Şimdi Ara

###KAYNAK TAVSİYESİ BAŞLIĞI (TEK BAŞLIK)### (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
208
Favori
65.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğine sağlık, güzel paylaşım.
  • Elinde Active Grammar 3 cevap anahtarlarıyla birlikte pdf'si olan var mı ?
  • Bu konu favorilere de eklenilmiyor yoğunluktan dolayı herhalde
  • elinize saglik

• arkadaşlar bu efortless english nasıldır ? Bende lise sınavlarıma ingilizceden girdim şuan başka bir dil okuyorum ingilizceyi baya unuttum ? herkes eforless'ı öneriyor. Ben internetten izlemek istiyorum videoları para verebilirim çok pahalı olmadığı müddetçe bir de ders konularını anlatan iyi bir türkçe ingilizce eğitim programı var mı ?
  • Bulunsun

• mesajım bulunsun
  • Takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler arada bir konunun en altına diğer konularım bölümüne bakınız çünkü oraya da eklemeler yaptım, gerçi konunun içinde de yaptım ama karıştı gitti :) siz ilgi alanınıza göre bulursunuz istediğiniz siteleri....
  • guzel konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoracle1905

arkadaşlar bu efortless english nasıldır ? Bende lise sınavlarıma ingilizceden girdim şuan başka bir dil okuyorum ingilizceyi baya unuttum ? herkes eforless'ı öneriyor. Ben internetten izlemek istiyorum videoları para verebilirim çok pahalı olmadığı müddetçe bir de ders konularını anlatan iyi bir türkçe ingilizce eğitim programı var mı ?

Dostum effortless seti mp3 ve PDF olarak kullanılıyor, video olarak sadece paylaşımları var ancak video set çıkartacağından bahsedilmişti ileride çıkarabilir.
    Video olarak başka setler konuda mevcut..

Efforttles diğer podcastlara göre daha kapsamlı ve eğitici, sadece pasif olarak dinlemiyor ayrıca sorulan sorulara cevap veriyorsunuz...
    Son çıkan Power English ise Hocanın en son çıkardığı settir, şu ana kadar yapılmış en kapsamlısı ve tavsiye edileni ise budur.. tabi azim gerekiyor, detaylı bilgiyi Gitar isimli üye arkadaşımızın konusunda bulabilirsiniz, en doğru bilgiyi o verir çünkü seti baştan sona bitirdi..

• Kindle kullanmaktayım.Harry Potter'ın 7 kitabını ve Agatha Christie'nin 15 tane kitabını ingilizce okudum ama şöyle bir şey var beni pek zorlamadı.Ben çeşit çeşit konulardan bahseden fazla zor olmayan makale,haber ya da dergi tarzı epub formatında bulabileceğim ve indirebileceğim kaynaklar arıyorum.Gramer konusunda sıkıntım yok ama çeşit çeşit alanlardan kelime bilgimi geliştirmek istiyorum.Tavsiyeleriniz bekliyorum.
  • Arkadaşlar advanced düzeyinde gramer yardımcı kitap arıyorum eksiklerimi kapatmak adına önerebileceğiniz kaliteli kitapları bekliyorum şimdiden teşekkürler

• Practice and Progress(Sadece metin iceren bir kitap gercekten cok guzel.)

Cambridge Grammar In Use(Agir bir gramer kitabi)

Oxford An International Approach(4 level'i var cok agir bir kitaptir, farkli kulturler ila ingilizce ogrenirsiniz.)

Oxford Bookworms Collection(Advanced hikaye kitaplari)

Matriculation English Grammar by L. Tipping(Fazla bilinen bir kaynak degil ve biraz nadir bulunuyor ancak Advanced Grammar isteyen bir kitap)

Shakespeare icin(Upper Advanced isteyen bir yazar): Shakespeare's Words: A Glossary and Language Companion,

Shakespeare Lexicon and Quotation Dictionary: A Complete Dictionary of All the English Words, Phrases, and Constructions in the Works of the Poet (Volume 1 A-M)

ve Shakespeare Lexicon and Quotation Dictionary (Volume II, N-Z)

A Dictionary of the English Language by Samuel Johnson(Cok cok profesyonel bir sozluktur)

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.poemhunter.com%2F&ei=G7GuVJS1LYT_UvK1gugE&usg=AFQjCNFtIO0iHSvfrQ4jecWg4-sChW99dQ&sig2=ftYR9BvoTutS6zjcUUMhyg (Siir sitesi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biologyscholarssensei -- 8 Ocak 2015; 18:36:15 >

• bu faydalı çalışma için okaaaaaan arkadaşıma çok teşekkür ederim.
    gerçekten çok emek vermiş.
    hikaye kitaplarını (e book) ve android uygulamalarını da bekliyoruz...
  • okan hocam paylaşımlarınıza teşekkür ederek listening için çalışma taktiği ve yararlı siteler biliyorsanız söyleyebilirseniz sevinirim hocam.
  • arkadaşlar malumunuz ingilizce öğrenmek istiyorum sınava da gireceğim..taban sıfır özkan hocayı daha önceden biliyordum ondan başladım..cengiz hocada ilgi mi çekti sizlerin tavsiyesi nedir hangi setten veya videodan başlama mı tavsiye edersiniz ayrıca kelime öğrenmek için yapmam gerekenler nedir?
    ayrıca okan arkadaşımıza da çok teşekkür ederim paylaşımı için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lowelas

arkadaşlar malumunuz ingilizce öğrenmek istiyorum sınava da gireceğim..taban sıfır özkan hocayı daha önceden biliyordum ondan başladım..cengiz hocada ilgi mi çekti sizlerin tavsiyesi nedir hangi setten veya videodan başlama mı tavsiye edersiniz ayrıca kelime öğrenmek için yapmam gerekenler nedir?

Kardeşim bence hangi hocanın üslubuna ısındıysan onu izleyebilirsin, önemli olan istikrarla sonuna kadar gidebilmendir..

Ayrıca, Daylight eğitim seti var, hoca anlatıyor istersen onunla da çalışabilirsin..
    Çok önemli değil konuları hangisinden çalıştığın.....
    Ancak video da bir konu çalıştığında eğer ki ben bu konunun daha derinine gireyim diye ihtiyaç hissedersen eğer..
    http://www.ekremuzbay.com/kategori/ingilizce-dilbilgisi
    http://www.ekremuzbay.com/kategori/genel bakacağın site burası olsun, ancak dediğim gibi hele biraz ilerle pre-intermediate seviyesine gel sonra isteğe bağlı gramerini derinleştirmek istersen bakarsın..
    -----------------------------------------------------------------------------------------

Kelime için dersen : öncelikle derslerde geçen kelimeleri öğren, küçük bir not defteri al, cümlesiyle beraber kaydedersen daha iyi olabilir..
    Bu notlarına sürekli göz gezdir, yani işin sırrı tekrardır.

Kelime öğrenimi için en sık kullanılan kelimelerle ilgili kitaplar var veya internette listeler var, onlardan faydalanabilirsin..günde 5 kelime hedefi koyabilirsin, yukarıdaki derslerine paralel olarak bu çalışmayı yapabilirsin, yani ikisi ayrı olmallı..

1 adet gramer not defteri, 1 adette kelime not defteri al derim. öğrendiklerini görmek motive eder...ayrıca gramer not defteri tutarsan koca konuları tekrar etmek zorunda kalmazsın aldığın notları tekrar edince hemen konuyu hatırlarsın..
    -------------------------------------------------------------------------------------------

Kelime haznen 500'e ulaşınca Penguin reader veya Oxford bookworms hikaye kitaplarının level 1 yani starterden okumaya başlarsın, her seviyede 5 kitap okuyabilirsen iyi olur, oradan da zaten istemesen de bolca kelime ve kalıp aklında kalacaktır okumak çok önemli.. Ayrıca bu hikayelerin mp3'leride var onlarıda bol bol dinle derim..

aklıma gelen plan şu anda bu oldu.. daha sonra tekrar yazarım özellikle kelime ezber konusunda....iyi çalışmalar...

Kısaca :

1 Video derslerin ana müfredatın bu olacak
    2 öğrenilecek kelime listen
    3-Hikaye kitapları
    4-Gramer not defteri
    5-Kelime ve kalıp not defteri..
    6-Detay için Ekrem hocanın sitesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

quote:

Orijinalden alıntı: lowelas

arkadaşlar malumunuz ingilizce öğrenmek istiyorum sınava da gireceğim..taban sıfır özkan hocayı daha önceden biliyordum ondan başladım..cengiz hocada ilgi mi çekti sizlerin tavsiyesi nedir hangi setten veya videodan başlama mı tavsiye edersiniz ayrıca kelime öğrenmek için yapmam gerekenler nedir?

Kardeşim bence hangi hocanın üslubuna ısındıysan onu izleyebilirsin, önemli olan istikrarla sonuna kadar gidebilmendir..

Ayrıca, Daylight eğitim seti var, hoca anlatıyor istersen onunla da çalışabilirsin..
    Çok önemli değil konuları hangisinden çalıştığın.....
    Ancak video da bir konu çalıştığında eğer ki ben bu konunun daha derinine gireyim diye ihtiyaç hissedersen eğer..
    http://www.ekremuzbay.com/kategori/ingilizce-dilbilgisi
    http://www.ekremuzbay.com/kategori/genel bakacağın site burası olsun, ancak dediğim gibi hele biraz ilerle pre-intermediate seviyesine gel sonra isteğe bağlı gramerini derinleştirmek istersen bakarsın..
    -----------------------------------------------------------------------------------------

Kelime için dersen : öncelikle derslerde geçen kelimeleri öğren, küçük bir not defteri al, cümlesiyle beraber kaydedersen daha iyi olabilir..
    Bu notlarına sürekli göz gezdir, yani işin sırrı tekrardır.

Kelime öğrenimi için en sık kullanılan kelimelerle ilgili kitaplar var veya internette listeler var, onlardan faydalanabilirsin..günde 5 kelime hedefi koyabilirsin, yukarıdaki derslerine paralel olarak bu çalışmayı yapabilirsin, yani ikisi ayrı olmallı..

1 adet gramer not defteri, 1 adette kelime not defteri al derim. öğrendiklerini görmek motive eder...ayrıca gramer not defteri tutarsan koca konuları tekrar etmek zorunda kalmazsın aldığın notları tekrar edince hemen konuyu hatırlarsın..
    -------------------------------------------------------------------------------------------

Kelime haznen 500'e ulaşınca Penguin reader veya Oxford bookworms hikaye kitaplarının level 1 yani starterden okumaya başlarsın, her seviyede 5 kitap okuyabilirsen iyi olur, oradan da zaten istemesen de bolca kelime ve kalıp aklında kalacaktır okumak çok önemli.. Ayrıca bu hikayelerin mp3'leride var onlarıda bol bol dinle derim..

aklıma gelen plan şu anda bu oldu.. daha sonra tekrar yazarım özellikle kelime ezber konusunda....iyi çalışmalar...

Kısaca :

1 Video derslerin ana müfredatın bu olacak
    2 öğrenilecek kelime listen
    3-Hikaye kitapları
    4-Gramer not defteri
    5-Kelime ve kalıp not defteri..
    6-Detay için Ekrem hocanın sitesi.

cengiz hocanın dersi için not tutuyorum ayrıca özkan hoca içinde bir tane ayrı not defterim vardı kelimeleride kopardığım sayfalara yazıp tekrar bir defterde toplamayı düşünüyorum. cengiz hoca daha detaylı anlatıyor gibi geldi tabanım olmadığı için ilgimi çekti iki hoca ile de devam edebilirim.evet hikaye için daha erken. ekrem hocanın sitesi video yok zaten biraz geliştikten sonra orayı inceleyip notlar alabilirim.
    ben sıfırdan öğreniyorum desem yeridir. kardeşim tekrardan teşekkür ederim ilgilendiğin için. fikirlerini bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.