Şimdi Ara

Kasa Kumlama hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar kasamın iç şasisini boyamıştım ama boyayı sökmek istiyorum zımparayla olacak iş değil en ufak ayrıntılara kadar giremiyorum. Boya kazıma yani kumlama işlemini istanbulda nerde yaptırabilirim acaba??

• Gebze'de Poly Metal diye bir firma var benim çalıştığım, getir bana silis kumuyla ya da daha ince kumla kumlarız.

• dostum kasanın modelini bilmiyorum ama üzerindeki plastik aksamını tamami ile sök ve bir oto boyacıya ver :) taşlamadan daha iyi yapıyorlar orası kesin bende cmstacker modluyorum para vermeyi göze aldıysan adamlar hurdaya dönmüş arabaları tamir edip yeni hale getiriyorlar gidipte fabrikada taşlatmaya gerek yok.
    Naıl yaptıklarına gelince;
    Yakıyorlar pürmüzle yakıp bütün boyaları güzelce döküyorlar. taşlamadada üzerine boya gerekicek çiziklerde olucak elbet ama bu yöntemde kasan çizilmiyor.ha ancak aliminyum bir kasaysa adamlara söyle çok dikkatli davransınlar.

Önerim eğer bu yöntemi kullanıcak olursan kasanı sök öyle ver çünki adamlar bilgisayarcı değiller kasanın neresi sökülür neresi sökülmez bilmiyorlar yan kapaklarını bile açmazlar :) haberin olsun sen sökerde verirsen her yanını yaparlar detayları atlamaman lazım. Ben cmstacker imi 50 ytl ye hem boyasını temizlettim hemde bir cici boyattım :) fiyat ile ilgili fikrinde oldu artık.

• nalburdan istediğin kiloda boya sökücü al bide istediğin kalınlıkta yağlı boya fırçası al(yada eski bir bez olabilir) boyayı kendin çıkar

kumlama genellikle araçların kaporta boyası çıkarma işlemlerinde kullanılır fiyatını bilmiyorum ama benim dediğim yöntem daha ekonomik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASiL35 -- 1 Ocak 2009; 17:44:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ASİL01

nalburdan istediğin kiloda boya sökücü al bide istediğin kalınlıkta yağlı boya fırçası al(yada eski bir bez olabilir) boyayı kendin çıkar

kumlama genellikle araçların kaporta boyası çıkarma işlemlerinde kullanılır fiyatını bilmiyorum ama benim dediğim yöntem daha ekonomik

Benim nasıl aklıma gelmediki katılıyorum boya sökücü forumda daha öncede tartışılmıştı bu konu arat bulursun.
  • Ben bu ara RC690 ımın yan kapağını kumlayacağım. Bakalım sonuç nasıl olacak. Boyayı sökeceğine eminim ve de pürüz vermeyecektir ince kumlama ile
  • bu konu hakkında paylaşmak istediğin bilgi olursa beni de haberdar eder misin hocam ? hevesliyim bende
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.