Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
20.093
Cevap
358
Favori
815.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam kronik sorunu var bence bu modemin turuncu ışık İnternet erişimi yok sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-X

SNR değerleri hakkında yardımcı olacak yok mu ?
    vdsl kullananlar genelde 8 yapıyor da senin ev hattını kontrol ettir eskiyse düşük olabilir ki sınırda
  • byturkuaz kullanıcısına yanıt
    bence hiç kararsız kalma ben en uzun 88 gün hiç kapatmadan kullandım yalnızca fw yüklediğim zaman kapanıp aıyor oda firmware yüklenirken yapılan restartben uzun zamandır sorunsuz kullanıyorum sürekli olarak da fw güncelleme alıyor cihazlar.
  • cihaz bazlı yapabilirsin ama port yada wlan bazlı yapamazsın.
  • hayatgezi kullanıcısına yanıt
    bence beta6 fw yazılımını yüklemediysen yükleyip test et keenetic destek hattına kayıt açtığında self-test dosyasını alıp inceliyorlar bir sorun görürlerse de uzak bağlantı ile log alıp düzeltiyorlar ürün bana göre gayet başarılı ne keenetic trolüyüm nede başka markanın trolüyüm bildiğin saf kan son kullanıcıyım.
  • hocam sen yayınlanan release notları okuyor musun? adamların politikası zaten 2 ayda bir yayınlanmış önerilen fw yazılımı sunmak kullanıcılarına 2 ayda bir önerilen yazılım yayınlanacaksa alpha ve beta olmak üzere bir çok fw yayınlanır bunda ne gibi bir zarar gördün anlamadım ben.
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    selam hhocam beta 6 yükledin mi? yüklemediysen yükleyip test et.
  • arties 5650 + netis wf2710 100 router ullanıyorum üst kattan pek çekmiyor yine.(5650'nin wifi kapalı netis'in wifi kullanıyorum yani.) 5650 bazen ip falan almıyor birde bir kaç kere modeme res atmam gerekiyor, trendyol'dan 390 liraya geliyor şu an bu fiyata extra dsl alınır mı?

hat değerlerim böyle vdsl(türknet) kullanıyorum. yeni modem'i alt kata netis router'i üst kata takıp kullanmayı düşünüyorum. pcde falan ethernet ile kullanıyorum zaten

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 29 Eylül 2020; 13:1:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dhyingyang

hocam sen yayınlanan release notları okuyor musun? adamların politikası zaten 2 ayda bir yayınlanmış önerilen fw yazılımı sunmak kullanıcılarına 2 ayda bir önerilen yazılım yayınlanacaksa alpha ve beta olmak üzere bir çok fw yayınlanır bunda ne gibi bir zarar gördün anlamadım ben.
    2ayda bir firmware yapcaklarına yılda bi kere yapsalarda dsl bağlantımız kopmasa, network benim mesleğim bundan para kazanıyorum.
  • hocam kayıt açtın mı keenetic desteğe ? açtıysan ne yaptılar ben amcama da extradsl adım hat değerlerin anlık olarak hatalar alıyordu keenetic destek ile iletişime geçtim kontrol ettiler uzaktan bağlnıp log aldılar sonra bana fw gönderdiler yükledik şuan bir sorun yok.
  • AYAKKABI_KUTUSU kullanıcısına yanıt
    Uzun araştırmalar sonucu ac750 aldım 300 TL ye Asus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byturkuaz -- 29 Eylül 2020; 16:22:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çok uygun fiyata 4 antenli keenetic extra almıştım cihaz bugün geldi. ve bahsedilen kopmalar başladı. özellikle gece saatinde.
    cihaz bence çok güzel bir cihaz. bu kopmaların izlenimime göre yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum. çünkü cihaz yeniden başlatilinca düzeliyor.

ya yazacak o kadar çok şey var ki.. bi kere keenetic in play store daki uygulaması aşırı dandik bir uygulama. az önce yukarıdaki arkadaşın tavsiyesi ile beta 6 ya yükselteyim dedim. keenetic uygulamasi ile bu mümkün değil arkadaşlar. ayarlara giriyorsunuz. fw beta olduğu için "deneysel" sürüm ü aktif edemiyorsunuz mesela. uygulama yine "kararlı" seçeneğine dönüyor falan. yani yüklemiyor.

neyse, opera bowser üstünden my.keenetic.net e girip ancak bu işlemi ordan yapabiliyorsunuz.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

az önce fw i güncelledim bakalım ne olacak. bence kopma olayı ilginç bir biçimde keenetic in aplikasyonundan kaynaklanıyor (tahmini) eğer kopma devam ederse aplikasyonu telefondan silip deneyeceğim.

bu arada biri bana şunu anlatabilir mi. cihaza hdd bağladım.
    mesela tatilde telefondan çektiğim fotoğraflar videolar anında evdeki keenetic e bağlı hdd ye cloud biçimde yüklensin istiyorum.

bunu nasıl yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux

çok uygun fiyata 4 antenli keenetic extra almıştım cihaz bugün geldi. ve bahsedilen kopmalar başladı. özellikle gece saatinde.
    cihaz bence çok güzel bir cihaz. bu kopmaların izlenimime göre yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum. çünkü cihaz yeniden başlatilinca düzeliyor.

ya yazacak o kadar çok şey var ki.. bi kere keenetic in play store daki uygulaması aşırı dandik bir uygulama. az önce yukarıdaki arkadaşın tavsiyesi ile beta 6 ya yükselteyim dedim. keenetic uygulamasi ile bu mümkün değil arkadaşlar. ayarlara giriyorsunuz. fw beta olduğu için "deneysel" sürüm ü aktif edemiyorsunuz mesela. uygulama yine "kararlı" seçeneğine dönüyor falan. yani yüklemiyor.

neyse, opera bowser üstünden my.keenetic.net e girip ancak bu işlemi ordan yapabiliyorsunuz.

az önce fw i güncelledim bakalım ne olacak. bence kopma olayı ilginç bir biçimde keenetic in aplikasyonundan kaynaklanıyor (tahmini) eğer kopma devam ederse aplikasyonu telefondan silip deneyeceğim.

bu arada biri bana şunu anlatabilir mi. cihaza hdd bağladım.
    mesela tatilde telefondan çektiğim fotoğraflar videolar anında evdeki keenetic e bağlı hdd ye cloud biçimde yüklensin istiyorum.

bunu nasıl yapabilirim?
    Hayırlı olsun hocam. Benim extra dsl de bugün geliyor. Bağlantı kopma problemlerinden çok dert yanan olmuş. İyice başım döndü. Kimisi direkt açmadan iade edin, pişman olmayın diyor ileride. Napsam anlamadım, bu zamana kadar kullandığım modemlerde kolay kolay kopma sorunum olmadı. Güncelleme sonrası durum nasıl ?

• karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    hocam hiç kafanı bulandırma herkeisn başına gelecek diye birşey yok, cihaz eline gelirgelmez yazılımını mutlaka güncelle eğer sorun yaşarsan beta6 sürümüne geçersin muhtemelen yakın zamanda da yeni önerilen sürüm yayınlanacak.
  • sioux kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam ben güncelemeleri genellikle mobil uygulama üzerinden yapıyorum bende ios sürümü android de kullanmadım hiç beta alpha yada önerilen sürümlerde geçişler yaparak cihazı bir çok kez güncelleedim belki anlık bir surumda oluşmuş olabilir beta6 yükledikten sonra ki durumlar nasıl devam ediyor mu?
    dhyingyang kullanıcısına yanıt
    sağolasın hocam. şu ana kadar beta 6 dan sonra bir kopma durumu oluşmadı. yaklaşık 9 saattir.

bahsettiğim otomatik fotoğraf video yükleme işini de çözmüş durumdayım
    @dhyingyang

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 30 Eylül 2020; 13:53:33 >
    hocam bende extra dsl siparişi vermeyi düşünüyorum ve kopmalar olduğu ile ilgili yorumlardan sonra tereddüte düştüm. siz gelince kurduktan sonra bilgi verebilir misiniz ? duruma göre zyxel alıcam.
  • Kopma sorunları ara ara bende yaşıyodum stabil yazılımındayken, beta ya geçtim aylardır şu ana kadar bi kopma olmadı lakin ben kullanılmadığı zaman modemi komple kapatanlardanım.

Bazen 13-14 saat aralıksız açık kalıyor ben bi kopma sorunu yaşamadım hatta bi tık snr yi düşürmeme rağmen. İnşallah bundan sonrada yaşamam sizde yaşamazsınız umarım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D9EB68E1 -- 30 Eylül 2020; 14:49:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

TP-LİNK ile görüştüm. Bu ürünün herhangi bir yazılım guncellemesi vs yokmuş. mevcut yazılımla kalmış VC220
    SNR ayarlama vs gibi bir özelliği hiçbir tplink ürününde mevcut olmadığını söylediler. alsam sorun yaşar mıyım bilemedim açıkcası
    keenetic de de sorun yaşayan arkadaşları okuyorum. bağlantı kopması bazen reset istemesi gibi. ancak ben airties veya tp link ürünleridne asla reset vs gibi bir şeye mecbur kalmadım açıkcası ..
    kararsız kaldım. ayrıca ev kullanıcısına gigabit ethernetr gerek mi

Alıntıları Göster
    Aman hocam, ne demek ev kullanıcısına Gigabit Ethernet gerekmi?
    Tabi ki gerek, ev kullanıcısı dediğin sadece her bir cihazdan bağımsızca internete giriyorsa tamam gerekli değil.
    Ancak herhangi bir sebeple 2 cihaz arasında dosya paylaşımı varsa (NAS, Windows share, Akıllı TV)Media Player, Kodi vb) saniyede 12Mbayt mı transfer hızı istersiniz (5GBlık bir filmi 8 dakikada aktarmak mı) yoksa saniyede 115-120Mbayt mı transfer hızı istersiniz (5GB lık aynı filmi 45snda aktarmak mı)
    Bırak 1GBı, ben NAS cihazımda 2 port Bonding yapıyorum ki hız 2GBit olsun, aynı anda TVde NAStan film izlerken, PCde yeni film atıp, arka planda NAS üzerinde internetten indirme yapıyorum.
    Yani özetle, ev içi network varsa kesinlikle GB gerekli.

• Arkadaşlar elimde Keenetic Ultra model router var. Bunu Türk Telekom'un fiber bağlantılar için verdiği ZTE H298A modemin yerine kullanma imkânım var mıdır acaba? Köprü modu ile kullanmaktan bahstmiyorum. Direkt bina girişinden gelen CAT 6 kabloyu Ultra'nın WAN portuna takıp kullanmayı soruyorum. Bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.