Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.250
Cevap
363
Favori
825.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün modem kurulumunu yaparken ADSL olarak giriş yaptım. Bulunduğum yerde VDSL hizmeti yok maalesef. Ama az önce telefondan keenetic uygulamasına girdiğimde bağlantımı VDSL olarak gördüm. Neden böyle gösteriyor anlamadım

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• lektonstar kullanıcısına yanıt

PPPOE olandan bakın. DSL0/Vlan35 mi gözüküyor orada da?

Siz VDSL bağlantısı başlığına mı takıldınız? O bir bug gibi duruyor.

192.168.1.1 arayüzünde hat oto mu adsl mi seçili?

Oto kendi tanıyor adsl mi vdsl mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 18 Nisan 2021; 14:24:43 >
  • geceleri fisi cekmeden ommi dsl nin internetini kesmenin sabahlarida acmanin en kestirme yolu nedir uygulamadan bugun internet pp yazan yere girdim iki isaret vardi ikisinide kaldirdim tamamen koptu yeniden kurulum yapincaya kadar 2saat ugrastim ttnet basta bana yanlis sifre vermisti zar zor dogrusunu almistim zaman gecince tekrar karistirdim sifreleri sadece internet yazan tiki kaldirsam uygulamadan tekrar kopma baglanti sorunu yasarmiyim bilen biri yazsin lutfen iki oglan sabaha kadar oyun oynayip uyumayip oglenlere kadar uyuyup zorla kaldirmaktan gina geldi artik ben ise gittigimde anne sozu hic grcmiyor artik evde o yuzden uygulamadan gece kapatip sabah sorunsuz acmak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 181501 kullanıcısına yanıt

Merhaba

Buradan internete erişim zamanını değiştirmek mümkün...

Yani wifi açık ama , internete bağlı olmaz...

Buradan ise WiFi erişim zamanını değiştirmek mümkün ... KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

Yani modem wifi yayını komple kapanır,

sadece istediğiniz saatlerde açık olur...

İsterseniz hem VDSL hem de WiFi ye zamanlama yaparak modeme ve internete erişimi tamamen istediğinize göre ayarlayabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 18 Nisan 2021; 17:39:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar,

Bir yazı hazırladım. Ben aylarca bulamamıştım arayanların faydalanması için paylaşıyorum.

Bilgi paylaştıkça güzeldir diye düşünüyorum :)

KEENETİC ROUTER SURFSHARK VPN IKEV2 KURULUMU

1.      Keenetice İKEV2 (İKE İSTEMCİ) Bileşenini yüklüyoruz.

2.      Surfshark sitesine üyeliğimize girip manuel kurulum diyoruz.

3.      Burada konumlar ve giriş bilgileri kısmı var.

4.      Giriş bilgileri kısmı keenetice gireceğimiz kullanıcı adı ve şifre. Uzun karakterlerden oluşur.

5.      Konumlar ise hangi sunucuya bağlanacak iseniz onun sunucu adresini kopyalayacaksınız.

6.      Konumlar kısmın da ıkev2 sertifikası var en alt kısımda onu pc indiriyoruz.

7.      Keenetic arayüzünden diğer bağlantılar kısmından vpn; bağlantı oluştur diyoruz.

8.      Bağlantı adı surfshark – tür ikev2 – sunucu adı surfshark sitesinde konumlar kısmından hangisine bağlanacak isek onun adresini buraya yapıştırıyoruz.

9.      Sunucu sertifikası: indirdiğimiz crt uzantılı ikev2 dosyasını dosyadan içeri al diyerek yüklüyoruz.

10.  Kullanıcı adı ve şifre ise surfshark sitesindeki giriş bilgileri kısmında yazan uzun karakterlerden oluşan ıd ve şifre.

11.  Her şey tamamsa surfsharkı aktif ediyoruz.

12.  Bağlantı önceliklerinden surfshark yazanı en başa getiriyoruz işlem bu kadar.

13.  İsteğe göre bağlantı önceliklerinden yeni kurallar oluşturularak tek bir cihaz veya birden fazla cihazın vpn ile bağlanması ayarı yapılabilir.

Resurrection

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Müsadenizle ilk mesajda paylaşıyorum...

• micro77 kullanıcısına yanıt
    Merhaba tabikide. İnsanlar faydalansın diye paylaştım bende.
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• @micro77 hocam evde kullanım amacıya öneri isteyeceğim sizden,

zyxel modem (köprü) + mi 3g router + tp link re305 (menzil genişletici) kullanıyorum.

android tv + pc + 2 cep t. + 2 tablet + yazıcı + 2 adet wifili önemsiz cihaz.

vdsl-75 lik paket.

extra dsl + mesh için cihaz

veya zyxel modem + hangi router + mesh,

hangi kullanımı ve hangi cihazları önerirsiniz keenetic ürünlerinden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream_04 -- 19 Nisan 2021; 12:41:43 >
  • dream_04 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Extra DSL ve Extra yada Viva router mesh ....
    Yada
    Zyxel modem köprü , Extra yada Viva router + Extra router mesh ...
    Viva da 2 usb portu ve Gigabit ethernet avantajı , Extra router de ise anten yükselteci avantajı var.

Hangisi bütçenize ve binanın durumunda uygun olursa sorun yaşamadan kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

• selam arkadaşlar extra dsl modemim de sorunla karşılaştım 3.6.3 yazılımı kullanıyordum modemde 102395 hız tanımlı kabloluda 94.5 mbit wifi de 95.8 mbit hız alıyordum şeytan dürttü 3.7 alpha 5 yükledim snr ayarı çalışmadığı için tekrar 3.6.3 e döndüm wifi de sıkıntı yok kablolu bağlantıda 85-89 mbit arası dalgalanıyor modemi fabrika ayarlarına döndürdüm düzelmiyor sanki lan bağlantısı 89 a kilitlendi kaldı bunu düzeltmenin çaresi nedir

@micro77

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 19 Nisan 2021; 22:10:17 >
  • Alpha sürümünde snr ile ilgili bildirimde bulundum Keenetic firmasına inceliyorlar muhtemelen bir sonraki fw sürümümde düzelir 3.6.3 geri döndüğünde dtm sürümün alpha 5 kalmış olabilir tanılama menüsünde bulunan DSL menüsünde dtm sürümü yazıyor hangi sürüm kontrol eder misin?
  • scandelos S kullanıcısına yanıt

hocam kusura bakma dtm dediğini bulamadım resim ekledim

• Resmî büyütemiyorum en üste yazan sürücü versiyonun üzerinde yazar web arayüz ekranına bağlanıp da görebilirsin
  • scandelos S kullanıcısına yanıt

Donanım revizyonu T14.F7_0.0

Modem yazılımı 5.10.6.2_B_A60901

Sürücü versiyonu 1.0.28

• Bu durumu Keenetic desteğe bildir self-test dosyası ile birlikte incelesinler
  • Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Hızı düşüklüğü firmware'den kaynaklanmıyor olabilir...
    Mesela benim hız da 100 Mbps tanımlı normalde 95 mbps civarı oluyor , fakat şu sıralar özellikle akşamları 40-50 mbps'lerde sürünüyor...
    Altyapıya herkes yüklendiğinde maalesef yetmiyor...
    Mümkün ise sabahları az kullanım olduğu zamanlar tekrar test yapın derim..

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

Merhaba
    Hızı düşüklüğü firmware'den kaynaklanmıyor olabilir...
    Mesela benim hız da 100 Mbps tanımlı normalde 95 mbps civarı oluyor , fakat şu sıralar özellikle akşamları 40-50 mbps'lerde sürünüyor...
    Altyapıya herkes yüklendiğinde maalesef yetmiyor...
    Mümkün ise sabahları az kullanım olduğu zamanlar tekrar test yapın derim..

2 gündür sürekli böyle wifide son hız kabloluda 89 a kitlendi kaldı hız düşme sorunum yok normalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 19 Nisan 2021; 23:50:10 >
  • Dark Reaver kullanıcısına yanıt

VDSL/ADSL Bağlantısı >> DSL Teknolojisi yazan yerin altındaki EK AYARRLARI GöSTER yazısına tıklayın ve alttaki VDSL SNR MARGIN ayarını 7 yapın modemi yeniden başlatın. Düzelmezse 6 yapın tekrar modemi yeniden başlatın. Hıznız artacaktır. 6'nın altındaki değerler hattınızın kararlılığını bozabilir. Bilginiz olsun.

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.