Şimdi Ara

Kasam Cooler Master Elite 430 bayağı ses çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada belirttigim gibi calisirken kasadan bayagi ses geliyor diger odadanda duyulabiliyor nasil yapabilirim ses yaliti! Vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelik temizlik . İşlemci falan tozdan çabuk ısınırsa bu da fanların daha hızlı dönmesine o da gürültü yapmasına sebep olur . Yada temizledikten sonra daha sessiz fanlara da geçebilirsin . Birde fan sayısını artırıp düşük devirde dönmesini sağlayabilirsin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Öncelik temizlik . İşlemci falan tozdan çabuk ısınırsa bu da fanların daha hızlı dönmesine o da gürültü yapmasına sebep olur . Yada temizledikten sonra daha sessiz fanlara da geçebilirsin . Birde fan sayısını artırıp düşük devirde dönmesini sağlayabilirsin .

bilgisayarım yeni içinde şu an zerre toz yok 2 ayda bir temizliyorum zaten.fanların dönme hızına hic bakmadım ondanda olabilir
  • Zaten fanlar dışında başka ses yapabilecek birşey yok hocam. Fan programları baya yaygın bir tanesini indirip bakabilirsin . Düşük devirde bile ses yapıyorsa fanlarını yağlama seçeneği gidebilirsin .
  • quote:

Zaten fanlar dışında başka ses yapabilecek birşey yok hocam. Fan programları baya yaygın bir tanesini indirip bakabilirsin . Düşük devirde bile ses yapıyorsa fanlarını yağlama seçeneği gidebilirsin .

Anladim hocam bende arkadaki normal kasa fani birde onde bi fan var nlerin donme hizlari vs gibi ozellikleri nasil yapmaliyim birde tabi islemcinin ustunde var iki tanede ekran kartinda var ama ekran kartim gtx 750 ti oc oldugu icin ekran karti belli bi derecenin ustune cikarsa fanlasrini calistiriyor yani normalde fanlari donmuyor bu guzel birsey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 24 Nisan 2016; 10:51:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Matrixx7 kullanıcısına yanıt
    Kasa fan ayarı ile ilgili bilgiyi internet te bulabilirsin . Birde bu özellik fandan fana değişiyor . Bazı fanlar hız ayarı desteklemezken bazıları destekliyor . Bazıları 1000 rpm de ses çıkarmazken bazıları 500 rpm de bile çıkarabiliyor . Benzer fan kullananların yorumları ile yapacaksın veya deneme yanılma yoluyla . Öndeki fan havayı içeri versin arkadaki fan havayı dışarı atsın . Ekran kartı zaten kendi çalışıyormuş . İşlemci de zaten bios tarafında ayarı varsa oradan yapılıyordur . Orada ayarı yoksa programla kendin müdahale edebilirsin ama pek tavsiye etmem çünkü işlemcinin ısınmaması lazım . Isınırsa kullanamazsın sessizlik isterken verimli kullanamazsın onun yerine değiştirme yoluna gidebilirsin . Sistemin iyiyse kule tipi bir soğutucu takabilirsin tabi kasana sığarsa .
  • quote:

Kasa fan ayarı ile ilgili bilgiyi internet te bulabilirsin . Birde bu özellik fandan fana değişiyor . Bazı fanlar hız ayarı desteklemezken bazıları destekliyor . Bazıları 1000 rpm de ses çıkarmazken bazıları 500 rpm de bile çıkarabiliyor . Benzer fan kullananların yorumları ile yapacaksın veya deneme yanılma yoluyla . Öndeki fan havayı içeri versin arkadaki fan havayı dışarı atsın . Ekran kartı zaten kendi çalışıyormuş . İşlemci de zaten bios tarafında ayarı varsa oradan yapılıyordur . Orada ayarı yoksa programla kendin müdahale edebilirsin ama pek tavsiye etmem çünkü işlemcinin ısınmaması lazım . Isınırsa kullanamazsın sessizlik isterken verimli kullanamazsın onun yerine değiştirme yoluna gidebilirsin . Sistemin iyiyse kule tipi bir soğutucu takabilirsin tabi kasana sığarsa .

anladım hocam sagolun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.