Şimdi Ara

Kaykay başlayanlara bilgi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
7
Favori
59.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben Deniz Çatak , kaykay hakkında size birkaç bilgi vereceğim..

Ben yaklaşık 6 yıldır kaykay sporuyla uğraşıyorum . Türkiye'de yaygın olmadığı için öğrenmek gerçekten zor. 6 yıl önce sorduğumda , %80 lik kısım bilmiyor , %20 si
    ise öğretmek istemiyordu. Bu başlık altında size püf noktalar vs. hakkında bilgi vereceğim.

Kaykay alırken dikkat edilmesi gereken şeyler.

*Öncelikle yeni başlıyorsanız kaykayı alırken , yanınızda birini götürün çünkü ilk bakışta bu kaykay iyimi kötümü anlayamazsınız.

*Bilen hiç kimse yoksa alın bakın sürmeye çalışın ve kafanıza en yatan kaykayı alın çünkü bu işte ustalaşmaya başladıkça kaykayın tahta truck tekerlek kısımları kırılmaya başliyacaktır.

* alacağınız kaykay en az 100 liralık olmalıdır. 20 liralık kaykayların truckları plastik olduğu için haraket etmez ve başlamadan bıkarsınız.

Marka sorarsanız 'Darkstar' en iyi markalardan birisidir şahsen ben Darkstar kullanıyorum ama biraz pahalıdır.

Bayi olarak SPX ( Sport Poınt Extreme ) , RockPark , PlatiniSpor nerdeyse her ilimizde bulunmakta.

Evet arkadaşlar kaykayı aldığımızda yerle buluşmamız bir olacaktır ama öğrendikten sonra çok zevk alacaksınız size başlarken yardımcı olacak bir kaç bilgi vereyim.

*Sağ ayağımız tahtanın önünde olacaktır ( Ön kısım arkaya oranla daha küçük ve düzdür ) ayağımızın duracağı yer , truck vidalarının üstünde olacaktır baktığınızda görebilirsiniz.

*Ayağınızın tam ortada olmasına dikkat edin yoksa kaykay sağ sol dönecektir.

*Sol ayağımızı yere koyup yavaş şekilde iktiriyoruz ve kaykay a koyduğumuz zaman yatay olması gerekiyor . ( İlk denemenizde muhtemelen kafa üstü düşeceksiniz dikkatli olun.)

*Yeni başlarken kayacağınız yol düz olmalı daha kolay öğrenebilirsiniz.

*Yaklaşık bir 2 hafta düz sürmeyi tam olarak öğrendikten sonra ollie haraketine geçebilirsiniz. tam sürmeyi öğrenmeden haraket denemeyin hüsranla sonuçlanır.

Evet arkadaşlar yazarak anlatmak kolay olmuyor. Ve bu arada (Antalya, Bursa, İzmir, İstanbul , Ankara ) Gibi illerde size yardımcı olacak arkadaşlarım var,
    Ücret istemeden öğrenmenize yardımcı oluruz. Bunun sebebi Türkiye gibi bir ülkede yaygınlaşmayan kaykayı herkes e göstermek bu günlerde kayarken bazı insanlar
    çocuk oyunu diyor . Bunu aşmamız gerekiyor. Antalya'da oturan arkadaşlar varsa haraket de öğretebilirim. hatta iyi bir çalışmadan sonra grubumuzada alabiliriz.
    Grubumuzda ( 17 kaykay , 8 paten , 3 bmx ) li arkadaş bulunuyor ve gün geçtikce büyüyoruz.

1 hafta içerisinde Haraket öğretme videolarına başlayacağım. Ve o videoları facebook üzerinden paylaşacağım.Destek olursanız sevinirim..

Bana ulaşmak isteyen arkadaşlar..

Facebook adresimhttps://www.facebook.com/deniz.catak.3

Telefon numaram 0507 635 7242

• Neden kimsenin konuyla ilgilenmediğini anlamadım.Hocam bende kaykaya başlamak istiyorum.Bu konuda çok hevesli ve istekliyim.Başlayacaklar için ne gibi bi kaykay önerirsiniz fiyat/kalite açısından.İlk kaykayımın profesyonel olmasını istemiyorum yani çok pahalı olmasın orta seviye birşeyle başlamak istiyorum.Bu arada İzmir de yaşıyorum.Kaykay ve malzemelerini ( dizlik, dirseklik vs. ) satan bir yer önerirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masonlar

Neden kimsenin konuyla ilgilenmediğini anlamadım.Hocam bende kaykaya başlamak istiyorum.Bu konuda çok hevesli ve istekliyim.Başlayacaklar için ne gibi bi kaykay önerirsiniz fiyat/kalite açısından.İlk kaykayımın profesyonel olmasını istemiyorum yani çok pahalı olmasın orta seviye birşeyle başlamak istiyorum.Bu arada İzmir de yaşıyorum.Kaykay ve malzemelerini ( dizlik, dirseklik vs. ) satan bir yer önerirmisiniz.
    ya bana yardım cı olabilicek varmı bu konudaaa lütfennn acil
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklord43

ya bana yardım cı olabilicek varmı bu konudaaa lütfennn acil

buyur kardeşim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyboard

Merhaba arkadaşlar ben Deniz Çatak , kaykay hakkında size birkaç bilgi vereceğim..

Ben yaklaşık 6 yıldır kaykay sporuyla uğraşıyorum . Türkiye'de yaygın olmadığı için öğrenmek gerçekten zor. 6 yıl önce sorduğumda , %80 lik kısım bilmiyor , %20 si
    ise öğretmek istemiyordu. Bu başlık altında size püf noktalar vs. hakkında bilgi vereceğim.

*Öncelikle yeni başlıyorsanız kaykayı alırken , yanınızda birini götürün çünkü ilk bakışta bu kaykay iyimi kötümü anlayamazsınız.

*Bilen hiç kimse yoksa alın bakın sürmeye çalışın ve kafanıza en yatan kaykayı alın çünkü bu işte ustalaşmaya başladıkça kaykayın tahta truck tekerlek kısımları kırılmaya başliyacaktır.

* alacağınız kaykay en az 100 liralık olmalıdır. 20 liralık kaykayların truckları plastik olduğu için haraket etmez ve başlamadan bıkarsınız.

Marka sorarsanız 'Darkstar' en iyi markalardan birisidir şahsen ben Darkstar kullanıyorum ama biraz pahalıdır.

Bayi olarak SPX ( Sport Poınt Extreme ) , RockPark , PlatiniSpor nerdeyse her ilimizde bulunmakta.

Evet arkadaşlar kaykayı aldığımızda yerle buluşmamız bir olacaktır ama öğrendikten sonra çok zevk alacaksınız size başlarken yardımcı olacak bir kaç bilgi vereyim.

*Sağ ayağımız tahtanın önünde olacaktır ( Ön kısım arkaya oranla daha küçük ve düzdür ) ayağımızın duracağı yer , truck vidalarının üstünde olacaktır baktığınızda görebilirsiniz.

*Sol ayağımızı yere koyup yavaş şekilde iktiriyoruz ve kaykay a koyduğumuz zaman yatay olması gerekiyor . ( İlk denemenizde muhtemelen kafa üstü düşeceksiniz dikkatli olun.)

*Yaklaşık bir 2 hafta düz sürmeyi tam olarak öğrendikten sonra ollie haraketine geçebilirsiniz. tam sürmeyi öğrenmeden haraket denemeyin hüsranla sonuçlanır.

Evet arkadaşlar yazarak anlatmak kolay olmuyor. Ve bu arada (Antalya, Bursa, İzmir, İstanbul , Ankara ) Gibi illerde size yardımcı olacak arkadaşlarım var,
    Ücret istemeden öğrenmenize yardımcı oluruz. Bunun sebebi Türkiye gibi bir ülkede yaygınlaşmayan kaykayı herkes e göstermek bu günlerde kayarken bazı insanlar
    çocuk oyunu diyor . Bunu aşmamız gerekiyor. Antalya'da oturan arkadaşlar varsa haraket de öğretebilirim. hatta iyi bir çalışmadan sonra grubumuzada alabiliriz.
    Grubumuzda ( 17 kaykay , 8 paten , 3 bmx ) li arkadaş bulunuyor ve gün geçtikce büyüyoruz.

1 hafta içerisinde Haraket öğretme videolarına başlayacağım. Ve o videoları facebook üzerinden paylaşacağım.Destek olursanız sevinirim..

hocam 120 tl butcem var nasil bi kaykay onerirsin asfaltta cok ses cikarmadan hizli gitmek istiyorum yeni basliycam daha oncedn biraz surmustum simdi alip baslamak istiyorum nasil bisey onerirsiniz bana internette falan nerden alabilirim veya bursada nerde bulurum

• quote:

Orijinalden alıntı: ERIC CLAPTON

quote:

Orijinalden alıntı: skyboard

Merhaba arkadaşlar ben Deniz Çatak , kaykay hakkında size birkaç bilgi vereceğim..

hocam 120 tl butcem var nasil bi kaykay onerirsin asfaltta cok ses cikarmadan hizli gitmek istiyorum yeni basliycam daha oncedn biraz surmustum simdi alip baslamak istiyorum nasil bisey onerirsiniz bana internette falan nerden alabilirim veya bursada nerde bulurum
    270 tl ve altına almost kaykay var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: buzadam914

270 tl ve altına almost kaykay var mı?

Alıntıları Göster
    Ben kaykaya başlıcam ve şimdilik bu kaykayı almayı düşünüyorum kaykaya ısındıktan sonra yani şu anlık

haraket yapma gibi bişey erken oldugunu biliyorum kaykayın üstünde durmayı ve rahat rahat sürmeyi

öğrendikden sonra prof kaykay alıcam . İstanbulda kaykay süren varsa bana ulaşırlarsa

ve bana yardımcı olurlarsa teşekkürler
    : Bu kaykay şimdilik bana iyi mi alıyım mı http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-siradisi-sporlar-yari-pro-kaykay-acil-satilik-40-tl-123844350/detay

Facebook Adresimden ulaşabilirsiniz :https://www.facebook.com/horhoraksaray?ref=tn_tnmn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi placeboo -- 11 Mayıs 2013; 15:55:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Han

http://www.hepsiburada.com/liste/delta-kaykay-silikon-teker-energy-ambition-120/productDetails.aspx?productId=spordelta1618&categoryId=27074473 ---------http://www.hepsiburada.com/liste/jaws-desenli-kaykay/productDetails.aspx?productId=sporfptnkayact001&categoryId=368028&SKU=SPORFPTNKAYACT001&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dsporfptnkayact001%26fh_lister_pos%3d8%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dkaykay%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dsearch ----http://urun.gittigidiyor.com/spor/kaykay-kay-kay-kaymaz-zimparali-silikon-teker-84772250 bunlarin fiyatinda kaykay ariyorum secime yardimci olup ek kaykay onerir misiniz
    Ya banada yardım ederseniz sevinirim yaz geldiği için midir nedendir anlamadım ama bi kaykay sevdasıdır oldu gidiyor. geçen hafta bi kaykay aldım kırtasiyeden dengede falan durmayı öğrenmek için 25 tl ye 1 haftadır full kaymaya çalısıyorum 2 gündürde kayıyorum dümdüz bildiğin kayıyorum ama hareket falanda yapmak istiyorum yardım ederseniz iyi olur napacam ne edecem hiçbir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum

• skyboard S kullanıcısına yanıt
    ben kaykaya baslamak ıstıyorum ve bu konuda cok heveslıyım 120 tl ye kaykay aldım ama ayagımı hafıf yana bastıgımda kaykayın tahtası tekerleye surtuyor ve kaykay duruyor sızce kaykaydamı problem var yoksa vıdaları falan mı gevsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasaFiso0O

ben kaykaya baslamak ıstıyorum ve bu konuda cok heveslıyım 120 tl ye kaykay aldım ama ayagımı hafıf yana bastıgımda kaykayın tahtası tekerleye surtuyor ve kaykay duruyor sızce kaykaydamı problem var yoksa vıdaları falan mı gevsek
    Biraz sık truckları düzelir dostum.

@FasaFiso0O
    selam ben izmirdeyim ve kaykaya başlamak istiyorum ama bu konularda çok beceriksizimdir -_- beceriksiz olduğum için de alıp sonra süremedim diyip bi kenara atmaktan korkuyorum. alırsam da decathlon-kesin yanlış yazdım-dan almayı düşünüyorum ve etrafımda kaykayla alakası olan hiçkimse yok. ne yapmam lazım şimdi? :D
    ben edirnede okuyup kırklarelinde yasıyorum bu cıvarlarda kaykayla ilgilenen kımse yok truck ları sıktırcam ama herkezın gıbı sıtandart olsun ıstıyorum yanlıs baslayıp yanlıs ılerlemekte var bu ıste sonra duzeltmek ıcın bı o kadar daha yıl calısmak ıstemıyorum bana tam olarak ne kadar trunckları sıkmam gerektıgını soylıcek bırı varsa sevınırım mesela sag ayagımla normal bır guc uygulıyarak en sagına bastıgımda tahtayla yer arasında kac santım kalmalı gıbı :D @skyboard
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasaFiso0O

ben edirnede okuyup kırklarelinde yasıyorum bu cıvarlarda kaykayla ilgilenen kımse yok truck ları sıktırcam ama herkezın gıbı sıtandart olsun ıstıyorum yanlıs baslayıp yanlıs ılerlemekte var bu ıste sonra duzeltmek ıcın bı o kadar daha yıl calısmak ıstemıyorum bana tam olarak ne kadar trunckları sıkmam gerektıgını soylıcek bırı varsa sevınırım mesela sag ayagımla normal bır guc uygulıyarak en sagına bastıgımda tahtayla yer arasında kac santım kalmalı gıbı :D @skyboard

söylediklerin güldürdü,kardeş kaykayi al elinede 13-14 anahtarı al düz yol kay,sonra sag sol yön vererek kay o sertliği elindeki anahtarla ayarla tamamen senle alakalı herkesinki de farklı olur standart yok o kaykay senin sen kullanıcan.

• ben izmirdeyim ve çok kaykay öğrenmek istiyorum telefon nmaram 0553 339 6095 facebook adresimhttps://www.facebook.com/fatih.mol.12 lütfen yardım edin
  • ben izmirdeyim ve çok kaykay öğrenmek istiyorum telefon nmaram 0553 339 6095 facebook adresim
  • Kaykay whatsapp grubu kuralım bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: vorribleee

Kaykay whatsapp grubu kuralım bence

Ben varım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excision

quote:

Orijinalden alıntı: vorribleee

Kaykay whatsapp grubu kuralım bence

Ben varım

Alıntıları Göster
    Beyler İstanbul'da oturuyorum. Yaklaşık 2-3 haftadır kaykay kayıyorum. Rahat ve hızlı birşekilde düz veya eğimli yollarda hızlı bir şekilde gidebiliyorum. Tek sıkıntım şu ollie hareketi. Baş belası ve zor bir hareket öğrenemedim gitti yahu. Yapabilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut789

Beyler İstanbul'da oturuyorum. Yaklaşık 2-3 haftadır kaykay kayıyorum. Rahat ve hızlı birşekilde düz veya eğimli yollarda hızlı bir şekilde gidebiliyorum. Tek sıkıntım şu ollie hareketi. Baş belası ve zor bir hareket öğrenemedim gitti yahu. Yapabilen var mı?

Alıntıları Göster
    Kaykayım bugün geldi ama internette izlediğim videolardaki kaykaylar yana eğim verdiğinde eğiliyor ama benimki düz. Bu modelden mi kaynaklı yoksa ayarı falan mı var?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.