Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.095
Cevap
358
Favori
815.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beta sürümlerinde ufak tefek aksaklıklar ve eksikler olması normal değil midir

• Arkadaşlar merhaba,

1 hafta önce Keenetic Viva modeline geçiş yaptım. Türksat Kablo altyapısındayım ve kablolu modem kullanıyorum. Modemden Viva'ya kablo ile bağlantı yaptım kurulumu da yaptım ancak bağlantı sürekli kopuyor. Bazen birkaç saat bazen biraz daha uzun sürüyor ama günde en az 3-4 defa kesinti yaşanıyor. Modemi kapatıp açtığımda sorun düzeliyor. Bu sorun neden kaynaklanır, hızlı kurulum yaptım ilave yapmam gereken ayar mı var acaba?

• 3.5.2 ile birlikte hiç kopma olmuyordu ama şu beta sürümlerde son zamanlarda hep kopma yaşanıyor arada. Sebebini anlayamadım bir türlü.

• Mevcut KeeneticOS sürümü: 3.4.12

Merhaba şu anki sürümüm bu güncel diyor, diğerleri nedir stabil çalışıyormu?

Kompalar engellemek için hangi sürüm stabil? Tavsiye eden denşyen varmı?

• Kararlı sürümde hat değerleri her zaman yüksek çıkar beta sürümü, geliştirici sürümlerinde kullandığınızda değerlerin düşük olması normaldir biraz daha kararsız çalışır ama sorun yaşanıyorsaniz kararlı yazılımda kullanamaya devam etmenizi öneririm bende de aynı durum var bir sorun değildir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkhardware

Kararlı sürümde hat değerleri her zaman yüksek çıkar beta sürümü, geliştirici sürümlerinde kullandığınızda değerlerin düşük olması normaldir biraz daha kararsız çalışır ama sorun yaşanıyorsaniz kararlı yazılımda kullanamaya devam etmenizi öneririm bende de aynı durum var bir sorun değildir

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • micro77 kullanıcısına yanıt

Qos desteğimi geldi. TEST sürümüne

• micro77 kullanıcısına yanıt

Qos desteğimi geldi. TEST sürümüne

• SNR margin ayarı sadece download için geçerli sanırım? Download hızımda sorun yok ama upload hızım 1mbpsı geçmiyor. SNR ile download için atanabilir hızda artış oluyor ama upload hızı ve gürültü marjı değerleri aynı kalıyor. Upload için de SNR ayarı mümkün mü acaba?

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • Merhabalar arkadaşlar.

Keenetic Extra Dsl ve Turknet kullanıyorum.

Bazen bazı sayfalar açılmıyor. Örneğin ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Diğer bir sorunda dün Iphone etkinleştirmesi yapmam gerekti. Kendi Wifi m den gerçekleştiremedim. Alt katın wifi sinden yapmak zorunda kaldım.

Sorun çok ilginçtir ki sayfayı yenileyince bazen sorun o anlık çözüküyor bazen fayda etmiyor. Fayda etmediği zaman hemen başka bir siteye giriyorum hemen açılıyor.

Çok saçma bir sorun internetim var ama girmiyor. Speedtest den bakıyorum ping download vs hepsi ideal ama sayfayı açamıyor deli ediyor..

Sizce bu sorunun sebebi Extra Dsl mi yoksa Turknet'mi ? Ona göre harekete geçmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt

adguard dns kullanıyorsunuz sanırım modem arayüzündeki genelde bundan oluyor bu problemler kendi bağlandığınız cihaz için dns özelliklerini kaldırın düzelecektir

• Keenetic extra mi yoksa viva mi tavsiye edersiniz ikisi de ayni fiyat oararsiz kaldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, bu Keenetic modemlerin hangi modelinde Asus AC-51 modemlerde olduğu gibi SNR Margin Kararlılık ayarı yapılabiliyor?

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu bende destek kısmına yazdım, sonuçta böyle bir seçenek var ya mevcut sistemde bir aksaklık var çalışmıyor ya da o seçenek gerçekten yoksa kaldırılmalı diye düşünüyorum. Cevap ne gelecek paylaşırım...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Bu sorunu bende destek kısmına yazdım, sonuçta böyle bir seçenek var ya mevcut sistemde bir aksaklık var çalışmıyor ya da o seçenek gerçekten yoksa kaldırılmalı diye düşünüyorum. Cevap ne gelecek paylaşırım...

Cloudflare dns de bildiğim kadarıyla üç seçenek var Aile dostu seçili bende bir çok sayfadaki reklamları engelliyor 3. parti biz yazılım olduğu için aksaklıklar olabilir diye düşüyorum https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360014264779-Cloudflare-DNS-%C4%B0nternet-G%C3%BCvenli%C4%9Fi bu linkten kurdum aile dostunu özellikle test ettim çalıştığını gözlemledim.

• merhaba

evet benzer şekilde SNR ayarı yapabilirsiniz...

• Keenetic Omni Dsl kullanıyorum. Snr margin bilgileri dsl modellerinden var extra dsl & omni dsl cihazlarında

Dsl teknolojisi ek hatları bölümünde snr margin ayarları var.

• kizilat K kullanıcısına yanıt

merhaba

viva'da daha hızlı işlemci ve ddr3 ram artısı var , extra'da wifi yükseltici artısı var...

daha fazla menzil ve wifi alanı isterseniz extra derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 19 Kasım 2020; 23:50:47 >
  • FormuLAkers F kullanıcısına yanıt

Kablonet modemi arayüzünden köprü moduna aşıp, güvenlik duvarı ve wifi kapayacaksınız.

Tüm görevi o zaman Viva yapacak

Şu anda sanırım iki dhcp açık olabilir ve çakışma yapıyor olabilir.

• Evet QoS sınırlandırma yapabiliyorsun aygıtlara.

• 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.