Şimdi Ara

KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
17
Favori
596.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gaberdiye

Philips HR 1861 Alu Katı Meyve Sıkacağı

Patentli mikro gözenekli süzgeç
    Patentli mikro gözenekli süzgeç, meyveyi son damlasına kadar sıkar.
    Sadece iki elmadan bir bardak taze meyve suyu elde edebilirsiniz.
    Ekstra büyük ekleme ağzı
    Ekstra büyük ekleme ağzı sayesinde, çoğu meyve için sıkma öncesinde çekirdek ayıklama, göbeğini çıkarma, dilimleme veya soyma işlemlerini yapmanıza gerek yoktur.Örneğin, katı meyve sıkacağı elma veya havuçları bütün olarak kolayca alabilir.
    iki hız ayarlı 700W motor Sarsıntısız, çok yönlü, 700W gücündeki motor, sert veya yumuşak meyveleri sıkarken en uygun hızı seçebilmeniz için iki hız ayarına sahiptir.
    Bulaşık makinesinde yıkanabilir
    Philips Katı Meyve Sıkacağının parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir.
    Çıkarılabilen tüm parçaları musluk suyuyla durulayabileceğiniz gibi, bu parçaları bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz.
    Anodize alüminyumdan üretilmiştir Philips Katı Meyve Sıkacağı anodize alüminyumdan üretilmiş olup, şık yüzeyi leke tutmaz ve etkileyici görünümünü zamanla kaybetmez
    Çıkarılabilir posa kabı Posanın toplandığı kap, sıkacak çalışırken de, sıkacağın parçalarını sökmeden, boşaltmak üzere kolayca çıkarılabilir.
    1,5L meyve suyu kabı Şık 1,5L meyve suyu kabı, berrak veya köpüklü meyve suyu elde etmek için çıkartılabilir bir köpük ayırıcısıyla birlikte sunulmaktadır.
    Önemli özellikler
    Patentli mikro gözenekli süzgeç : en fazla meyve suyunu elde etmek için Ekstra büyük ekleme ağzı : önceden dilimlemek yok
    Hız ayarları : 2 Köpük ayırıcısı : berrak veya köpüklü meyve suyu için
    Güç : 700 W Posa kabı kapasitesi : 2L l.
    Teknik özellikler Malzeme : Anodize alüminyum
    Voltaj : 220-240V, 50-60Hz Kordon uzunluğu : 1.2 m.
    Standart özellikler Fırça : süzgeç ve katı meyve sıkacağının diğer parçalarını temizlemek için
    Meyve suyu kabı : çıkartılabilir köpük ayırıcısı ile birlikte, şık 1,5L meyve suyu kabı Kordon toplama bölümü Ayrılabilir, bulaşık makinesinde yıkanabilir parçalar : bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilmesi için Kaymayı önleyici kauçuk ayaklar : ekstra sağlamlık için Güvenlik sistemi : ayrılabilir parçaları yerine sabitler

http://www.ekoal.com/store/ProductDetails.aspx?productId=80282 birde burada bakabilirsin.

arkadaşlar satıcıların ürün önermesi hoş değil..öncelikle alacagınız katı meyve sıkacagı en aşağı 1000 w olmalı..yoksa o motor ayva yada havuçta zorlanır...ikinciside
    eyve koya haznesi en aşagı portokal yada buyuk elm yani xxl boyutunda olmlı..üçüncüsü de meyve atık haznesi dışarda ve naylan torba takılabilir şekilde olmalı..bu phlips bunlar uymuyor..ikinci sınıf..

• Philips HR 1861' e ikinci sınıf dedi
  • Bende 5 aylık oğlum için katı meyve sıkacağı almayı düşünüyorum ama hangisini alacağım konusunda kararsız kaldım.
    Birkaç arkadaşım philips'in çok köpük yaptığı söyledi internette araştırdım ve buradaki yorumlarıda okudum philips'ten memnun kalanlarda var ama moulinex, arzum önerenlerde var.

Köpük yapmayan veya minimum köpük yapan makine hangisi fiyat çok önemli değil yeter ki kaliteli olsun.
  • PREMIER PRJ 4040

# Genis yiyecek kanalı sayesinde bütün meyve atabilme imkanı

(yarım daire şekline meyve atılan haznesi tam silindir değil yani) hatta eğimli u harfi gibi.

çeyrek elma bile içinden zor geçiyor.çeri domates olabilir, çeri elma ,çeri portakal, süs narı :oP

2LT geniş posa haznesi (kutusunda 1LT yazıyor)
  • Arkadaşlar bende 1 yıl kadar önce bir merakla almıştım. Ankamall da taze meyva suyu satan bir kaç yere sordum hangi ürünü kullanıyorsunuz diye. çünki en iyi bilebilecek olanlar olduğunu düşündüm. hergun yuzlerce bardak meyva suyu sıkıyorlardı. bana önerilen philips oldu bende 1861 modelini aldım. arıza yapmıyormu bu kadar yoğun calısmaya diye sorduğumda elbette arıza yapıyor ama çok sık olmamakla birlikte tamir olup geliyor demişlerdi. bu arada yukarda sorulmuş 1861 ile 1866 arasında ki farklar benim dikkat ettiğim kadarı ile 1861 : 700 wat 1865 ise 800 var ve gövdesindeki alüminyum renkleri değişik. hem kendime hemde annemlere almıştım. ama artık cok sık kullanamıyorum. suyu iyi cıkan elma bulmak zor. coğu elma buzhane olduğundan suyu cıkmıyor. bunun yerine cancan marka nar sıkacağı aldım. portakal, limon, nar, greyfurt gibi meyvaları çok iyi suyunu cıkarıyor. bu ürünü kesinlikle öneririm. philips 1861 katı meyva sıkacağı olduğundan bu ürün özelilkle elma, havuç, pancar vs gibi meyvaları ve sebzeleri sıkmak için ideal. ayrıca sıktığınız meyva sularının posalarını atmayıp evde salata veya kek yapımında kullanırsanız israf da yapmamış oluruz. hem bu posalarda bağışıklık sistemimize de yararlı.

not: annemlere aldığım philips alu 1861 kapanma kollarından birisi sorunlu idi. garanti de olduğundan teknik servisine bıraktık. sorun çözüldü. teknik servisin ilgisi ve çalışma sistemide beni mutlu etti. ürünün tamiri bitince cep telefonuna mesaj atmışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagacity -- 29 Nisan 2011; 15:14:34 >

• Sinbo kullanan biri tavsiye etmişti güzel diye ancak marka olarak Philips arçelik bosch tercih ederim
  • karaca emsan bayiinde philips alu 1861 şu anda 199 tl. Ben bu fiyatı optimum avm.de gördüm ve paylaşmk istedim sixinle. Fiyatı çok uygun. Birçok teknomarkette 250 tl.nin üzerinde şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Casablanca86

JuicePresso, geleneksel meyve sıkacaklarının çok ötesinde bir ürün. JuicePresso ile meyvelerin tadı, rengi ve kokusu değişmezken; diğer meyve sıkacaklarına göre meyvelerin besin değerini de yaklaşık 4 kat daha fazla koruyor. Üstelik meyvelerin yarısını değil, neredeyse tamamını sıkıyor. Böylece doğanın tüm besinlerini almamıza olanak sağlıyor.

Geleneksel sıkacaklar, sebze ve meyveleri sıkmaktan öte rendelemektedir. JuicePresso ise aklınıza gelebilecek herşeyin suyunu çıkartmaktadır.

JuicePresso akıllı ekstraksiyon sistemi ile daha fazla su ve daha az posa çıkartmaktadır. Piyasada hiçbir yerde bulamayacağınız ve hiçbir markada bulamayacağınız PATENTLİ bir üründür. Geleneksel sıkacaklara göre bıçaksız bir sisteme sahiptir.

Ürün hakkında bilgi almak isteyenler bana mail adresimden ulaşabilirler.

alptekinozen@coway.com.tr

tavsiye eder msn?

• quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

beyler bu işin kralı nedir? moulinex 1000 watt en iyisi mi?

yoksa Philips HP1866 Aluminium Collection 800W XL ??

Bir el atın şu işe beyler...

b]moulinex 1000 watt[/
    servis ağı nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

quote:

b]moulinex 1000 watt[/
    servis ağı nasıl?

]moulinex 1000 iyi ama
    türkiye geneli servisi nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

karaca emsan bayiinde philips alu 1861 şu anda 199 tl. Ben bu fiyatı optimum avm.de gördüm ve paylaşmk istedim sixinle. Fiyatı çok uygun. Birçok teknomarkette 250 tl.nin üzerinde şu an.

aynı yerde 179 tl.ye inmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

quote:

b]moulinex 1000 watt[/
    servis ağı nasıl?

bu işin kralı altta linkini verdiğim makinelerden 1. ve 3. olanı:

http://breville.com.tr/urun.asp?id=1

• phılıps 1866 yı dün 280 tl ye aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biyofatih

phılıps 1866 yı dün 280 tl ye aldım.

http://www.akakce.com/kati-meyve-sikacagi/en-ucuz-philips-hp-1866-kati-meyve-sikacagi-fiyati,383429.html

biraz pahalı almışsın.
    bu arada arkadaşlar burda konuşuldumu bilmiyorum ama meyva suyunun temas ettiği yerleri alüminyum olan makinalardan uzak duruyorsunuzdur heralde.

şimdi bulamadım ama bi yerde okumuştum bunun gibi birşey.

Alüminyum ve diğer pek çok metaller temas ettiği besine geçebilir. Bu özellik besinin nötr, alkali veya asit oluşu ile artar yada azalır. Örneğin: sütün alüminyum tencerede kaynatılması sonucu tencerede kararma olması alüminyumun süte geçtiğini gösterir. Aynı şekilde salça alüminyum bir kapta saklanırsa alüminyum salçaya geçer. Genellikle asitli besinlerle temasta bu geçişin daha fazla olduğu bilinmektedir. Vücuda fazla alüminyum alınması sakıncalıdır. Alüminyumun vücutta birikmesi, nörolojik bozukluklar ve anemiye yol açabilir. Son yıllarda alüminyum Alzheimer hastalığının oluşumunda da etken olduğu üzerine tartışmalar yapılmaktadır. Alüminyumun yüzeyi onu koruyan bir oksit tabaka ile kaplıdır. Bu tabaka herhangi bir ovucu veya kimyasal madde ile çıkartılmadığı sürece alttaki tabakayı önemli ölçüde koruyucu bir etki yapar. Bu nedenle alüminyum kapların telle ovulması doğru değildir. Asit ve alkalilerde oksit tabakayı etkiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 18 Ekim 2011; 16:06:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

http://www.akakce.com/kati-meyve-sikacagi/en-ucuz-philips-hp-1866-kati-meyve-sikacagi-fiyati,383429.html

biraz pahalı almışsın.
    bu arada arkadaşlar burda konuşuldumu bilmiyorum ama meyva suyunun temas ettiği yerleri alüminyum olan makinalardan uzak duruyorsunuzdur heralde.

Alüminyum ve diğer pek çok metaller temas ettiği besine geçebilir. Bu özellik besinin nötr, alkali veya asit oluşu ile artar yada azalır. Örneğin: sütün alüminyum tencerede kaynatılması sonucu tencerede kararma olması alüminyumun süte geçtiğini gösterir. Aynı şekilde salça alüminyum bir kapta saklanırsa alüminyum salçaya geçer. Genellikle asitli besinlerle temasta bu geçişin daha fazla olduğu bilinmektedir. Vücuda fazla alüminyum alınması sakıncalıdır. Alüminyumun vücutta birikmesi, nörolojik bozukluklar ve anemiye yol açabilir. Son yıllarda alüminyum Alzheimer hastalığının oluşumunda da etken olduğu üzerine tartışmalar yapılmaktadır. Alüminyumun yüzeyi onu koruyan bir oksit tabaka ile kaplıdır. Bu tabaka herhangi bir ovucu veya kimyasal madde ile çıkartılmadığı sürece alttaki tabakayı önemli ölçüde koruyucu bir etki yapar. Bu nedenle alüminyum kapların telle ovulması doğru değildir. Asit ve alkalilerde oksit tabakayı etkiler.

malesef öyle oldu :(

Bide bişey danışıcam yaklaşık 5 dk önce mandalina sıktım.ama portakal elma havuç armut sıktıgım zaman kesinlikle posada 1 damla bile su çıkmazken şimdi mandalina sıktıgımda posada çok çok bariz mandalina suyu vardı net bi şekilde damlıyordu..Bu aletlerde mandalina sıkılmaz mı? Yada siz sıktıysanız aynı şeyi sizin makinanızda yaptı mı?

• 30-40 fazla vermişsin boşver sonuçta sağlığınla ilgili bi alet almışsın.
    diğer konu için birşey diyemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalcup

bu markanın bugun tv de reklamlarını gördüm
    çay makinasıydı reklamdaki sesli konuşma yapıyormuş
    cihaz ilginc geldi özellikli bi marka gibi geldi

Ufkum pek geniş olmadığından olacak konuşan çay makinesi ne işe yarar?
  • ürünü internetten 230 TL ye aldım fakat elden direkt mağazadan teslim aldım... mağazada fiyatının 360 olduğunu duyunca epey şaşırdım...
    eve gelip ilk denemede bir sürprizle karşılaştım kullanan arkadaşlara da sormak istiyorum, meyvaların konulduğu bölümün en altındaki bölümde bir çıkıntı şeklinde bir plastik bölüm var... konulma sebebinide anlayamadığım bu parça elma gibi büyük parçaların düşmesini engelliyor üstten biraz bastırmak gerekiyor o zamanda bazı küçük parçaları kesmeden dışarı fırlatıyor ... diğerlerinde problem yok ama elma olayı biraz garip geldi bu olayı kullanan arkadaşlar nasıl hallediyor...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

biraz pahalı almışsın.

malesef öyle oldu :(

Bide bişey danışıcam yaklaşık 5 dk önce mandalina sıktım.ama portakal elma havuç armut sıktıgım zaman kesinlikle posada 1 damla bile su çıkmazken şimdi mandalina sıktıgımda posada çok çok bariz mandalina suyu vardı net bi şekilde damlıyordu..Bu aletlerde mandalina sıkılmaz mı? Yada siz sıktıysanız aynı şeyi sizin makinanızda yaptı mı?

portakal-mandalina-limon gibi narenciye ürünleri için bu cihazlar pek uygun değildir. dediğiniz gibi sulu çıkartır. hatta yumuşak meyvelerin çoğunu iyi sıkamazlar. yapı itibariyle katı olan meyve ve sebzelerde iyi sonuç alırsınız /elma, havuç, ayva gibi)

• zeytinin de yağını çıkartıyormu deneyen var mı :D
    şaka bir yana servis bakımından olsun kalite bakımından olsun şu ana kadar philips beni hiç mahçup etmedi en yakın zamanda alacağım 1 tane.
    zeyitn bol sıkar sıkar yağını içeriz artık ahhahah :D
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.