kolunu tutup kırdığın zaman acıdan duramaz.kick boks melez bir spor.amerikalıların Uzakdoğu dövüş sanatlarındaki tekme teknikleriyle kendi bokslarının yumruk tekniklerini birleştirerek ortaya çıkmıştır.çoğu dövüş sanatına göre yetersiz kalıyor.muay thai ise çok tehlikeli ve sert bir spor.hatta bir yerde okuduğuma göre her yıl muay thai müsabakaları sonucu 15 kişi hayatını kaybediyormuş.bu sporu yapmak için insanın biraz deli olması lazım.hem bir muay thaici tekme attığı zaman ayağını tutup çok rahat bir şekilde kırabileceğin dövüş sanatları var.kolay yoldan kavgayı bitirebilirsin.ben zaten kol ayak kırmayı sokakta ya da kavgada son çare olarak kullanıcam.şiddet yanlısı biri değilim.bu yüzden tek derdim en az hasarla kendimi savunmak.

• quote:

quote:

Çatakundoyla matakundoyla bi yol olmaz. Boks Kick box, muay thai ye git. Bunlar sokakta işine yarar.

dostum bir yol olmasa bu kadar insan yapar mı? sokakta karşıdaki yumruk attığı zaman saniyeler içerisinde kolunu tutup kırdığın zaman acıdan duramaz.kick boks melez bir spor.amerikalıların Uzakdoğu dövüş sanatlarındaki tekme teknikleriyle kendi bokslarının yumruk tekniklerini birleştirerek ortaya çıkmıştır.çoğu dövüş sanatına göre yetersiz kalıyor.muay thai ise çok tehlikeli ve sert bir spor.hatta bir yerde okuduğuma göre her yıl muay thai müsabakaları sonucu 15 kişi hayatını kaybediyormuş.bu sporu yapmak için insanın biraz deli olması lazım.hem bir muay thaici tekme attığı zaman ayağını tutup çok rahat bir şekilde kırabileceğin dövüş sanatları var.kolay yoldan kavgayı bitirebilirsin.ben zaten kol ayak kırmayı sokakta ya da kavgada son çare olarak kullanıcam.şiddet yanlısı biri değilim.bu yüzden tek derdim en az hasarla kendimi savunmak.

ninjitsu zaten bir yaşam felsefesi. ama ne kadar etkili, antremanlar nasıl bilemiyorum. aikido ise zaten barışa dayalı bir spor. uzun yıllar ister. ben muay thai yapıyorum mesela. şöyle söyleyeyim ; diyelim ki kavga oldu. eğer karşına deneyimli bir muay thaici çıkarsa sen bir middle kick tutsan dahi saniyeler içinde yeni bir saldırı gelir. çünkü muay thai tam anlamıyla saldırıya dayalı bir dövüş sanatı. ve gerçekten işe yararlığı kanıtlanmış bir dövüş sanatı. sakatlanmadan, tekme yumruk yemeden bir dövüş sanatı öğrenilmez. yani dayak yemeden dayak atmayı öğrenemezsin. müsabakaya çıkmak istemezsen de kimse seni '' çıkacaksın, çıkacaksın '' diye zorlamaz hocam.

• quote:

quote:

quote:

ninjitsu zaten bir yaşam felsefesi. ama ne kadar etkili, antremanlar nasıl bilemiyorum. aikido ise zaten barışa dayalı bir spor. uzun yıllar ister. ben muay thai yapıyorum mesela. şöyle söyleyeyim ; diyelim ki kavga oldu. eğer karşına deneyimli bir muay thaici çıkarsa sen bir middle kick tutsan dahi saniyeler içinde yeni bir saldırı gelir. çünkü muay thai tam anlamıyla saldırıya dayalı bir dövüş sanatı. ve gerçekten işe yararlığı kanıtlanmış bir dövüş sanatı. sakatlanmadan, tekme yumruk yemeden bir dövüş sanatı öğrenilmez. yani dayak yemeden dayak atmayı öğrenemezsin. müsabakaya çıkmak istemezsen de kimse seni '' çıkacaksın, çıkacaksın '' diye zorlamaz hocam.

peki muay thai yapıyorsan bir şey sorucam.muay thaide hiç savunma teknikleri yok mu? ve müsabakalar çok sert mi geçiyor? ben bir yerde okuduğuma göre her yıl muay thai müsabakaları sonucu 15 kişi hayatını kaybediyormuş.eğer bunun bilincinde olarak yapıyorsan zarar görmemek için ne yapıyorsun? ninjutsu zaten dövüş sporu değil.hayat felsefesi.aikido ise gördüğüm kadarıyla benim istediğim gibi kemik kırmaların olduğu bir spor.aikidoyu öğrenmek için 5-10 yıl rahat yaparım.hem zaman geçirmiş hemde hobi edinmiş olurum.hem ninjutsu hemde aikido ikisini birlikte yaparsam bunun sonucunda bana artıları ne olur?

• Dostum tüm samimiyetimle yazıyorum. Ninjitsu, Aikido, Kung fu vsye ayırcağın vakti boks türevi sporlara ayırsan inan daha etkili olur. Savunma tekniği dediğin şey kol tutup kırmak falansa kavgada onları uygulayamazsın. Filmlerde gördüğün tum hareketler önceden açıları duruşları ayarlı şeyler. Bende 1 yıl önce ipman izleyip kungfu istiyordum ama gerçek böyle değil. Hobi olarak yap ama gerçekten sokakta savunmak istiyorsan, karına kızına laf attıklarında karşılarında durmak istiyorsan boks tarzı sporlara git. Savunma kol tutmayla olmaz, gardını almak yada sağa sola kaymakla olur. Emin Boztepe trde kungfunun en önemli ismidir. Bu işe 30 yıldan fazla verdi. Youtube da hocasıyla gerçek dövüşü var bul izle. Bir ömür adayan insanların bile yerde güreşmekten öteye gitmediğini görürsün. Saygılar

• quote:

Dostum tüm samimiyetimle yazıyorum. Ninjitsu, Aikido, Kung fu vsye ayırcağın vakti boks türevi sporlara ayırsan inan daha etkili olur. Savunma tekniği dediğin şey kol tutup kırmak falansa kavgada onları uygulayamazsın. Filmlerde gördüğün tum hareketler önceden açıları duruşları ayarlı şeyler. Bende 1 yıl önce ipman izleyip kungfu istiyordum ama gerçek böyle değil. Hobi olarak yap ama gerçekten sokakta savunmak istiyorsan, karına kızına laf attıklarında karşılarında durmak istiyorsan boks tarzı sporlara git. Savunma kol tutmayla olmaz, gardını almak yada sağa sola kaymakla olur. Emin Boztepe trde kungfunun en önemli ismidir. Bu işe 30 yıldan fazla verdi. Youtube da hocasıyla gerçek dövüşü var bul izle. Bir ömür adayan insanların bile yerde güreşmekten öteye gitmediğini görürsün. Saygılar

dostum haklısın ama bence bu saydıklarının arasına ninjutsuyu ekleme.çünkü ninjutsu rakibini etkisiz hale getirmeyi değil öldürmeyi amaçlayan savaş sanatıdır.bu yüzden müsabakaları yapılamamaktadır.yani gerçek bir Ninja saniyeler içinde rakibini öldürebilir.internetten araştırarakta öğrenebilirsin.hatta dünyanın en etkili vuruşu olan balyoz yumruğu ninjutsuya aittir.sanırım boks hem reflekslerini arttırıyor hemde yumruğunu güçlendiriyor.boksörlerin kum torbalarını yumruklayarak yumruklarını sertleştirip güçlendirdiklerini duymuştum.ama boks öğrenip sokakta yumruk attıktan sonra sersemlemiş rakibini tekrar saldırmaması için kolunu kırabilirsin.yani sersemlemiş olduğundan karşılık veremez.

• kardeşim tamamda kolunu niye kırıyosum başın belaya girer :D ninjitsu cidden tehlikeli usta olmadan uygulama sakatlık çıkar. iki sporu birden yorucu olmaz mı ?

• quote:

kardeşim tamamda kolunu niye kırıyosum başın belaya girer :D ninjitsu cidden tehlikeli usta olmadan uygulama sakatlık çıkar. iki sporu birden yorucu olmaz mı ?

ben eskidende 2 spor birden yapıyordum.fazla yorulmuyorum.ninjutsuda ise usta olup Ninja olmayı istiyorum.ama günümüzde ninjutsuyu hakiki şekilde öğretecek kişi sayısı çok az.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

peki muay thai yapıyorsan bir şey sorucam.muay thaide hiç savunma teknikleri yok mu? ve müsabakalar çok sert mi geçiyor? ben bir yerde okuduğuma göre her yıl muay thai müsabakaları sonucu 15 kişi hayatını kaybediyormuş.eğer bunun bilincinde olarak yapıyorsan zarar görmemek için ne yapıyorsun? ninjutsu zaten dövüş sporu değil.hayat felsefesi.aikido ise gördüğüm kadarıyla benim istediğim gibi kemik kırmaların olduğu bir spor.aikidoyu öğrenmek için 5-10 yıl rahat yaparım.hem zaman geçirmiş hemde hobi edinmiş olurum.hem ninjutsu hemde aikido ikisini birlikte yaparsam bunun sonucunda bana artıları ne olur?

kendi alanımdan konuşmak gerekirse riskleri biliyorum. çünkü yaptığım dövüş sanatı tam temaslı bir sistem. tüm vuruşlarda kalçanın dönüşüyle ve omuzla yapıldığı için ciddi bir güç söz konusu tekniklerde. şu an hemen hemen 6 ay oldu. ilk aylarda küçük sakatlıklar oldu tabi. dizimde ağrılar oldu, bir keresinde gözüm morarmış bir şekilde geldim eve. burnuma yumruk aldım anteman sırasında. ilk maçta sağ ayak parmağım incindi. bunlar olacak şeyler. hasar almadan dövüş sanatı öğrenilmez. hasar ala ala refleksler oluşur. tekme yumruk yiyerek kaslar ve vücut sertleşir. amatör maçlarda kaskıydı, koruyucu yeleğiydi, kavallıktı vs takıyorsun zaten. prof maçlarda koruma yok evet. ama prof olmak için bayağı emek istiyor. yani amele gibi çıkmıyorsun maçlara.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.