Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.093
Cevap
358
Favori
815.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CengizGurkan kullanıcısına yanıt

Keenetic alasım vardı fakat sipariş etsem gelene kadar internetsiz kalacaktık, evden derse giren var problem olacaktı. 8-9? × 24 aydan 5Ghz modem verdiklerini söylediklerinde tamam dedim. Gelen modem: TP-Link VC220-G2u @CengizGurkan

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

modem arayüzünden aldığım değerler aşağıda (1. resim). Sizce değerlerim nasıl? Şu an gözlemlediğim kadarıyla ping sıkıntısı var (2. resim). ADSL hattımda ping 9 iken bugünkü VDSL hatta 27 . Kablolu kablosuz aynı çıkıyor. Eski ADSL hattımın değerleri de aşağıda (3. resim). Bir kaç oyunda denedim, pingim eskiye oranla biraz daha fazla. Bu sorun canımı sıktı, neden olur nasıl çözülür? KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları Keenetic modem buna çözüm olur mu? Evin dibinde Telekom’a ait kutu var internet tüm siteye oradan dağılıyor. Bir kablo çeşitli bağlantılar aracılığıyla evin içine geliyor ve splitter'dan sonra modeme giriyor. (4. resim)

• Türk Telekom Fiber kullanıyorum, evin içine kadar fiber sarı kablo geliyor, ZTE modem ve fiber sonlandırıcı kutu bulunuyor. Keenetic modem alıp SFP portu ile doğrudan bağlanmak istiyorum.

Keenetic Ultra ile Türk Telekom Fiber altyapısını SFP portundan kullanan var mı? Kullanan ve SFP modülü tavsiyesi varsa komple bu sisteme geçmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzerchE -- 20 Ocak 2021; 16:15:9 >
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt

Modemden aldığı ip' i tarayıcıya yazdım. Arayüz şifre girme ekranı geldi fakat kullanıcı adı ve şifremi girip "oturum aç" tıkladığımda hiç bir şey olmuyor. Sanki boş bir yere tıklıyorum gibi.

• komoli kullanıcısına yanıt

başka tarayıcıdan açın hocam benim modem dede oluyor arasıra

• Microsoft Edge kullanıcısına yanıt

Edge, opera, firefox ve gizli modlar ile de denedim olmadı. Bir tek chrome ile denemedim. Yarın onu da deneyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: komoli

Modemden aldığı ip' i tarayıcıya yazdım. Arayüz şifre girme ekranı geldi fakat kullanıcı adı ve şifremi girip "oturum aç" tıkladığımda hiç bir şey olmuyor. Sanki boş bir yere tıklıyorum gibi.

Keenetic giriş ekranı degilki bu,modeme baglaniyorsun gene galiba,hangi ip adresinden deniyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Keenetic alasım vardı fakat sipariş etsem gelene kadar internetsiz kalacaktık, evden derse giren var problem olacaktı. 8-9? × 24 aydan 5Ghz modem verdiklerini söylediklerinde tamam dedim. Gelen modem: TP-Link VC220-G2u @CengizGurkan

modem arayüzünden aldığım değerler aşağıda (1. resim). Sizce değerlerim nasıl? Şu an gözlemlediğim kadarıyla ping sıkıntısı var (2. resim). ADSL hattımda ping 9 iken bugünkü VDSL hatta 27 . Kablolu kablosuz aynı çıkıyor. Eski ADSL hattımın değerleri de aşağıda (3. resim). Bir kaç oyunda denedim, pingim eskiye oranla biraz daha fazla. Bu sorun canımı sıktı, neden olur nasıl çözülür?  Keenetic modem buna çözüm olur mu? Evin dibinde Telekom’a ait kutu var internet tüm siteye oradan dağılıyor. Bir kablo çeşitli bağlantılar aracılığıyla evin içine geliyor ve splitter'dan sonra modeme giriyor. (4. resim)

Öncelikle modem tplink'in yeni bir modeli ve gayet güzel.ev kullanıcısı için fazlasıyla yeterli.

Ping konusuna gelince,adsl hat ile vdsl hat farklıdır.adsl bağlı iken ortaya dökülmeyen sorunlar,hat vdsl sinyaline döndüğünde malesef ortaya çıkıyor.hat değerlerin fena değil aslında,belki anlık yoğunluktan değerler yüksek çıktı.genede ev içi tesisatını bir kontrol et,mesela sabit telefon kullanmiyorsan splitter'i iptal et,direk bağla modemi.telefon kablosunun eve girdiği yerde ek varsa,ordan bir modeme bağlantı yapıp deneme yap,hani belki ev içi uzatma kablolarinda bir sıkıntı vardır vs vs gibi...

Keenetic'te snr ayarliyarak hız yukseltebilirsin,ping'e de etkisi olur lakin stabil kullanamazsınız.en azından şu anki yazılımlarında durumu bu.sonra "ufff hattan düşüyor,wifi kopuyor, internet durduk yerde gidiyor" gibi yakınmaların başlar,o tplink modemi çok ararsın,demedi deme 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Bence de modem eğer ücretsiz veriliyorsa o modemi kullanıp eğer yetersiz gelirse router olarak bir şey alabilir. He derse ki modemi ücretli ve yaklaşık 200-300tl'ye veriyorlar o zaman başka modem alması daha iyi olur. Maalesef verdiği modemler arasında kalite farkı çok fazla oluyor ve eskisi gibi airties kalitesinde vermiyorlar.

Vc220 vermişler ve 200 TL'ye gelmiş heralde,gayet iyi bir modemdir ve fiyatına nazaran çok çok yeterli bence.

• Merhaba

Tercih sizin tabii TP-Link'iniz hayırlı olsun...

Yaşadığınız sorun CAT5 kablo ile çözülür diye düşünüyorum...

Yanlız yazılım/donanım konusunda Keenetic'i çok ararsınız , benden söylemesi ... KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

Tp-Link firmware sayfasında güncelleme dosyasını bulamadım malesef ... KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• Selamlar, ttnet'in throttling sorunları yüzünden extra dsl modemi almak istiyorum. Malum TTNET verdiği modemde hiç bir şey değiştirtmiyor. Bazı yöntemler var ama kullanmak istemiyorum. Ücretli bir vpn kullanıyorum. Bu vpn sağlayıcısı openvpn destekliyor. Modem'e direkt yükleyip kullanabildiğim bir yöntem de sağlıyor. Kurulum kolaylığı yüzünden Asus u öneriyorlar fakat ben Keenetic'i denemek istiyorum. Biraz araştırdım Keenetic'te de OpenVPN desteği var ama biraz meşakatli sanırım. DNS değiştirmek de bir yöntem ama ben direkt openvpn ile kullanmak, en azından yapabilmek istiyorum. Bu şekilde kullanan bir arkadaş varsa konuşmak isterim.

• Access point olarak kullandığım keenetic' in içerisine girmeye çalışıyorum fakat olmuyor. Mobil uygulamada keenetic cihazım çevrimdışı olarak gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: komoli

Access point olarak kullandığım keenetic' in içerisine girmeye çalışıyorum fakat olmuyor. Mobil uygulamada keenetic cihazım çevrimdışı olarak gözüküyor.

mobil uygulamayı boşver,ana modem ıp adresi 192.168.1.1 olduğunu varsayıyorum,son rakamı değiştirerek 2-3-4-5-6-7....30-31-32-33 e kadar tek tek dene,keenetic hangi ıp adresini aldıysa onu bulduğunda sayfası gelicek.

• Bu modemle snr değerini ayarlayabiliyoruz değil mi? Benim snr 8db ile sınırda geziyor. 75mbit vdsl paketim var. Bu modemi alıp snrı 10-12 dolaylarına getirsem kopma tehlikesini defetmiş olur muyum? Ayrıca 10db’e ayarlasam hızım 75’ten kaça düşer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gang Starr -- 21 Ocak 2021; 16:6:39 >
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt

26 olarak girdiğimde keenetic şifre ekranı geliyor.

• Çok önemli bir şey sorucam arkadaşlar, yeni evde fiber var ac1200 modemin arkasına uymuyor kablo, eski evde telefon kablosu takıyordum. Bunda cat5 kablo geliyor ama öyle bir yer yok. Ne yapmam lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

modem arayüzünden aldığım değerler aşağıda (1. resim). Sizce değerlerim nasıl? Şu an gözlemlediğim kadarıyla ping sıkıntısı var (2. resim). ADSL hattımda ping 9 iken bugünkü VDSL hatta 27 . Kablolu kablosuz aynı çıkıyor. Eski ADSL hattımın değerleri de aşağıda (3. resim). Bir kaç oyunda denedim, pingim eskiye oranla biraz daha fazla. Bu sorun canımı sıktı, neden olur nasıl çözülür?  Keenetic modem buna çözüm olur mu? Evin dibinde Telekom’a ait kutu var internet tüm siteye oradan dağılıyor. Bir kablo çeşitli bağlantılar aracılığıyla evin içine geliyor ve splitter'dan sonra modeme giriyor. (4. resim)

Merhaba,

İlk önce modemin wifisini kapatın.Sonra modeme direkt kabloyla bağlanarak cmd komutuna tracert 1.1.1.1 , google.com , vie.valve.net , 8.8.8.8 . Bunlara testi yapıp buraya spoiler içinde atın.

Sonra splitterı aradan kaldırarak duvardan gelen kabloyu direk modeme bağlayın. Modemi tekrar başlatın ve sonra yukarıdakinin aynılarını tekrarlayın sonra onu da atın.

Eski adsl bağlantınızda hiç tracert testi yapmışmıydınız? Eğer yaptıysanız aynı yere yeniden test yapın ve sonucu karşılaştırmalı olarak ekleyin.

Bu söylediklerime dayanarak; yukarıdaki testlerde herhangi bir olumsuzluk göremezsek eğer modem değiştirmenizin bir anlamı olmayacaktır.

• Yav şu resimli büyük mesajları komple ALINTILAMAK yerine CEVAPLA butonunu kullansanıza. 3-5 sayfa önceden alıntılarsın anlarım da mesaj hemen yukarıda duruyor!? Aynı mesajı tekrar tekrar sayfaya basınca elinize ne geçti? 1000 mesajlı kaç yıllık üyeler nasıl böyle bir hata yapıyor anlamak mümkün değil. Özellikle mobilcilerin sayfa düzeninin içinden geçtiniz tebrikler. KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• biryeregitmiyoruz2 kullanıcısına yanıt
    Ethernet portlarından birine takacaksınız.
  • ozhanbayram kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde kurulum yapabiliyor muyuz, bilmiyordum
  • ozhanbayram kullanıcısına yanıt
    Denedik ama olmadı bu şekilde
  • 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.