Şimdi Ara

Kaybolan Fatura Tekrar Çıkarılır mı ? Çok Acil Cevap Lütfen..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
97.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iphone4s imi geçen ay turkcellden aldım ancak şuan evi alt üst etmeme rağmen faturayı bir türlü bulamadım. acaba yarın aldığım turkcell bayiisine gidip faturayı tekrar çıkarttırabilir miyim ? ve bu fatura aslı yerine geçer mi ?

çok acil cevap lazım arkadaşlar lütfen..

• unut o telefonu artık
  • ciddi soruyorum dostum
  • Valla hiç endişe etme, kayıtlarda vardır. Telefonun seri numarasına göre çıkarttırırsın.. Fatura kayboldu diye hiçe saymazlar herhalde.

Edit ;http://www.hukuki.net/showthread.php?77033-Garantisi-Ve-Faturasi-Kayip-urun-Garantiden-Yararlanir-mi link yardımcı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last_Time -- 17 Ekim 2012; 5:43:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last_Time

Valla hiç endişe etme, kayıtlarda vardır. Telefonun seri numarasına göre çıkarttırırsın.. Fatura kayboldu diye hiçe saymazlar herhalde.

Edit ;http://www.hukuki.net/showthread.php?77033-Garantisi-Ve-Faturasi-Kayip-urun-Garantiden-Yararlanir-mi link yardımcı olabilir

teşekkür ederim dostum. hallolcak gibi duruyor. yarın bi olsun da..
  • Faturayı çıkarmaya çıkarırlar da işlerine gelmez , türkcellin çalışma prensibine aykırı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noo Pasaran

quote:

Orijinalden alıntı: Last_Time

Valla hiç endişe etme, kayıtlarda vardır. Telefonun seri numarasına göre çıkarttırırsın.. Fatura kayboldu diye hiçe saymazlar herhalde.

teşekkür ederim dostum. hallolcak gibi duruyor. yarın bi olsun da..

Bide aldıgın marka sağlam hani, hallolur inşallah.
  • * Pek çok firma elektronik alette fatura sormuyor artık zira seri numarasından aletin seceresini görebiliyorlar.

* Hala soran firmalarda ya kendi ürettikleri aletlerin seri numaralarını bilmiyor yada işi yokuşa sürmeye çalışıyor.

* Faturayı bilgisayar marifetiyle kestiler ise bulması daha kolay olur.

* Elle kesilen cinstense tarihi hatırlaman yardımcı olur yoksa biraz uzun sürer.

* Her halükarda ordaki vatandaşın tavrı önemli canları isterse yardımcı olurlar, yokuş yaparlarsa nazik bir dille ısrarcı olmanı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faturayı tekrar çıkartma gibi birşey söz konusu değildir. Muhasebesel olarak bu mümkün değildir. ASLI GİBİDİR yapılır sana verilir senin talebin üzerine. Bu orjinal faturanın 2. nüshasının fotokopisi alınarak hazırlanır ve imza edilir. Bunu orjinal fatura gibi herşeyde kullanabilirsin.

• Ufak bir hort yapayim
    Varmidir bu sekilde sonuc alan?

• quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Ufak bir hort yapayim

Bana dalazım

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Ufak bir hort yapayim

Bana dalazım

sıkıntı yok. konuyu açtığım günün ertesi günü Turkcell'e gidip faturayı çıkartmıştım
  • Noo Pasaran N kullanıcısına yanıt
    Aynı ıslemı vatanda yapablıyor muyuz acaba

• Faturalar 3 nüsha düzenlenir. ilk nüsha alıcıya verilir. 2 ve 3 nüshalar satıcı tarafından saklanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

Aynı ıslemı vatanda yapablıyor muyuz acaba

Vatan'da müşteri servisine gidip durumu anlatınca, yazıcıdan çıktı alıyor ve aslı gibidir kaşesini basıyor. Sorun yok yani.
  • telelfonu kım aldıysa kımlıgye gıdp faturyaı tekrar aldıgı bayıdne cıkarabılır yasal hakkıdır gıt kardesım aldıgın bayıye alırsın mecbur vercekler ayırca türkcel bu konsularda cok ıyı tabıkı cakma turkcel bayılerıdnen almadıysan tımse kesın çzöerler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.