Şimdi Ara

kelime ezberleyerek dil öğrenilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ingilizce öğrenmek istiyorum kelime ezberleyerek başlasam ne kadar ilerleyebilirim? nasıl yol izlemem gerek öğrenmek için?

• kursa yazıl.

• Hocam istediğiniz kadar kelimeniz olsun onu bağlayamadıktan sonra öğrenmeniz çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Primo -- 7 Mayıs 2022; 2:25:42 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kelime değilde cümle ezberi mantıklı

• Hocam "Duolingo" yu kullanabilirsiniz çok yardımcı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olur olur hem de çok iyi olur bu işe gramerla başlanmaz devlet okulunda 8 yıldır grammer görüyoruz da ne oluyo hep aynı şeyleri dönüp dolaşıp tekrar anlatıyolar

sen en iyisi haluk tatarın ing eğitim setini dinle yotube dan

• Kelime ezberlemek önemlidir ancak grameri kavramadan ve telaffuz kurallarını öğrenmeden sadece kelime ezberleyerek dilde ilerlenemez ilk yapman gereken iyi bir gramer kitabı alarak önce grameri öğrenmek olmalı sonrasında telaffuz kurallarına da bakmalısın tabiki bunları yaparken kelime hazneni de geliştirebilirsin telaffuz için reşat ören ve english with zack youtube kanallarını öneririm Zack zaten aslen Amerikalı, Reşat ise ilkokuldan başlayarak tüm eğitimini Almanya'da aldıktan sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapmış biri Türk. İkisinin de İngilizce telaffuzları mükemmel ve kanallarında başlangıç dahil her düzeyde özellikle telaffuz ağırlıklı çok güzel içerikler var. Baştan doğrusunu öğrenirsen benim ve akranlarımın başına geldiği gibi belli bir yaştan sonra ne! the "dı" diye, could "kuld" diye okunmuyor muymuş demezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekonomist999 -- 16 Mayıs 2022; 23:8:35 >
  • öğrenilmez.

• Öğrenilir efendim.

Bal gibi de öğrenilir. Benim açmış olduğum bir konu var orayı okursan faydalı olacaktır.

Konu linki: https://forum.donanimhaber.com/ingilizce-calisma-gunlugum-kaynaklar-surekli-guncel--147274320

İngilizcede en sık kullanılan kelimeleri öğrenmelisin ve doğru listeler ile çalışmalısın. Ve kelimeleri sıklık durumuna veya A1, A2 seviyelerine göre öğrenerek gitmelisin.

1000-1500 word %80

3000-4000 word %90

8000-9000 word %98 kapsamlardadır.

Bu kelime adetleri kelime aileleri dahil mi değil mi onu tam olarak bilemiyorum. Benim anladığım bunlar kök kelimelerdir.

Koş köktür, koşmak, koşuyor vs. türetiyoruz.

Run Kök, rerun : geri koşmak runner: koşucu running:koşmak overrun:aşırı koşmak runny

Bu türetmelerin bir mantığı var, hatta kelimenin anlamını derinleştirme,daha fazla anlamı katma gibi ekler dil bilgisi kurallarında var. Ama kelime ezberleme ve okuma yolu ile çalıştığım için ben bu ekleri zamanla zaten anladım. Bir kelimede bu ek var ise bu anlamdadır diyorum.

örneğin:

rerun : geri koşmak

pay: ödemek

repay :geri ödemek

Oranlar benim bu konuda yapmış olduğum araştırmalarda okuduğum oranlardır. Genel olarak bu oranlar veriliyor.

oxford 3000 checker ile metinleri analiz edebilirsiniz kapsamları göre bilirsiniz.

Metinlerin sadeliğine göre çok daha az kelimede örneğin 1000-1500 kelime A1 - A2 seviyeleridir. bazen %90 kapsama ulaşır. geriye kalan kelimeler de özel isimler olur ve rahatça anlarsınız.

Kelime bilmeden gramer çalışmak bana göre mantıksız. Benim kelime bilgim minimum 2000 -3000 belki daha üstü . Şimdilerde ufaktan gramere bakıyorum, gramer anlatılır iken bu tip cümlelerde şu kelimeler kullanılır gibi kuralları okurken tabi ki böyle olacak bu kelimelerin anlamı bu zaten diyorum. Veya kelimelerin aldığı ekler ile ilgili konularda zaten biliyorum.

Kursa gidilecek ise bile konuşma kulüpleri var mı ona bakılmalı ve konuşma amaçlı gidilmeli bana kalırsa online konuşma platformları bu iş için daha mantıklı. Bir insan en sık kullanılan bir kaç bin kelimeyi öğrenmeli, dinlemeli sonrasında bu platformlar aracılığı ile kendini bir seviye daha ileri taşımalı. Ayrıca fillerin v1,v2,v3 halleri çalışıldıktan sonra gramer çalışmak daha mantıklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benservetcan -- 5 Eylül 2022; 9:59:10 >

• Benservetcan kullanıcısına yanıt

hocam kolay gelsin konu da şöyle bi hortlasın :)

çalışmalar nasıl gidiyor bende sizin gittiğiniz yöntemden gitmeyi düşünüyorum.İngilizce ne kelime ne de gramer bilgim var.Kullandığınız artı eksi dediğiniz veya tavsiyeniz var mı sıfırdan bi yolculuğa çıkacam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.