Şimdi Ara

Kasama uygun işlemci soğutucusu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Titan amanda şu anda bile birinci. ZAten üst sınırları zorlamak isteyenler alıyor. SEgmentle çalışan bilgisayarcı bulabilirim belki ama getirirler mi bilmiyorum. Peki fanlar nasıl çalışacak? HEp full devirde mi? Bir de 19dba diyolar ama çok doğru olmayabilir. Sunbeamın fanına 20dba diyo ama testte öyle çıkmıyor.
    http://www.hepsiburada.com/sunbesam-core-contact-freezer-ultra-performans-islemci-sogutucu-sb-cr-cctf/productDetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd99157

http://www.pclabs.com.tr/2008/12/17/aerocool-ddc-c1200/3/

Bir de sunebamle big type 120 nasıl?

• thermaltake big type memnun olan var fakat dediğim gibi thermalrıght ult.120 ext. ve bunu geçen sunbeam'ın gerisinde kaldı.BİG TYPE sesli diyorlar.Bence de cooler master sanırım min değer yazmıştır.Sitede belirtmemiş.Aslında aerocool dcc 1200 teste göre iyi duruyor fakat boyutu sana uymuyor ve pahalı.Aerocool, sunbeam'a çok benziyor.Biraz önde gibi olmasını söz konusu o da yapraklar arasına 15-20 tane bakır yaprak koymasından diye düşünüyorum.Üzerindeki fanı ise ayrı satmıyor satsa iyi bir fan.
    '' Amanda ise corei7'lerde hüsrana ugratabilir.Çünkü üzerindeki peltiğer 65 veya 75w'lık tdp kaldıracak bunu aşarsa peltier devre dışı kalıyor ve üzerindeki blog cpu'yu soğutmaya çalışıyor.Zaten amanda yı kullanan bazı kişiler belli bir süre sonra sıcaklık artıyor diye yazdıklarını okumuştum.Nedeni buydu.Yani bugün sadece core 2 d cpuların e4xxx,e5xxx,e6xxx,7xxx ve q6xxx,8xxx serilerinin tdp değeri 45,65 ve 90w old. anca onları kaldırıyor.Bunların üzerindekileri kaldıramıyor.

• Aerocool da 155mm. Thermaltake sonic tower alabilirim eğer performansı 2 fanla iyiyse. Yalnız pek test bulamıyorum bu soğutucuyla ilgili nette. O cooler masterın fanını da alabilirim ama 2 tane fan getirir mi ki adamlar? Olmazsa sunbeam alıp kafasındaki çıkıntıları törpülesem mi acaba?
  • aman törpüye kalkışma.Delersen içindeki madde gider.Hiçbir anlamı kalmaz.Cooler master fanı gerçekten çok güzel fakat sesli çıkma durumu var zor durumda kalma sonra.Sonic tower baktım o teste fakat silinmiş.Yoksa buraya koyardım.
  • Hocam bilgisayarcıyla konuşup fanı getirmeye çalışacam inşallah ama olur da getirtemezsem piyasada satılanlardan hangisini tavsiye edersin.
  • segmentle konuş.segment.com tr.Orada ceyhun bey var o size yardımcı olur.Pckoloji sitesinde emred07 bu ürünü tavsiye etti deyin.Ürün sessiz midir? ve bunu bana yakın bir yere gönderebilirmisiniz diye sorun.Yardım edebilir.Sizin isminiz neydi ben ceyhun beye mesaj atayım.
  • Yalnız hocam ondan önce bir sorun var galiba. Ölçtüm biçtim benim anakart kombo(ddr2+ddr3). Ddr2ler işlemciye yakın eğer ikinci fanı takarsam 1. slotu geçtim ikincisine bile temas etme ihtimali çok yüksek. 2 slot daha kalıyo geriye ama onlar da farklı renkte. Galiba bu kasaya uygun performanslı bir işlemci soğutucusu alamayacam.
  • bu resimde fanı bağlamış paratı ile fakat sen aparat ile ramlerin old. yere aparatsız, plastik kelepçe(cırt cırt) ile tak.O zaman ramlere tam dayanır.Resimdeki anakartta seninki gibi dar.

Kasama uygun işlemci soğutucusu
  • daha da olmassa böyle takarsın.Sıcak havayı psu dışarı atar artık.Yapacak bir şey yok.Ama tek olabilecek sorun ısıdan dolayı psu fanı biraz hızlanacaktır sorun olmaz.

• http://resim.donanimhaber.com/m_25512724/mpage_1/key_//tm.htm#25515038 burada daha satmadıysa 2 tane fanla birlikte satıyor bak istersen
  • bu sayfada sonuçlar var buldum bir bak istersen oradan kendine uygun olanı başka varsa seç. sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi padfinder -- 10 Şubat 2009; 0:10:25 >
  • sunbeam,yada cm eclipse
  • Bir de aparat olayı mı var? BEn direk boyutlardan hesapladım. 112/2=56mm+25mm fan =81mm. Bu da ikinci slotu bile işgal ediyor. Diğer türlü olur mu bilmiyom. Alttaki pasif soğutucuya temas eder mi? Boyu onu aşar mı? Verdiğin site açılmıyor hocam.

• verdiğim site açılmıyor biliyorum.sANA PM attım orada var.Ayrıca pc'yi biraz toparla kabloları anakart tepsisi arkasından ver.Tozları temizle parçalar biraz daha serin çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi padfinder -- 10 Şubat 2009; 11:42:04 >
  • 2. resimde ekran kartı üzerinden usb kablosu takmışsın.Sen ekran kartı ile kasa köşesinden çıkar öyle kabloyu tak daha derli toplu olur.
  • Tozları temizleyip kabloları düzenyecem ama önce soğutucu işini halletmek gerekiyor. Resimde de gördüğün gibi alan dar. Buna uygun bir soğutucu bulmak zor oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ermeydan

Bir de aparat olayı mı var? BEn direk boyutlardan hesapladım. 112/2=56mm+25mm fan =81mm. Bu da ikinci slotu bile işgal ediyor. Diğer türlü olur mu bilmiyom. Alttaki pasif soğutucuya temas eder mi? Boyu onu aşar mı? Verdiğin site açılmıyor hocam.

aparat sorun değil.Sen orta kısma zaten aparatsız fanı bağlıyacaksın.Baş kısımdaki yere de aparatsız bağlarsın.Daha da olmassa aparatı biraz bükersin fanı yukarı çıkartırsın.Bu soğutucu yaprağı zaten anakarttan itibaren yükselmiyor.Belli bir yükseklikte yapraklar başlıyor.

• Orta kısma fan sığıyor değil mi? Bir de yaprakların başladığı yükseklil kaç mm? Ramleri geçebilecek mi acaba veya bükerek geçirebilecek miyim?
  • http://www.resimupload.com/ds231702195_sonictowerve8.html

RAMLER FANIN ALTINDA KALIYOR VE DEĞMİYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi padfinder -- 10 Şubat 2009; 13:57:45 >
  • Hocam sitenin adının arasına - koyup da yazarsanız gözükecektir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.