Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.095
Cevap
358
Favori
815.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mi9t cihazın WPA3 ü desteklemiyor olabilir. Ben biraz bakayım dedi google dan wen sayfasından göremedim. Modem in Cihaz listesinde bakarsan WPA3 mi WPA2 ile mi bağlı görebilirsin. Apple de çok net 2015 sonrası tüm cihazlarında geçen sene gelen yazılımla 3.1 iOS sonrası destkliyor wpa3 ü, ama androidde telefndna telefona değişiyor. Telefonun Telefon yazılımı güncel mi? ayrıca Mi bin servisine de sormasın.
  • Lithium87 kullanıcısına yanıt
    wifi yoğun bir bölgedeysen , modem iyi performans için boş bant kanal taraması yapar, ona denk geliyor olabilirsin. Ev ağında , kanal 12 ve 13 e sabitleyip gözleyebilirisn. yada daha az aralıklarla 24 saatte bir tarama yapması için ayarlayabilirsin.
  • mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    Biraz önce 5ghz de mesh yapıp attım ama omnide de benzer bir geçiş olması gerekiyor, benim yaptığım ayarları yapıp kontrol edebilirsin, yada servisi arayabilirsen birlikte daha hızlı bakarsınız. Sonuçta aynı yazılım var tüm cihazlarda, 2,4 badı da aynı. farketmez kanaatindeyim. hızlı olması için kvr aktif olamsı gerekiyor ve cihazının da bu protokolleri desteklemesi gerekmekte. Modem cihaz listesi menüsünden görüyorsun.

Roaming ayarı.https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000862539-Kablosuz-kesintisiz-dolaşım-Wi-Fi-seamless-roaming-

2,4 ağlar arası. sende sadece bu seçenek olmalı.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

Mi9t cihazın WPA3 ü desteklemiyor olabilir. Ben biraz bakayım dedi google dan wen sayfasından göremedim. Modem in Cihaz listesinde bakarsan WPA3 mi WPA2 ile mi bağlı görebilirsin. Apple de çok net 2015 sonrası tüm cihazlarında geçen sene gelen yazılımla 3.1 iOS sonrası destkliyor wpa3 ü, ama androidde telefndna telefona değişiyor. Telefonun Telefon yazılımı güncel mi? ayrıca Mi bin servisine de sormasın.
    Cihaz güncel hocam. Mi9t Pro. Vardır diye düşünüyorum 2019 model bir cihaz çünkü. Bir de benim anlamadığım desteklemese bile wpa2+wpa3'de neden bağlanmaz. Wpa2'yi tek seçince bağlanıyor. wpa2+wpa3 yapınca bağlanmıyor. Mesela tp link access point var. O cihaz 2.4 ghz wpa2 destekli wpa3 desteği olmayan bir cihaz. O bağlanıyor mesela. Aynı zamanda eski telefonlar falan var evde android onlar bile sorun çıkarmıyor. İlginç gerçekten

• ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    Sorun devam ediyor bende 433 Mbit/s de takıldı iki iPhone da, hemde ExtraDSL in dibindeyim sürekli salonda, Airi bende 5 ile Bağlantı görüyorum olduğu odada ama yaydığı mesafe çok kısa, sizin Extrada da antenlerde amplifier var galiba Air de olmayabilir. Keenetic e en iyi nerden ulaşabilirim. Kendi sitesinden mi yazmalıyım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • FastegL F kullanıcısına yanıt
    Bende MI Box var, bu sene aldım WPA3 yok, KVR yok. en azından wpa3 ü koyar insan. hadi kutu tv nin yanına haraketli olmadığı için roaming protokolleri yok. . Bende hem wpa2 hem wpa3 birlikte kullanıyorum 12 cihaz var. wpa2 ile bağlana da wpa3 ile bağlana da var. hiç böyle bir sorun görmedim. Bu forumda da ilk defa karşılaşıyorum. Yine servise yazarsan iyi olur, baksınlar, cihaza özel bir şeyler yapılabilir mi?

Güzel olan bu cihazların çok iyi problem analiz seftest dosyaları var, paylaşırsan orada ne oluyor görürler, problemin kaynağı anlaşılır. telefonun yapmadığı bir şey ise söylerler, cihazda ek bir geliştirme ile uyum düzeltiler belki telefon tarafı bir şey yapmadan.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

Bende MI Box var, bu sene aldım WPA3 yok, KVR yok. en azından wpa3 ü koyar insan. hadi kutu tv nin yanına haraketli olmadığı için roaming protokolleri yok. . Bende hem wpa2 hem wpa3 birlikte kullanıyorum 12 cihaz var. wpa2 ile bağlana da wpa3 ile bağlana da var. hiç böyle bir sorun görmedim. Bu forumda da ilk defa karşılaşıyorum. Yine servise yazarsan iyi olur, baksınlar, cihaza özel bir şeyler yapılabilir mi?

Güzel olan bu cihazların çok iyi problem analiz seftest dosyaları var, paylaşırsan orada ne oluyor görürler, problemin kaynağı anlaşılır. telefonun yapmadığı bir şey ise söylerler, cihazda ek bir geliştirme ile uyum düzeltiler belki telefon tarafı bir şey yapmadan.

Anladım hocam teşekkürler. Mi9t pro'da olmamasına şaşırdım. Mesela o ekranda 867 mbit yazıyor. Iphone 6S ile yan yana test ettiğimde hızda resmen katlıyor. Ama wpa3 yoksa komikmiş gerçekten :) sanırım bu yazılımsal bir şey. Güncelleme ile gelebilir diye düşünüyorum.

• enistasci E kullanıcısına yanıt
    Evet benim Extrada amlifier var. Airde yok. farkeder ama çok olmaz sanırım. benimkinde dedim gibi koyduğum yerde hiç bir cihaz 5 de bağlanmıyor, Sadece Extra router bağlanıyor. Air yine 5dbi antenelriyşe normal cihazlara göre daha iyi işlev görür. Bu arada anten pozisyonları da çok önemli. dikey olsunlar. dairesel yayın yapıyor antenler.

Sevisleri hafta içi 9-18 çalışıyor, ben iletişime geçmek istediğimde genelde mail atıyorum, mesai dışında da olsa cevap veriyorlar mesajlara biraz gecikse de. telefonla ulaşamayabilirisniz.

Donanım özelliklerine baktım Hepsiburada yine, dediğim gibi.
    https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-5xfe-lan-wan-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-p-HBV00000N22OH

https://www.hepsiburada.com/keenetic-air-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-5xfe-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-p-HBV00000N22OJ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 23 Mayıs 2020; 17:9:37 >

Domain id damain anahtarına ne yazacağız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    İstediğini yazabilirsin, çok basit şifre koyma sadece orada kalıyor.
    Evet benim Extrada amlifier var. Airde yok. farkeder ama çok olmaz sanırım. benimkinde dedim gibi koyduğum yerde hiç bir cihaz 5 de bağlanmıyor, sadece Extra router bağlanıyor. Air yine 5dbi antenelriyşe normal cihazlara göre daha iyi işlev görür. Bu arada anten pozisyonları da çok önemli. dikey olsunlar. dairesel yayın yapıyor antenler.

Sevisleri hafta içi 9-18 çalışıyor, ben iletişime geçmek istediğimde genelde mail atıyorum, mesai dışında da olsa cevap veriyorlar mesajlara biraz gecikse de. telefonla ulaşamayabilirisniz.

Donanım özelliklerine baktım Hepsiburada yine, dediğim gibi.
    https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-5xfe-lan-wan-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-p-HBV00000N22OH

https://www.hepsiburada.com/keenetic-air-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-5xfe-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-p-HBV00000N22OJ

Aynen sorunum bu olabilir. Peki bu tarama aralıklarını hangi menüden değiştirebiliriz?
  • Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Ev ağında 2,4 ün gelişmiş ayarlarından yapabilirsin. Oto da kalsın, alttaki değişim tarama süresini 12, 24 seçebilirsiniz.

Bende yeterli olur diye Hepsiburada dan almıştım, etiketini filan söktüm, yoksa 60-70 daha verip Extra almak mantıklıymış çünkü ExtraDSL de gördüğüm kadarıyla 5 GHz çekim performansı Aire göre çok farkediyor, biraz kullanayım belki Air i satıp, diğer modeli alırım ya da ilerde sene sonuna doğru yeni modem çıkaracaklarmış onu alıp elindeki ExtraDSL i Mesh de kullanırım.

iyi mantık keenetic in en sevdiğim yönü bu , dört modda çalışabilmesi. atıl ürün yok, ben de ileride değişirsem modemi yapacağım benzer. şimdiden yerini taslakta yazlıkta ayarladım oranın 2,4/5ghz performansını artıracağım. :) yada evde tam 5 kapsam için üç cihaz da olabilir. 130m2 de , cihazlar çok hassas ayarlamak gerekiyor. vdsl hattı kabloyla taşımak da kolay değil. ana cihaz zaten ortada, bir kenaran koysak diğer uca 5 gitmeyecek. Şuan yeni kurdum bakacağım her yerde 5ghz kapsayan bir formül olacak mı.

Yinede internetimiz 100mbs yi geçmiyor. Air ile 2,4 de bile kapsamı genişletitiğnde 300mbs aldığında büyük konfor var. gördüğüm Air kullanalar çok memnunlar.

Bende bir kaç video seyrettim airle. canlı ortama kurmuşlar, performans çok iyi.
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DSA6dZ-_9MUY&q=EgQuLZpEGOiQpfYFIhkA8aeDS6t9EXQdyXFJX1Mrojz2jBh9Pb5GMgFy

Benim sorunum ExtraDSL uçta kalıyor ev kira değiştirsem belki o zaman Air i daha etkili konumlandırabilirim. Evet 50 Mb TT aboneliğim var 2.4 te en uçta 30-32 aralığında görüyorum bende çok şey istiyorum illa 50 yi görsün.

Hocam bende de tt 50 mbps var 2.4 ghz de laptop 40 ı geçmiyordu 5ghz de 47mbps oluyordu. Sırf 2.4ghz daha hızlansın diye paketi az önce 100mbps ye çıkardım 5ghz 80mbps oldu 2.4ghz ürünleri yine 40 da kaldı 😂😂 yarın arayıp geri düşüreceğim bence fazla şansını zorlama bu 2.4 ghz e değmez

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Bende paketi yükseltmeyi düşünmüyor değildim. Bu yorum iyi oldu. 👍

• ios uygulamasında uygulamalar kisminda torrent goremiyorum. Telefondan torrente erismenin tek yolu transmission linkini kullanmak mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt
    Android Tv kullanıyorsanız, "Smart YouTube Tv" adlı apk'yi indirip kurabilirsiniz. Aynı arayüz, sıfır reklam

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.