Şimdi Ara

katalitik konvertor (katalizör) iptali (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
1
Favori
56.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: türbülans

quote:

Orjinalden alıntı: 06MRT06

http://forum.donanimhaber.com/m_13617772/tm.htm

linkteki konuda herkez iyi oluyor falan diyo kat iptali için. kat ne işe yarıyor zararlı gazların engellemek tamam engelliyor ama sonra ne yapıyor bi ömür bünyesinde mi tutuyor hayır.o zararlı gazların yaptıgı basınç la lambda sensörü doğru bilgileri aracın beynine gönderip doğru hava yakıt karışımı sağlanıyor ve araç optimal düzeyde çalışyor.kat olmayınca ne olacak egzost içinde basınç olmayacak ve gazlar rahat dışarı atılacak ve lambda sensörüde atılan gazın durumunu net okuyamayack ve sorun olacaktır ne olacaktır arıza ışıgı,duman atma,benzin kokusu, gibi.

linkteki konuda ben hiç bir zaman katalizör iptali iyi oluyor demedim..eğer katalizör tıkanmışsa ve değiştirilmesi gerekiyorsa en az 1000 ytl verip değiştirmek yerine iptal ettirin dedim..1000 ytl parası olan yenisini taktırsın..sensör katalizörden önce olduğundan gazlar katalizöre girmeden önce sensör tarafından okunur..gerekli hava yakıt karışımı sağlanır..ek olarak katalizörden back-pressure ile geri dönen gaz da sensörden geçer ve işleme girer..dolayısıyla sensör her durumda gazı doğru olarak okur..konvertör olmazsa back-pressure sisteminden gelen gazı okuyamaz bu da alt devirlerde çekişi önemsiz miktarda düşürür..üst devirlerde çekiş önemsiz miktarda artar..

ben cavapta sana veya bi başkasına direkt olarak bu böyle diyor demedim genel konuştum.bidaha okursan anlarsın.kendi üstüne almışsın cevabı biraz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Sulphur

İşte tam yurdum insanı. hemde iliğine kadar....

O parayı veremiyorsan binmeyeceksin o arabaya !

Senin çevreye ve diğer insanlara karşı sorumlukların var. Çoluğuna çocuğuna ve onu çocuklarına karşıda sorumlulukların var.

---
    Cebinde para kalacak diye çevreye zarar veremzsin arkadaşım..

Zaten başımıza ne geldiyse hep cehaletten vurdumduymazlıktan ve sizin yaptığınız gibi

- Sen illk önce........

- Ona gelene kadar...

kelimeleriyle söze başlamaktan geldi.

Ben çevreme, yurduma ve dolayısıyla evim olan dünyaya karşı saygılıyım. Ve bende sizi aynı saygıya davet ediyorum.

Arabesk edebiyatı yapmayınız !

Arabaya binmek masraflı bir iştir. Eğer bu masrafı karşılayamıyorsanız eh bi zahmet binmeyin.

Saygılar.

öncelikle aklıma gelen ilk örnek toyotanın 1.6 katalizörsüz sistemiyle 1.6 katalizörlü sistemini bir karşılaştırın..emisyon değerleri arasından bir fark olmadığını görürsünüz..katalizör dünyayı kurtaran bir buluş değildir..edebiyat yapmıyoruz..ölçüm yapıyoruz...

• sulphur kardeş,çok fazla abartmışsınız.76 model kamyonların simsiyah dumanlar bırakarak cirit attığı bir ülkede kurşunsuz benzin kullanan araçta kata.konv.olsa ne olur olmasa ne olur.lütfen abartmayalım.benim aracımın değeri 10.000 ytl.iken 1500-2000 ytl verip o nesneyi taktıramam ve o arabanında trafikte dolaşan bir sürü arabadan daha zararsız olduğuna eminim.saygılar.
  • KESİNLİKLE KATILIYORUM PARANIZ YOKSA BİNMEYİN ARACA.

Başkalarının ÇEVREYİ KİRLETİYOR OLMASI sizin bunu yapmanıza sebep değil.

Başkaları hırsızlık şerefsizlik yapıyorsa sizde yapacak mısınız?

Bana göre çevreye karşı işlenen suç en büyük suçtur.

Keyfiyetten KAT İPTALİ yapan yenisi takmayan bence VATANINA MİLLETİNE İHANET ETMEKTEDİR
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sulphur

Onu söktürecek kadar cahil olmayın.

Değiştirecek paranız yok ise araba kullanmayın.

Araba kullanmak çevreye karşı sorumluluk ister.

3-5 beygir için kimse sizin egsozunuzdan çıkacak olan zehirli gazları solumak zorunda değildir.

+1 rap
    tebrikler arkadaşım sonunda çevreye duyarlı birilerini görebildim,arkadaşlar kat iptali ni genelde değiştirmemek için değil arabadan çıkacak olan homurtulu ses için bizzat iptal ettiriyorlar,hoş bi ses çıkıyor bu doğru ama bu sesi performans egsoz yada performans hava filtresi taktırarak fazlasıyla hatta daha iyisini elde edebilirsiniz,kat iptali sadece çevreye zarar vermektir,lütfen önce kendimize sonrada insanlara saygımız olsun

• cuma günü egzoz manifolddan sonra kopmuş diye egzozcuya götürdüm katalizörde dağınık çıktı, o da söküldü. bugün bi çıkıp deneme fırsatım oldu. hem arabanın gürültüsü zırıltısı gitmiş hemde keçi gibi gidiyor çalışma sıcaklığıda düşmüş. dağılmış katalizör ne kadar tıkamışsa arabayı vallaha.
  • katalizatör iptalinin araca hiçbir zararı yoktur ne bakım açısından nede yakıt açısından katalizatör ün tek görevi vardır ve çıkan gazı en az zararlı şekilde dışarıya salmak. evet keşke çevreyi kirletmek zorunda kalmasak ama daha önce 50 tl lik parçaya 250 tl fiyat koyan firmalar suçlanmalı

örnek : connect 60 cm lik orjinal yakıt hortumu 270 tl hakkı 50 tl
    connect orjinal enjektör 600 tl hakkı 250 tl
    klima kmprasörü 800 tl hakkı 250 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertalem

katalizatör iptalinin araca hiçbir zararı yoktur ne bakım açısından nede yakıt açısından katalizatör ün tek görevi vardır ve çıkan gazı en az zararlı şekilde dışarıya salmak. evet keşke çevreyi kirletmek zorunda kalmasak ama daha önce 50 tl lik parçaya 250 tl fiyat koyan firmalar suçlanmalı

örnek : connect 60 cm lik orjinal yakıt hortumu 270 tl hakkı 50 tl
    connect orjinal enjektör 600 tl hakkı 250 tl
    klima kmprasörü 800 tl hakkı 250 tl

Muayenede kalınca fellik fellik katalitik converter aramayın

• dün arabanın altını vurdum katalizatörrü vurdum büyük ihtimal kaynak atılır mı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.