Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.095
Cevap
358
Favori
815.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eyvallah teşekkür ederim,peki wifi 6 tarafında keenetic ürünleri ne zaman gelir bilginiz var mı ?

• Merhaba arkadaşlar. TTnet 16 Mbit adsl alt yapısı ile Asus n14u modem kullanıyordum ancak yaklaşık 5 sene sonunda modem ciddi sorunlar çıkarmaya başladı. Ttnet çalışanının tavsiyesi ile yine 16 Mbit Vdsl ye geçmeye karar verdim. Evde 2 veya 3 telefon bağlanacak onun haricinde cs:go ve starcraft gibi oyunlar oynuyorum. Tüm kullanımım bundan ibaret. Bu durumda Keenetic Extra DSL AC1200 benim için fazla mı gelir? Bahsettiğim kullanım şekli için Keenetic Omni DSL N300 yeterli olur mu?

Bahsettiğim 2 modem haricinde de modem tavsiyenize açığım. İyi forumlar...

• HUAWEI yeni uygun fiyatlı Wifi 6 routerını çıkardı. Özelliklerine göre fiyatı çok iyi gözüküyor. Bu ürün de değerlendirilebilir.

Ürün tanıtım ve özellikleri

https://consumer.huawei.com/en/routers/ax3-quad-core//

Satın alma bağlantısı

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-wifi-ax3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 20 Kasım 2020; 20:52:3 >

• Tavsiye için teşekkürler ancak fiyat biraz yüksek.500 tl üzerine çıkmayı şu an için düşünmüyorum.

• uysaloguz U kullanıcısına yanıt

Anladım ama cihaz wifi 6 802.11ax sunduğu yeni teknolojiler ile beraber çok daha iyi bir cihaz. Tabi bütçeyi aşıyorsa daha uygunlara bakmak gerek.

• Şu anda AX modellerin bir haberini okumamakla birlikte 2021 sonu gibi duyumlar mevcut.

Rusya pazarında 3G/4G sim girişli iki modeli yeni tanıtıldı.

Yakında Superbox rakibi buralarda olabilir.

• Herkese iyi günler. Evimde uzun yıllardır Hg255s kullanıyorum 35mbps limitsiz Superonline fiber paketiyle.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Kullandığım sistem böyle. Klasik. Ont modem ve hg255s.

Ben hg255s'i değiştirmek istiyorum. Buraya bir sormak istedim, yönlendirdi hem bi arkadaş. Şimdi benim aklımdaki hg255s yerine alabileceğim şunlar var:

https://www.hepsiburada.com/keenetic-air-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-5xfe-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-pm-HB00000N22OI

https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-p-HBV00000MI5NL

Şimdi ben Hg255s'i "çıkarıp" yerine kullanabileceğim wifi'si de hg255s'ten iyi bana hg255s'e göre hiç sıkıntı yaratmayacak salona-balkona da eskisinden daha güzel wifi verecek bir cihaz arıyorum. Artık bu "modem-router mi router" mi olur orda fikrim yok. Denilene göre "router" alırsak HG255S'in arkasına takıp kullanmamız gerekiyor ve hg255s'in özelliğini kapamamız gerekiyor / bir diğeri ise modemimsi router alırsak Hg255s yerine direk kullanabiliyormuşuz..? Şimdi benim sorum bir de şu. Benim Hg255s'e giren 1 tane "Phone" kablosu var. Bu işe yarıyor mu? Çünkü baktığımda modem-router veya router cihazlara arkasında "phone" girişi göremedim. Phone girişi olmak zorunda mı? Bu sistemde "phone" kablosu tam ne iş yapıyo? Gereksiz mi takılı yoksa? Çünkü eskiden "ttnet" kullanıyorduk o zamandan beri "prizin içinden" bir telefon kablosu çekilmiş. Burada bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.

Ben bu hg255s'in yerine veya artık nasıl olacaksa arkasına takıp güzelce kullanabileceğim bir cihaz arıyorum.

Bir başka sorum : Bu hg255s 'Te "port" açınca işlemiyordu, ben yeni cihaz alıp "hg255s yerine" kullanırsam "port" açabilecek miyim? Yoksa hala açamayacak mıyım(açmış gibi gözüküp işe yaramaması yani ) / Ya da hg255s'in arkasına takarsam yeni cihazı "port" açabilecek miyim açamayacak mıyım?

Şimdiden "TÜM" sorularıma cevap vereceklere teşekkürler diyorum.

Ricam, hiçbir sorumu atlamamanız ki hem de okuyan kişiler görür belki bir soru vardır onların da. Detaylı bilmem gerek ki ona göre işlerimi yapıyım KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 21 Kasım 2020; 14:25:25 >

• Cevabınız için teşekkür ederim.

• melek12345 kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Önceliklie Router Nedir? ve Modem Nedir? sorularına cevap bulmamız gerekir.

Ama ondan önce direk söylemeliyim paylaştığınız Extra DSL'i mevcut hattınız için almanıza gerek yok.

Extra alabilirsiniz onun yerine. Modem özelliğine yani DSL'e ihtiyacınız yok.

https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg253s-wan-internet-sifresi-ogrenme--99599747-26#137906035

Linkindeki basit yöntem ile Superonline şifrenizi alabilirsiniz. (Superonline şifreyi vermemektedir.)

Bu durumda direk HG255 cihazı yerine Keenetic Router kullanabilirsiniz.

Bütçenize göre Extra yada Viva öncelikli tavsiyem olacaktır.

Telefon hizmetini superonline'dan kullanıyorsanız ki fotoğraflarda öyle görünüyor, bunun için HG255 üzerine router koymanız gerekir. Yukarıdaki adımları es geçebilirsiniz.

Lan-to-Wan yöntemi ve yöntemin ince ayarları ile sanki sadece Keenetic Router kullanırmış gibi bir ağ oluşturabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 21 Kasım 2020; 19:48:15 >

• Teşekkürler, aldım WAN şifremi ve ID mi. Dediğiniz gibi ucuz olan yani almam gerek?

https://www.hepsiburada.com/keenetic-air-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-5xfe-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-pm-HB00000N22OI

Peki şimdi, benim hg255s'ten salona giden ethernet kablom var TV ve laptop için çektim. O ethernet kablosuna bağlayarak oraya kurarsam bu artık sizin önereceğiniz routeri daha güzel olur mu? Yapabilirim yani böyle bir şey? İlla "ont" modemin veya "hg255s"in yanında olmasna gerek yok?

EK: Dediğiniz galiba bu "viva" : https://www.hepsiburada.com/keenetic-viva-ac1300-4x5dbi-cloud-vpn-dualcore-mu-mimo-beamforming-wpa3-2xusb-5xge-fiber-mesh-wifi-router-pm-HB00000PI782

Bunla önceki attığımın farkı ne tam olarak? 100Tl ye değer mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 21 Kasım 2020; 20:13:12 >

• Superonline ZTE 267 cihazını kullanıyordum.. @Holisticmax ın tavsiyesiyle keenetic viva aldım cokta iyi yaptım.. süperonline modem yerine viva kullanıyorum. Kurulumu vs cok basit.. Size tavsiyem 1 hafta daha bekleyin 27 kasımda indirimler olacaktır çok daha uygun fiyata alırsınız.. Linkini attığınız cihazı 400 TL ye aldım.. 27 kasımda daha uygun fiyatlara alabilirsiniz..

• Tekilas T kullanıcısına yanıt

Asıl olay şu bende telefon kablosu var siyah :) Onu da ev telefonu için herhalde bilmiyorum kullanıyoruz. Ben Hg255s'i kenara atarsam ondan mahrum kalıcaz :) Arada arayan oluyor. Ayda 1 KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları napmalıyım sizce?

• melek12345 kullanıcısına yanıt
    Ben hayatımdan çıkarmıştım. Zaten herkes cepten arıyor diye. Kaybını yasamadim ;))

Karar sizin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• merhabalar. ben keenetic extra dsl modelini kullanıyorum. bazen çok nadir de olsa dsl ışığı kırmızı oluyor ve internet gidiyor. modemi fişinden çıkarıp takıyorum düzeliyor. bazen düzelmiyor 15-20 dk sonra kendi kendine düzeliyor. bu neden kaynaklanıyor olabilir? modemden mi yoksa issden mi yoksa kablolarımdan mı? hat değerlerim şöyledir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunalir

merhabalar. ben keenetic extra dsl modelini kullanıyorum. bazen çok nadir de olsa dsl ışığı kırmızı oluyor ve internet gidiyor. modemi fişinden çıkarıp takıyorum düzeliyor. bazen düzelmiyor 15-20 dk sonra kendi kendine düzeliyor. bu neden kaynaklanıyor olabilir? modemden mi yoksa issden mi yoksa kablolarımdan mı? hat değerlerim şöyledir.

Benzer sorunu bende son zamanlarda yaşamaya başladım. İki üç kez modemin elektriğini keserek yeniden başlattım. İlk aldığım günden beri hat değerlerim aynı. Bir hafta boyunca kopmadı. Şimdi snr margin değeri artırıp hızı azalltım, deniyorum. Bu arada siz hat değerleriniz gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 22 Kasım 2020; 19:55:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Benzer sorunu bende son zamanlarda yaşamaya başladım. İki üç kez modemin elektriğini keserek yeniden başlattım. İlk aldığım günden beri hat değerlerim aynı. Bir hafta boyunca kopmadı. Şimdi snr margin değeri artırıp hızı azalltım, deniyorum. Bu arada siz hat değerleriniz gayet iyi.

Alıntıları Göster

merhaba. cevap için teşekkür ederim. en iyisi bende snr değerini arttırayım.

• yunalir kullanıcısına yanıt

5 gündür bağlantı kopmadı. Evden çalıştığım için ben bütün gün yoğun kullanıyorum. Çocuklardan biri gün içerisinde canlı ders yapıyor, diğeri aralarda tvde youtube seyrediyor, hanımda yine aralarda instegram takip ediyor. 9 snr değeri 70 mb hız, benim işimi görüyor. Memnuniyet arttı yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

5 gündür bağlantı kopmadı. Evden çalıştığım için ben bütün gün yoğun kullanıyorum. Çocuklardan biri gün içerisinde canlı ders yapıyor, diğeri aralarda tvde youtube seyrediyor, hanımda yine aralarda instegram takip ediyor. 9 snr değeri 70 mb hız, benim işimi görüyor. Memnuniyet arttı yine

bende snr değerimi 14 yapmıştım. 2 gün oldu bir sorun yok bakalım. sorunsuz kullanmanıza sevindim bu arada.

• selam arkadaşlar kuzenime de bu markayı önerdim de hattı süper online deyince durdum buraya yazıp fikir bilgi alayım dedim malum bahsettiğim iss şifre ve kullanıcı adını veya ayarlarını vermiyor. şimdi ne yapmak gerek modemi hwai ve ev 150 m2 10 metre uzaklaşınca bile zor çekiyormuş. bu şifre ad olayını ve ayarı nasıl halleder? artı hallederse hangi modemi ve yanına genişletici olarak hangi router modelini almak gerek? mesela city modeli yeter mi? bu iss yi kullanıp modem değişiminin çözümü varsa ayrıntılı yazarsanız memnun olurumKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

@Tekilas selam aynı ıss yi kullandığınızı gördüm modemi nasıl değiştirdiniz bilgi verirseniz memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Kasım 2020; 2:58:12 >
  • 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.