Şimdi Ara

KASET ÇALARLI TOYOTA'YA ORJINAL TOYOTA MARKA CD PLAYER TAKMAK..! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
35.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

amma basini ağrittim yaw sağolasin tekniq
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

ok sağol bakicam bi mid takimi artik

ne demek lafımı olur?

yarın öbürgün kaskonun biri bize kelek atar, bizde senin başını ağrıtırız ödeşiriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tecniq

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

ok sağol bakicam bi mid takimi artik

ne demek lafımı olur?

yarın öbürgün kaskonun biri bize kelek atar, bizde senin başını ağrıtırız ödeşiriz

herzaman dostum nedemek elimden geleni yaparim

• şimdi benım merak ettıgım birşey var cd playerı söküp takınca kod istedimi? benim cd playerı söküp takıcamda ondan sordum birde bu cd playerı yerinden nasıl çıkartıyortsun onuda bi detaylı anlatırsan çok sevinecem
  • quote:

Orjinalden alıntı: New_and_Old

şimdi benım merak ettıgım birşey var cd playerı söküp takınca kod istedimi? benim cd playerı söküp takıcamda ondan sordum birde bu cd playerı yerinden nasıl çıkartıyortsun onuda bi detaylı anlatırsan çok sevinecem

şu ana kadar yerinden söktüğüm hiç bir toyota teyp (cd çalar veya kasetçalar) kod istemedi

cd playerin nasul yerinden çıktığını burda anlatmak biraz hırsıza yol göstermek olmazmı

• quote:

quote:

şimdi benım merak ettıgım birşey var cd playerı söküp takınca kod istedimi? benim cd playerı söküp takıcamda ondan sordum birde bu cd playerı yerinden nasıl çıkartıyortsun onuda bi detaylı anlatırsan çok sevinecem

şu ana kadar yerinden söktüğüm hiç bir toyota teyp (cd çalar veya kasetçalar) kod istemedi

cd playerin nasul yerinden çıktığını burda anlatmak biraz hırsıza yol göstermek olmazmı

çok mu kolay çıkıyor ?

• quote:

Orjinalden alıntı: silverstar68

quote:

quote:

çok mu kolay çıkıyor ?

ilk söktüğümde 10 dakkamı almıştı,
    şimdi söksem 2 dakkamı bile almaz,

ama farklı farklı bi kaç takım lazım,

sadece bi tek tornavidayla sökülmüyo, teybi asıl tutan vidalar lokma anahtarla açılıyor (kaç numara olduunu sölemiycem )

ve bu vidalar çok geride, yani normal lokma takımları yetişmiyo oraya, bi yerden çok uzun bi lokma bulmanız lazım, hani bujileri sökerler ya uzun bi lokmayla, onun küçük olanından lazım.

oda ancak araba servislerinde oluyo

birde bi tane daha özel bi tornavida lazım, onunda ne olduğunu sölemiycem eğer bu cins özel tornavida olmazsa yine çıkmıyo teyp yerinden.

iş sadece takım taklavata bakıyor yani, yoksa teybi yerinden çıkarmak 5 dakka...

•  KASET ÇALARLI TOYOTA'YA ORJINAL TOYOTA MARKA CD PLAYER TAKMAK..!

Onur abi bu benim arabanın arka hoparlör. sizin corolla ile aynı mı 16 cm mi yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifomer -- 30 Haziran 2007; 0:48:39 >
  • quote:

Onur abi bu benim arabanın arka hoparlör. sizin corolla ile aynı mı 16 cm mi yani

evet benim arka kapı kolonlarıyla aynı bu.

ama benim ön kapıdaki kolonlar 18 cm idi... onları söktürüp 16 cm JBL koydum, eskisinden 10 kat daha iyi oldu
  •  KASET ÇALARLI TOYOTA'YA ORJINAL TOYOTA MARKA CD PLAYER TAKMAK..!

mp3 playerımdan araç kiti vasıtası ile müzik dinliyorum hem görüntü amaçlı hemde ses kalitesi açısından mp3 player alıyım diyorum (ses kalitesinde fark olur mu araç kitine göre)

diğer sorum bildiğim gibi 1 numaralı yer orjinal radyo-teyp 2 numaralı yerde eşya gözü.

aracın kaset çalarını 2 numaralı eşya gözüne monte etsek (mümkün mü?) kaset çaların yerinede mp3 player taksak olur mu ?

• quote:

KASET ÇALARLI TOYOTA'YA ORJINAL TOYOTA MARKA CD PLAYER TAKMAK..!

mp3 playerımdan araç kiti vasıtası ile müzik dinliyorum hem görüntü amaçlı hemde ses kalitesi açısından mp3 player alıyım diyorum (ses kalitesinde fark olur mu araç kitine göre)

diğer sorum bildiğim gibi 1 numaralı yer orjinal radyo-teyp 2 numaralı yerde eşya gözü.

aracın kaset çalarını 2 numaralı eşya gözüne monte etsek (mümkün mü?) kaset çaların yerinede mp3 player taksak olur mu ?

aa benim arabadan
    aynı soru benim için de geçerli aynısını ben de düşünüyorum

• Onur abi yine kayboldu

Onur abi bilgilendir bizi

• quote:

Onur abi yine kayboldu

Onur abi bizi diskoya götür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stimur41 -- 30 Haziran 2007; 1:34:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: stimur41

quote:

Onur abi yine kayboldu

iyi olur valla

Onur abi şimdi kovalayacak bizi topiğinden

• quote:

Orjinalden alıntı: stimur41

quote:

Onur abi yine kayboldu

hehe...

disko köpeeniz olsun beee...

siz yeterki istenbula gelin, götürmezsem ne olayım.

• quote:

şimdi canımın içi

eğer araç kiti yerine gerçek bir mp3 player alırsan ses kalitesinin artacağı kesin.
    sonuçta ne kadar kısa yoldan mp3 çalabiliyosan o kadar kaliteli ses alırsın, araya koyduğun her alet edavat ses kalitesini biraz düşürür.

ancaaaakkk : bu tür araç kitleri yani senin şu anda kullandığın tip cihazlar arabaya hiç bir amfi, ekolayzır vs bağlamadan arabanın sesini yükseltir, yani mini bir amfi görevi yapar.

mesela sen şu anda radyoda bi şarkı dinle, teybin sesini sonuna kadar aç, ses seni tatmin edecek kadar yüksek çıkmayacaktır.
    ama şu anda kullandığın o minicik Mp3 çaların içindeki bir şarkıyı çalarken sesi hem mp3 çalardan yükseltiyosun hemde teybin ses düğmesinden yükseltiyorsun, dolayısıyla aracında bulunan o ufacık kolonlardan olması gerektiğinden fazla performans alıyorsun.

bende eskiden bu arabada araç kiti kullanırken arabanın ses yüksekliğinden memnundum, ama cd çalar takınca ses yüksekliği çok azaldı, beni tatmin etmedi, o yüzden gidip dünya para verip arabadaki 4 kolonun hepsini değiştirdim.

aynı şey seninde başına gelicek.

yani önce kasetçaları söküp mp3 çalar takıcaksın, ses kalitesi belirgin bir şekilde düzelecek ama artık kolonlardan çıkan ses sana yetmiycek, ondan bi süre sonra mecbur gidip kolonlarıda değiştiricen.

hatta belki o bile kesmiycek arabaya amfi koymak istiyceksin.

bütün bunları gözönüne alarak kasetçaları değiştirebilirsin tabi

ikinci soruna gelince, aynı anda hem kasetçaları hemde cd çaları arabana bağlayamazsın.
    daha doğrusu bağlarsın ama çok tehlikeli olur, eğer olurda ikiside aynı anda çalırşsa birbirlerinin ses çıkışlarını yakarlar.

bu şekilde kullanabilmek için ya özel bir devre yaptıracan, bi teybi açtığında ötekini kapatıcak,

yada daha basiti teyplerin altına bir düğme koyacan, bir teybi açmadan önce teybin diğerinin devreden çıkması için bu düğmeyi çevirmen gerekecek, ama yinede tehlikeli bir olay, eğer düğmey çevirmeyi unutuğp iki teybi birden açarsan teyplerden birinin çıkışını yakarsın. artık hangisi güçlü gelirse diğerini yakar.

yani aynı anda 2 teyp bağlamak çok sakat bi olay, aldığın yeni cihaza yazık olabilir.

yada özel devre yaptırıcan ama oda pahalıya mal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 30 Haziran 2007; 10:57:49 >

• quote:

quote:

şimdi canımın içi

eğer araç kiti yerine gerçek bir mp3 player alırsan ses kalitesinin artacağı kesin.
    sonuçta ne kadar kısa yoldan mp3 çalabiliyosan o kadar kaliteli ses alırsın, araya koyduğun her alet edavat ses kalitesini biraz düşürür.

ancaaaakkk : bu tür araç kitleri yani senin şu anda kullandığın tip cihazlar arabaya hiç bir amfi, ekolayzır vs bağlamadan arabanın sesini yükseltir, yani mini bir amfi görevi yapar.

mesela sen şu anda radyoda bi şarkı dinle, teybin sesini sonuna kadar aç, ses seni tatmin edecek kadar yüksek çıkmayacaktır.
    ama şu anda kullandığın o minicik Mp3 çaların içindeki bir şarkıyı çalarken sesi hem mp3 çalardan yükseltiyosun hemde teybin ses düğmesinden yükseltiyorsun, dolayısıyla aracında bulunan o ufacık kolonlardan olması gerektiğinden fazla performans alıyorsun.

bende eskiden bu arabada araç kiti kullanırken arabanın ses yüksekliğinden memnundum, ama cd çalar takınca ses yüksekliği çok azaldı, beni tatmin etmedi, o yüzden gidip dünya para verip arabadaki 4 kolonun hepsini değiştirdim.

aynı şey seninde başına gelicek.

yani önce kasetçaları söküp mp3 çalar takıcaksın, ses kalitesi belirgin bir şekilde düzelecek ama artık kolonlardan çıkan ses sana yetmiycek, ondan bi süre sonra mecbur gidip kolonlarıda değiştiricen.

hatta belki o bile kesmiycek arabaya amfi koymak istiyceksin.

bütün bunları gözönüne alarak kasetçaları değiştirebilirsin tabi

ikinci soruna gelince, aynı anda hem kasetçaları hemde cd çaları arabana bağlayamazsın.
    daha doğrusu bağlarsın ama çok tehlikeli olur, eğer olurda ikiside aynı anda çalırşsa birbirlerinin ses çıkışlarını yakarlar.

bu şekilde kullanabilmek için ya özel bir devre yaptıracan, bi teybi açtığında ötekini kapatıcak,

yada daha basiti teyplerin altına bir düğme koyacan, bir teybi açmadan önce teybin diğerinin devreden çıkması için bu düğmeyi çevirmen gerekecek, ama yinede tehlikeli bir olay, eğer düğmey çevirmeyi unutuğp iki teybi birden açarsan teyplerden birinin çıkışını yakarsın. artık hangisi güçlü gelirse diğerini yakar.

yani aynı anda 2 teyp bağlamak çok sakat bi olay, aldığın yeni cihaza yazık olabilir.

yada özel devre yaptırıcan ama oda pahalıya mal olur.

Ya abi çok teşekkürler böyle detaylı detaylı anlatıp bizleri bilgilendirdiğin için.

mp3 playerın aslında küçük bir amfi görevi gördüğü konusunda haklısın hem kendinden hem kaset çalardan ses açılarak gerçekten de çok yüksek seslere çıkarabiliyor.

dediğin gibi bazen radyo dinlerken mp3 playera geçiş yaptığımda bunu daha iyi anlıyorum.

sonuçta kasetten aktarım yaptığı için ben halen arabadaki hoparlörlerin limitlerini gördüğümü düşünmüyorum.

örneğin mp3 playerın kendisinde ki ayarlardan ve yol bilgisayarında ki ayarlardan bası sonlara getirdiğimde oldukça kalitesiz ses alıyorum.acaba alacağım mp3 playerda da mı böyle olacak?

birde dediklerine göre en mantıklısı orjinal teybi çıkarıp oraya mp3 playerı taktırmak gibi görünüyor.bu işlemi herhangibir elektrikçi falan yapar mı yoksa yetkili servise mi müracaat edeyim?

son olarak 300-400 ytl arasında ne alınabilir? marka olarak ne önerirsin (pioneer,sony,jvc)

bu ürünlerin düşük modellerine 300-400 arası değişiyor ama gitti gidiyor gibi sitelerde en son çıkan modelleri bu fiyatlarda.acaba onları alsak (çoğu yurt dışından getiriliyor sanırım) uyumsuzluk falan olur mu?

verdiğin vereceğin cevaplardan dolayı çok teşekkür derim Onur abi

• bence blaunkpunt özelliklede santa monica yada diğer şehir serileri gayet kaliteli ve durumuna göre fiyatıda çok iyi...
  • quote:

Ya abi çok teşekkürler böyle detaylı detaylı anlatıp bizleri bilgilendirdiğin için.

mp3 playerın aslında küçük bir amfi görevi gördüğü konusunda haklısın hem kendinden hem kaset çalardan ses açılarak gerçekten de çok yüksek seslere çıkarabiliyor.

dediğin gibi bazen radyo dinlerken mp3 playera geçiş yaptığımda bunu daha iyi anlıyorum.

sonuçta kasetten aktarım yaptığı için ben halen arabadaki hoparlörlerin limitlerini gördüğümü düşünmüyorum.

örneğin mp3 playerın kendisinde ki ayarlardan ve yol bilgisayarında ki ayarlardan bası sonlara getirdiğimde oldukça kalitesiz ses alıyorum.acaba alacağım mp3 playerda da mı böyle olacak?

birde dediklerine göre en mantıklısı orjinal teybi çıkarıp oraya mp3 playerı taktırmak gibi görünüyor.bu işlemi herhangibir elektrikçi falan yapar mı yoksa yetkili servise mi müracaat edeyim?

son olarak 300-400 ytl arasında ne alınabilir? marka olarak ne önerirsin (pioneer,sony,jvc)

bu ürünlerin düşük modellerine 300-400 arası değişiyor ama gitti gidiyor gibi sitelerde en son çıkan modelleri bu fiyatlarda.acaba onları alsak (çoğu yurt dışından getiriliyor sanırım) uyumsuzluk falan olur mu?

verdiğin vereceğin cevaplardan dolayı çok teşekkür derim Onur abi

en mantıklısı tabiki arabaya kaliteli bir mp3 çalar taktırmak. bu durumda bas'ı ne kadar açarsan aç eskisi kadar ses bozulmayacaktır, ancak arabadaki ses miktarı eskisine oranla biraz düşecektir zaten. yani volume düşecek ancak ses kalitesi yükselecetir.

senin arabanda yol bilgisayarı ayrı bir ekrandan çalıştığı sen benim yaşadığım sorunları yaşamayacaksın.

sıradan bir müzik tesisatçısı bu işi yapabilir. yetkili servise gidersen anasının hörekesi ister walla :) bağlatma parası olarak teybin kendi parasından fazla bir ücret isterlerse şaşırma

teyp seçimine gelince, her ne kadar üzerinde yazmasada nerdeyse bütün toyotaların kolonları sony tarafından üretilir. teyplerinin büyük çoğunluğuda panasonic veya sony tarafından üretilir. eğer arabadaki kolonları değiştirmeyi düşünmüyorsan senin için en mantıklısı sony marka bir teyp almandır. çünkü sony hoperlörlere en iyi uyum sağlayacak teyp kuşkusuz sony dir.

• acep benim mp3 calarda sony mi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.