Şimdi Ara

kedi besleme ve alerji

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bizim ailede ben dahil herkes kedi sahiplenmek istiyordu. fakat benim alerjim olduğu için hep vazgeçildi ertelendi. dün bir yavru kedi sahiplendik. ben alerjimin sorun olmayacağını ve odama girmediği sürece dayanabileceğimi söyledim. ne zaman hapşursam veya burnum aksa kediyi aldıkları için pişman olduklarını düşünüyorum. bir kaç sorum var

alerjinin etkilerini en aza indirmek için önerileriniz var mı ?

alerjisi olduğu halde kedi besleyen var mı ?

belli bir süre maruz kalsam kedi tüyüne alerji etkilerinde bir azalma vs olur mu ?.

kediyi geri vermek cidden istemiyorum

• Öncelikle allerjinizin sebebinin ne olduğu tesbit edildi mi?
    Çünkü her şey allerjiye sebep olabilir ve bunun tesbiti içi çok sayıda test gerekebilir.
    Dolayısıyla sorunuz için burada verilebilecek hiç bir cevabın anlamı olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Öncelikle allerjinizin sebebinin ne olduğu tesbit edildi mi?
    Çünkü her şey allerjiye sebep olabilir ve bunun tesbiti içi çok sayıda test gerekebilir.
    Dolayısıyla sorunuz için burada verilebilecek hiç bir cevabın anlamı olmayabilir.

evet bundan 7 8 yıl önce test yaptırmıştım kedi ve polene alerjim olduğu çıkmıştı. uzun süredir kedilerin yanına yaklaşmıyordum dolayısıyla alerjimin ne boyutta bilmiyorum. mayıs ve haziran aylarında salya sümük geziyorum polenden dolayı fakat kedinin yanında sadece hafif burnum akıyor bide hapşırıyorum. belki daha yeni aldığımız için olabilir eve daha doğru düzgün tüy dökmemiştir.
  • Jersey Devil kullanıcısına yanıt
    Alerji tesbitinizde kedi ve polen çıktıysa ne yazık ki bu unsurlardan uzak kalmanız gerekiyor.

Ya da Eczanelerde satılan toz maskelerinden alıp taksanız nasıl olur acaba?

Ben bu maskeleri kedimin kumunu temizlerken oluşan tozdan korunmak için takmaya başladım, bir deneyin isterseniz.
    Vello marka 50 adet maskeyi Eczaneden 16 TL.na aldım.

Benim de burun akıntım son 1 aydır başlamasından dolayı sorunumuzun kökeni aynı olmayabilir, ama bana Prof.Dr. önerisi: ameliyat.
    Aynı olmayabilir dedim, çünkü yıllar önce bana "Müzmin nezle" teşhisi konmuş ve daha sonra burun kanamasından 1 hafta hastanede yatmıştım.

Dilerim, kedilerimizle sıhhat içinde yaşamaya devam ederiz.
  • quote:

Alerji tesbitinizde kedi ve polen çıktıysa ne yazık ki bu unsurlardan uzak kalmanız gerekiyor.

Ya da Eczanelerde satılan toz maskelerinden alıp taksanız nasıl olur acaba?

Ben bu maskeleri kedimin kumunu temizlerken oluşan tozdan korunmak için takmaya başladım, bir deneyin isterseniz.
    Vello marka 50 adet maskeyi Eczaneden 16 TL.na aldım.

Benim de burun akıntım son 1 aydır başlamasından dolayı sorunumuzun kökeni aynı olmayabilir, ama bana Prof.Dr. önerisi: ameliyat.
    Aynı olmayabilir dedim, çünkü yıllar önce bana "Müzmin nezle" teşhisi konmuş ve daha sonra burun kanamasından 1 hafta hastanede yatmıştım.

Dilerim, kedilerimizle sıhhat içinde yaşamaya devam ederiz.

cok hasir nesir olmadigim surece ustesinden gelebilirim. zaten haziran ve mayis aylari iskence gibi geciyor aliskinim.

ayrica doktora gidicem yarin. polen alerjim icin kullandigim ilac kedide de ise yarar mi ogrenmek icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Jersey Devil kullanıcısına yanıt
    Size de acil şifalar dilerim, umarım yarın olumlu cevap alabilirsiniz doktorunuzdan ve maske işini de yabana atmamanızı öneririm.

Selamlar ve iyi geceler
  • quote:

Size de acil şifalar dilerim, umarım yarın olumlu cevap alabilirsiniz doktorunuzdan ve maske işini de yabana atmamanızı öneririm.

Selamlar ve iyi geceler

tesekkurler iyi dilekleriniz icin. maske yi arastiricam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum ben bir çok şeye karşı alerjik bir insanım.Kedi köpek epiteli , çimen, karabiber ve polen en baskınları.Kasım ayından beri sokaktan aldığım kedimle yaşıyorum ve tırmalamadığı sürece alerji konusunda hiç sıkıntı çekmedim.Hatta gelip yanımda yattığında bile sıkıntı çıkmadı hiç.

bahar alerjisi bazen coşuyor, kediyle karışınca o zaman daha baskın olabiliyor.Bu durum için de Xyzal(alerji hapı) ve Nasonex sprey kullandığımda 1 hafta içinde toplarlıyorum.Doktorunla görüşüp alerji hapı alabilirsin.Xyzal ağır bir haptır bilgine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.