Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: srdrea , sanalgezgin , sanalgezgin Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.084
Cevap
358
Favori
814.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba.

Evet modem sorunsuz çalışıyor

İncelenmesini istediğiniz bir konu varsa yardımcı olmaya çalışırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 14 Aralık 2019; 15:0:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım yanlış olmaz.

yılbaşında bir indirim bekliyorum.

bu modemi alacağım.

konu dışı :
    1. evde ethernet kablolarını yenileyeceğim. 2-3 parça olacak. toplamda 40-50 netre kadar.

ethernet kablosu ne almalıyım.

2. ethernet uçlarına takılacak jack lerde benim için önemli. fişi taktığımı hissedeyim. etherneti aygıta taktığımda kilit sesi gelmeli. jack ne almalıyım ?

3. evde kabloları düzenleyeceğim. kablo kanalı alacağım . arka yapışkanı güçlü olmalı sanırım. değilse matkapa gerek olmadan nasıl daha sağlam yapıştırırz ?

saygılar ..
  • bende modemi sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum....
  • Bu akşam beta sürümünün güncellemesi haberi web arayüzü ve android uygulamasından geldi . ( 3.3.5 den 3.3.6 )
    Güncellemeyi hemen yaptım ...
    Keenetic yazılım desteği konusunda TR'de bulunan diğer üreticilerden epeyce ileride olduğunu bir kez daha gösterdi .
    Zyxell , Asus ve TP-Link'de bırakın beta güncellemeyi normal güncelleme çıkması için 1-2 yıl beklemeniz gerekiyor.
    Hatta TR yazılımı çok kötü olup garantiyi kaybetme pahasına !! global yazılım yükleyerek ancak verim alabildiğimiz modeller de
    oldu ...
    Birçok modelde ilk çıktığı yazılım hiç güncelleme gelmeyenleri bile var ...
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 20 Aralık 2019; 12:26:33 >

• Ürünü 535 TL ye alarak aranıza katılmış bulunuyorum. N11 garanti pay ile 50 TL de bonus geldi. Üründe 4 anten mevcut. Merak ettiğim konu, 2 anten 2 Ghz - 2 anten 5 Ghz şeklinde mi ? Bununla ilgili bir bilgi bulamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyatta indirim istiyoruz yoksa alamayacaz

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum Mediatek chipsetli 100 Mbit lan portlu ve USB 2.0 portlu bir cihaz için gerçekten fiyatı yüksek bu cihazın ederi 400 450 TL arasında olmalıydı ve chipseti diğer yazdığım 2 özellik bu fiyat için gerçekten olmamış 1000 Mbit lan portu ve USB 3.0 olmalıydı.
  • CorleoneFamily kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun , iyi günlerde kullanın.

Antenlerden biri alıcı diğeri verici , 2 anten 5ghz için diğer 2 si de 2.4ghz için kullanılıyor.

Bu genel bir özellik olduğu için yazılmamış olabilir .
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Mevcut modemim ASUS AC51 fena değil aslında ama keenetic ile ilgili yorumları okuduktan sonra almaya karar verdim.
  • sırım sırım , modem arıyorum.

sadece 2 kat hız yakalayabilmek için. modem alıyorum.

2 kat hız dediğim 16 mb den 35 mb hızına.

özelliklerden anlamam ama. arkadaşlar daha iyi bilir. .

fiyat yüksek olmuş diyorlarsa doğrudur.

fiyat indirimi bekliyoruz .

hepsi burada sepette bekliyor. ( nağaa adı OVY)

indirim beklemekteyiz.

yada bizi indirime yönlendirin.

saygılar.
  • bugün yeni bir sürüm daha geldi ...

Keenetic 4-5 günde yeni bir güncelleme ile şaşırtmaya devam ediyor ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • Gigabit ethernet portunun olmayışı düşündürücü biraz. 5 sene kullanacağım bu cihazı alırsam. Future proof olmasını isterim 550 lira verdikten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 21 Aralık 2019; 16:16:46 >
  • majesthion kullanıcısına yanıt
    Keenetic giga fiber desteği olan bir model...

Özellikleri gerçekten çok iyi fakat VDSL özelliği olmadığını hatırlatmak isterim.
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam onu sonradan gördüm. Hala araştırmadayım. Keenetic extra da beamforming de yokmuş. Gigabit ethernet te yok. Nereye gidiyoruz böyle..
  • majesthion kullanıcısına yanıt
    Modem olarak ne düşünüyorsun. 2 aydır modem arayişindayim.

• Modem güzel ve yenilikçi ama günümüz için donanımı yetersiz maalesef.https://forum.donanimhaber.com/zyxel-p-2812hnul-f1-modeme-openwrt-kurma-rehberi--134393534
    Bu konuyu açmıştım P2812 modeli 2011 yılında çıkmış bir model ve keenetic'ten işlemci hızı hariç özellikleri daha üstün. Forumdaki firma yetkilisi daha üst seviye bir VDSL modem üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi. Umarım yakın zamanda piyasaya çıkar. Çünkü şu durumda kullandığım cihazın aynısını daha yüksek fiyata almak benim için saçma olurdu. P2812 ikinci el olarak 100 lira civarında rahatlıkla bulunabiliyor.

Keenetic'ten beklentilerimi sıralayacak olursam eğer;

Gigabit 4 LAN port ("Belki bir gün" fiber gelirse diye 1 adet WAN)
    Minimum 1 ghz CPU
    256 mb RAM
    256 mb FLASH
    USB 3.0
    Dikey tasarım (Isınmaması için)

Aslında Fritzbox 7590 modelini örnek verebilirim. Ama sanırım Lantiq çipsetler pahalı olduğu için Mediatek tercih ediyorlar.

• Ben biraz daha beklemeye karar verdim. 500-600 lira para veriyoruz. Gigabit porttur, beamforming tir. Bunların olması lazım. Arşivciyim. Yarın öbürgün bir medya sunucusu kuracak olsam gigabit port her türlü işime yarayacak. Yıl 2019 da ağdan 12.5mb transfer hızı hoş birşey değil. Sağlama olarak ta bu modemi kullananların aşağı yukarı kullandıkları internet belli falan diyorlar da bu bahane olamaz. 5-6 sene lik modemlerde bile olan bir özellik bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majesthion

Ben biraz daha beklemeye karar verdim. 500-600 lira para veriyoruz. Gigabit porttur, beamforming tir. Bunların olması lazım. Arşivciyim. Yarın öbürgün bir medya sunucusu kuracak olsam gigabit port her türlü işime yarayacak. Yıl 2019 da ağdan 12.5mb transfer hızı hoş birşey değil. Sağlama olarak ta bu modemi kullananların aşağı yukarı kullandıkları internet belli falan diyorlar da bu bahane olamaz. 5-6 sene lik modemlerde bile olan bir özellik bu.
    muhtemelen bende beklemeye geçeceğim.

sebepler aynı sayılır.

birde bana kenstesl dönüşüme kadar fiber gelmez. vdsl de en fazla 35mb geliyor.

değmez gibi. 500tl .2-3 yıl sonra başka modem aramak istemiyorum.

iç tessisatımı topluyacağım. modemimi merkezi yere alarak adsl ye devam edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Modem güzel ve yenilikçi ama günümüz için donanımı yetersiz maalesef.https://forum.donanimhaber.com/zyxel-p-2812hnul-f1-modeme-openwrt-kurma-rehberi--134393534
    Bu konuyu açmıştım P2812 modeli 2011 yılında çıkmış bir model ve keenetic'ten işlemci hızı hariç özellikleri daha üstün. Forumdaki firma yetkilisi daha üst seviye bir VDSL modem üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi. Umarım yakın zamanda piyasaya çıkar. Çünkü şu durumda kullandığım cihazın aynısını daha yüksek fiyata almak benim için saçma olurdu. P2812 ikinci el olarak 100 lira civarında rahatlıkla bulunabiliyor.

Keenetic'ten beklentilerimi sıralayacak olursam eğer;

Gigabit 4 LAN port ("Belki bir gün" fiber gelirse diye 1 adet WAN)
    Minimum 1 ghz CPU
    256 mb RAM
    256 mb FLASH
    USB 3.0
    Dikey tasarım (Isınmaması için)

Aslında Fritzbox 7590 modelini örnek verebilirim. Ama sanırım Lantiq çipsetler pahalı olduğu için Mediatek tercih ediyorlar.
    bir çok kişi modem fiyatınızdan dolayı alımları erteledi. veya başka modemlere geçti.

umarım bir sonraki modeminiz arkadaşın paylaşım yaptığı özellikler dahilinde veya daha iyisi olur.

fiyatıda makül seviyede tutarsanız alım olur .

saygılarç..

• Keenetic çok inatçı fiyatı, kırmıyor ,indimiyor ,düşürmüyor veya ikram yapmıyor inadından vaz geçmiyor sepette bekliyor benimde ama almıyorum . Yılbaşı üstü benim gibi alacak arkadaşlara firmadan toplu alım vs olarak indirim yapmalarını bekliyorum ama olmayacak o yüzden başka markalardan alacam alıcaz öyle görünüyor bir çok kişi malesef . giga modelinde indirim bekliyordum ama traş bu firma yakında kilidi vuracak inadından Türkiyede fiyat politikasından vaz geçmediği için buuraya yazıyorum .
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.