Şimdi Ara

KASET ÇALARLI TOYOTA'YA ORJINAL TOYOTA MARKA CD PLAYER TAKMAK..! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
35.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

Tecniq

tşk heyecan yapma diyosun yani

olurmu abicim, tam heyecan yapacak durum var işte ortada

sen amfiyi, woofer'ı kap gel olmazsa, ben burda anasını bile ağlatırım onun

bunlar kolay işler...

• Kardeş önce azmin için kutlarım seni
    yeni CD çalarını ve arabanı gülerek kullan. Allah kaza bela göstermesin
    Bende tam böyle bir bilgi arıyordum şu an, bildiklerini bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim.
    benim şanssızlığım küçük bir şehirde olmak ve her aradığını bulamamak
    geçen gün bir tane buldum seninki gibi bir cd çalar
    eleman 700 YTL istiyodu ama güvenip alamadım
    kodu falan vardır yada senin yaşadığın sıkıntı gibi soketler falan uymaz diye
    şimdi bende birçok kişi gibi sıradan bir fm transmitter alacağım galiba, hiç içime sinmesede...
    çünkü bu tip bir işlem yada bagaj tipi bir cd changer bana baya bi pahalıya patlayacak
    bulmasıda ayrı bir dert tabi
    bu arada benim araba 2004 corolla. direksiyondan kumandası, yol bilgisayarı, sıcaklık göstergesi falan var
    bunlardan vazgeçmek istemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: OBYKYLDZ

Kardeş önce azmin için kutlarım seni
    yeni CD çalarını ve arabanı gülerek kullan. Allah kaza bela göstermesin
    Bende tam böyle bir bilgi arıyordum şu an, bildiklerini bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim.
    benim şanssızlığım küçük bir şehirde olmak ve her aradığını bulamamak
    geçen gün bir tane buldum seninki gibi bir cd çalar
    eleman 700 YTL istiyodu ama güvenip alamadım
    kodu falan vardır yada senin yaşadığın sıkıntı gibi soketler falan uymaz diye
    şimdi bende birçok kişi gibi sıradan bir fm transmitter alacağım galiba, hiç içime sinmesede...
    çünkü bu tip bir işlem yada bagaj tipi bir cd changer bana baya bi pahalıya patlayacak
    bulmasıda ayrı bir dert tabi
    bu arada benim araba 2004 corolla. direksiyondan kumandası, yol bilgisayarı, sıcaklık göstergesi falan var
    bunlardan vazgeçmek istemiyorum

dostum öncelikle aramıza hoşgeldin.

seni toyota kardeşliği sayfamızada bekleriz, hatta orda kendinide tanıtırsan çok daha iyi olur.

anladığım kadarıyla Toyota Corolla Terra Hatchback 2004 aracın var. yazdıklarından bi tek rengini tahmin edemedim

birde bu fm transmitter denilen zımbırtıları ben çok denedim ve ses kalitesinden hiç memnun kalmadım. ayrıca doğru dürüst ekranının olmaması, istediğin an istediğin şarkıyı çalamaman, ses kalitesinin dandikliği, yavaşlığı, hatta çoğu modelinin arabanın kontağının kapattıktan sonra en son çaldığın şarkıdan değilde ilk şarkıdan tekrar başlaması gibi şeyleri beni uyuz etti. Ayrıca istanbulda boş frekans olmadığı için sürekli cızırtı sürekli cızırtı. en sonunda çıkarıp attım.

sana kasetçalarlı teybinde mp3 keyfini yaşaman için 1 adet kaliteli MP3 çalar (Tercihan orjinal ipod) ve yanında bir adet kaset adaptörü öneriyorum.

ne demek istediğimi anlamışsındır. bu şekilde çok çok çok daha kaliteli bir ses alacağın gibi mp3 çaların geniş ekranından istediğin an istediğin şarkıyı seçebilirsin.

bence havadan yayın yapan fm transmitterlerden uzak dur, kullanıpta memnun kalanı görmedim.

hayırlı sabahlar, senide Toyota kardeşliği sayfasına bekliyoruz unutma, bide şu bi tek rengini tahmin edemediğim aracının resmide gönderirsen onunda herşeyini öğrenmiş oluruz

• quote:

Orjinalden alıntı: Tecniq

dostum öncelikle aramıza hoşgeldin.

seni toyota kardeşliği sayfamızada bekleriz, hatta orda kendinide tanıtırsan çok daha iyi olur.

anladığım kadarıyla Toyota Corolla Terra Hatchback 2004 aracın var. yazdıklarından bi tek rengini tahmin edemedim

birde bu fm transmitter denilen zımbırtıları ben çok denedim ve ses kalitesinden hiç memnun kalmadım. ayrıca doğru dürüst ekranının olmaması, istediğin an istediğin şarkıyı çalamaman, ses kalitesinin dandikliği, yavaşlığı, hatta çoğu modelinin arabanın kontağının kapattıktan sonra en son çaldığın şarkıdan değilde ilk şarkıdan tekrar başlaması gibi şeyleri beni uyuz etti. Ayrıca istanbulda boş frekans olmadığı için sürekli cızırtı sürekli cızırtı. en sonunda çıkarıp attım.

sana kasetçalarlı teybinde mp3 keyfini yaşaman için 1 adet kaliteli MP3 çalar (Tercihan orjinal ipod) ve yanında bir adet kaset adaptörü öneriyorum.

ne demek istediğimi anlamışsındır. bu şekilde çok çok çok daha kaliteli bir ses alacağın gibi mp3 çaların geniş ekranından istediğin an istediğin şarkıyı seçebilirsin.

bence havadan yayın yapan fm transmitterlerden uzak dur, kullanıpta memnun kalanı görmedim.

hayırlı sabahlar, senide Toyota kardeşliği sayfasına bekliyoruz unutma, bide şu bi tek rengini tahmin edemediğim aracının resmide gönderirsen onunda herşeyini öğrenmiş oluruz

Tecniq, dediğim gibi küçük bir şehirde yaşadığım için boş frekans bulamama gibi bir sıkıntım olacağını sanmıyorum ama ses kalitesi konusunda tereddütlerim var. kaset adaptörüde zaten araştırdığım diğer bir konu, bakalım hangisine karar vereceğim.
    Bu arada benim araba bu:
    [img=http://img258.imageshack.us/img258/3192/1003280zy9.th.jpg]

renk gümüş gri ve sedan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OBYKYLDZ -- 17 Haziran 2007; 23:17:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: OBYKYLDZ

Tecniq, dediğim gibi küçük bir şehirde yaşadığım için boş frekans bulamama gibi bir sıkıntım olacağını sanmıyorum ama ses kalitesi konusunda tereddütlerim var. kaset adaptörüde zaten araştırdığım diğer bir konu, bakalım hangisine karar vereceğim.
    Bu arada benim araba bu:
    [img=http://img258.imageshack.us/img258/3192/1003280zy9.th.jpg]

renk gümüş gri ve sedan

DOSTUM EĞER KALİTELİ BİR MP3 ÇALAR ALIRSAN KASET ADAPTÖRÜNDEN ÇOK MEMNUN KALACAĞININ GARANTISINI VERİRİM..

KAZASIZ BELASIZ KULLANMAN DİLEĞİYLE

• onur abi altta linkini vereceğim bi konu var. adamlar saçmalamış resmen (bence) araç kadranları 200 km gösteriyorsa %25 şaşarmış gerçek hız 150 imiş. öyle şeymi olur bi el at konuya orda abicim

http://forum.donanimhaber.com/m_10280345/mpage_24/key_//tm.htm#15101397

(biliyorum burayla alakası yok ama sana ulaşmak için)
  • ben daha önce bir internet sitesinde yabancı bir kişinin cd çları mp3 çalar yaptığını gördüm hemde detaylı olarak gösteriyordu içersinden parça değiştiriyordu araştırısm bulurm tekniq yapabilirisin dimi
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: teme

Çalışmalarınız örnek teşkil edecek şekilde tebrikler. Aslında usta diye geçinip bu işten ekmek yiyenlere iyi örnek olur umarım.

Bu esnada teybe harici bir mp3 plyer vs bağlama imkanı araştırdınızmı ? Malum bu seriler sadece ses cd si çalıyor, mp3 ise çok daha pratik. Eğer böyle bir bağlantıya imkan varsa ve burada paylaşırsanız çok memnun olurum...

walla ben elektronik/bilgisayar teknisyeni olduğum için elimin altında nerdeyse 24 saat internete bağlı bir bilgisayar var, zaten işimde bu.

dolayısıyla benim için istediğim an internetten istediğim şarkıyı indirip cd ye yazmak hiç problem olmuyo.

hatta olayı çok abartıp bazen arabada giderken bagajdan laptop'u çıkarıp istediğim şarkıları araba giderken cd ye yazdırıp sıcak sıcak teybe taktığımı bile bilirim

dolayısıyla hiç mp3 çözümlerine yönelik şeyleri araştırmadım

• quote:

Orjinalden alıntı: bekaert

ben daha önce bir internet sitesinde yabancı bir kişinin cd çları mp3 çalar yaptığını gördüm hemde detaylı olarak gösteriyordu içersinden parça değiştiriyordu araştırısm bulurm tekniq yapabilirisin dimi

sanırım şu aşağıdaki siteden bahsediyorsun.

http://www.softservice.com.pl/corolla/avc/index.php

sitedeki sayfaları incelerseniz göreceksiniz.
    bu sitede adamlar normal bi toyota corolla teybinin cd changer girişinden bir mp3 çaları giriyorlar, hatta bununlada yetinmeyip vites kolunun üstündeki boşluğa mp3 çalar için dijital ekran koyuyorlar.

kesinlikle yapılabilir.

ancak bundan daha basiti herhangi bir mp3 çaları teybin arkasındaki cd changer girişine sokup teybi aldatmak, yani teyp cd changeri çaldırdığını düşünüp ses çıkışlarını açarken aslında ordan sizin mp3 çaların sesi gircek.

kaset adaptöründen daha şık bir uygulama bence. bu uygulamada kablo ortalık yerden değil, teybin arkasından gelecek ve mp3 çalara girecek.

ancak burda şöyle bir durum var, benim teybin arkasındaki soketlerin her birinin adını ve ne işe yaradığını ezberledim.

ama ceyhunun teybinin arkasındaki soket lerin isimlerini henüz elde edemedik, genelde servisler bu tür bilgileri saklarlar.

eğer teybin arka soketlerinin bir şeması ve hangi ucun ne çıkışı olduğunu yazan bir tablo varsa gerisi çocuk işi zaten.

• bendeki arabanın arka kolonun biri bozulmuş değiştirsem diyorum. onların yerine hangi kolon olabilir. orjinallliğini bozmadan? hangi marka onerirsiniz ve fiyatı??
  • quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

bendeki arabanın arka kolonun biri bozulmuş değiştirsem diyorum. onların yerine hangi kolon olabilir. orjinallliğini bozmadan? hangi marka onerirsiniz ve fiyatı??

ARKA KAPI KOLONUNDANMI BAHSEDİYORSUN DOSTUM?

• quote:

quote:

bendeki arabanın arka kolonun biri bozulmuş değiştirsem diyorum. onların yerine hangi kolon olabilir. orjinallliğini bozmadan? hangi marka onerirsiniz ve fiyatı??

ARKA KAPI KOLONUNDANMI BAHSEDİYORSUN DOSTUM?

sanırım arka camın ordakilerden bahsediyor.

ben bu ses sistemlerinden hiç anlamam ama orjinalini bozmadan tüm hoparlörleri daha kaliteli ses verecek hoparlörlerle değiştirmek istiyorum ama aynı boyutta olacak çünkü orjinali bozulsun istemiyorum.

bu mümkün müdür?aynı boyutta daha kaliteli ses veren markalar var mıdır ? pioneer gibi.

birde bizimkileri tarif ederken ne dememiz gerek.

bi ses sistemi satan yere sorduğumda kaç santim dedi

13 cm mi oluyor bizdekilerin orjinali.

• silverstar68 'in dediği gibi arka camın ordakilerini diyorum. zaten benim arka kapıda kolon yok. veya ben hiç fark etmedim. xei olduğu için yoktur buyuk ihtimal. ama ön kapılarda var onu biliyorum .. silverstar68'in ki 13 santim miş. ben hiç ölçmedim acaba benimki de mi aynı. orjinalliği bozulmasın tabiki gözüm gibi bakıyorum ona ben

• quote:

silverstar68 'in dediği gibi arka camın ordakilerini diyorum. zaten benim arka kapıda kolon yok. veya ben hiç fark etmedim. xei olduğu için yoktur buyuk ihtimal. ama ön kapılarda var onu biliyorum .. silverstar68'in ki 13 santim miş. ben hiç ölçmedim acaba benimki de mi aynı. orjinalliği bozulmasın tabiki gözüm gibi bakıyorum ona ben

içiniz kötü sizin 16 cm lik hoparlorler daha iyimiş

• günaydınlar...

şimcik arkadaşlar, bizim corolla'ların ön kapı hoperlörleri 18 cm arka kapı hoperlörleri 16 cm.

bende bu orjinal küçük kolonların ses kalitesinden ve ses yüksekliğinden pek memnun değildim. ama araca amfi koymak, arkaya bas koymak, arkaya mdf yaptırıp büyük hoperlör koymak hem masraflı hemde zahmetli bir iş, üstelik amfi, bas gibi aletler çok fazla akım çektiği için bu cihazları bağlattınızda bağlayan kişinin aküden ayrıca bir besleme kablosu alıp taaaa arka bagaja kadar götürmesi gerekiyor, buda aracın bütün döşemelerinin sökülüp altından kablo çekilmesi anlamına geliyorki buna benim kalbim dayanmaz

peki ben ne yaptım?

bizim arabalardaki orjinal kolonlar her ne kadar sony markada olsa ufak ve çok basit kolonlar.
    kapılardaki 4 tane orjinal kolonu söktüm, yerlerine 4 adet JBL mid takımı koydum. bu mid takımları set halinde satılıyor, her bir set içinde 2 adet mid kolon, 2 adet tiz kolon ve 2 adet crossover var. işte bu kolonları koyduktan sonra arabadaki ses çok değişti. sadece normal kolonları bu şekilde değiştirirek çok düşük bir maliyetle arabadaki ses kaliesini oldukça arttırdım.

sizlere tavsiyem arka pandizottaki veya arka kapılardaki kolonları söküp yerine 1 takım JBL mid hoperlör koyun, ses kalitesi o kadar değişecekki bi hafta geçmeden önlerdeki kolonlarıda söküp onların yerinede mid koymak isteyeceksiniz.

tahminimce benim arabadaki kolonlar ve sizin arabadaki kolonlar aynıdır, yani bu durumda alacağınız mid takımı şu olmalı: JBL 165 mm mid set. 165 mm lik mid takımları bizim arabalara uyuyor.

bi deneyin çok memnun kalacaksınız. bu seti ben 130 ytl peşin paraya aldım burda. önce arkalara taktım, sonra ses kalitesinden çok memnun kaldığım için gidip 130 ytl ye bir set daha aldım ve onlarıda önlere koydum. yani toplam 260 liraya mal oldu bana 2 set. umarım sizde yaşadığınız şehirde rahat bulursunuz.

ancak ısrarla JBL mid takımı öneriyorum, başka markalara fazla bakmayın bence.

biz JBL mid takımı almaya gittiğimizde satıcı ısrarla bize başka bir marka satmaya çalıştı, "bak abicim bu bilinmeyen bir marka ama JBL den çok üstündür" alırsan çok memnun kalırsın" falan, klasik satıcı tripleri, çünkü özellikle bu adı sanı bilinmeyen markaları çinden çok ucuza getiriyorlar ve ısrarla bunları satmaya çalışıyorlar, çünkü bunların kar marjı çok daha yüksek.

hayırlı günler...

• Tecniq

sana bir soru daha yariste live acustik diye muzik sisteminin bir ozelliği varmis bu yuzden arka kolonlar onlerden daha az ses veriyormus.

Gerci ben yemedim boyutlari ayni ama ayni kalitede değil sanirim arka kolonlar o yuzden az ses geliyor gibi zaten onler kadar kaliteli ses vermiyor... sanirim 13 cm arkalar benim

bu jbl in 13 cm lik senin aldiğin modelden olani varmidir varsa alip taktirabilirim arkalar icin ilk etapta sonrada wofer tabiyki

gerci garanti disi birakirlarmi bide ?
  • quote:

Tecniq

sana bir soru daha yariste live acustik diye muzik sisteminin bir ozelliği varmis bu yuzden arka kolonlar onlerden daha az ses veriyormus.

Gerci ben yemedim boyutlari ayni ama ayni kalitede değil sanirim arka kolonlar o yuzden az ses geliyor gibi zaten onler kadar kaliteli ses vermiyor... sanirim 13 cm arkalar benim

bu jbl in 13 cm lik senin aldiğin modelden olani varmidir varsa alip taktirabilirim arkalar icin ilk etapta sonrada wofer tabiyki

walla 13 cm olması çok zor bi ihtimal, yani 13 cm dediğin çok çok ufak bişey, ben hala senin arabandaki kolonlarında 16 veya 18 cm olduğunu tahmin ediyorum.

ama illa istersen 13 cm lik mid takımlarıda var tabi.

bide garantiyi etkilemez, millet arabasına baştan sona müzik tesisatı döşüyoda garanti bozulmuyo bununlamı bozulacak.

son olarak, bence sen arabana 4 tane 16 lık JBL mid koy, bakalım ondan sonra amfi ve woofer istiycekmisin?

cıstak cıktak..

• quote:

quote:

Tecniq

walla 13 cm olması çok zor bi ihtimal, yani 13 cm dediğin çok çok ufak bişey, ben hala senin arabandaki kolonlarında 16 veya 18 cm olduğunu tahmin ediyorum.

ama illa istersen 13 cm lik mid takımlarıda var tabi.

bide garantiyi etkilemez, millet arabasına baştan sona müzik tesisatı döşüyoda garanti bozulmuyo bununlamı bozulacak.

son olarak, bence sen arabana 4 tane 16 lık JBL mid koy, bakalım ondan sonra amfi ve woofer istiycekmisin?

cıstak cıktak..

ok bakem bir 16lik olabilir emin değilim

su mid tiz takiminin modelini yazarmisin bugun ogle tatilinde sorayim fiyatini bit pazarinda

• quote:

ok bakem bir 16lik olabilir emin değilim

su mid tiz takiminin modelini yazarmisin bugun ogle tatilinde sorayim fiyatini bit pazarinda

walla tam kodunu bilmiyom,

ama 165 mm lik JBL mid takımı diye çağırıyoruz biz onu kendi aramızda

pioneerlerede fazla bakma, malesef pioneerin orjinalinden çok sahtesi var piyasada...
  • pioneer'in orjinal mı yoksa sahtemi olduğunu anlayabileceğimiz bir yontem var mı??
  • quote:

pioneer'in orjinal mı yoksa sahtemi olduğunu anlayabileceğimiz bir yontem var mı??

iki yöntem var,

birincisini anlamak için biraz bu işlerden anlamak lazım.

eskiden sahte kolonlar çok belli oluyodu, şimdi korsanlar bile usta oldu ve benzerine çok yakın mallar yapıyorlar.

anlamak biraz zor ama kolonu elinize aldığınızda kağıdıyla, baskısıyla, rengi ve plastik kısımların çapaklarıyla bile sahte kolon kendini belli eder. tabi bu işlere yatkın olanlar çabucak anlarlar ama yatkın olmayanlar anlayamayabilirler. biraz göz birazda kalite aşinalığı yani.

ikinci yöntem daha basit, kolonu teybe düzgünce bağlarsınız, artı eksisini doğru bağladığınızdan emin olunca teybi açarsınız, güzel ses geliyorsa orjinal pioneer dir, ses b.k gibi çıkıyosa tahtakale pioneer dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 21 Haziran 2007; 15:01:40 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.