Şimdi Ara

KASAYA KOLA DÖKÜLDÜ - BİR KONUDA YARDIM LUTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
65
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar oncelikle merhaba ve iyi forumlar,

Yaklasik 2 saat once bilgisayarıma -anakartın bir kısmına- az miktarda damla seklinde kola dokuldu. Aniden goruntu gitti ve bir refleksle gucu kestim hemen.

Parcaları söküp tek tek kolalı yerleri temizledim olabildiğince ve gücü tekrar verdim biraz önce. PC CALISIYOR SORUNSUZCA ANCAK arka usbler ve ethernet girişi çalışmıyor. KASA usblerinde ise sorun yok. Yani bildiğiniz anakartın usblerine ve ethernet girişine elektrik gitmiyor anladığım kadarıyla. Aygıt yöneticisinden ve biosdan baktım problem gozukmuyor girişlerde. Bios da sıfırladım işe yaramadı. Sanki sigortası varda atmış gibi bu girişler.

Yeni anakart almak dışında ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 24 -- 29 Ocak 2017; 6:25:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• acele etmeyin iyice temizleyin hatta bir iki gün bekleyin, sıkıntı devam ediyorsa anakart kısa devre yapmış buna bağlı arızalanmış olabilir.
  • Yeni anakart aldim bugun. Sistem duzgunce calisiyor suanlik. Sanirim ucuz yirttik. Ancak anakart cikislarinin hicbirinin calismiyor olmasi biraz dusundurucu. Bir fikri olan yazarsa sevinirim. Ileride farkli kisilere yardimci olabilir boylece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 24 -- 30 Ocak 2017; 4:28:44 >
  • muhtemelen iyi temizleyemediğin için temassızlık yapıyordur. kısa devre vs olsa komple giderdi diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alkol ile temizlemelisin, en kolay temin edebilecegın alkol kolanyadır onunlada problem duzelmezse o entegre kısa devra sonucu yanmıs demektır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.