Şimdi Ara

Kasa İçinde Modifiye Yapmak İstiyorum Yardımlarınızı Bekliyorum :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle merhaba uzun zamandır akımda olan kasa içerisinde biraz modifiye tarzında birşeyler yapmak istiyorum boş vakit buldum değerlendireyim dedim :)

sahip olduğum kasa Cooler Master HAF 912 model üzerine takılabilen fan opsiyonlarıda sırasıyla aşağıdaki gibidir:

Ön Taraf: 1 Adet 200mm veya 2 Adet 120mm
    Yan(Pleksi) Taraf: 1 Adet 120mm veya 1 Adet 140mm
    Üst Taraf: 1 Adet 200mm veya 2 Adet 120mm
    Arka Taraf: 1 Adet 120mm

benim elimde olan fanlarım ve diğer soğutma ürünlerim sırasıyla:

+2 Adet 200mm Cooler Master Megaflow Kırmızı Ledli (700 Rpm & 110 CFM 19 dBA 3pin)
    +2 Adet 120mm Cooler Master BC 120 Kırmızı Ledli (1200 Rpm ±10% & 44.6 CFM ±10% 21 dBA 3pin )
    +3 Adet 120mm Cooelr Master Sickleflow Kırmızı Ledli (2000 Rpm & 69.69 CFM 19 dBA 3pin)

ve ayrıca;

*Cooler Master Seidon 120V sıvı soğutma sistemim var ve radyatörün üzerinde Pull & Push şeklinde 2 adet aynı fanlarım mevcut:
    +2 Adet Cooler Master Blade Master 120mm (600-2000 Rpm & 21.2-76.8 CFM 13-32 dBA 4pin)

ekstra olarak;

*dh forum üzerinden 2 adet daha fan siparişi verdim bunlarda sırasıyla:
    +1 Adet Cooler Master Blade Master 120mm (600-2000 Rpm & 21.2-76.8 CFM 13-32 dBA 4pin)
    +1 Adet Akasa Viper 140mm (600-1600 Rpm & 110.61 CFM 12.5-26.01 dBA 4pin)

ve işin en can alıcı kısmına geldik modifiye :) burada asıl yapmak istediğim kasanın orjinalliğini bozmadan sadece kasa üzerine takacağım fanların pervanelerini kırmızı fosforlu uv duyarlı sprey boya ile boyamak. kasa içerisine daha önceden forumda tanıştığım bir arkadaşımın hediyesi olan Sharkoon 2 Adet UV Soğuk Katot Led ışıkları yerleştirip güzel bir görüntü sağlamak istiyorum.
    daha sonrada kasa içerisindeki tüm kablolara kırmızı sleeve yapıcam.
    planlarım büyük fakat zamana ihtiyacım var :) kasanın yan tarafındaki pleksiye de müdahale etmek isterdim fakat kasamı değiştirme niyetim olduğu için kasaya fiziki bir müdahalede bulunmak istemiyorum. amacım HAF X 942 kasa almak o zaman ona güzel bir modifiye yapıcam. :)
    kasamın fotoğraflarını da yakında ekleyeceğim

şimdi ben bu elimdeki ürünler ile kasamı nasıl donatmalıyım sizden önerilerinizi ve tecrübelerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum...
    hangi boyuttaki fanlar daha iyidir yada hangisi daha iyi verim verir veya sessizlik sağlar vb gibi ayrıca hangi marka UV duyarlı sprey boya almalıyım, üzerine vernik atmalı mıyım? :) şimdiden teşekkür ederim... saygılarımla Kağan Kandemir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kpt_kagan -- 23 Şubat 2014; 20:58:01 >

• eminim ki çoğunuzun bildiği tanıdığı kasadır ama ben yinede bu resmi eklemek istiyorum fan giriş çıkışlarını bilmeyen arkadaşlar için.. Kasa İçinde Modifiye Yapmak İstiyorum Yardımlarınızı Bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kpt_kagan -- 23 Şubat 2014; 21:09:09 >
  • 120V yü üste mi arkaya mı takıyorsun.Ona göre öneri yapayım. Ama fan boyama işini ben önermiyorum genelde profesyonel kişiler tarafından yapılmadıkça.Çünkü boya bir kısma fazla gelirse momentumu bozulabilir. Çok dikkatli şekilde her yere eşit atmak lazım.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    120V yi arka tarafa taktım hocam ama şunu belirteyim onu arka tarafa takınca üst bölüme 200mm Fan takamıyorum çünkü radyatör yüksek olduğu için 200mm Fan kalınlığı kurtarmiyor.. hatta yanyana 2 tane 120mm de kurtarmiyor o yüzden üste şu anda sadece bir tane 120mm lik fan taktım o da ön tarafa yakın olan tarafta..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.